54278

Ознайомлення з дією множення. Знак множення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити з дією множення знаком множення; вчити замінювати приклади на додавання прикладами на множення. Обладнання: Таблиця множення демонстраційні таблиці план уроку у вигляді віночка з стрічками схема до задачі індивідуальні картки.

Украинкский

2014-03-11

59.5 KB

11 чел.

Урок математики

Тема: Ознайомлення з дією множення. Знак множення.

Мета: Ознайомити з дією множення, знаком множення; вчити замінювати приклади на додавання, прикладами на множення. Формувати в учнів уміння самонавчання.

Розвивати мислення, оперативність у виконанні завдань;

Виховувати пошану до традицій українського народу, прагнути вивчати народні символи України.

Обладнання: Таблиця «множення», демонстраційні таблиці, план уроку у вигляді віночка з стрічками, схема до задачі, індивідуальні картки.

І. Організаційний момент

Любі діти. У наш клас

Завітали гості щирі

Привітаймо в добрий час

Гостей посмішкою й миром

Привітайтесь!

  •  Кому дозволимо сісти першим?

Дівчаткам

    Правильно, спочатку краса, а потім сила

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні на уроці ми ознайомимось з дією множення, знаком множення, вчитимемо замінювати приклади на додавання прикладами на множення, розвиватимемо мислення, оперативність у виконанні завдань, будемо виховувати почуття пошани до традицій українського народу.

ІІІ. Стимулювання та мотивація навчально - пізнавальної діяльності.

  •  У дитинстві я полюбляла плести віночок. За українськими народними традиціями віночок завжди був і є одвічним символом добра і надії, краси і молодості.
  •  Віночок – це не тільки прикраса, це оберіг. Вважалося, що він володіє

    надприродною силою, що біль знімає, і волосся береже.

    Подивіться,  який красивий віночок у нас.

  •  Сьогодні ми будемо вплітати у віночок нашого уроку – стрічки математичних завдань. Ви знаєте, цей віночок не простий, а чарівний, ось якими краплинками – росинками оточений він, адже вода – це символ сили і здоров’я.

А чарівність його залежатиме саме від вас. Якщо ви будете старанні, то віночок стане символом нашого з вами успіху. Готові працювати?

За допомогою карток успіху: будете сигналізувати про свою роботу. Покажіть мені свій настрій з яким працюватимете. Тож часу уже не гаймо! До роботи поспішаймо.

IV. Усна лічба. Вчитель виставляє зелену стрічку, яка символізує молодість і красу.

  1.  Продовжити ряд чисел

2,4, 6,…до 20

2.Гра  «Ланцюжки»

3+3+3+3+3=15

5+5+5+5=20

  1.  Бліц – турнір

1.Скільки крил у трьох горобців?

2. Скільки ніг у п’яти страусів?

3. Скільки вух у чотирьох зайчиків?

V. Вивчення нового матеріалу

Наступна стрічка помаранчева – символ хліба.

Каліграфічна хвилинка (Діти читають вірш)

Зошит  свій я відкриваю

Навкоси його кладу

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно не зігнусь

Буду я писати гарно

До роботи я берусь!

Запишіть число, класна робота

К.хв.: Напишіть: 2 – п’ятірки, 3 – трійки, напишіть цифру два стільки разів, скільки вам років.

Наступна стрічка – жовта – символ сонця.

А тепер дивимося на дошку:

- Розгляньте малюнок:     

  •  Скільки всього вишень?

2+2+2+2=8 (в)

  •  Розгляньте перший приклад

У цій сумі чотири доданки, кожен з яких дорівнює 2.

Відкриваємо підручник по закладці, розглянемо завдання №583

  •  Скільки всього вишень?

2+2+2+2+2=10

Додавання однакових доданків називається множенням! Читаємо правило.

Сума однакових доданків: 2+2+2+2+2 записують так:

2*5=10, де перше число 2 – є числом, що повторюється, а 5 – показує, скільки разів це число повторюється. Крапка між числами це знак множення. Приклади на множення читають так: два помножити на п’ять, дорівнює десяти.

VI. Фізкультхвилинка.

Вчитель виставляє синю стрічку – символ неба і води.

Розгляньте наступний малюнок:

  •  Скільки всього квітів? 10(кв.)

Запишемо приклад спочатку за допомогою додавання, а потім – множення.

2+2+2+2+2=10(кв.)

2*5=10

Розв’язуємо № 587

40+27=67                        65-32=23

32+27=59                         80-32=48

57+27=84                         72-32=40

VII. Розвиток  математичних знань.

Вчитель виставляє коричневу стрічку – символ землі годувальниці.

