54230

Розвязування задач на додавання і віднімання натуральних чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Навчальна: удосконалити вміння застосовувати правила та властивості додавання і віднімання натуральних чисел до розвязування задач; Розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення обчислювальних навичок учнів культуру математичної мови і записів; формувати інтерес до математики; Виховна: виховувати самостійність наполегливість взаємодовіру навчити працювати за аналогією. Обладнання і наочність: плакати з короткими...

Украинкский

2014-03-11

106.5 KB

2 чел.

Вчитель: Стрілець О.П.

Предмет: Математика

Клас: 5

Урок: 19

Дата: 10.10.11

Тема: Розв’язування задач на додавання і віднімання натуральних чисел

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок

Мета:

Навчальна: удосконалити вміння застосовувати правила та властивості додавання і віднімання натуральних чисел до розв’язування задач;

Розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, обчислювальних навичок учнів, культуру математичної мови і записів; формувати інтерес до математики;

Виховна: виховувати самостійність, наполегливість, взаємодовіру, навчити працювати за аналогією.

Обладнання і наочність: плакати з короткими умовами задач №№1-9 планшети, кольорові фломастери, губка або серветка, плакат з кросвордом

Хід уроку:

1. Організаційний етап.

  •  Обмін вітаннями;
  •  перевірка присутності учнів;
  •  їх готовності до уроку (наявність книжок зошитів та т.п.)

2. Перевірка домашнього завдання.

  •  Перевірка його наявності, відповіді на питання учнів;
  •  Дидактична гра «Бліцтурнір»

3. Розв’язування задач.

  •  Складання умови і розв’язання задач №№1-8 за короткими умовами на плакатах (Усно)
  •   Розв’язання текстових задач №№ 9-11письмово на дошці і в зошитах.

4. Підсумки уроку.

Розв’язання кросворду на тему: «Додавання і віднімання натуральних чисел»

5. Домашнє завдання

Рівень А: №12 Рівень Б: № 13  Рівень В: № 14

Додатки.

2. Перевірка домашнього завдання

Учитель звертає  увагу учнів на те, що дуже важливо швидко й правильно  додавати й віднімати числа, застосовуючи при цьому  закони додавання та віднімання.

Для того щоб продемонструвати  учням, що закони додавання та віднімання важливо і віднімання важливо і зручно проводити при усному та табличному розрахунку, учитель проводить з класом дидактичну гру.

Дидактична гра «Бліцтурнір»

1. Для гри необхідні планшети, маркери або фломастери ( на попередньому уроці учитель дав завдання учням принести їх)

2.    Завдання для гри учитель має заздалегідь написати на дошці (або підготувати плакати чи кодоплівку).

3.    Учитель зачитує (або показує) питання, відповіді на які учні пишуть на планшетах. На кожну відповідь відводиться 10 секунд.

4.    Перевірка правильності кожної відповіді здійснюється одразу. Перші з правильно наданих відповідей учитель фіксує, після чого учні стирають записи губкою або серветкою і готуються до наступного питання.

5.    Учитель підводить підсумок гри, визначаючи переможця, і просить декількох учнів прокоментувати ті питання, що відкликали труднощі, і відповіді на них.

6.   Оцінки за гру виставляються за бажанням учителя. .

Питання для гри

1.   Які два числа необхідно додати до 18, щоб отримати 20?

2. Які два числа необхідно відняти від 42, щоб отримати 40?

3.   Обчисліть:

1)2 + 3 + 8 + 7;                           4)20 + 10 + 50;

2)1 + 5 + 9 + 6;                           5)60 + 30 + 40;

3)4 + 3 + 6 + 7;                           6)80 + 20 + 50.

Назвіть число, що записане як сума розрядних доданків:

1) 4000000000 + 6000000 + 2000 + 1;

2) 8000000 + 300000 + 4000 + 900;

3) 500000 + 7000 + 600 + 1.

5. Запишіть число, в якому:

1) 3 десятки і 2 одиниці;          

2) 2 десятки й 3 одиниці;      

3) 3 сотні й 7 десятків;

4) 7 сотень і 3 одиниці.

6.У кожній парі записів є однакові числа. Знайдіть їх.

