54129

Хто працює, той і має. Майстер-клас

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Українська мова Корінь слова. Спільнокореневі слова. формувати в учнів уявлення про спільнокореневі слова корінь на основі споріднених слів; розвивати вміння виділяти споріднені слова виділяти спільну частину; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння спостерігати аналізувати зіставляти; виховувати акуратність уважність у роботі. Які виросли паростки діти називають Що спільного з словом лісце корінь тому вони і називаються спільнокореневі слова.

Украинкский

2014-04-01

351.5 KB

2 чел.

 Майстер-клас

Тема: Хто працює, той і має.

Читання А. Григорук «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим.»

Я і Україна Про працьовитих і лінивих.

Українська мова Корінь слова. Спільнокореневі слова.

Мета: - удосконалювати навички швидкого, правильного, виразного  читання; вчити визначати дійових осіб твору, виділяти основну думку, висловлювати своє ставлення до прочитаного; виховувати любов до праці.  

  •  розширити знання учнів про професії дорослих; з’ясувати сутність понять працьовита людина, лінива людина; скласти колективний лист Івасикові з побажаннями; розвивати допитливість творчу фантазію, пізнавальну активність, самостійність та логічне мислення, виродливість; виховувати працелюбність, повагу до людей праці.
  •  формувати в учнів уявлення про спільнокореневі слова, корінь на основі споріднених слів; розвивати вміння виділяти споріднені слова, виділяти спільну частину; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, зіставляти; виховувати акуратність, уважність у роботі.

Тип уроку: інтегрований нестандартний урок.


Хід уроку

Я сьогодні покажу елементи інтерактивних методів об’єднаних однією темою на уроках читання, українська мова і Я і Україна.

Це не глибока методика роботи над темою, а ігрові моменти, які ви можете використовувати на своїх уроках, які допоможуть вам розкрити зміст уроку і досягти мети.

Уявіть собі, що сьогодні ви не вчителі з досвідом, а учні 2 класу. Бажаю успіхів і активної участі на уроці. Тому запрошую Вас до співпраці.

З якою метою ви прийшли сьогодні на урок? (відповіді дітей).

І перші знання ви отримаєте методом « Спринту».

Нагадую (читаєте швидко-швидко і міцно зжатими губами) і шукаєте відповідь на таке запитання:

- Хто першим «постраждав» від неякісно зробленої роботи? (усні відповіді).

- Яка тема цього тексту?

- Які прислів'я присвячені цій темі використані в оповіданні А. Григорука?

«Лінивому й нитку перервати важко».

« Лінивий сидячи спить, лежачи робить».

« Ледачому завше ніколи».

« Вранці росяно, в обід душно, а ввечері комарі кусають».

« Хочеш бути щасливим, не будь лінивим».

Завдання « З'єднай прислів'я» (робота в парах). Кому важко звертайтеся до тексту.

Гра «Арт обстріл». (робота в парах)

Прочитайте текст і складіть питання в торбинку запитань.

(1уч.питання------2уч.(відп.,питан.)------3уч.(відп..питан.)-----4уч. і т.д.)

Молодці, відпочиньте і послухайте казочку про «Корінь». Розповідаю і показую на слайді.

 

Казка «Корінь»

Жив був багато років назад корінь – Ліс -. Знайшли його люди і думають.

- Що з ним робити?

А корінь і говоре:

- Посадіть мене і я розростусь у велике красиве дерево. Посадили люди корінь «ліс» і став він рости. Спочатку один паросток пустив, потім другий, третій. І ось наше дерево виросло.

Які виросли паростки? (діти називають)

Що спільного з словом «ліс»?(це корінь, тому вони і називаються спільнокореневі слова).

Ось вам два кореня: прац і робот.

Дібрати слова: 1група- корінь прац;

2група- корінь робот.

У кого виросте саме велике дерево?

(Назвати іменники,прикметники і дієслова).

Праця Робота

Працьовитий робітник

Працівник роботящий

Працювати робочі

Працюючий роботоздатні

Працьовиті заробіток

Працездатний переробити

Працелюбний приробити

Працюємо доробити

Напрацювати роботодавець.

Допрацювати

Перепрацювати

А у мене таке виросло дерево. (слайд про дерево зі словами).

Гра « Так-ні»

- Зіграти хочеться мені.

Із вами, друзі.

В «Так чи ні».

Я вам питання задаю.

Готуйте ж відповідь свою.

(сигнальні картки: зелений- так, червоний- ні).

- Спільна частина споріднених слів називається коренем?(так)

- Спільнокореневі слова мають спільний корінь?(так)

- Слова маляр, малювати – спільнокореневі слова? (так)

- Слова водолаз, водій- не спільнокореневі? (так)

- Слова водолаз і водій – спільнокореневі? (Ні) Чому?(бо ці слова мають різні значення).

Робота в групах « Одягни корінь»

Завдання – дібрати споріднені слова із запропонованим коренем.

1група- Хліб- хлібороб, хліборобський.

2група- Вчитель – вчити, вчительський.

3група- Наука – науковець, науковий.

Ми одягли корінь, красивий одяг.

Але ви знаєте « Не одяг красить людину, а її праця.»

Що працювало у вас? Яка частина слова? (хліб, вчит, наук).

Які професії ви отримали при складанні спільнокореневих слів? (хлібороб, вчитель, науковець).

Творча робота « Пошир речення».

Кожен учень повторює попереднє і добавляє своє слово.

Я починаю……..

Водій везе…………..

Водій везе вчительку.

Водій везе вчительку на роботу.