  1.  Розв’яжемо задачу №588

Згадуємо складові задачі:

  1.  Умова
  2.  Питання
  3.  Розв’язок
  4.  Відповідь

Читаємо задачу

  •  Про що розповідається в задачі?
  •  Чи можемо зразу відповісти на запитання?
  •  На скільки дій задача?
  •  Це проста чи складена задача?
  •  Про що дізнаємось спочатку?

Скільки продали? (14+28=42)

За допомогою якої дії? (додавання)

Скільки способів розв’язку є в задачі? (2)

  •  Запишіть розв’язок (із взаємоперевіркою).
  1.  Геометричний матеріал

Наступна стрічка – рожева – символ достатку

Вірш:

Жили на вишиваночках

Фігури кольорові:

Трикутники, квадрати,

Ромби та ще й кола.

Бабуся вишиваночку

Онучці вишивала.

  •  Назвіть, які геометричні фігури зображені.

Називають.

VIII. Підсумок уроку.

Вчитель виставляє фіолетову стрічку, яка символізує мудрість.

Домашнє завдання (на вибір)

Намалюйте український віночок

Підсумок уроку

  •  З якою дією ознайомились? (множення)
  •  Чи вдалося нам виконати план уроку тобто досягти мети?
  •   Тихо, діти, здається я щось почула, та це ж краплинки мені шепочуть, дивно, вони мені…

Перевернувши краплинки читають слово «МОЛОДЦІ»

  •  Навіть вони задоволені вашою роботою
  •  Тепер, я певна, що наш віночок стане символом нашого класу і буде надалі допомагати нам у навчанні.

Урок закінчений

А зараз заспіваємо нашим гостям пісню. Щастя і добра всім присутнім


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10836. РІДНА МОВА ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ УРОКІВ 8 клас 1.17 MB
  О.П. ГЛАЗОВА РІДНА МОВА ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ УРОКІВ 8 клас Перший семестр 2003 Передмова Посібник уміщує детальні поурочні плани для навчання української мови восьмикласників. Планування здійснене у ві...
10837. Найважливіші винаходи людства. Телефон 47 KB
  Урок 22 Тема: Наука і культура Підтема: Найважливіші винаходи людства. Телефон. Мета: Практикувати учнів у читанні науковопопулярного тексту пошуковому читанні. Систематизувати граматичний матеріал щодо способів вираження майбутнього часу в англійській мові. Об
10838. Винаходи та винахідники. Перевірити рівень мовленнєвої компетенції за темою 74.5 KB
  Тема: Наука і культура Підтема: Винаходи та винахідники. Мета: Перевірити рівень мовленнєвої компетенції за темою. Провести тематичну атестацію. Обладнання: тест НО1. ХІД УРОКУ І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ Aim Повідомлення теми та мети уро...
10839. Мистецтво. Життя суспільства 52.5 KB
  УРОК 24 Тема: Життя суспільства Підтема: Мистецтво. Мета: Розвивати вміння вживати лексику теми в усних висловлюваннях. Проконтролювати розуміння та обговорити текст домашнього читання. Практикувати учнів у вживанні розділових питань у порівнянні з іншими питаннями...
10840. Відвідання музею 58 KB
  УРОК 25 Тема: Життя суспільства Підтема: Відвідання музею. Мета: Практикувати учнів у діалогічному мовленні. Вчити свідомому логічному оформленню висловлювання. Узагальнити у вправах граматичний матеріал Present Tenses. Обладнання: підручник таблиця Present Tenses HO1. ПІ...
10841. Шедеври живопису 51 KB
  УРОК 26 Тема: Життя суспільства Підтема: Шедеври живопису. Мета: Практикувати учнів в аудіюванні тексту. Сприяти розвиткові пізнавальних інтересів учнів розширенню їхнього світогляду формуванню смаку. Обладнання: підручник репродукція Mona Lisa Giaconda HO1 текст дл...
10842. Корисна інформація для подорожуючого 54 KB
  УРОК 27 Тема: Життя суспільства Підтема: Корисна інформація для подорожуючого. Мета: Практикувати учнів в усних діалогічних висловлюваннях. Вчити отримувати та користуватися необхідною для подорожуючого інформацією. Вчити реагувати на репліки співрозмовника висл...
10843. Урок. У готелі. Займенник some та його похідні 51.5 KB
  Тема. Життя суспільства УРОК 28 Підтема: У готелі. Мета: Практикувати учнів у вживанні фраз необхідних у ситуаціях спілкування. Узагальнити граматичний матеріал: Займенник some та його похідні. Обладнання: підручник граматична таблиця Займенник some та його похід...
10844. Новий рік. Різдво 44.5 KB
  Тема: КУЛЬТУРА. ДОЗВІЛЛЯ Підтема: Новий рік. Різдво. Мета: Виховувати повагу до народних традицій. Обладнання: підручник текст для аудіювання Christmas in Ukraine HO текст для читання New Year in England and Scotland HO2. ХІД УРОКУ I.ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ ...