54193

ГРУПИ ТА ТИПИ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

ГРУПИ ТА ТИПИ ПРОСТИХ ЗАДАЧ МЕТА: узагальнити знання студентів з теми Прості задачі вчити аналізувати добирати складати прості задачі; розвивати вміння користуватися додатковими матеріалами приміняти отриманні знання на уроках практики; розвивати логічне мислення память увагу фантазію міжпредметні звязки; виховувати самостійність швидкість реакції увагу. Тернопіль 2002р ЗАВДАННЯ НА САМОСТІЙНУ РОБОТУ Повторити конспект дібрати та проаналізувати 3 задачі з підручника Математика 3 клас на множення...

Украинкский

2014-04-02

217 KB

19 чел.

План-конспект заняття з методики навчання математики для студентів педагогічних училищ

Спеціальність 5.01010201 Початкова освіта.

Тема. ГРУПИ ТА ТИПИ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

Навчальна дисципліна МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ

В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 5.01010201 ПОЧАТКОВА ОСВІТА

КУРС ___ СЕМЕСТР ___ ГРУППА ___________

НАВЧАЛЬНО - МЕТОДИЧНА КАРТА ЗАНЯТТЯ

ТИП ЗАНЯТТЯ узагальнення і систематизації знань

ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ заняття-експлікація, засідання клубу «Інтелект»

ТЕМА. ГРУПИ ТА ТИПИ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

МЕТА: узагальнити знання студентів з теми «Прості задачі», вчити аналізувати, добирати, складати прості задачі; розвивати вміння користуватися додатковими матеріалами, приміняти отриманні знання на уроках практики; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, фантазію, міжпредметні зв’язки; виховувати самостійність, швидкість реакції, увагу.

В РЕЗУЛЬТАТІ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТ ПОВИНЕН:

ЗНАТИ типи простих задач, класифікацію простих задач за групами;

 

ВМІТИ теоретичні знання приміняти на практиці;

ПЕРЕЛІК НАОЧНИХ ПОСІБНИКІВ ТА ТЗН комп’ютерна презентація, карточки з тестовими завданнями, підручники математики для 1-4 класу, анкети, опорний конспект.

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Богданович М.В. Методика викладання математики в початкових класах., Тернопіль, Навчальна книга – Богдан, 2008

Беденко М. В. Математика – це справді цікаво., Тернопіль, Навчальна книга – Богдан, 2005.

Корчевська О.П. Цікава математика (1-4 кл.)., Тернопіль, 2002р

ЗАВДАННЯ НА САМОСТІЙНУ РОБОТУ Повторити конспект, дібрати та проаналізувати 3 задачі з підручника «Математика» (3 клас) на множення та ділення.

ФОРМИ І МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ усне опитування на занятті, практична робота

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент.

  1.  Привітання, перевірка готовності до заняття.

- Перш, ніж почнемо заняття, на хвилинку закрийте очі і побажайте своїм близьким та собі всього самого найкращого.

- Згадайте, яких правил треба дотримуватись на занятті? (слухати, чути один одного, доповнювати, виправляти, допомагати).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Розумова розминка.
    •  Згадайте, які теми ми розглядали на попередніх заняттях?
      •  Які?
      •  Які бувають задачі?
      •  Що означає розв’язати задачу?
      •  З яких етапів складається розв’язок задачі?
      •  Як групують задачі?
      •  А що таке задача?
      •  Що таке модель?
      •  Що таке математична модель?
      •  Що таке інформаційна модель?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми заняття.

  1.  Психологічний настрій.

Уже зима за вікнами,

Та Вам, звичайно, ще хочеться пограть!

Та математика – це гра є особлива

Вона дасть змогу

Інтелект Вам свій підняти!

2. Повідомлення теми і мети заняття.

- Наше сьогоднішнє заняття незвичайне, воно буде проводитися у формі «засідання клубу кмітливих «Інтелект»». На засіданні клубу ми будемо розвивати ваші інтелектуальні та творчі здібності.

3. Робота над анаграмою.

- Розв’яжіть приклади: 735:15, 693:3, 856:2, 4492:562, відповіді виставте по порядку і прочитайте слово. ()

- Шановні члени клубу¸ як ви розумієте поняття «Інтелект»?

- А творчі здібності?

