54243

Розвязання рівнянь

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Повторити уміння розв’язувати лінійні рівняння використовуючи їх властивості. На уроці ми продовжимо розв’язувати рівняння. Одночасно по три учні розв’язують рівняння біля дошки. Розв’яжіть рівняння 2 3.

Украинкский

2014-03-11

314.5 KB

1 чел.

НЕСТАНДАРТНИЙ УРОК МАТЕМАТИКИ В 7 КЛАСІ.

Аліференко  Ніна Василівна

Учитель першої категорії ЗОШ №19 м. Донецька

Донецьк – 121, пр.. Київський, б. 5-Г, кв.140,

тел..58-18-54

Тема. Розв’язання рівнянь.

Мета. Навчити учнів розуміти хід розв’язання рівнянь, що містять змінну під знаком модуля. Повторити уміння розв’язувати лінійні рівняння, використовуючи  їх властивості.

Розвивати увагу, пам’ять, логічне й асоціативне мислення, ерудицію,

культуру математичного мовлення, такі компетенції, як освітня, комунікативна, соціальна.

Виховувати в дітей старанність, зацікавленість до предмета, розуміння його необхідності в житті.

Тип уроку: розширення та поглиблення знань і вмінь учнів з даної теми.

Форма проведення: урок-гра.

Обладнання: таця, 3 склянки, 3 горнятка, фартух, проектор, екран.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Перевірка домашнього завдання (консультанти  перевіряють наявність домашнього завдання).

3. Вступ.

Слово вчителя:

- Дорогі діти! Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок. Я всіх вас запрошую до кавярні «Сходинки Піфагора».  Для вас замовлені столики – це ваші ряди. На будь-якому святі є тамада. Ми також оберемо тамаду від кожного столу. А щоб кав’ярня відмінно працювала, нам будуть потрібні адміністратор і офіціант. Обов’язки адміністратора – записувати виступаючих від кожного столика, виставляти зароблені бали. Офіціант допомагає під час роздачі страв, тамада визначає  тих, хто виголошуватиме тост від свого столика.

4. Мотивація діяльності учнів.

На уроці ми продовжимо розв’язувати рівняння. Дозвольте вас ознайомити зі святковим меню.

  1.  «Загадковий коктейль» - він буде дуже смачним, якщо ви правильно відгадаєте загадки з теорії.  
  2.  «Усний пельмень» - ця страва сподобається тому, хто швидко рахує усно, знає властивості рівнянь і вміло їх застосовує при розв’язанні.  
  3.  «Юшка з рівнянь» - припускає виконання письмових вправ.
  4.  «Добавочки» - самостійна робота.
  5.  «Спантеличене тістечко» - містить розв’язання задачі.
  6.  «Феєрверк оцінок» - підведення підсумку уроку, виставлення балів.

5. Актуалізація знань учнів.

Перша страва «Загадковий коктейль»

Пропонується спробувати першу страву. Офіціант виносить тацю з трьома склянками соку, на трубочки одягнені зірки з номерами. Кожний тамада обирає склянку, визначаючи порядок відповіді на загадки.

Загадки з теорії (у дужках - відповідь).

      1.Равенство записано ax = b,

  Все сразу понятно и мне, и тебе.

  Определение последует непременно, 

  Дано уравнение  …( линейное, с одной переменной).

  2.Уравнения решая,

  Приложи свои умения.

  И тогда, я точно знаю,

  Найдешь … ( корень уравнения ).

  3.При ответе на вопрос,

  Не волнуйтесь сильно.

  Корни уравнений одинаковы,

  Значит, они … ( равносильны ).

   За правильну відповідь і активність виставляється 1 бал.

   Адміністратор веде таблицю.

           страви

 

команди

1 страва

        (бали)

2 страва

       (бали)

3 страва

        (бали)

4 страва

   (бали)

1 столик

2столик

3столик

 Друга страва  «Усний пельмень»

Виконання усних вправ (за допомогою мультимедійної апаратури на дошку проектується малюнок, на якому зображено математичний пельмень)

  1.  Які властивості рівнянь можна застосувати до кожного з них?

a) 2x – 5 = x – 10;     б)  – 3 = ;     в) 14x – 8 = 6x – 4.