Водій везе вчительку на роботу в машині.

Вранці водій везе вчительку на роботу в машині.

Вранці уважний водій везе вчительку на роботу в машині.

Вранці уважний водій везе вчительку на роботу в красивій машині.

Про які професії йшла мова в реченні?

Молодці!

Гра « Склади малюнок». (робота в парах, пазли про професію).

Які професії заховались?

Що в тебе вийшло?

Як одним словом назвать (професії)?

Ось вам слово: (з кожної букви даного слова, ви складаєте назви професій)

Чабан Хлібороб Шофер

Чиновник лікар шахтар

Агроном інженер овочівник

Бухгалтер банкір фермер

Атлет оператор електрик

науковець ремісник режисер.

овочівник

бухгалтер

Які ж професії ви знаєте і згадали?

Фізкультхвилинка.

Ви ще не згадали такі професії:

1група – водії автомобілів ( у – у, др – др)

2група – машиністи електровозів (у-у, чух-чух)

3група – годинникові майстри (тік-так)

4група – оператори машинного доїння (ців-ців)

5група – робітники пилорами, косарі (джук).

А тепер покажемо як вони працюють. І робочий день почався, починаємо.(виконуємо рухи по групах)

Ми згадали з вами багато професій. Хто ж навчив людей цих професій?(Вчитель)

Складемо сенкан із словом ВЧИТЕЛЬ (іменник)

Мудрий, досвідчений. (два прикметника)

Дітей розуму навчає, (дія)

Любов до праці прививає. (підсумок)

Підсумок уроку.

Що було спільного на протязі всіх уроків? (праця)

І ви, добре працювали!

А що ви вдома розповісте про свою працю на уроці?(відпов.учнів)

Домашнє завдання:

Приготувати невеличку розповідь про професію батьків чи за темою « Якби я був…».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41877. ТОТАЛИТАРИЗМ КАК ПОЛИТОЛОГИЧЕСКИЙ КОНЦЕПТ: ТРАНСФОРМАЦИЯ ПОНЯТИЯ 346 KB
  В результате своеобразной дефрагментации понятия тоталитаризм в последние десятилетия научное познание этого явления оказалось в серой зоне неопределенности: старые теории объективно отмирают но новые концепции не успевают их замещать
41878. Создание сложных комплексных объектов в 3D MAX 1.88 MB
  Выберите в Меню создание формы линии на панели инструментов Object Type – сплайны. Для этого задайтесь замкнутыми сплайнлиниями выберите Strt New Shpes сплайны и Линия Нарисуйте несколько замкнутых линий. Вернитесь в раздел геометрия выберите раздел Compound Objects на закладку ландшафт Terrin В пункте Pick Opernd выберите Pick Opernd и Reference. Выберите 2 объемные фигуры сферу и цилиндр или другие.
41879. Сброс и подбор пароля Windows7 1.49 MB
  Сброс пароля Windows7 На многих компьютерах ноутбуках и других устройствах под управлением Windows 7 пользователи устанавливают пароли на вход.Сброс пароля Windows 7 при помощи командной строки Для реализации этого способа необходим доступ к командной строке с правами Администратора.Сначала нам необходимо создать установочный диск или флешку с Windows 7.Загружаемся с диска и запускаем установку:Нажимаем Далее:Щелкаем по ссылке Восстановление системы:Немного ждем пока происходит поиск установленных Windows выбираете вашу Windows 7 и...
41880. Создание документов с помощью функции слияния 202.6 KB
  Принцип слияния: при подготовке серийного документа используются файл с основным документом и файл источника данных. В основной документ вставляются поля подстановки или поля слияния в которые затем и помещаются переменные данные в результате чего образуется готовый документ. Во время слияния MS Word строит на основе этих файлов множество необходимых документов.
41882. Элементный анализ органических веществ 84.34 KB
  В сухую пробирку насыпают черный порошок оксида меди. Добавляют половину микролопатки глюкозы и тщательно перемешивают встряхивая пробирку. Пробирку закрывают пробкой с газоотводной трубкой при этом конец трубки должен упираться в вату. Нижний конец трубки опускают в пробирку с 56 каплями баритовой воды.
41883. СТАТИЧЕСКАЯ И ДИНАМИЧЕСКАЯ НАСТРОЙКА СТАНКА 3.23 MB
  Для выполнения любой операции механической обработки заготовок необходимо произвести настройку станка. Под настройкой понимают процесс установки и закрепления режущего инструмента, приспособлений и других устройств (упоров, кулачков и т.д.) для обеспечения необходимого взаимного положения обрабатываемой заготовки и инструмента, при котором выдерживается заданная точность обработки
41884. Исследование метеорологических условий (микроклимата) в производственном помещении 187.53 KB
  Измерить температуру влажность скорость движения воздуха создаваемую вентилятором и атмосферное давление воздуха в помещении лаборатории результаты измерений занести в таблицу 1. Определить расчетным путем относительную влажность воздуха по результатам измерений параметров микроклимата для аспирационного психрометра используя формулы 2 и 3 методических указаний. Для измерения температуры воздуха в помещении наиболее целесообразно использовать сухой термометр аспирационного психрометра. Относительная влажность воздуха Аспирационный...
41885. Информатика и системы вычисления. Сборник лабораторных работ. 108.14 KB
  Список с двумя указателями Номер абонемента Название книги дата выдачи дата возврата дата фактического возврата. Вставить новый узел в список после последнего узла с таким же номером абонентадата фактического возврата еще не заполнена. Список с головным элементом Номер мед. полисом в новый список.