- Тлумачний словник укр. мови слово «Інтелект» трактує як розум, здатність людини думати, мислити.

- Творчі здібності за тлумачним словником – це комплексне явище, зумовлене всім розмаїттям соціально-психологічних і психолого-фізіологічних передумов, є умовою становлення, самопізнання і розвитку особистості.

Я голова клубу, ви – його члени. Девізом нашого заняття я пропоную обрати китайську мудрість «Не бійся, що не знаєш, бійся, що не навчишся».

- Як ви розумієте цей вислів?

- Шановні члени клубу, ми з вами з’ясували значення інтелекту. А як ви думаєте, інтелект та творчі здібності даються людині від народження, чи їх треба розвивати?

- Правильно, від природі людині надається певний потенціал, але власні творчі здібності та інтелектуальні можливості треба розвивати. Перед вами план засідання клубу – кроки до вдосконалення, завдяки яким ми будемо підніматися до вершин інтелекту.

Кроки до вдосконалення:

7. Гостре око.

6. Добери сам.

5. Спорт і праця поруч ідуть.

4. Спортивна математика.

3. Гімнастика розуму.

2. Один веде, а всі – за ним.

1. «Мозкова атака»

ІV. Контроль і корекція знань.

1. Робота над тестом. (Мозкова атака)

- Отже перший крок «Мозкова атака». На роботу у вас 2 хвилини.

1. Виберіть правильний варіант визначення простих задач. Прості задачі - це...

а) математичні моделі життєвих ситуацій.

б) рівняння з простим змістом.

в) математичні вирази життєвих ситуацій.

г) виконання арифметичних дій відповідно до складеного плану.

2. Яке основне призначення простих сюжетних задач?

а). З'ясувати правильно чи ні розв'язана задача.

б). Виявити величини, про які йдеться в задачі.

в). Розкрити випадки застосування арифметичних дій.

г). Розвивати уявлення учнів про структуру задачі.

3. За чим класифікують прості задачі? а). За змістом цих випадків.

6). За характером цих випадків.

в). За причиною цих випадків.

г). За характеристикою цих випадків.

4.Скільки всього основних груп простих задач?

а). 5

б). 4

в). 6

г). 3

5. Які прості задачі належать до першої групи?

а). Під час розв'язування яких учні засвоюють зв'язки між компонентами і результатами арифметичних дій.

б). Під час розв'язування яких учні засвоюють конкретний зміст кожної з арифметичних дій.

в). Пов'язані з поняттям різницевого відношення двох чисел.

г). Пов'язані з поняттям кратного відношення двох чисел.

6. Скільки всього входить задач до першої групи? а). 5

б). 3

в). 6

г). 8

7. Які прості задачі належать до другої групи?

а). Під час розв'язування яких учні засвоюють конкретний зміст кожної з арифметичних дій.

б). Пов'язані з поняттям кратного відношення двох чисел.

в). Під час розв'язування яких учні засвоюють зв'язки між компонентами і результатами арифметичних дій.

г). Пов'язані з поняттям різницевого відношення двох чисел.

8. Скільки всього входить задач до другої групи? а). 12

б).6

в).5

г).8

9. Які прості задачі належать до третьої групи?

а). Під час розв'язування яких учні засвоюють зв'язки між компонентами і результатами арифметичних дій.

б). Підчас розв'язування яких учні засвоюють конкретний зміст кожної з арифметичних дій.

в). Пов'язані з поняттям різницевого чи кратного відношення двох чисел.

г). Під час розв'язування яких учні засвоюють зв'язки між

компонентами.

10. Скільки всього входить задач до третьої групи?

а). 12

б). 6

в). 5

г).8

11. Щоб розв'язати просту задачу, що має учень виділити в ній? а). Відоме і невідоме.

б). Відоме.

в). Невідоме.

г). Арифметичну дію.

12. Яка роль простих задач у навчанні математики?

а). вони є основним засобом у формуванні поняття про величини.

б). вони є основним засобом у формуванні поняття про арифметичні дії.

в). вони є основним засобом у формуванні поняття про відоме і невідоме.

г). вони є основним засобом у формуванні поняття про арифметичні дії та величини.

13. Що означає навчити дітей розв'язувати задачі?

а). Означає навчити їх встановлювати зв'язки між даними і відповідно до цього виконувати арифметичні дії.

