54240

Повторення. Розвязування завдань на додавання і віднімання раціональних чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Налаштування дітей на роботу Мотивація навчальної діяльності 1 хвилина Учитель. Учні виставляють оцінки один одному у зошит олівцем зазначаючи вартість кожного завдання Учитель Наскільки ж добре ви підготовані до подорожі Давайте з вами зорієнтуємось у цьому разом. Відповідно до того у який колір буде пофарбовано клас учитель робить певні висновки і переходить до актуалізації опорних знань та навичок. Актуалізація опорних знань та навичок учнів 8 хвилин Учитель Скажіть мені будь ласка які ключові поняття математики...

Английский

2014-03-11

493.5 KB

0 чел.

Розробка уроку з математики у 6 класі

підготувала вчитель математики Рибак Ольга Стефанівна вчитель вищої категорії, вчитель-методист Краснолуцької  гімназії №1 ім. Л.Литвяк

Тема Повторення. Розв’язування завдань на додавання і віднімання раціональних чисел.

Мета: Повторити з учнями теоретичні основи  додавання і віднімання раціональних чисел. Вчити застосовувати знання у нестандартних ситуаціях. Відпрацювати навички виконання дій додавання і віднімання раціональних чисел. Вчити учнів контролювати та оцінювати свої дії, дії інших учнів, відстоювати власну думку. Вчити правильній організації часу при розв’язуванні завдань певного рівня складності. Розвивати навички орієнтування у місті за мапою міста. Розвивати навички колективної роботи Розвивати логічне мислення, вдосконалювати критичне мислення учнів. Виховувати стійкий інтерес до вивчення математики. Виховувати почуття гордості за добре виконану роботу, почуття колективізму.

Тип уроку: вдосконалення знань, умінь, навичок

Обладнання: Інтерактивна дошка з колонками, програма пакету Microsoft Office - Power Point, стандартний програвач, програма «Математичне лото» (авторська розробка), сигнальні картки червоного, жовтого, синього та зеленого кольорів, картки з завданнями та кодом, картки «Сходинки знань», плакат для оцінювання «Сходинки знань»

Хід уроку:

Перед початком уроку діти об’єдналися у п’ять груп і розподілили в них ролі «Спікер», «Секретар», «Тайм-кіпер». Місця у класі було зайнято у відповідності з розподілом на групи. 

  1.  Організаційний момент (1 хвилини)

Привітання вчителя. Налаштування дітей на роботу

  1.  Мотивація навчальної діяльності (1 хвилина)

Учитель. Сьогодні ми з вами здійснимо незвичайну подорож. Ми відвідаємо Англію і одну відому особистість, але перш ніж ви дізнаєтесь кого саме, необхідно перевірити підготовку до далекої подорожі. Перевіримо виконання вами домашнього завдання.

  1.  Перевірка домашнього завдання (4 хвилини)

Перевірка завдання здійснюється методом взаємоперевірки, правильні розв’язки вправ домашнього завдання висвітлюються на слайді, що проектується на інтерактивну дошку. На цьому ж слайді знаходиться, біля кожного завдання, його «вартість» у балах. Учні виставляють оцінки один одному, у зошит олівцем, зазначаючи «вартість кожного завдання»

Учитель Наскільки ж добре ви підготовані до подорожі? Давайте з вами зорієнтуємось у цьому разом. Поверніть, будь ласка, зошити своїм власникам. Отже, хто готовий до подорожі на високому рівні, тобто отримав 10-12 балів, піднімає сигнальну картку зеленого кольору. Хто готовий до подорожі на достатньому рівні, тобто отримав 7-9 балів, піднімає картку синього кольору. Хто готовий до подорожі на середньому рівні, тобто отримав 4-6 балів, піднімає сигнальну картку жовтого кольору. Хто готовий до подорожі на початковому рівні, тобто отримав 1-3 бали, піднімає сигнальну картку червоного кольору.

Відповідно до того, у який колір буде «пофарбовано» клас, учитель робить певні висновки і  переходить  до актуалізації опорних знань та навичок.




















  1.  Актуалізація опорних знань та навичок  учнів (8 хвилин)

Учитель Скажіть мені, будь ласка, які ключові поняття математики

знадобилися вам для того, щоб добре виконати домашнє завдання?

Семантична карта. На дошці з’являється слайд «Ключові поняття». Діти називають поняття, а учитель їх вписує маркером у пусті еліпси, після чого обираються лише ті, які є ключовими саме на сьогоднішньому уроці. Тобто «дія», «додавання», «віднімання», «рівняння», «числа».