2. Знайдіть корені

   a) 12x +18 = 3( 4x + 6 );

   б) 17x – 11 = 7x – 1;

   в) 3( 8x – 2 ) = 2( 12x – 4 ).

3. Знайдіть швидкість човна за течією річки та проти течії, якщо швидкість човна у стоячій воді 12 км/год, а швидкість течії 2 км/год.

За правильну відповідь і активність виставляється 1,5 бали, 3 бали, 2 бали.

       4. розв’яжіть  = 5;     = -7;     = 0.

За правильну відповідь і активність виставляється 1,5 бали, 3 бали, 2 бали, 1,5 бали.

6.Застосування знань і вмінь.

Третя страва «Юшка з рівнянь»

Офіціант виносить тацю, на якій стоять три горнятка. У них розрізана на шматочки модель риби з паперу. Тамада від кожного столика обирає горнятко, визначаючи завдання для учнів. Одночасно по три учні розв’язують рівняння біля дошки.

Вітрильник-марлін

1. При якому значенні x вираз 4 – 2 ( 2,4 – 1,6 ), буде дорівнювати 4?

2. Розв’яжіть рівняння    2

3. Дано рівняння  Укажіть , при яких:

  а) рівняння не має коренів;

  б) рівняння має від’ємний корінь.

Імператорська риба-ангел

1. При якому значенні вирази 26 – 4  і  12 рівні?

2. Розв’яжіть рівняння   – 20 = 0.

3. Дано рівняння при яких:

 а) рівняння не має коренів;

 б) рівняння має додатний корінь.

 


       
Блакитна акула

1. При якому значенні  вираз  на 7 більше, ніж ?

2. Розв’яжіть рівняння  .

3. Дано рівняння . Укажіть , при яких:

 а) рівняння не має коренів;

 б) рівняння має від’ємний корінь.

 

За правильну відповідь і активність виставляється 2 бали, 3 бали, 4 бали.

                                  Четверта страва «Добавочки»

Учні виконують самостійну роботу (наведено перший варіант)

  1.  Чи є серед рівнянь рівносильні:
  2.  – х =10;            -0,4х=2;            2(х+3) – 5 =11.

  2) Розв’яжіть рівняння:

10у+42 = 7у – 3(у – 2);             (х+3)/2 – (5+х)/5 = х+4.

  1.  Складіть рівняння, що не має коренів.

За правильно виконане завдання учень отримує 6 балів.

                                   П’ята страва «Спантеличене тістечко»

Учитель викликає охочого розв’язувати задачу (за допомогою мультимедійної апаратури на дошку проектується малюнок, на якому зображення тістечка та умова задачі).

     Човен йшов за течією річки 2,4 години, а проти течії 3,2 години. Шлях, що човен пройшов за течією, виявився на 13,2 км довшим, ніж шлях проти течії. Знайдіть швидкість човна у стоячій воді, якщо швидкість течі 3км/год.

Шоста страва  «Феєрверк оцінок»

Учитель підводить підсумок уроку.

Адміністратор оголошує кількість набраних балів. За 24 бали – оцінка 12.Учитель виставляє оцінки за роботу на уроці. Враховується правильність відповідей, активність.   

7.Слово вчителя:

Отже, діти, на уроці ми з вами розв’язували лінійні рівняння, що містять змінну під знаком модуля, училися розуміти їх хід розв’язання. Використовуючи ігрові моменти, я намагалася розвинути вашу пам’ять, логічне й асоціативне мислення, ерудицію. Мені хотілося, щоб вам було цікаво, щоб ви зрозуміли, що математика присутня скрізь у житті. Вам треба тільки вміти її побачити, а отримавши необхідні знання, уміння та навички, навчилися все це використовувати.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37859. ИССЛЕДОВАНИЕ СИСТЕМ АВТОМАТИЧЕСКОЙ ПОЖАРНОЙ СИГНАЛИЗАЦИИ 824 KB
  Ознакомиться с устройством принципом действия систем автоматической электрической пожарной сигнализации изучить основные типы датчиков пожарной опасности – пожарных извещателей исследовать работу автоматического пожарного извещателя многоразового использования типа АТИМ3 проверить общую работоспособность электрической системы пожарной сигнализации. Материальное обеспечение: лабораторный стенд с макетом промышленного здания оборудованного системой автоматической пожарной сигнализации; образцы пожарных извещателей: ДТЛ ДИПУ АТП3м...
37860. Структура студентського наукового дослідження 91.94 KB
  Тому в педагогічній науці слід особливо ретельно підходити до організації навчальновиховної роботи на засадах системності. Сам процес навчання має свої компоненти: зміст мету форми методи научіння й учіння мотиви пізнавальної діяльності аналіз і оцінювання навчальної роботи студентів. Не варто думати що для здійснення науководослідної роботи студентів необхідно моделювати якусь окрему систему. Навпаки науководослідна робота є складовою навчальновиховної роботи професійної підготовки взагалі.
37861. РОЗВ’ЯЗАННЯ СИСТЕМ ЛІНІЙНИХ АЛГЕБРАЇЧНИХ РІВНЯНЬ 566 KB
  Множина чисел яка перетворює кожне з рівнянь системи на тотожність називається розв’язком системи. Методи виключення Гаусса Методи виключення Гаусса послідовного виключення змінних ґрунтуються на ідеї еквівалентного перетворення зведення вихідної системи до трикутного вигляду прямий хід і подальшого її розв’язання зворотний хід. Поділивши перше рівняння системи 3. Тоді поділивши на нього перше рівняння системи 3.
37862. ИЗУЧЕНИЕ ТЕПЛОЕМКОСТЕЙ ГАЗОВ 223.5 KB
  Внутренняя энергия системы состоит из кинетической энергии молекул составляющих систему потенциальной энергии их взаимодействия друг с другом внутримолекулярной энергии т. энергии взаимодействия атомов или ионов в молекулах энергии электронных оболочек атомов и ионов внутриядерной энергии и энергии электромагнитного излучения в системе. Система может обладать также и внешней энергией которая представляет собой сумму кинетической энергия движения системы как целого кинетической энергии центра масс системы и потенциальной энергии...
37863. Визначення оптимального асортименту продукції 310.5 KB
  Визначення оптимального асортименту продукції. Підприємство виготовляє два види продукції П1 і П2 яка надходить в оптовий продаж. Витрата сировини на одиницю продукції наведена у таблиці.1 Сировина Витрата сировини на одиницю продукції Запас сировини од.
37864. Основы статистической обработки информации с использованием EXCEL. Определение некоторых числовых характеристик экспериментальных статистических данных 618.5 KB
  Создать массив признаков интервалов и посчитать для них частоту. Для создания массива признаков сначала рассчитывают цену деления c= Rx k. откл 6765655 6821 6162 6168 6819 7062 эксцесс 0057761 ассиметрия 0385736 Для построения гистограммы и полигона частот используется функция Excel ЧАСТОТА массив_данных; массив_интервалов. Эта функция относится к классу статистических и производит операции над массивами.
37865. Распределения непрерывных случайных величин 97 KB
  Цель: познакомиться с распределениями непрерывных случайных величин. Сформировать представления о виде функции и плотности непрерывных распределений.
37866. ДОСЛІДЖЕННЯ ТИПІВ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬСЯ (ПЕРЕЛІЧУВАЛЬНІ, ІНТЕРВАЛЬНІ, МНОЖИННІ ТИПИ) 84 KB
  Теоретичні відомості Визначення типу У мові Pscl користувач може визначити його власні типи використовуючи наперед визначені типи та спеціальні операції визначення. тип що визначається :: =type позначка типу = опис типу позначка типу :: = ідентифікатор опис типу :: = позначка типу опис типу Перелічувальний тип Перечислювальні типи створюються шляхом перелічення ряду значень. Перечислювальні типи є дискретними типами тому їм властива певна кінцева упорядкована множина значень в якій кожне наступне значення типу є більшим за попереднє....