б). Означає навчити їх встановлювати зв'язки між шуканими величинами і відповідно до цього виконувати арифметичні дії.

в). Означає навчити їх встановлювати зв'язки між даними і шуканими величинами і відповідно до цього виконувати арифметичні дії.

г). Означає навчити їх встановлювати зв'язки між даними і шуканими величинами і відповідно до цього не виконувати арифметичні дії.

2. Перевірка тестових завдань у вигляді взаємоперевірки.

- Обміняйтесь листочками та перевіримо правильність виконання тестових завдань.

V. Систематизація і узагальнення знань.

  1.  Другий крок «Один веде, а всі за ним».

Робота у групах над задачами, які пропонуються у вигляді казкових фрагментів.

  •  Завдання групам: розібрати та проаналізувати задачу.

Міні-підсумок.

  1.  Третій крок «Гімнастика розуму».

- Теоретичний вернісаж «Класифікація задач за арифметичними діями».

Група 1

1. У Марічки 20 доларів, за нинішнім курсом вона їх обміняла. Скільки гривнів у неї буде, якщо 1$ - 8 грн.?

Група 2

Для поповнення мобільного рахунку купили 3 поповнення по 10 грн. Скільки після поповнення буде на рахунку грошей?

Група 3

В чайнику 200 мл води, а в одній чашці вміщується 40 мл. Скільки потрібно чашок для всієї води?

Група 4

У телесеріалі «Маргоша» 80 серій. Через скільки тижнів закінчиться серіал, якщо його показують пять днів на тиждень?

Група 5

Діти в бібліотеці підклеїли 34 підручники – першого дня і 42 підручника – другого дня. Скільки підручників діти підклеїли за два дні?

Група 6

Братові 12 років, він на 3 роки старший сестри. Скільки років сестрі?

Група 7

Марічка зібрала 25 кульбаб, а Наталка на 13 менше, ніж Марічка. Скільки кульбаб зібрала Наталка?

  1.  Четвертий крок «Спортивна математика».

Раз! Два! Час вставати:

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.(3 рази)

- Сідаємо, працюємо далі.

4. П’ятий крок «Спорт і праця поруч ідуть».

  •  Члени клубу об’єднуються в чотири група, кожна з яких повинна придумати задачу на спортивно-оздоровчу тематику. Групи презентують свої задачі, аналізуючи їх за груповою класифікацією.

Мініпідсумок.

- Ми з вами розв’язували задачі про спорт. А навіщо людям займатися спортом?

- А що ще треба для того, щоб бути здоровим? Сильним і здоровим?

- Тож продовжимо засідання клубу.

5.Шостий крок «Добери сам».

- Завдання групам: дібрати з підручників «Математики» задачі:

1 група – на додавання

2 група – віднімання

3 група – множення

4 група – ділення.

- Перевірка робіт

Міні підсумок

6. Сьомий крок «Гостре око».

- Творча робота: визначити правильність дібраної задачі за презентацією.

- Прочитайте задачу, визначте групу та тип задачі.

VІ. Підведення підсумків.

  1.  Підсумкова бесіда.
  2.  Оцінювання
  •  Для того, щоб оцінити роботу на занятті я пропоную вам заповнити анкету.

І. Яким є Ваше загальне враження від заняття?

  1.  Схвальне.
  2.  Переважно схвальне.
  3.  Переважно негативне.
  4.  Негативне.
  5.  Складно відповісти.

II. Чи відповідає рівень Ваших знань характеру виконаної роботи?

  1.  Так, відповідає.
  2.  Рівень знань вищий.
  3.  Рівень знань нижчий.
  4.  Не знаю.

III. Чи виникав у Вас протягом заняття стан дискомфорту?

  1.  Так, часто.
  2.  Так, іноді.
  3.  Ні, не виникав.

IV. Чи зацікавило Вас наше заняття?

  1.  Дуже зацікавило.
  2.  Мабуть, зацікавило.
  3.  Мабуть, не зацікавило.
  4.  Не зацікавило.
  5.  Складно відповісти.

V. Використовуючи 12-бальну систему, оцініть, будь ласка, корисність для Вас отриманої інформації. Балів

  1.  Домашнє завдання.

- Повторити конспект, дібрати та проаналізувати 3 задачі з підручника «Математика» (3 клас) на множення та ділення.