Учитель. Саме час дізнатися до кого ж саме ми сьогодні завітаємо на файф о клок.

Робота з програмою «Математичне лото». Екран розбито на 8 прямокутників у кожному з яких написано приклади на додавання або віднімання раціональних чисел. Розв’язуються приклади усно у фронтальному режимі з поясненням виконання дій, а відповіді вводяться з клавіатури, це робить учень, який є на цей урок помічником учителя ( це може бути один з чергових). В тому випадку, якщо відповідь вірна прямокутник замінюється автоматично на частину зображення. В кінці роботи на екрані з’являється портрет Шерлока Холмса і лунає мелодія з фільму «Пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона».

Учитель. Оцініть, наскільки легко вам було працювати над першим, усним, завданням. Відповідність оцінки знаходиться на плакаті розташованому на краю дошки.

Діти оцінюють свою роботу на «Сходинках знань», виставляючи собі бали у відповідності з таблицею на дошці.

Таблиця прикладів

                     -22  +  35

                            1,5 + ( - 6,3 )

               ( - 3, 7 ) + ( - 2,8 )

                            8,2 + ( - 8, 2 )

                      22 - 27      

                          ( - 27 ) – ( - 34 )

                   ( - 13 ) – 8

                            19 – ( - 2 )

Таблиця відповідей

                          13

                           - 4,8

                        - 6,5

                               0

                           -5

                               7

                         -21

                              21

З’являється наступний слайд. Учитель повідомляє число і пропонує учням самостійно сформулювати тему уроку. Учні здійснюють відповідні записи у зошитах.

  1.  Розв’язування вправ (8 хвилин+4 хвилини+3 хвилини+2хвилини+7 хвилин)





У
читель Шерлок Холмс сидить біля свого каміну, грає на скрипці і розмірковує. Його кращій товариш, помічник і біограф доктор Ватсон, не з’являвся додому вже третій день. Холмс був дуже стурбований. В цей час у його двері постукали і увійшла місіс Хадсон із свіжою поштою. Відкривши один із конвертів, Шерлок був здивований побачивши шифровку.

На дошці з’являється слайд із «шифровкою»

Він розумів, що часу у нього обмаль, а встигнути врятувати Ватсона треба конче. Давайте допоможемо Холмсу розшифрувати ці записи. Для цього до теки кожної групи покладено відповідні картки з матеріалами для дешифрування. Спікер групи, після часу відведеного на роботу (7 хвилин), за допомогою кольорового маркера вписує слово до «шифровки» і не забуває, що виходить до дошки з зошитом в якому він працював. Після виконання цієї, другої, вправи не забудьте, будь ласка, розмістити себе  на «Сходинках знань».

Перша картка

1)

2) 

3)

4)

е

к

а

ф

Слово


Друга картка

1)

2)

3)

4)

5)

O

L

Y

R

A

0

Слово

Третя картка

1)

2)

3)

4)

5)

6)

а

ч

р

о

в

е

0

Слово

Четверта картка

1)

2)

3)

4)

5)

6)

`

п

и

т

й

я

0

Слово

П’ята картка

1)

2)

3)

4)

5)

6)

л

о

и

т

с

к

0

Слово

Розшифровка слів

  1.  кафе
  2.  ROYAL
  3.  вечора
  4.  п’ятий
  5.  столик

Розв’язки завдань група здійснює разом виконуючи записи у зошиті. Учитель консультує, по необхідності, учнів.

Учитель Що ж,  тепер Холмсу стало все зрозуміло. Ватсон чекає його на файф о клок, у кафе «ROYAL», за п’ятим столиком. До зустрічі залишалось дуже мало часу і тому Холмсу необхідно було обрати найкращий, тобто найкоротший шлях до цієї кав’ярні.

На екрані з’являється наступний слайд

Учитель пропонує учням розв’язати у зошитах приклади найзручнішим способом. На виконання завдання відводиться 2 хвилини. Учні працюють самостійно. Після закінчення часу роботи. Хтось із бажаючих розказує. Яким саме чином треба було виконати дії. На дошці з’являється слайд перевірки. Обирається найменше число, за номером під яким прописано номер прикладу з такою відповіддю, обирається номер дороги по якій Холмс дістанеться кав’ярні. Учитель наголошує на необхідності «розмістити» себе на «Сходинках знань», після виконання третього завдання.

Учитель Отже, найкоротший шлях обрано. Якого кольору він на мапі міста?

Учитель Холмс поспішає на зустріч з Ватсоном, але по дорозі йому зустрівся магазин, в якому продавали дзеркала.

Увагу Холмса привернуло одне люстерко, бо воно було криве і Холмс повідомив про це власника магазину. Чи зможете ви, знайти «криве» дзеркало?

«Криве» дзеркало під номером 5, лише на цьому дзеркалі, обличчя Холмса обернено праворуч.

Учитель. Коли Шерлок виходив із магазину, здійнявся сильний вітер. Покажемо, якої саме сили був вітер

Рухова вправа «Хвиля». Учні по черзі піднімаються, обертають головою і сідають на місця. Спочатку від першого столу до останнього, а потім навпаки. На виконання завдання про дзеркала та на рухову вправу відводиться 2 хвилини.

Учитель. Трохи відпочивши, Шерлок подивився на Біг Бен

І побачив, що стрілки наближаються до п’ятої години. Він прискорив ходу і пішов до кав’ярні. Він здивувався, що кав’ярня була пустою о такій годині, але уважне око детектива помітило щось незвичайне на столику біля вішака

Це були три незвичайні свічки, які, напевно, звісткою від Ватсона. Цікаво, що ж вдалося дізнатися Холмсу?

До дошки вчитель викликає три учня які розв’язують по одному рівнянню. Діти на місцях розв’язують друге, або третє рівняння за власним бажанням.  

(5 хвилин)

Учитель наголошує на необхідності «розмістити» себе на «Сходинках знань», після виконання четвертого завдання.

Учитель Холмс зрозумів, що Ватсон чекає його за певною адресою. Яку закодовано розв’язками рівнянь. Подивившись на мапу міста, зрозумійте, які відповіді в нашому випадку зайві.

Зайвими є від’ємні числа. Число 102, означає номер вулиці, число 7 – номер будинку, оскільки відмічений на цій вулиці будинок знаходиться ближче до її початку, тоді число 831 – номер квартири.

Учитель Не витрачаючи жодної хвилини, Шерлок відправився за даною адресою. Там його чекав розгублений Ватсон. Справа в тому, що інспектор Лестрайд заздрив славі відомих детективів і вирішив стати кращім, ніж вони: викрав у Ватсона його записи про Холмса. Доктор вислідив його, але коли він готовий був повернути собі рукопис, зла такса Лестрайда розірвала її так, що неможливо було прочитати ані слова. Допомогти йому можемо лише ми з вами: давайте згадаємо, хто написав твір про відомого детектива?

Діти відповідають, якщо знають, вчитель зацікавлює їх у відвідування шкільної бібліотеки і наголошує, що у 7 класі на уроках зарубіжної літератури вони будуть вивчати цей твір.

6. Постановка домашнього завдання (3 хвилини)

Учитель. Доктор Ватсон і Шерлок Холмс просили передати вам зашифроване завдання яке ви зможете розшифрувати після виконання домашнього завдання, а воно буде складатися з таких самих типів завдань, які ми сьогодні з вами розв’язували. Наступного уроку ми з вами разом прочитаємо цього листа

  1.  Підбиття  підсумків уроку. Рефлексія. (3+1хвилина)

Учні по групах складають сенкан, перші слова якого є ключовими поняттями уроку. Секретар виходе до дошки і заповнює відповідні клітинки. На складання сенкану відводиться 2 хвилини.

Потім учитель пропонує учням подивитися на свої «Сходинки знань». І з’ясувати, що саме їм було сьогодні виконати важко. За цими сходинками дуже легко можна перевірити які саме типи завдань кожному з учнів розв’язати

складно. Урок закінчується слайдом, на якому Холмс промовляє учням, що він ними дуже задоволений і каже «Ok»


Література

1. Галина Янченко, Василь Кравчук    Матемаматика:  підручник для 6 класу. – Тернопіль: «Підручники і посібники», 2006

2. В.М.Макаренко, О.О.Туманцова  Як опанувати технологію формування критичного мислення. -   Харків: «Видавнича група «Основа»» «Тріада+», 2008

3. Артур Конан Дойл Записки о Шерлоке Холмсе. – Ленінград, «Детская литература», 1980


Додаток 1

плакат

  •  виконую всі завдання самостійно
  •  надаю допомогу іншим

                                                                           -припускаюся незначних помилок

                                                                           -необхідна підтримка

                    -багато помилок

                    -потребую допомоги

Додаток 2

Аркуш самооцінювання «Сходинки знань»

