54169

Новорічна математична ялинка

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: перевірити якість знань і вмінь учнів з теми; зацікавити математикою; розвивати логічне мислення культуру математичних записів, мовлення. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Украинкский

2014-03-10

286.5 KB

0 чел.

Новорічна математична ялинка

Тема: Відношення і пропорція.

Мета: перевірити якість знань і вмінь учнів з теми; зацікавити математикою; розвивати логічне мислення культуру математичних записів, мовлення.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: макет паперової ялинки, паперові кульки ( прикраси) різних кольорів, магніти.

Хід уроку

І.  Організаційний момент

Повідомляється тема уроку та форма його проведення.

Учитель: Незабаром свято нового року. Ми прикрасили ялинку різними іграшками. Але у нас є і ще одна ялинка – паперова, яку ми будемо з вами прикрашати кульками, які містять завдання з теми «Відношення і пропорції».  Кульки жовтого кольору (завдання середнього рівня), кульки червоного кольору ( достатнього рівня) і фіолетові ( високого рівня) на ялинку почепимо тоді коли вірно розв’яжемо завдання.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Запитання класу ( метод « Мікрофон»)

  •  Відношення двох чисел це –
  •  Пропорція це –
  •  a/b = c/d, дати назву членам пропорції
  •  Основна властивість пропорції формулюється так
  •  Як  знайти невідомий крайній член пропорції?
  •  Як знайти невідомий середній член пропорції?
  •  Дати означення прямої пропорційності.
  •  Чим можна замінити відношення дробових чисел?
  •  Знайти відношення 2кг: 208кг.
  •  З чисел 32; 5; 4; 40 скласти пропорцію.

Найактивніші прикрашають 1-ю кулькою ялинку.

ІІІ. Застосування вмінь і навичок.

  1.  Три дитини біля дошки.

Завдання: знайти невідомий член пропорції

Жовта куля: 6:5=х:75

Червона куля: х::

Фіолетова куля:

  1.  Завдання: замінити відношення дробових чисел цілими числами

Жовта куля: :

Червона куля: 0,6:0,04

Фіолетова куля: :

  1.  Розв’язування задач.

Жовта куля:

« Для виготовлення 6 новорічних костюмів потрібно 14м тканини. Скільки метрів тканини потрібно, щоб виготовити 15 таких костюмів?»

Червона куля:

« На кондитерській фабриці Діда Мороза для виготовлення 200кг печива потрібно 36кг масла. Скільки печива отримають на фабриці, якщо використати 45кг масла?»

Фіолетова куля:

Учитель: Яке свято без подарунків? Всі діти пишуть листи Діду Морозу: замовляють подарунки.

10 гномів в Лапландії можуть виготовити подарунки за 24 дні. За скільки днів ті самі подарунки зможуть виготовити 30 гномів працюючи з такою ж потужністю?»

Учитель: Яке свято без солодощів? Всі ви любите коли на свято дарують подарунки з цукерками.

Фіолетова куля:

Задача. Для виготовлення новорічних подарунків використали 525кг цукерок. Відомо, що відношення льодяників, шоколадок та карамельок складає 5:7:9. Скільки кг льодяників, шоколадок та карамельок використали для подарунків?

ІV. Групова робота.

4 пари  (математичне лото)

Розшифрувати листівки. На листівках зображення Діда Мороза і снігурки і новорічні привітання.

1:

:

1,8: 5,4

3дм:5см

25:х=5:4

1,3:3,9=х:0,6

Діти зачитують привітання від Діда Мороза.

V. Підсумок уроку.

Наш урок добіг до кінця

Гарна ялинка сяє іграшками

Ми – з знаннями учнів 6 класу.

Чи досягли ми мети?

Чи сподобався Вам урок?

Виставлення оцінок за урок.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

6178. Закупівельна логістика 108 KB
  Закупівельна логістика. Сутність закупівельної логістики. Задачі закупівельної логістики. Служба закупівель на підприємстві. Задача зробити чи купити у закупівельній логістиці. Задача вибору постачаль...
6179. Модели данных: нормализация отношений 80.5 KB
  Модели данных: нормализация отношений. 1НФ. Нормализация отношений Центральная задача проектирования базы данных ЭИС - определение количества отношений и их атрибутного состава. Задача группировки атрибутов в отношения допускает множеств...
6180. Виробнича логістика 76.5 KB
  Виробнича логістика План Поняття виробничої логістики. Традиційна і логістична концепції організації виробництва. Якісна і кількісна гнучкість виробничих систем. Системи управління матеріальними потоками у виробничій логістиці, т...
6181. Транспортна логістика 102.5 KB
  Транспортна логістика План Сутність і задачі транспортної логістики. Вибір виду транспортного засобу. Складання маршрутів руху транспорту. Транспортні тарифи та правила їх застосування. Сутність і задачі транспортної ло...
6182. Создание и редактирование программ в интегрированной среде разработки Turbo Pascal 7.0 (MS-DOS) 63 KB
  Создание и редактирование программ в интегрированной среде разработки Turbo Pascal 7.0 (MS-DOS) Цель: Изучить теоретическую часть, изложенную в разделе Теоретические сведения данной работы и в конспекте лекций. Работая непосредственно ...
6183. Выполнение и отладка программ в интегрированной среде программирования Turbo Pascal (MS-Dos) 198.5 KB
  Выполнение и отладка программ в интегрированной среде программирования Turbo Pascal(MS-Dos) Цель лабораторной работы - выработать навыки практического использования интегрированных сред программирования с целью выполнения и отладки программ на...
6184. Дослідження цілих типів даних 86.5 KB
  Дослідження цілих типів даних Мета лабораторної роботи - дослідити та вивчити систему напередвизначених типів мов Паскаль та Сі, устрій значень напередвизначених типів та операції над значеннями цих типів. Теоретичні відомості Програмні об'єкти...
6185. Дослідження дійсних типів даних 62 KB
  Дослідження дійсних типів даних Теоретичні відомості Змінні дійсного типу можуть містити числа з дробовою частиною. Такі дані можуть бути представлені у двох формах: стандартної десятинній або експоненціальній. Зображення стандартної десятинної форм...
6186. Исследование арифметических операций и математических функций для работ из программными объектами 247.5 KB
  Составить схему алгоритма и написать программу вычисления функции при заданных значениях Алгоритм вычисления функций имеет линейную структуру.