54156

Математичний бій

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заходу Ведучий 1: Добрий день всім хто зібрався сьогодні в цьому залі Ведучий 2: Всім шанувальникам великої і прекрасної науки. Ведучий 1: Математика. Ведучий 2: Математика. Ведучий 1: Математика це мистецтво наук і наука мистецтв Ведучий 2: Математика це політ фантазії і творчості.

Украинкский

2014-04-01

50 KB

1 чел.

Етапи підготовки та проведення:

І Етап – вибір мети. Мета заходу підібрана таким чином, щоб подати нові знання студентам та підвищити зацікавленість до математики.

ІІ Етап – планування виховного заходу. На даному етапі йде вибір завдань, місця та часу проведення, вибір та підготовка презентації.

ІІІ Етап – організація діяльності студентів. Зі студентами було попередньо обговорено вибір теми виховного заходу.

IV Етап – проведення заходу.

V Етап – підведення підсумків. Після проведення заходу обговорення заходу метою з’ясування успіхів та невдач.


Тема:
«Математичний бій».

Мета: поглибити знання з математики, підвищити інтерес студентів до вивчення математики; розвивати математичну логіку, нестандартне мислення, увагу студентів; виховувати колективізм, почуття відповідальності.

Обладнання: проектор.

Місце проведення: аудиторія.

Форма проведення: конкурс.

Хід заходу

Ведучий 1: Добрий день всім, хто зібрався сьогодні в цьому залі!

Ведучий 2: Всім шанувальникам великої і прекрасної науки.

Ведучий 1: Математика. Наскільки містким і глибоким стало це поняття!

Виникнувши на початку цивілізації, математика постійно збагачується, оновлюється, зміцнює свої зв’язки з практикою.

Ведучий 2: Математика. Поруч із нами завжди і всюди. Архітектурні споруди і скульптури; чудові картини і вітражі; палаци розташовані в мальовничих паркових зонах; безкінечні стріли доріг; всі технології виробництва.

Ведучий 1: Математика – це мистецтво наук і наука мистецтв!

Ведучий 2: Математика – це політ фантазії і творчості. Будуєш перспективну лінію нового одягу – необхідні нові знання; конструюєш літак або пароплав – необхідна математика, плануєш роботу державного апарату, – також не обійдешся без неї.

Ведучий 1: І ось ми з вами ще раз поринемо разом у цей чудовий світ математики.

Ведучий 2: Виявити найкмітливіших, найрозумніших і старанних учнів люб’язно погодилися члени журі.

Ведучий 1: Виявити найкмітливіших, найрозумніших і старанних студентів погодилися члени журі.

Ведучий 2: Повага вам, судді! Честь, шана журі!

                   Та тільки суворо ви нас не судіть.

                   І смійтеся з того, що викличе сміх.

                   Сміятися, кажуть в народі, не гріх.

(Оголошення членів журі).

Ведучий 1: Вітаємо учасників команд.

(під «Гімн математиці» заходять учасники і сідають за круглі столи)

Ведучий 2: Давайте надамо слово нашим учасникам.

(команди оголошують назву, девіз, капітана).

Ведучий 1: Вболівальникам нашим – гарячий привіт!

                   Сміливо за нами в незнаний світ.

                   Ваша підтримка – важлива для нас,

                   Вболівайте, радійте сьогодні за нас,

Ведучий 2: Попереджаю шановних вболівальників. Дозволяється брати участь в конкурсі для вболівальників, підтримувати учасників конкурсу.

Ведучий 1: Забороняється: викрикувати, підказувати, некоректно поводитися під час проведення конкурсів.

Ведучий 2: Перший конкурс «Розминка». За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Якщо команда не знає відповіді або її відповідь не правильна, інша команда може відповісти. Якщо відповідь правильна, то команда заробляє 2 бали. Не забувайте радитись!!!

Ведучий 1: Завдання для першої команди: У вас було шість яблук. Половину ви віддали своєму брату. Скільки яблук у вас залишиться?

Ведучий 2: Завдання для другої команди: Екіпаж, запряжений трьома кіньми, проїхав за годину 15 км. З якою швидкістю біг кожний кінь?

Ведучий 1: Завдання для першої команди: У сімох братів по одній сестрі. Скільки всього сестер в сім’ї?

Ведучий 2: Завдання для другої команди: Скільки в домі тварин, якщо всі вони, крім двох, кішки, всі вони, крім двох, собаки і всі вони, крім двох, папуги?

Ведучий 1: Завдання для першої команди: Стояло п’ять склянок з полуницями. Аня з’їла полуниці з однієї склянки. Скільки склянок залишилось?

