54212

Дослідження таблиці додавання. Різні прийоми додавання одноцифрових чисел. Закріплення додавання багатоцифрових чисел з переходом через розряд та складання і розвязування задач за схемами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Продовжувати роботу над дослідженням таблиці додавання. Ознайомлення з властивостями додавання числа 9 і до числа 9. Закріпити вміння додавати багатоцифрові числа з переходом через розряд. Вдосконалювати вміння складати і розв’язувати задачі до схеми; розв’язувати рівняння.

Украинкский

2014-03-11

78 KB

1 чел.

Урок математики в 2 класі. Розвивальне навчання за системою

Д. Б. Ельконіна – В. В. Давидова.

Тема:     Дослідження таблиці додавання.

Різні прийоми додавання одноцифрових чисел.

Закріплення додавання   багатоцифрових  чисел з переходом через розряд та складання і розв’язування задач за схемами.

Мета:   

Продовжувати роботу над дослідженням таблиці додавання.                 Ознайомлення з властивостями додавання числа 9 і до числа 9. Закріпити вміння додавати багатоцифрові числа з переходом через розряд. Вдосконалювати вміння складати і розв’язувати задачі до схеми; розв’язувати рівняння.

   Розвивати логічне мислення, увагу,, пам'ять, навики роботи в парі і групах.

Обладнання: таблиці додавання, картки для роботи в групах, парах, картки для індивідуальної роботи, таблиці, дошка.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1. Привітання

Вчитель:

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учні:

В добрий день і в добрий час

Завітали ви до нас!

Всіх гостей ми в нас вітаємо,

Подивіться, що ми знаємо.

2. Девіз

Дружно візьмемось за руки

Приступаймо до науки

  1.  2    3   4     5  –

Хочем все на світі знать!

  •  Діти, візьміться за руки, створіть коло і передайте      за допомогою енергізатора

один одному потиском руки іскорку успіху і натхнення.       діти націлюють себе на

                                                                                                              роботу на уроці.

1. Математична розминка.  ( Усний рахунок)                               

2. А тепер відкрийте зошити і каліграфічно запишіть число і   Звертається увага на осанку,

класна робота.  Щоб дізнатись, яку цифру ми будемо              положення зошита.

писати на каліграфічній хвилинці. Ви повинні знайти             

відповідь у вірші – задачі, а потім відповідь збільшити на 3

і записати.

Дев’ять яблунь у саду ростуть

П’ять із них уже цвітуть

А скільки ще не розцвіли?

Як би ви відповіли?          (число 7)

ІІ Каліграфічна хвилинка.

  •  Запишемо  цифру 7, тепер утворіть і запишіть

двоцифрове, трицифрове число.  Число 777 збільшіть на

100. Другий розряд збільшіть на 2. Третій розряд зменшіть

на 3 одиниці. ( 7, 77, 777, 877, 797, 774).

ІІІ Створення ситуації успіху

Математичний диктант.

  1.  Запишіть число в якому: 1 дес 6 од.;  9 дес. 9 од.;          

5 сот. 2 дес. 4 од.;   3 тис. 6 сот. 2 дес. 9 од.  В останньому      Вивішується картка самокон-

числі підкресліть скільки повних десятків.                                       тролю, діти оцінюють себе

  1.  Запишіть числом:                                                                     на чарівній стрічечці.

Три тисячі двадцять п’ять, три тисячі п’ять, чотири тисячі сто, (16, 99, 524, 3629).

вісім тисяч, число, яке передує числу три тисячі, наступне від ( 3025, 3005, 4100, 8000,

чотири тисячі дев’ятсот дев’яносто дев’ять.                                  2999, 5000).

IV Формування дії контролю та оцінки знань.

  1.  Робота в групах.

  На картках роздаються приклади на додавання багато-       Повторюються правила

цифрових чисел з розрахунку на одного представника            роботи в групі.

групи. ( По сигналу вчителя учні починають працювати,          Перевіряється вміння

після закінчення роботи в групі, представник групи презент-  додавати через розряд,

тує роботу в біля дошки).  ( При виявленні  помилки,                правильно читати числа.

розглядається причина допущеної помилки).

362 + 175 =                    (537)

1249 + 341 =                  (1590)

1305 + 2146 =                (3451)

244 + 328  =                    (572)

При умові, що діти справляються із завданням можна

Запропонувати приклади з логічним навантаженням.

  1.  Створення ситуації інтелектуального конфлікту.

Добре, якщо швидко впорались з прикладами, то може і це

завдання вам буде під силу?

Поміркуйте, яке число треба вставити, щоб приклад                 діти повинні пояснити, що

розв’язувався з переходом через розряд.                                      в першому прикладі треба

1. 87 +  212     (2099)            2961 +.34      (3295)                            підібрати або 9, або 8. А в

3.Робота в парах.                                                                              другому випадку до числа                           

     На  картках роздаю схеми.  Треба скласти  умову до              9 можна дібрати любе задачі і рівняння.  Одна пара учнів працює біля                            число.

дошки і виконує  ті ж завдання, що і учні у класі.

            540                                     х                     

                         861                                       

Один учень в парі відповідає за складання умови. Інший за    діти підтверджують, що в

розв’язок рівняння. Клас перевіряє роботу пари біля дошки   задачі невідома частина, а

знаком «згоден», чи «не згоден».  Учитель відзначає роботу  не ціле. Що треба знати,

пар, що виконали роботу правильно.                                             щоб знайти невідому час-                                                            

V   Фізкультхвилинка.                                                                          тину?

VI  Робота над формуванням знань по темі.      

  1.  Гра «Темна конячка».

Учні відривають з дошки клейкий листочок, на якому з             пригадується і перевіряєть-

другого боку написано число і усно розказують таблицю          ся таблиця додавання

додавання цього числа.

  1.  Робота в парах

Заповнюють віконечка в таблиці і складають приклади на  

додавання, записують у зошит.

2+7=9                                          7+2=9                                                      перевіряється вміння

4+5=9                                          6+3=9                                                     додавати по таблиці.

А тепер усно додайте:                      1+8=9                                       

                                                               3+6=9

                                                               5+4=9

                                                               8+1=9

Виділіть самостійно віконечка в таблиці. Що ви помітили?        Числа, що сумі дають            

                                                                                                                     результат 9, розміщені    

                                                                                                                     по діагоналі.                                                                                                     

                                                           

        

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

9

2

9

3

9

4

9

5

9

6

9

7

9

8

9

9

  1.  Створення проблемної ситуації.

Подивіться на дошку. Тут показано розв’язання прикладів         в сумі число на  одиницю

з першим доданком 9. Подивіться уважно, яку                              менше від другого

закономірність ви помітили?                                                                доданка.

9  +  1 =  1 0

9  +  2  =   1 1

9  +  3  =  1 2

  1.  Самостійна робота.

Приклади № 25 (в) ст.. 56- два стовпчики. Перевірка                    підтверджують попередній

виконується фронтально.                                                                       висновок.

9+4=                                    9+7=

9+5=                                    9+8=

9+6=                                    9+9=

  1.  Завдання з логічним навантаженням.

№ 25 (г) ст.. 56

Знайдіть другий доданок при додаванні якого до числа 9 у        щоб дізнатись який

сумі є відповідні числа. ( Один стовпчик виконується                    доданок підставити,

фронтально, а на решту два учні до дошки).                                     треба щоб він був на 1

9 +. =. 5             9 +. = .                9   +. =. 6                                          більший від числа в сумі.

9 +. =. 0             9 +. = . 3             9 +.  =.  6

9 +. = 1.             9 +. =. .              9 +.   =. 7

  •  У яких із цих прикладів у всіх вийшла одна відповідь,

а в яких – різні? Чому?

VII Закріплення вивченого на уроці.

Якщо ви добре зрозуміли закономірність. То ви дуже швидко

справитесь із додавання уже двоцифрових чисел.

1.Самостійна робота.   № 26 ст. 57.                                                         

 Один учень працює біля дошки.                                                                        

Учні оцінюють себе на чарівних стрічечках, а учня, що працює

біля дошки знаком «+», «-».                                                                      При додаванні числа 9

56+9 =                                 9+89 =                       72+9 =                               у сумі друге число

17+9 =                                 63+9 =                       40+9 =                              зменшується на 1, а

                                                                                                                          перше, розряд десятків

                                                                                                                          збільшується на 1.

VIII Підсумок уроку.     Вправа «Мікрофон».

  •  Що ви навчились?
  •  Що було важко?
  •  Що було легше виконувати і чому?
  •  Роботу з яким завданням ви б хотіли продовжити на

наступному уроці?

  •  Дякую вам за урок, за вашу активність і старання.

Мені було цікаво з вами працювати.

ІХ мотивація на наступний урок.

Як ви думаєте, якщо існує закономірність додавання числа 9,

то чи існує вона і для інших чисел? Отже ми на наступних уроках

будемо продовжувати досліджувати таблицю додавання.

Х Домашнє завдання.

Всім роздаються таблички додавання, які треба заповнити, тобто

розв’язати приклади.  Хто відчуває, що може сам розв’язати

приклади, може спробувати виконати № 26 (б) ст.. 57.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28915. Февральская революция 1917 г. и свержение самодержавия 38.5 KB
  Специфика исторического процесса в России спрессовала во времени и пространстве фундаментальные проблемы общественного преобразования разных эпох. Особую остроту и зрелость революционной ситуации в России к началу 1917 г. Заявив что судьбу политического строя в России должно решать Учредительное собрание. Самодержавие в России окончательно пало.
28916. Россия от февраля до октября 1917 г. Альтернативы развития страны 43.5 KB
  В ходе февральской революции в России сложилось двоевластие: временное правительство – орган диктатуры буржуазии и помещиков; советы рабочих солдатских депутатов – орган власти трудящихся. Возникает вторая альтернатива: установление жесткой диктаторской власти опирающейся на военщину. В конце августаначале сентября Петроградский и Московский Советы приняли резолюцию о взятии всей полноты власти. В ответ была предпринята попытка усиления центральной власти.
28917. Гражданская война в России (1918-1920 гг.) 42.5 KB
  Гражданская война в России 19181920 гг. €œСоюз защиты Родины и свободы€ под руководством эсера Савинкова €œСоюз освобождения России€ объединивший кадетов меньшевиков эсеров. На юге России и Северном Кавказе – генералы Алексеев и Корнилов начали формировать Добровольческую армию ставшую основой белого движения. Страны Антанты подписали соглашение о непризнании Брестского мира и будущем разделе России на сферы влияния.
28918. Формирование однопартийного политического режима (1917-1940 гг.) 39.5 KB
  Это привело к подчинению государственных структур партии. Этот процесс шел параллельно с тенденцией превращения диктатуры пролетариата в диктатуру партии. В условиях однопартийной системы Советы превратились в придаток партии. Советы же оказываются лишь рычагом в руках партии для управления государством.
28919. Социально-экономическая политика советского государства (1921-1941 гг.) 41.5 KB
  Речь шла о необходимости превращения СССР из страны ввозящий машины и оборудование в страну производящую их. На рубеже 2030 годов руководство страны приняло курс на форсирование индустриального развития. Руководство страны решило выдвинуть лозунг – догнать и перегнать в кратчайшие сроки в техникоэкономическом отношении передовые капиталистические страны. За ним стояло желание в кратчайшие сроки любой ценой ликвидировать отсталость страны и построить новое общество.
28920. НАЦИОНАЛЬНАЯ ПОЛИТИКА СОВЕТСКОГО ГОСУДАРСТВА. ОБРАЗОВАНИЕ СССР 23 KB
  ОБРАЗОВАНИЕ СССР После Октябрьской революции и победы большевиков одним из первых декретов новой власти стала Декларация прав народов России провозглашавшая равенство и суверенность всех народов их право на самоопределение вплоть до отделения и образования самостоятельных государств свободное развитие всех национальных меньшинств. После Гражданской войны начался процесс объединительного движения которое привело к образованию новой российской государственности – СССР. съезд полномочных представителей данных республик I съезд Советов Союза...
28921. Культурное строительство в СССР (1921-1941 гг.) 40.5 KB
  Советский период это сложное и противоречивое явление в развитии не только нашей истории но и культуры. Отличительной особенностью советского периода истории культуры является огромная роль в ее развитии партии и государства. Государство взяло на себя финансирование всех отраслей культуры: образование материальнотехническое обеспечение все виды искусства установив строжайшую цензуру над литературой театром кинематографом учебными заведениями и т. В спецхранилищах оказались произведения писателей художников и других представителей...
28922. Советское государство и мир (1921-1941 гг.) 43.5 KB
  Согласно ему СССР поддерживал коммунистическое национально-освободительное движение в мире; прагматической концепции мирном сосуществовании государств с различным общественным строем. В результате СССР в основном сумел преодолеть состояние дипломатической изоляции. Япония развязала боевые действия против СССР и Монголии в районе реки ХалхинГол. для СССР стала реальной угроза войны на два фронта.
28923. Первый период ВОВ. Перестройка страны на военный лад 23.5 KB
  Начало войны стало катастрофой для Красной Армии. Обескровленная репрессиями и в результате оперативностратегических промахов уже за первые три недели войны Красная Армия потеряла около 850 тыс. Преодолев шок первых месяцев войны правящий режим СССР смог использовать такие преимущества как сверхцентрализация управления огромные природные и людские ресурсы обеспечив предельное напряжение всех сил народа. В результате в первые полгода войны несмотря на трудности связанные с немецким наступлением летомосенью 1941 удалось эвакуировать на...