54135

ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У ВИПАДКУ КОЛИ В ЗАПИСУ ЗМЕНШУВАНОГО Є НУЛЬ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Уявіть що ми з вами на мить стали чарівниками у кожного з вас у долонях чарівна посмішка подаруйте її своєму товаришу по парті Прошепотіть один одному на вушко комплімент і почнемо працювати з гарним настроєм Актуалізація опорних знань учнів Цей урок нас навчить: зрозуміти особливість письмового віднімання з переходом через розряд; творчо розвязати задачу; виконувати логічні завдання. Розвязування прикладів № 691 частину коментовано частину самостійно. За...

Украинкский

2014-03-09

88 KB

5 чел.

ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У ВИПАДКУ КОЛИ В ЗАПИСУ ЗМЕНШУВАНОГО Є НУЛЬ

Мета: з’ясувати особливість письмового віднімання зазначених випадків;

провести творчу роботу над задачею; розвивати логічне мислення; просторову уяву; виховувати інтерес до предмету.

Обладнання: картки для усних обчислень, наочний матеріал.

Тип уроку: комбінований

ХІД УРОКУ

  1.  Організаційний момент

- Уявіть, що ми з вами на мить стали чарівниками, у кожного з вас у долонях чарівна посмішка – подаруйте її своєму товаришу по парті! Прошепотіть один одному на вушко комплімент і почнемо працювати з гарним настроєм!

  1.  Актуалізація опорних знань учнів

Цей урок нас навчить:

…зрозуміти, особливість письмового віднімання з переходом через розряд;

…  творчо розв’язати задачу;

…виконувати логічні завдання.

  1.  Повідомлення теми та мети уроку.
  •  Діти, сьогодні в нас незвичайний урок, ми будемо подорожувати. Яким транспортом користуються люди під час подорожей? (Відповіді дітей).
  •  Щоб дізнатися, яким транспортом будемо подорожувати ми, відгадайте загадку?

Через море – океан,

В сильний шторм чи ураган

Впевнено вперед прямує,

А на ньому люд мандрує.

(Наталя Гуркіна)

По морях та океанах,

Подорож  розпочинаємо.

І по хвилях ми до знань,

Знову разом вирушаємо!

  1.  Усні обчислення.
  •  Перша наша зупинка - причал Лічильний.
  •  Знайдіть зайве число.

15,  13,  35,  24,  73,  123,  84,  33,

65,  93,  54,  95,  44

  1.  Продовжити ряди чисел.

100, 150, 200,... (до 500).

700, 730, 760,... (до 1000).

800, 760, 720,... (до 400).

  1.  Робота за картками.

Картка 1

а)У кошику 8 кг слив, а в торбі — у 4 рази менше. Скільки слив у кошику і в торбі разом?

  1.  547 + 245,

173 + 336.

Картка 2

а) У відрі 35 л води, а у бідоні — у 5 разів менше. На скільки літрів води більше у відрі, ніж у бідоні?

б) 308 + 263,

   793-642.

  1.  Вивчення нового матеріалу
  •  Наступна наша зупинка – острів Нових знань.
  1.  Робота за вправою № 690.

580

327

253

807

423

384

  •  Від 0 одиниць 7 одиниць відняти не можна. Беремо десяток. Один десяток — це 10 одиниць. Від 10 од. відняти 7 од., Пам’ятаємо (а краще надписуємо над нулем 10), що 1 десяток забрали. Від 7 дес. відняти 2 дес., буде 5 дес. Від 5 сотень відняти 3 сотні -  2 сотні. Дістали різницю 253.
  1.  Первинне закріплення нового матеріалу.
  •  Наступна зупинка нашого корабля – Тиха гавань. На цьому етапі, ви будете  частково працювати самостійно.

Розв’язування прикладів № 691 (частину — коментовано, частину — самостійно).

Перевірка — фронтально.

  1.  Фізкультхвилинка.

Встаньте діти, підведіться

У віконце подивіться

Руки також піднесіть ,

Себе міцно обійміть

На сусіда подивіться.

Щиро йому посміхніться!

Станьте рівно, пострибайте,

Кілька раз поприсідайте!

Плесніть, діти один раз.

За роботу, все гаразд!

  1.  Рівняння
  •  Наближаємось до рифів Рівнянь

І варіант ІІ варіант

350 – Х = 150

480 + Х = 980

862 – Х = 531

Х + 55 = 560

  1.  

  1.  Розв’язання задач.
  •  Подорожуючи ми наблизились до ворожого корабля. Необхідно розв’язати задачі, щоб нас не взяли в полон пірати.

Садівник поливав дерева і кущі. Під дерева він вилив 720 л води. А під кущі – на 480 л менше. У скільки разів менше літрів води вилив садівник під кущі, ніж під дерева?   

Розв’язування проводиться колективно. Під час виконання дій, учень коментує обчислення.

Закріплення вивченого матеріалу

  •  Пропоную вам подивитися на дошку( на дошці   наочний матеріал – аркуші з прикладами, зі зворотної сторони яких написані літери слова

« Земля»), розв’язуючи приклади, дізнаємось те слово, яке за ними сховано.

  1.  Колективне розв’язування прикладів № 695, біля дошки.

Логічне завдання

Остання зупинка на шляху до суходолу - Бермудський трикутник

  •  Визначте кількість трикутників  на малюнку.

Ось ми і повернулися на землю. Молодці!

Підсумок уроку

  •  Де ми сьогодні побували протягом уроку?
  •  Чи виконали ми завдання, які поставили на початку уроку?
  •  Що навчилися робити?
  •  Що сподобалося на уроці?
  1.  Домашнє завдання

№ 696, 697.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49595. Оптические линии связи и пассивные компоненты ВОЛС. Методическое пособие 1.04 MB
  Расчет характеристик оптического волокна Определение числовой апертуры волокна N Превышение нагрузок может привести к обрыву ОК либо к дефектам волокна которые в дальнейшем станут причиной отказов в работе оптической линии Более подробная информация о волокнах используемых в системах передачи дана в Приложении А.
49598. Технико-экономическая оценка месторождений полезных ископаемых. Методические указания 1.73 MB
  Графическая визуализация месторождения. Указываются сведения: Горногеологические условия разработки Промышленные запасы месторождения оставшиеся Проектная производственная мощность Фактическая производственная мощность Применяемые технология и оборудование желательно по участкам добычных работ План горных выработок желательно Схема вскытия месторождения желательно Сведения о себестоимости добычи полезного ископаемого форма 10П желательно Баланс предприятия желательно Пример: Шахта №22 Коммунарская...
49599. ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ 178.5 KB
  Спочатку вказуються офіційні матеріали якщо вони використовувалися в роботі Конституція України Закони України Постанови Верховної Ради Укази Президента України Постанови Уряду а потім усі інші джерела в абетковому порядку дотримуючись мови якою видано те чи інше джерело українською російською. Робота виконується українською мовою та оформлюється згідно з державним стандартом України ДСТУ 300895 Документація. ДОДАТКИ Додаток А РЕКОМЕНДОВАНА ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ Регіональні аспекти економічного розвитку України...
49600. МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ ВІДДІЛУ ЗБУТУ ХЛІБ ЗАВОДУ 403 KB
  Метою курсової роботи є закріплення навичок моделювання систем на прикладі роботи відділу збуту хліб заводу. Даний проект розглядається з врахуванням точки зору керівника відділу збуту. Обєкт дослідження – моделювання роботи відділу збуту хліб заводу. Метод дослідження – дослідження, вивчення та моделювання основних задач та функцій, що виконує відділу збуту хліб заводу.