Ведучий 2: Завдання для другої команди: На зустріч їм ще 5 жінок. Скільки всього жінок йшли до міста?

Ведучий 1: В двох гаманцях лежать дві однакові монети. В одному з них монет вдвічі більше, ніж в іншому. Чи може таке бути?

Ведучий 2: Чому в потягах всі стоп-крани червоні, а в літаках голубі?

Ведучий 1: Розпочинаємо другий конкурс «Формула».

Ведучий 2: Команди, виберіть по одному представнику з команди.

Ведучий 1: Представники мають написати як можна більше правильних математичних формул на дошці.

Ведучий 2: За правильну формулу – 1 бал.

Ведучий 1: Тим часом давайте дамо шанс вболівальникам допомогти своїй команді. Вболівальники кожної з команд мають назвати приказки чи прислів'я, які містять числа.

Ведучий 2: За кожну вдалу приказку команди отримують  по одному балу.

Ведучий 1: А зараз оцінки журі.

Ведучий 2: Наступний конкурс називається «Геометрична комбінаторика».

Ведучий 1: Кожна з команд отримує набір олівців, з яких має скласти геометричні фігури.

Ведучий 2: Як з дев’яти  олівців скласти два п’ятикутника?

Ведучий 1: Із семи олівців скласти три однакові трикутники.

Ведучий 2: Наступне завдання: Із семи олівців скласти три однакові трикутники.

Ведучий 1: І третє завдання: «Склади з дев’яти олівців п’ять трикутників».

Ведучий 2: Наступний конкурс «Таємнича естафета».

Ведучий 1: За моєю командою перший гравець біжить до столу, вибирає папірець, на якому написане число арабськими цифрами, потім це ж число римськими цифрами на дошці. Потім повертається до команди. Після цього другий гравець біжить до столу і т.д. За правильний запис – 1 бал.

Ведучий 2: Перед вами на слайді римська нумерація.

Ведучий 1: А тепер давайте трішечки пофантазуємо і пов’яжемо математику з поезією.

Ведучий 2: Тож наш наступний конкурс «Математична лірика».

Ведучий 1: Ваше завдання придумати вірш, кожний рядок якого буде закінчуватися такими словами: цифри, одиниця, дроби, птиця.

Ведучий 2: Максимальна кількість балів -7.

Ведучий 1: А зараз ми перевіримо математичну логіку наших учасників.

Ведучий 2: Наступний конкурс має назву «Включи логіку». Відповідь  ви маєте подати у письмовому вигляді журі. За кожну правильну відповідь – 5 балів.

Ведучий 1: Скільки трикутників зображено на малюнку?


Ведучий 2: Наступне завдання: Порахуйте, скільки разів зустрічається цифра 9 у записах всіх натуральних чисел від 1 до 100.

Ведучий 1: І останнє завдання: Знайди закономірність і запиши наступні 2 числа:   1, 1, 2, 3, 5, 8, …, …

Ведучий 2: А доки журі підраховує бали, ми з вами переглянемо «Суд над математикою».


Суд над математикою

Суддя. Сьогодні ми зібралися для того, щоб вирішити таке питання: чи потрібна нам Математика, чи треба її залишати на білому-світі або слід її знищити? Прошу вас, Англійська мово, вам слово.

Англійська. Я цілком впевнена, що виправдання Математиці не існує! Зараз я запрошу сюди свідків і доведу це!

Прошу, Російська мово й Літературо, скажіть усім, чи потрібна вам Математика для того, щоб розповісти дітям біографію Чехова або прочитати вірш Пушкіна?

Російська мова й Література. О ні, ні! Щоб говорити про любов та обов'язок, Алгебра нам, ясна річ, не потрібна.

Логіка. Авжеж, може бути! Але! Але скажіть мені, чим ви користуєтеся для того, щоб порахувати, скільки мертвих душ купив Чичиков і скільки років прожив Толстой, скільки сходинок було в будинку Раскольникова?

Російська мова й Література. Ясна річ, числами!

Англійська. Прошу вас, Музико й Біологіє! Разом з вами ми точно доведемо, що Математика нам геть не потрібна, ми швиденько покараємо її за те, що вона хоче бути головною, хоч насправді користі з неї жодної!

Скажіть, шановні, чи потрібна вам Алгебра задля того, щоб встановити будову серця або підібрати акорди на гітарі?

Музика й Біологія. Ні, саме для цього майже не потрібна.

