54224

Корекція знань, умінь, навичок. Масштаб

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Організаційний момент Учні вітають гостей. Вчитель повідомляє про те що за роботу на відкритому уроці всі учні отримають оцінку. Учні користуються зошитами для контрольних робіт виставляють оцінки в щоденники. Вправа Мікрофон: учні формулюють основні правила на використання дій з десятковими дробами.

Украинкский

2014-03-11

291.5 KB

6 чел.

КУП’ЯНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 2

КУП’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Розробка відкритого уроку з математики в 5 класі

КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧОК.

МАСШТАБ

       Вчитель математики

                                                          Куп’янського навчально-виховного комплексу №2

                                                        Куп’янської міської ради Харківської області

                         Лісова Тетяна Валентинівна

2012

Тема уроку: Корекція знань, умінь, навичок. Масштаб

Мета уроку: 

  •  сформувати поняття масштабу; вміння виконувати завдання, у яких передбачено використання масштабу;
  •  закріпити вміння та навички розв’язування вправ на дії з десятковими дробами;
  •  виховувати інтерес до прикладного використання предмету.

Тип уроку:  комбінований

Обладнання: роздатковий матеріал, карти, набори для креслення, проектор,  

                       екран, комплексні зошити для контролю знань Л.Г.Стадник,

                       ноутбук, малюнки дітей про прикладне використання математики

                       

          

Хід уроку:

Епіграф:

«Математика – велика наука, найчудовіший продукт однієї з

             найблагородніших здібностей людського розуму»

Д.І. Писарєв

«… Математика дисциплінує розум,

привчає до логічного мислення …»

              М.І. Калінін

                             «Цифри не правлять світом,

   але вони показують, як управляється світ»

І. Організаційний момент

 Учні вітають гостей. На екрані читають епіграф, виконують вправу «Море сподівань», заповнюють наліпки з побажанням до уроку, та приклеюють до намальованого імпровізованого моря.  Вчитель повідомляє про те,  що за роботу на відкритому уроці всі учні отримають оцінку.

ІІ. Аналіз контрольної роботи

  Вчитель повідомляє про результати контрольної роботи, типові помилки, якість знань, середній бал. Учні  користуються зошитами для контрольних робіт,  виставляють оцінки в щоденники.

Вправа «Мікрофон»: учні формулюють основні правила на використання дій з десятковими дробами.   

                                             

Усний рахунок: проводиться у вигляді тестування, для перевірки використовуються «світлофори» (картки з червоним -  невірно, зеленим - вірно), умови проектують на екрані.

    

Тестова перевірка

1.      0,034ּ 10=…                   а) 0,34;   б) 0,0034;   в) 3,4;   г) 34.

2.      3,7 ּ4=…                        а)1,48;    б) 148;        в) 14,8;  г) 0,148.

3.      3,4 ּ 0,02=…                  а) 0,68;   б) 0,068;     в) 6,8;    г) 68.

4.      72,4: 100=…                   а) 7240;  б) 7,24;     в) 0,0724;   г) 0,724.

5.      3,76: 0,4=…                    а) 94;      б) 0,94;      в) 9,4;    г) 0,094.

6.      0,203 ּ10=…                  а) 20,3;   б) 0,0203;  в) 2,03;  г) 203.

7.      0,36 ּ4=…                      а) 14,4;   б) 1,44;     в) 0,144;  г) 0,0144.

8.      9,2 ּ0,03=…                    а) 2,76;   б) 27,6;     в) 276;    г) 0,276.

9.      59,3: 100=…                   а) 5,93;   б) 5930;    в) 593;    г) 0,593.

10.    38,7: 0,09=…                  а) 430;    б) 4,3;       в) 0,43;   г) 43.ּ

   

Учні знайомляться з умовами підсумкового тесту з математики за курс 5 класу, який висвітлений на екрані. Розв’язують  з тесту аналогічну задачу, яка визвала питання  на контрольній роботі (1 учень - з поясненням біля дошки).

Питання 12

Власна швидкість моторного човна 6,7 км/год, швидкість течії річки 1,2 км/год. Човен плив 2 год проти течії і 2 год за течією річки. Який шлях проплив моторний човен за ці 4 год?

А)31,6 км; Б) 22 км; В) 26,8 км; Г) 18,2 км

 

Вправа «Логічний ланцюжок»: учні  кожного ряду розв’язують  за діями приклади з десятковими дробами (подібні були на контрольній роботі) по черзі, передають відповіді наступному.

Вправа «Знайди помилку»:  Після розв’язання звіряються з дошкою, аналізують свої помилки.  

ІІІ. Психологічна, фізкультурна хвилинка «Австралійський дощ»

   

ІV. Актуалізація опорних знань

  Учні по черзі біля дошки розв’язують приклади на перевод у різні одиниці виміру.

V. Формулювання теми і мети уроку

  На екрані проектується:

Тема уроку:        Масштаб

Мета уроку:

  •  сформувати поняття масштабу; вміння виконувати завдання, у яких передбачено використання масштабу;
  •  закріпити вміння та навички розв’язування вправ на дії з десятковими дробами;
  •  виховувати інтерес до прикладного використання предмету.

