54225

Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

А які знання ми з вами застосували при поділі цих цукерок Знання про звичайні дроби. Я думаю що ви ще раз переконалися що знати все про звичайні дроби корисно а інодіще й смачно Правда Тому на сьогоднішньому уроці ми з вами пригадаємо все що вивчили про звичайні дроби. Але він каже що теж дещо знає про дроби.

Украинкский

2014-03-11

273 KB

41 чел.

5 клас

Тема: узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби»

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів щодо читання,   запису звичайного дробу; перетворення неправильних дробів в мішані і навпаки; додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; розвивати математичну мову, логічне мислення учнів; формувати пізнавальну компетентність; виховувати інтерес до математики, працьовитість, активність, добросердність.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.

Обладнання: мультимедійна презентація, цукерки

Хід уроку:

І. Організаційна частина.  Привітання, установка на плідну працю:

Всі сідайте тихо, діти!

Домовляймось – не шуміти,

Працювати час настав. 

Тож і ми часу не гаємо, 

Наш урок розпочинаймо!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Діти так як це ваш перший відкритий урок математики у старших класах, то щоб вас трошки заспокоїти і підняти вам настрій я підготувала для вас невеличкий подарунок – мішечок з цукерками і хочу вас пригостити. Ой, але нас 10, а цукерок у мене всього 5, що ж робити? Як же ж поділити ці цукерки так, щоб ніхто з вас не образився?  Так, правильно! Потрібно поділити кожен цукерок на дві рівні частини. І по скільки ж дістанеться кожному з нас?  Так по 0,5.

А які знання ми з вами застосували при поділі цих цукерок? Знання про звичайні дроби. Я думаю, що ви ще раз переконалися, що знати все про звичайні дроби корисно, а іноді,ще й смачно? Правда? Тому на сьогоднішньому уроці ми з вами пригадаємо все,  що вивчили про звичайні дроби. Згодні? Адже, як сказав Цицерон

Без знання дробів ніхто не може визнавати, що знає математику.

Саме цей вислів великого мислителя стане епіграфом до нашого уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Сьогодні у нас буде незвичайний урок, до нас у гості завітав ось такий чудовий сніговичок і хоче подивитися чого ви навчилися. Але він каже, що теж дещо знає про дроби.

1 завдання  Перевірка теоретичних знань

Гра «Сніжки»

Учитель кидає учневі зроблену з паперу сніжку і задає питання, учень відповідає,  кидає іншому учневі і ставить йому інше питання.

Запитання  

1.Що таке дріб?

2. Що означає риска дробу?

3. Як називається число, яке записується під рискою дробу і що воно означає?

4. Як називається число, яке записується над  рискою дробу і що воно означає? 

5. Які дроби називаються правильними?

6. Які дроби називаються неправильними?

7. Який з двох дробів більший правильний чи неправильний?

8. Як додати два дроби з однаковими знаменниками?

2 завдання

Яка частина фігури зафарбована  ?

   

3 завдання

якому натуральному числу відповідає написаний сніговичком дріб:

= 1       =2     =3 =4 =6

4 завдання:

Зібрати на ялинці знаменники неправильного дробу   (презентація)

5 завдання

Складіть на поличку правильні дроби (презентація)

6 завдання

Які з записаних дробів мішані

,  , , , , , ,  , , , .

ІІІ. Розвязування вправ

Молодці дітки, справились сніговичок переконався, що ви все знаєте і вирішив спуститися до вас з гірки і попросити у вас допомоги. До нього звернулися казкові персонажі за допомогою, а сам він не справиться. Допоможемо йому?

До сніговичка звернулися Дід Мороз і  лісові звірятка, бо у них сталося лихо: вовк переодягнувся в діда Мороза та викрав зайчат, а щоб врятувати їх вам діти потрібно перетворити мішані числа у неправильні дроби і навпаки.

 , , .

 

 

Молодці! Справилися!   

А тепер давайте трошки порухаємось.

Фізкультхвилинка

Усім учням роздаються листки на кожному з них надруковане число (одноцифрове або двоцифрове), діти стають в ряд і виконують такі завдання:

утворіть неправильні дроби, правильні дроби, мішані числа.

А тепер давайте допоможемо ведмедику Умці, він загубився і не може відшукати свою маму. Допоможемо?

 

Для цього потрібно виконати дії:

 

 

От і допомогли ми Умці знайти маму.

Але щось дуже холодно, то ж давайте ще попрацюємо, щоб зігрітися і розтопити бурульки: розв’яжемо рівняння

І V. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи

V. Підсумок уроку

В процесі уроку учням за кожну правильну відповідь і правильно виконане завдання роздаються маленькі сніжинки з допомогою яких учитель здійснює оцінювання.

Наш Сніговичок  пропонує вам ще одне завдання:

«Знайдіть помилку»

 

Діти, як ви думаєте: що важливіше – Що ви про себе думаєте чи що про вас думають інші люди?

Один з відомих письменників сказав, що людину можна оцінювати дробом, чисельник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а знаменник те хороше, що про цю людину думають інші. То ж бажаю вам щоб дріб у кожного з вас був завжди правильним.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12325. Саясаттану пәнінен 1-аралық бақылау сұрақтары 43.18 KB
  Саясаттану пәнінен 1аралық бақылау сұрақтары Саясаттану ғылым ретінде Саясаттану ғылымының атқаратын қызметтері Саяси ойшылдардың саясатқа берген анықтамалары Саясаттанудың деңгейлері Саясаттанудың парадигмалары Ежелгі дәуірдегі саяси ойшылд
12326. Эмпирикалық әлеуметтану бойынша глоссарий 15.16 KB
  Эмпирикалық әлеуметтану бойынша глоссарий Эмпирикалық әлеуметтану нақты зерттеулер жүргізуді осылардың негізінде арнаулы әдістер қолдану сұрау бақылау тәжірибе арқылы жаңа фактілерді жинап талдауды қорытындылауды айтады Интервью көсемсөз жанры журналист
12327. Тақырыбы: Томас Джефферсонның саяси-құқықтық көзқарасы 43.85 KB
  СӨЖ Тақырыбы: Томас Джефферсонның саясиқұқықтық көзқарасы АҚШ тарихы ХVІІІ ғасырдың соңғы ширегі мен ХІХ ғасырлардың басында әлемге көрнекті саңлақтар тобын берді. Олар әр қилы көзқарасты ұстанып әр түрлі партиялардың құрамында болғанымен барлығы да америка
12328. Саяси процесс туралы ұғым 54 KB
  Саяси процесс туралы ұғым Саяси процесс ұғымы кең және тар мағынасында қолданылады. Кең мағынасында ол коғамның саяси жүйесінің уакыт пен кеңістікте дамып жұмыс істеуін білдіреді. Тар мағынасында түпкілікті нақты нәтижеге жеткен белгілі бір көлемдегі процесті көрсет
12329. Аралық бақылау сұрақтары 472.21 KB
  I IIаралық бақылау сұрақтары 1.Социология дегеніміз қандай ғылым. 2.Социологиялық ұғымдарлың ерекшеліктері. 3.Социологиялық парадигмалардың сипаттамалары. 4.Социологияның өмірге келуінің саяси әлеуметтік экономикалық рухани алғышарттары. 5.Социологияның атқара...
12330. ӘЛЕУМЕТТАНУ ҒЫЛЫМ РЕТІНДЕ 838.5 KB
  І. ӘЛЕУМЕТТАНУ ҒЫЛЫМ РЕТІНДЕ Әлеуметтанудың объектісі пәні мен әдістері. Әлеуметтанудың құрылымы мен білім деңгейлері. Әлеуметтанудың атқаратын қызметі функциясы. Әлеуметтанудың басқа қоғамдық және гуманитарлық ғылымдармен байланысы. 1. ӘЛЕУМЕТТАНУ
12331. ӘЛЕУМЕТТІК ИНСТИТУТТАР МЕН ӘЛЕУМЕТТІК ҰЙЫМДАР 272.5 KB
  Екіншіден, ұйым деп құрылымның элементтерінің тәртіптелу деңгейі, объектінің ішкі құрылымын айтамыз. Бұл мағынада объектінің жоғары немесе төмен ұйымдасқандығы туралы айтады. Барлық әлеуметтік объектілердің өзінің ұйымы бар, яғни өзін құрайтын элементтердің байланыстары бар.
12332. Әлеуметтік стратификация және әлеуметтік мобильділік теориясы 324 KB
  Әлеуметтік стратификация және әлеуметтік мобильділік теориясы 1. Қоғамның әлеуметтік топқа жіктелуі. 2. Әлеуметтік стратификация теориясы және оның мәні 3. Әлеуметтік мобильдік және оның түрлері. 4. Қазіргі Қазақстандағы әлеуметтік стратификация ме
12333. Әлеуметтану пәні бойынша Тест жауаптары. 37.3 KB
  Әлеуметтану пәні бойынша Тест жауаптары. Әлеуметтану ғылымы пән ретінде Қоғам адамзат дамуының белгілі бір тарихи кезеңінде өз қажеттерін канағаттандыру мақсатында тұрақты және біртұтас қалыптасқан әлеуметтік нормалар мен әдетғұрыптар негізінде өзара байл...