1)400 + 60 + 3 і 64 + 3;

2) 4∙100 + 3·10 + 6 і 400+30 + 6;

3) 1000·4 + 100-4 + 10-3 + 6 і 1436;

4) 6·1000 + 3·10 + 4 і 6000 + 300 + 4

3. Розв’язування задач.

Виконання задач за короткими умовами (Складання задачі та її усне розв’язання)

З курсу  початкової школи нам відомі такі основні типи задач.

Типи задач.

  1.  На знаходження суми:

Було  - 14

Прилетіло – 26

Стало -? 14 + 26=40

  1.  На знаходження невідомого доданка:

І -    ?       128

ІІ – 24

128 – 24 = 108

  1.  На знаходження остачі ізниці):

Було – 15

Зірвали – 4

Залишилося -?

15 – 4 = 11

  1.  На знаходження від’ємника:

Було – 12 літрів

Відлили -?

Залишилося – 4 літри

12 – 4 = 8 (л. )

  1.  На знаходження зменшуваного:

Було -?

Від’їхало – 17 машин

Залишилося – 5 маш.

5 + 17 = 22

6.  На збільшення:

І – 6 (що на 14 менше)

ІІ – на 14 більше -?

6 + 14 = 20

7.  На зменшення:

І – 17 ( що на 8 більше)

ІІ - на 8 менше -?

17 – 8 = 9

8.  На різницеве порівняння:

І – 26 на скільки -?

ІІ – 8

26 – 8 = 18

Розв'язування текстових задач.

Рівень А

9.  На правому боці вулиці на 18 будинків менше, ніж на лівому. Скільки всього будинків на цій вулиці, якщо на правому боці 79 будинків?

Розв'язання.

1) 79+18 = 97 (будинків) — на лівому боці.

2) 79 + 97 = 176 (будинків) — всього на вулиці.

Відповідь: 176 будинків.

Рівень Б

10. На одній полиці було 37 книг, що на 19 книг більше, ніж на другій, і на 8 книг менше, ніж на третій. Скільки книг було на трьох полицях разом?

Розв"язання.

1)  37 - 19 = 18 (книг) — на другій полиці.

2) 37 + 8 = 45 (книг) — на третій полиці.

3) 37 + 18 + 45 = 100 (книг) — на трьох полицях.

Відповідь: 100 книг.

11. Дошка була розрізана на три частини. Довжина першої частини 57 см, друга частина коротша за першу на 18 см і довша за третю на 14 см. Знайди початкову довжину дошки.

4. Підсумки уроку.

По вертикалі:

1.  Дія, за допомогою якої з'ясовують, на скільки одне число менше або більше за інше.

3. Назва закону додавання для кількох чисел.

4.  Назва закону додавання для двох чисел.

8.  Результат дії віднімання.

10. Число при дії додавання.

По горизонталі:

2. Знак, який використовують при записі дії віднімання.

5. Знак, який використовують при записі дії додавання.

6. Компонент дії віднімання, який записують на першому місці.

7. Результат дії додавання.

9.  Дія, за допомогою якої знаходять загальну масу будь-чого.


І

2

3

4

5

6

7

8

9

10

,:І  .

5. Домашнє завдання.

Рівень А

12. В червні робітник заробив 497 гри, а в серпні на 39 гри менше. Скільки грошей заробив робітник за два місяці?

Рівень Б.

13. Сюди складаються з 4 прогонів. В першому прогоні 36 сходинок, що на 12 сходинок менше, ніж у другому прогоні, а в третьому прогоні на 5 сходинок більше, ніж у четвертому. Скільки сходинок на всіх сходах, якщо число сходинок у четвертому прогоні дорівнює числу сходинок у другому прогоні?

Рівень В.

14. За пальто, шарф і костюм заплатили 953 гри, пальто і шарф коштують 670 гри, а костюм і шарф — 328 гри. Скільки коштує кожна річ окремо?


Використана література:

1. Бевз В.М. Математика 5 клас. Підручник з математики.

2. Стаднік Л.Г. Математика 5 клас: Плани конспекти уроків. - Х: Веста: Видавництво «Ранок», 2005. – 416 с.

3. Роєва Т.Г., Синельник Л.Я. Математика: Робочий зошит для 5 класу: Навч.посібник. – 2-ге вид. випр. І допов. Х.: Країна мрій, 2005. – 92 с.

4. Старова О.О. Математика 5 клас. І семестр. – Х.: Вид. група «Основа», 2009. – 136 с. – (Серія «Мій конспект»).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1054. Специфика работы по развитию графических умений в процессе обучения старших дошкольников изобразительной деятельности 389 KB
  Организация деятельности по формированию графических умений у детей старшего дошкольного возраста. Анализ собственной практической деятельности по формированию у старших дошкольников графических умений и навыков. Методы диагностики по формированию технических навыков и умений у детей старшего дошкольного возраста на контрольном этапе. Графические материалы и техника их использования.
1055. Система обробки аудіоінформації. Підсистема фільтрації і обробки сигналу 1.36 MB
  Обґрунтування доцільності розробки системи обробки аудіоінформації. Основні цілі створення системи та критерії ефективності її функціонування. Опис системи програмного забезпечення. Опис постановки задачі обробки та фільтрації звукового сигналу. Математичний опис алгоритму створення ефекту реверберації. Призначення і характеристика алгоритму створення ефекту луни. Математичний опис алгоритму створення ефекту затухаючої гучності.
1056. Процесс стратегического управления компании ТОО Зерде-Фито 486.5 KB
  Теоретические основы стратегического управления. Сущность стратегического управления и его ключевые понятия. Порядок разработки и реализации стратегии развития предприятия. Анализ факторного воздействия внешнего окружения на организацию. Выбор и разработка стратегии развития организации.
1057. Життя і творчість В.Ф. Войно-Ясенецького 128.09 KB
  Вихідною методологічною установкою даного дослідження є метод цілісного філософського аналізу творчості та світогляду мислителя, оскільки спосіб мислення і спосіб життя В.Ф. Войно-Ясенецького, постають в органічній єдності. Такий підхід дає можливість аналізу етичних поглядів В.Ф. Войно-Ясенецького як систематичного, цілісного релігійно-морального світогляду
1058. Политология Белоруссии 459 KB
  Политическая мысль в эпоху Возрождения. Общественно-политическая мысль Беларуси периода ВКЛ, РП, РИ. Политические идеи мыслителей Беларуси, ее периодизация и первые памятники. Власть как социальное явление, ее функции, структура. Государство в политической системе общества. Роль СМИ в политике. Либерализм и неолиберализ. Формы государственного устройства.
1059. Методика аудиторской проверки расчетов с бюджетом (на примере НОУ СПО Учебный центр, Омск 443 KB
  Процесс планирования аудиторской проверки учета расчетов с бюджетом по налогам и сборам. Экономическая характеристика объекта исследования. Организация бухгалтерского и налогового учета расчетов с бюджетом. Аудиторская проверка учета расчетов с бюджетом по единому социальному налогу в НОУ СПО Учебный центр.
1060. Обработка статистической информации о надежности линии привода 3-го формирующего ролика 1-й моталки 265 KB
  Упорядочение исходной выборки наработок до отказа. Проверка статистической гипотезы о соответствии экспоненциальному распределению. Проверка статистической гипотезы о соответствии нормальному или логарифмически нормальному распределению. Графическое оценивание параметров распределений.
1061. Расчет и выбор конструкции кожухотрубного теплообменного аппарата 267 KB
  Тепловой расчет и выбор конструкции теплообменного аппарата. Устройство, передающее теплоту от одного теплоносителя к другому. Проверочный тепловой расчет теплообменного аппарата. Гидравлический расчет теплообменного аппарата. Расчет падения давления теплоносителей в трубном и межтрубном пространстве ТА.
1062. Учет финансовой отчетности в процессе управления предприятием ООО Стиль 411 KB
  Финансовая отчетность и ее роль в информационном обеспечении управления предприятием. Методы анализа устойчивости финансового состояния в процессе управления предприятием. Составление и анализ финансовой отчетности в процессе управления предприятием (на материалах ООО Стиль). Анализ устойчивости финансового состояния по данным финансовой отчетности.