54221

Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Рівняння. Розвивати навички застосовувати теоретичні знання на практицірозвязувати складні рівняння та складати рівняння за умовою задач. Якір №507 Два учня записують розвязання рівняння на дошці: 1 х23:9=13 2 1728:56х=36 х23=139 56х=1728:36 х23=117 56х=48 х=11723...

Украинкский

2014-03-11

48.5 KB

6 чел.

5 клас          Урок узагальнення і систематизації знань.          

Тема:’’Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння.

Мета:Узагальнити та систематизувати знання учнів, набуті при вивченні теми. Розвивати навички застосовувати теоретичні знання на практиці,розв’язувати складні рівняння та складати рівняння за умовою задач.

Виховувати наполегливість у оволодінні  математичними знаннями.

                             Хід уроку

1.Організаційна частина.

2.Перевірка домашнього завдання.

(Підручник Математика 5 клас А.Г. Мерзляк В.Б. Полонський М.С. Якір)

   №507   Два учня записують розвязання рівняння на дошці:

     1) (х-23):9=13                  2) 1728:(56-х)=36

          х-23=13·9                         56-х=1728:36

          х-23=117                          56-х=48

          х=117+23                         х=56-48

          х=140                                х=8

   №513  (усно)

    Нехай х – один з кутів,тоді (х-50˚)- другий кут. За умовою задачі їх     сума 180˚.

     х+х-50˚=180˚

     2х=230˚

     Х=115˚;   115˚-50˚=65˚                     Відповідь:115˚і 65˚.

3.Узагальнення і систематизація знань.

 1) Повторення теоретичного матеріалу.

     Гра світлофор(якщо вчитель каже правильне твердження то                                     

учні показують зелену картку, а якщо ні то червону).

 1.Буквений вираз-це запис, який складається із чисел, знаків дій і

дужок.

2. Рівняння - це рівність, що містить невідоме число.

3.Щоб знайти невідомий доданок потрібно до суми додати відомий

доданок.

4.Результат множення називається часткою.

5.Щоб знайти невідомий множник потрібно добуток поділити на

відомий множник.

6.Щоб знайти невідоме зменшуване,потрібно від різниці відняти від’ємник.

7.Розвязати рівняння означає – знайти його корінь.

8.Щоб знайти невідоме ділене,треба різницю помножити на дільник.

9. Результат віднімання називається сумою.

10.Корінь рівняння – це розв’язок рівняння.   

2) Розвязування вправ:

Для того щоб активізувати роботу сильних учнів:

   *Учні з середнім рівнем знань отримують індивідуальні завдання на картках:

Картка №1

Розвяжіть   рівняння:

  1.  х+256=905
  2.  у-68=401
  3.  6703-а=303
  4.  х·21=504
  5.  625:у=25
  6.  х: 28=15

     7) (68-m)+16=24

Картка №2

Розвяжіть   рівняння:

  1.  х+472=612
  2.  у-54=205
  3.  2689-а=309
  4.  х·32=448
  5.  650:у=25
  6.  х: 47=18
  7.  24+(78-m)=36

    *Учні з достатнім та високим рівнем знань розв’язують завдання високого рівня:

№506      на дошці:

     з коментуванням                                          індивідуально                                  

  1.  (х+14):9=13                                                    2) 966:(х+17)=23

х+14=117                                                            х+17=42

х=103                                                                  х=25

  1.  х:8-6=49                                                          4) 52+72:х=56

х:8=55                                                                  72:х=4

х=440                                                                    х=18

№518

Нехай х пасажирів їхало у другому вагоні,тоді 2х пасажирів їхало у першому вагоні, а в третьому –(х+78) пасажирів. Всього за умовою задачі їхало 246 пасажирів.

х+2х+х+78=246

4х+78=246

4х=168

х=42(п.)-у другому вагоні

2·42=84(п.)-у першому вагоні

42+78=120(п.)-у третьому вагоні.                                 Відповідь:84,42  120 пасажирів.

Задача:      (складання формули)

             Іван придав а ручок по 70 копійок за ручку, і ще олівець за 65 копійок. Складіть     

            формулу для обчислення кількості b грошей,що були у Івана, та обчисліть

            значення b при а=6.

Роз-ня:     b=70·а+65 , якщо а=6 то b=70·6+65=485(коп.) було у Івана.

 

4. Домашнє завдання:  №506(5,6),№519

Додаткове завдання:

                   Знайдіть значення буквеного виразу і розшифруйте слово

С

80:а,якщо а=4  

І

15+х,якщо х=74

П

120:m,якщо m=2

У

n-36, якщо n=40

Х

k·18, якщо k=20

4

20

60

89

1800

             

                              

5. Підсумки уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69568. IP-туннели 2.31 MB
  Технология NT предназначена для организации взаимодействия с узлов с автономными адресами с узлами расположенными в Интернет. Но технология NT не позволяет обеспечить прозрачный обмен произвольным IP трафиком между узлами в Интернет и узлами с автономными адресами в обоих...
69569. IPv6 2.05 MB
  ак известно, возникновение и первоначальное развитие протокола IP (Internet Protocol) осуществлялось в рамках первых исследовательских сетей начала 70-х годов, однако со временем IP превратился в основной протокол сетевого уровня. На сегодняшний день размер глобальной IP-сети...
69570. IPv6 тоннели 2.02 MB
  Приведенная информация позволяет внедрить протокол IPv6 для обслуживания сетевого уровня в условиях отдельно взятой сети при этом основным требованием предъявляемым к такой сети будет безусловная поддержка протокола IPv6 всеми участниками работающими на третьем уровне...
69571. OSPF (Open Shortest Path First) 1.86 MB
  Кроме того при разработке протокола были приложены значительные усилия по ускорению обработки топологических изменений в сети и снижению уровня служебного трафика. OSPF позволяет группировать сети такие группы называют областями re. Каждый маршрут в OSPF распространяется с указанием...
69572. VPN соединения типа шлюз-шлюз 1.62 MB
  Задача: связывание удаленных локальных сетей в единую корпоративную сеть с помощью Интернет как глобальной сетевой технологии. Офисная сеть компании подключена к маршрутизатору провайдера услуг Интернет с помощью локальной сети.
69573. Работа с IP-адресами 1.45 MB
  Представим себе что на маршрутизатор поступил пакет: номер сети из этого пакета необходимо сравнить с номером сети из каждой строки таблицы маршрутизации Да в среднем для пакета нужно сделать не 2 миллиона сравнений а лишь миллион это все равно гигантское число...
69574. Основы группового вещания в IPv4 1.18 MB
  Традиционные методы взаимодействия по протоколу IP позволяют отправлять пакеты одному узлу (одноадресная передача) или всем узлам одновременно (широковещательная передача). Многоадресная (групповая) IP-рассылка предоставляет третью возможность...
69575. Правила назначения IP адресов 855 KB
  При этом необходимо придерживаться следующих обязательных правил об исключениях мы поговорим позже: Адреса не должны дублироваться: IP адрес уникальный идентификатор узла или порта маршрутизатора Если узлы и порты маршрутизаторов находятся в одной канальной сети...
69576. Работа ARP протокола 659 KB
  При сканировании сети так же была определена система взаимодействия по протоколу IP узлов находящихся в одной либо разных сетях суть которой состоит в следующем: при взаимодействии между узлами одной IP сети протокол RP используется станцией отправителем для разрешения МАС...