54218

Узагальнення з теми «Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Питання для першої команди: Що значить розвязати рівняння Сформулюйте властивість віднімання суми від числа. Сформулюйте властивість нуля при додаванні. Як знайти невідомий відємник Як перевірити чи вірно розвязано рівняння Питання для другої команди: Який вираз називають буквеним Сформулюйте властивість нуля при відніманні. Як знайти невідомий доданок Сформулюйте сполучну властивість додавання.

Украинкский

2014-03-11

50.5 KB

10 чел.

5 клас

Урок – морська подорож

Тема. Узагальнення з теми «Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння»

Мета: узагальнити та систематизувати знання, уміння і навички з теми уроку; розвивати інтерес до предмета; виховувати почуття колективізму; формувати уміння працювати групою.

Обладнання: мапа подорожі з островом скарбів (можна зробити їх рухомими), картки із завданнями.

Хід уроку

Учитель. Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми вирушаємо у плавання. Ви будете піратами. Вас чекає багато несподіваних випробувань. Подолавши їх, ви попадете на острів, де знайдете скарби. Скарби – це оцінки, які ви отримаєте в кінці уроку.  Для того, щоб вирушити в море, ви повинні захопити корабель.

 Кожна команда отримує конверт з питаннями, на які треба дати усну відповідь.

 Питання для першої команди:

  1.  Що значить розв’язати рівняння?
  2.  Сформулюйте властивість віднімання суми від числа.
  3.  Сформулюйте властивість нуля при додаванні.
  4.  Як знайти невідомий від’ємник?
  5.  Як перевірити, чи вірно розв’язано рівняння?

 Питання для другої команди:

  1.  Який вираз називають буквеним?
  2.  Сформулюйте властивість нуля при відніманні.
  3.  Як знайти невідомий доданок?
  4.  Сформулюйте сполучну властивість додавання.
  5.  Яка рівність називається рівнянням?

 Питання для третьої команди:

  1.  Як знайти невідоме зменшуване?
  2.  Сформулюйте властивість віднімання числа від суми.
  3.  Яке число називають коренем рівняння?
  4.  Чи зміниться число, якщо до нього додати нуль?
  5.  Сформулюйте переставну властивість множення.

Учитель. Нас чекає нелегке плавання. Залишається побажати вам попутного вітру, і нехай допоможе вам фортуна! А ось і перше випробування. За нами погоня. Вам треба втекти від неї.

 Кожна команда отримує картку із завданням.

 Завдання. З’єднати стрілками ліву частину, що представляє собою буквені вирази, з правою частиною, де записані їх назви. Зверніть увагу, що у правій частині їх менше, ніж у лівій.

1.    a – (b + c) = a – b - c

Переставна властивість додавання

2.    a + b = b + a

Сполучна властивість додавання

3.    (a + b) – c = b + (a – c)

Властивість нуля при додаванні

4.    a + b + c = (a + b) + c

Властивість нуля при відніманні

5.    (a + b) – c = b + (a – c)

Правило віднімання суми від числа

6.    a + 0 = a

Правило віднімання числа від суми

7.    a – 0 = a

8.    a – a = 0

Учитель. Насувається шторм. Треба протриматися.

Завдання. Спростіть вираз:

21 + 14 + х

48 + n - 27

(125 + m) + 75

m – 57 - 23

(x + 220)  - 186

56 – a - 38

194 – (37 + x)

81 – a + 29

Учитель. Пливемо далі. На горизонті з’являється ворожий корабель. Ви повинні його захопити!

Завдання. Розв’язати рівняння:

x + 24 = 43

(24 – x) + 37 = 49

136 + x = 300

44 + (a – 85) = 105

y – 27 = 45

243 – (y + 83) = 112

760 – y = 690

(x + 624) – 276 = 357

Учитель. У нас тепер є мапа острова на якому заховано скарби. Ну що, пірати! Вперед!

Завдання. Розв’язати за допомогою рівняння задачу.