  1.  Побажання студентам.

– Ми не просто крокували,

Силу знань ми закріпляли,

Інтелект свій відточили

І вершину покорили.

Я Вас вітаю, всі Ви стали постійними членами клубу «Інтелект».

Дякую за співпрацю.

PAGE  2


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19261. Модель факторов накопления гамма-квантов. Аналитические аппроксимации факторов накопления гамма-квантов. Фактор накопления для многослойных систем 54.5 KB
  Лекция 9. Модель факторов накопления гаммаквантов. Аналитические аппроксимации факторов накопления гаммаквантов. Фактор накопления для многослойных систем. 9.1. Расчет защиты от фотонного излучения. Для расчета мощности дозы гаммаквантов за защитой модель сеч
19262. Многогрупповое приближение. Технология получения групповых констант. Понятие спектра свертки. Стандартные спектры. Библиотеки групповых констант нейтронов. Комбинированные библиотеки констант 139.5 KB
  Лекция 10. Многогрупповое приближение. Технология получения групповых констант. Понятие спектра свертки. Стандартные спектры. Библиотеки групповых констант нейтронов. Комбинированные библиотеки констант. 10.1. Многогрупповое приближение. Аналитическое решени...
19263. Методы моментов, сферических гармоник. Уравнение переноса в Р1-приближении. Границы применимости диффузионного приближения в задачах расчета защит 82.5 KB
  Лекция 11. Методы моментов сферических гармоник. Уравнение переноса в Р1приближении. Границы применимости диффузионного приближения в задачах расчета защит. 11.1. Методы моментов. Методы моментов или полиномиальные методы основаны на представлении угловой завис
19264. Метод дискретных ординат, SN-метод. Понятие квадратуры. Квадратуры Гаусса 48.5 KB
  Лекция 12. Метод дискретных ординат SNметод. Понятие квадратуры. Квадратуры Гаусса. 12.1. Особенности методов дискретных ординат. Методы дискретных ординат и связанные с ними методы получения численных решений уравнения переноса широко используются в реакторных р...
19265. Аппроксимации пространственной зависимости потока в уравнении переноса. Операторный вид уравнения переноса 97 KB
  Лекция 13. Аппроксимации пространственной зависимости потока в уравнении переноса. Операторный вид уравнения переноса. 13.1. Уравнение переноса в одномерной плоской геометрии. Одномерная плоская геометрия система бесконечных параллельных пластин частный случ...
19266. Организация итерационного процесса. Проблемы сходимости численных схем. Улучшенные итерационные методы. Внутренние и внешние итерации 89.5 KB
  Лекция 14. Организация итерационного процесса. Проблемы сходимости численных схем. Улучшенные итерационные методы. Внутренние и внешние итерации. 14.1. Прямой метод решения уравнений в матричной форме. Систему конечноразностных уравнений записанную в матричной
19267. Физическая постановка задачи, алгоритм метода Монте-Карло в задачах переноса излучений. Генератор случайных чисел. Получение локальных и интегральных характеристик поля нейтронов и гамма-квантов 38.5 KB
  Лекция 15. Физическая постановка задачи алгоритм метода МонтеКарло в задачах переноса излучений. Генератор случайных чисел. Получение локальных и интегральных характеристик поля нейтронов и гаммаквантов. 15.1. Особенности метода МонтеКарло. Метод МонтеКарло п
19268. Понятие информационной системы. Классификация ИС. Понятие проекта и проектирования 254.06 KB
  Лекция 1. Понятие информационной системы. Классификация ИС. Понятие проекта и проектирования. Введение в методологию построения информационных систем. Объекты и субъекты проектирования ИС. Классификация методов и средств проектирования ИС. Основные задачи курса 1.1. ...
19269. Понятие жизненного цикла и модели жизненного цикла. Каскадная модель ЖЦ. Поэтапная модель с промежуточным контролем 311.49 KB
  Лекция 2. Понятие жизненного цикла и модели жизненного цикла. Каскадная модель ЖЦ. Поэтапная модель с промежуточным контролем. Спиральная модель ЖЦ. Процессы ЖЦ ПО. Rapid Application DevelopmentRAD. Extreme Programming XP. Rational Unified Process RUP. Microsoft Solution Framework MSF. Custom Development Method методика Oracle. 2.1...