Прізвище та ім’я __________________________________________________________

Розмісти себе, на певній сходинці, після виконання завдання


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24842. Сети кампусов 58.51 KB
  Сети этого типа объединяют множество сетей различных отделов одного предприятия в пределах отдельного здания или в пределах одной территории покрывающей площадь в несколько квадратных километров. Службы такой сети включают взаимодействие между сетями отделов доступ к общим базам данных предприятия доступ к общим факссерверам высокоскоростным модемам и высокоскоростным принтерам. Пример сети кампуса Именно на уровне сети кампуса возникают проблемы интеграции неоднородного аппаратного и программного обеспечения.
24843. Корпоративные сети 65.42 KB
  Сети масштаба предприятия корпоративные сети объединяют большое количество компьютеров на всех территориях отдельного предприятия. Для соединения удаленных локальных сетей и отдельных компьютеров в корпоративной сети применяются разнообразные телекоммуникационные средства в том числе телефонные каналы радиоканалы спутниковая связь. Пример корпоративной сети Непременным атрибутом такой сложной и крупномасштабной сети является высокая степень гетерогенности нельзя удовлетворить потребности тысяч пользователей с помощью однотипных...
24844. Вычислительная сеть 18.62 KB
  Качество доступа к ресурсу как глобальная характеристика функционирования сети может быть описана многими показателями выбор которых зависит от задач стоящих перед вычислительной сетью. Производительность вычислительной сети может быть оценена с разных позиций. С точки зрения пользователя важным числовым показателем производительности сети является время реакции системы особенно в той части которая относится к работе сети.
24845. Стандартные стеки коммуникационных протоколов 21.42 KB
  Три основных момента: Существует множество протоколов и хотя все они участвуют в реализации связи каждый протокол имеет различные цели выполняет различные задачи обладает своими преимуществами и ограничениями. Несколько протоколов могут работать совместно. В этом случае они образуют так называемый стек или набор протоколов Работа различных протоколов должна быть скоординирована так чтобы исключить конфликты или незаконченные операции.
24846. К локальным сетям - Local Area Networks (LAN) 13.54 KB
  Изза коротких расстояний в локальных сетях имеется возможность использования относительно дорогих высококачественных линий связи которые позволяют применяя простые методы передачи данных достигать высоких скоростей обмена данными порядка 100 Мбит с. В связи с этим услуги предоставляемые локальными сетями отличаются широким разнообразием и обычно предусматривают реализацию в режиме online.
24847. Глобальные сети - Wide Area Networks (WAN) 13.78 KB
  Так как прокладка высококачественных линий связи на большие расстояния обходится очень дорого в глобальных сетях часто используются уже существующие линии связи изначально предназначенные совсем для других целей. Изза низких скоростей таких линий связи в глобальных сетях десятки килобит в секунду набор предоставляемых услуг обычно ограничивается передачей файлов преимущественно не в оперативном а в фоновом режиме с использованием электронной почты. Для устойчивой передачи дискретных данных по некачественным линиям связи применяются...
24848. Оценка стоимости облигационного займа 27 KB
  Стоимость облигационного займа приблизительно равна доходу который получает держатель облигаций. Проценты по облигационным займам выплачиваются из чистой прибыли поэтому корректировка стоимости облигационного займа на налог на прибыль не производится.
24849. Повышение рыночной стоимости 31.5 KB
  Управление стоимостью компании – это современная стратегия менеджмента ориентированная на повышение инвестиционной привлекательности конкурентных преимуществ и устойчивой работы в рыночной среде в расчете на длительную перспективу. Отмечено что повышение рыночной стоимости компании является стратегической целью управления. Фактор создания стоимости представляется как некоторый элемент социальноэкономической системы влияющий на количественные и качественные параметры компании от которых зависит ее рыночная цена а управление стоимостью ...
24850. Подходы к оценке интеллектуальной собственности 34.5 KB
  При рыночном подходе используется метод сравнения продаж когда рассматриваемый актив сравнивается с аналогичными объектами интеллектуальной собственности или интересами в этих объектах либо с ценными бумагами обеспеченными неосязаемыми активами которые были проданы на открытом рынке. Могут применяться несколько методов оценки затрат на создание ОИС: Метод стоимости замещения объекта оценки заключается в суммировании затрат на создание ОИС аналогичного объекту оценки в рыночных ценах существующих на дату проведения оценки с учетом износа...