VІ. Вивчення нового матеріалу

    Вчитель демонструє  на екрані презентацію про прикладне використання масштабу.

   Учні  в парах працюють з підручником §33 с. 282 (Г.П. Бевз, В.Г. Бевз «Математика. Підручник для 5 класу») над означенням масштабу.

   Перевіряємо означення з варіантом на екрані:

Масштаб (нім.)  

відношення довжини лінії на кресленні, плані або карті до довжини відповідної лінії в натурі;

позначається у вигляді дробу, чисельник якої дорівнює одиниці, а знаменник – числу, яке показує степінь зменшення довжини ліній (наприклад, 1:100000); масштаб креслення часто виражають числом, більшим за одиницю

VІІ. Закріплення нового матеріалу

      Учні виконують № 1533 (Г.П. Бевз, В.Г. Бевз «Математика. Підручник для 5 класу»), будують план ділянки, дім, використовують картки з геометричними формулами.

Вправа «Гірлянда асоціацій»: Учні на дошці будують гірлянду. В центрі – МАСШТАБ; зліва і справа – галузі використання.

 

VІІ. Практична робота

Вправа «Снігова куля»: У кожного учня на парті, на екрані є карта України в масштабі 1: 5000000. Ряд отримує завдання: Скільки часу знадобиться, щоб добратися  з Харкова до міста – учасника «Євро - 2012» на автомобілі з середньою швидкістю 60 км/год?

  •  1 ряд: Харків – Львів
  •  2 ряд: Харків – Донецьк
  •  3 ряд: Харків – Київ

Після кожної дії учні повертаються до наступної парти зі своїми поетапними відповідями. В кінці ряду знаходимо кінцеву відповідь.

VІІІ. Підведення підсумку уроку

Рефлексія.

 Вправа «Розумний м’ячик»: учні кидають м’яч і відповідають на питання

  •  У яких випадках використовують дію ділення?
  •  Що таке масштаб географічної карти?
  •  Як треба розуміти, що масштаб карти 1: 10000000?
  •  Як треба розуміти зображення 20:1?

    Учні повертаються  до «Моря сподівань», аналізують результати. Вчитель виставляє оцінки за роботу на уроці з коментуванням.

    Учениця пропонує вірш про велике прикладне значення математики.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

323. Проектирование промышленного здания в Макеевке 227.5 KB
  Проектируемое здание предназначено для размещения основного производства, одноэтажное, с металлическим каркасом. Применяемый тип колон – сплошного сечения. Здание имеет II степень долговечности – срок службы составляет не менее 50 лет.
324. Малоэтажный жилой дом из мелкоразмерных элементов в г. Владимир 201 KB
  Индивидуальный мансардный одноквартирный 5-комнатный жилой дом с пристроенными гаражом и хозпостройкой. Здание имеет бескаркасную конструктивную схему с опиранием перекрытий на продольные и поперечные стены.
325. Теория международных отношений 697.39 KB
  Правовое регулирование МО. Социально-гуманитарные науки, изучающие мировые политические процессы, в качестве объекта исследования рассматривают общественные явления. Цели, средства и стратегии участников МО. Международное сотрудничество.
326. Исследование работы разрядной лампы с балластными сопротивлениями различных видов 86 KB
  Изучить влияние активного, индуктивного и ёмкостного балластного сопротивления на работу люминесцентной лампы. С увеличением коэффициента амплитуды резко снижается поток излучения лампы и срок службы электродов.
327. Анализ устойчивости элементов металлических конструкций 523 KB
  Коэффициент запаса устойчивости для данной стойки составляет. Значения критических усилий, определенные по методике СП, практически не отличаются от полученных в программе SCAD. Упругопластическая работа стержня с начальными несовершенствами.
328. Анализ чувствительности задач линейного программирования с использованием Microsoft Excel 261.5 KB
  Освоить технологию анализа чувствительности задач ЛП на основе различных типов отчетов, выдаваемых Microsoft Excel. Допустимое увеличение производства деталей первого типа.
329. Разработка организации технического обслуживания и ремонта МТП в ЦРМ хозяйства 2.51 MB
  Определение количества технических обслуживаний и ремонтов тракторов и автомобилей, распределение их по кварталам. Определение трудоемкости технических обслуживаний и ремонтов для тракторов и автомобилей. Подбор основного технологического оборудования и расчет площади участка.
330. Использование средств VBA для вычисления корня функционального уравнения с помощью численных методов 220 KB
  Описание заданного численного метода. Программа процедуры вычисления корня. Результаты вычисления значения корня для заданных пяти вариантов допустимой ошибки. Аргументы процедуры Koren.
331. Государственное регулирование занятости и трудоустройства молодежи на рынке труда 352.5 KB
  Теоретико-методологические основы исследования государственного регулирования молодежной безработицы. Молодежная безработица в современной России, в Агинском Бурятском Округе. Пути улучшения государственного направления по обеспечению занятости молодежи.