Логіка. Але ви забули, що рисок у нотному стані рівно п'ять і що протерозой закінчився не просто дуже давно, а певну кількість років тому! А ще ви забули, що для того, щоб порахувати, на якій ступені будується Д7 і скільки дітей народить у гнізді ластівка, ми обов'язково звертаємось до Математики!

Музика й Біологія. Так, ми згодні, це правда. Вона потрібна й тут.

Логіка. Ми забули спитати Хімію, Фізкультуру, Фізику й Географію з Історією. Скажіть, шановні, чи можна обійтися без Математики на футбольному матчі або чи змогли б без Математики знайти свого батька діти капітана Гранта, не знаючи номерів паралелей і меридіанів? Або як можна забути про неї під час розв'язування фізичних і хімічних задач? Без неї не можна.

Усі зазначені науки (разом). Не можна! Не сперечаймося! Ні!

Англійська (до Логіки ). Але ж постривайте! (До Української мови й Літератури.) Скажіть, а якої ви думки про те, що діти забули про вас, розв'язуючи задачі?

Логіка (уриває). А хіба це не доводить того, що Математику вони люблять більше за інші науки?

Суддя. Присяжні, вам слово. Який ваш висновок і вирок? І чи виправдовуєте ви цю негідницю, що раптом стала вважати себе найголовнішою?!

и Хоча діти й ламають голови, розв'язуючи задачі, хоча вони й забувають про інші уроки, ми гадаємо, що вона не винна!

Усі в залі. Не винна?!

Присяжні. О, так! (До Математики.) Ідіть і робіть так, як ви вважаєте за потрібне! Учіть дітей і числам, і добру, і всьому новому, чого вони не знають.

Ведучий 1: А зараз підведемо підсумки нашого конкурсу.

Ведучий 2: Слово журі.

(підбиття підсумків, оголошення і нагородження переможців).

Звучить «Гімн математиці»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4134. Типи зображень по глибині кольору 532 KB
  Типи зображень по глибині кольору Установка глибини кольору необхідна на початку роботи із зображенням і визначає його тип і кількість можливих відтінків тони (кольори). Розглянемо можливості перенесення кольорів і поняття глибини кольору, використо...
4135. Спусковое регенеративное устройство триггер 502 KB
  Триггеры Триггер — это спусковое регенеративное устройство с двумя или более устойчивыми состояниями, переключаемыми в соответствии с сигналом, поступающим на информационные входы. Существует большое количество разновидностей триггеров, к...
4136. Шифраторы и дешифраторы 375.5 KB
  Шифраторы и дешифраторы Шифратор – специфический преобразователь кодов, - устройство, обеспечивающее выдачу определенного кода в ответ на возбуждение одного из входов. Шифраторы реализуют преобразование унитарного кода (другое название – к...
4137. Дослідження роботи служби www 107.91 KB
  Дослідження роботи служби www 1.Мета роботи Дослідити різноманітні види пошуку та пошукових систем, які використовуються в Internet Хід роботи Досить вказати пошуковий запит і клацнути мишкою на відповідній кнопці, на екрані буде відобра...
4138. Санітарний паспорт кабінету інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій 43.5 KB
  Санітарний паспорт кабінету інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій Паспортна частина Адреса: Смільчинецький навчально-виховний комплекс Черкаська обл. Лисянський район, с.Смільченці Побудована: по типовому проекту Розташ...
4139. Вивчення закону Ома 110.5 KB
  Вивчення закону Ома Мета роботи. Встановити залежність сили струм від напруги у зразку з монокристалу визначеної речовини та визначити його опір, питому електропровідність та концентрацію носіїв струму. Теоретичні відомості. Електричним струмом пров...
4140. Дослідження залежності моменту інерції тіла від положення осі обертання 192.5 KB
  Дослідження залежності моменту інерції тіла від положення осі обертання Мета роботи. Визначити момент інерції тіла при трьох різних положеннях осі обертання. Теоретичні відомості. Вектор лінійної швидкості спрямований по дотич...
4141. Мультиплексоры и демультиплексоры 372.5 KB
  Мультиплексоры и демультиплексоры относятся к классу комбинационных устройств, которые предназначены для коммутации потоков данных в линиях связи по заданным адресам. Большая часть данных в цифровых системах передае...
4142. Робота зі спільними ресурсами в середовищі Windows 2000/XP 60.68 KB
  Робота зі спільними ресурсами в середовищі Windows 2000/XP Мета навчитисьвідкривати доступ до ресурсів компьютера тавикористовуватимережеві ресурси в ОС Windows. Хід роботи Завдання Створюємо в своєму каталозі папку і наз...