  1.  У кошику було декілька яблук. Після того, як у нього поклали ще 15 яблук, у ньому стало 32 яблука. Скільки яблук було у кошику?
  2.  У дівчинки була деяка кількість грошей. Після того, як вона купила своєму улюбленцеві папузі Гоші харч на 83 копійки, у неї залишилося ще 45 копійок. Скільки грошей було у Гошиної господарки спочатку?
  3.  Петя задумав число. Якщо відняти від нього число 333, то отримаємо 195. Яке число задумав Петя?
  4.  У кошику декілька грибів. Після того, як з нього забрали 10 грибів, а потім поклали у нього 14 грибів, у ньому стало 85 грибів. Скільки грибів було у кошику спочатку?
  5.  У хлопчика було 16 поштових марок. Він купив ще декілька марок, після цього подарував молодшому брату 23 марки, і у нього залишилося 19 марок. Скільки марок купив хлопчик?

Учитель. А ось і таємничий острів! Залишається тільки знайти скарб.

Завдання. Придумайте задачу, яка розв’язувалась би за допомогою рівнянь:

  1.  х + 12 = 26;
  2.  х – 15 = 25.

Підведення підсумків. Виставлення оцінок.

Домашнє завдання: індивідуальні картки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67486. Экономика природопользования 353.5 KB
  Экономические механизмы природопользования Реализация экономических механизмов осуществляется через многие институты: кадастры своды экономических экологических организационных и технических показателей характеризующих количество и качество природного ресурса а также категории...
67487. Основы экологического права 216 KB
  Экологическое право является важным инструментом используемым государством в интересах сохранения и рационального использования окружающей природной среды. Нормами экологического права следует считать правила поведения регулирующие отношения людей по поводу охраны и использования окружающей природной среды.
67488. Конфликтология как наука: объект, предмет, функции, методы исследования конфликтов 127.5 KB
  Конфликтология как наука: объект предмет функции методы исследования конфликтов Ключевые понятия лекции Структура конфликта Принцип детерминизма Динамика конфликта Принцип системности Разрешение конфликта Принцип развития Конфликтное взаимодействие Структурно-функциональный...
67489. Эволюция конфликтологической мысли 375 KB
  Эволюция конфликтологической мысли Рассматриваемые в лекции вопросы Накопление знаний о конфликтах в Древнем мире Средние века и Новое время Развитие конфликтологии в рамках психологической науки XIXXX вв. Становление теории конфликта как самостоятельной области научных исследований.
67490. Динамика развития конфликта: основные этапы и их характеристика 189 KB
  Динамика развития конфликта: основные этапы и их характеристика Ключевые понятия лекции Динамика конфликта Завершение конфликта Конфликтная ситуация Послеконфликтный период Открытый конфликт Компромисс Инцидент Профилактика конфликта Социальная напряженность Создание образа...
67491. Стратегии разрешения конфликтов 260 KB
  Стратегии разрешения конфликтов Рассматриваемые в лекции вопросы Стратегии разрешения конфликта и их характеристика по схематической сетке К. Киллмена Тактики разрешения конфликта и механизмы их практического осуществления Ключевые понятия лекции Избегание уклонение Приспособление...
67492. Технология управления конфликтами 1 MB
  Технология управления конфликтами Рассматриваемые в лекции вопросы Методы диагностики конфликта и их характеристика Методы профилактики конфликта. Социально-психологические и организационные методы предупреждения конфликтов Технология управления процессом протекания конфликта...
67493. Урегулирование конфликтов с участием третьей стороны 396 KB
  Урегулирование конфликтов с участием третьей стороны. Рассматриваемые в лекции вопросы Третья сторона в конфликте: понятие статус предпосылки участия и виды вмешательства Формы участия и степень властных полномочий третьей стороны в урегулировании конфликта.
67494. Переговоры как способ урегулирования конфликтов 658.5 KB
  Во многих исследованиях, посвященных анализу переговорного процесса, термин «переговоры» используется для обозначения широкого круга ситуаций, в которых люди пытаются обсудить те или иные проблемы, согласовать какие-либо действия...