54361

Робота з базою даних в програмі Microsoft Access. Створення форм

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: навчитись проектуванню баз даних; оформлювати форми додавання в форму елементів керування; введення в форму даних; створення підпорядкованої таблиці в формі; використання проектних технологій у побудові форм; придбання практичних навичок створення форм; формувати навички свідомого планування своєї навчальної діяльності; розвивати: логічне та образного мислення; самостійність у засвоєнні навчального матеріалу; виховувати: впевненість у своїх силах колективізм; естетичність у оформленні форми;...

Украинкский

2014-03-12

955.5 KB

9 чел.

Методична розробка

плану-конспекту уроку

інформатики в 11 класі

Підготувала:

вчитель інформатики

Пата Олена Іванівна,

вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель

м.Шостка, 2010 р.


Тема уроку:
Робота з базою даних в програмі Microsoft Access.

 Створення форм.

Мета уроку:  навчитись проектуванню баз даних; 

- оформлювати форми,

- додавання в форму елементів керування;

- введення в форму даних;

- створення підпорядкованої таблиці в формі;

  •  використання проектних технологій у побудові форм;
  •  придбання практичних навичок створення форм;

формувати навички свідомого планування своєї навчальної діяльності;

розвивати: логічне та образного мислення;

- самостійність у засвоєнні навчального матеріалу;

виховувати: впевненість у своїх силах, колективізм;

- естетичність у оформленні форми;

Обладнання: комп’ютер, проектор та екран.

Наочність:  Презентація з теми «Робота з формами. Microsoft Access».

Малюнки з слайдів презентації Додаток 1.

Програмні засоби: Контрольно-діагностична система TEST-W2.

Файл база даних в програмі Microsoft Access: Мій клас.

 Наявність таблиць: Список учнів, Табель, Оцінки, Предмети.

 Запити: Успішність відмінники, Середній бал.

Хід уроку.

І. Перевірка готовності до уроку. Опитування. (2 хв.)

  1.  Скільки етапів проекту вами вже виконано? (Три: створення таблиць, встановлення звязків, створення запитів)
  2.  Скільки таблиць має бути в наявності? (Чотири: Список, Табель успішності, Оцінки, Вчителі)
  3.  Які запити ви створювали? (Запит визначення відмінників, запит розрахунку середнього балу)
  4.  Яку функцію для розрахунку середнього балу використовували? (AVG)

Для визначення рівня вашої підготовки до уроку виконуємо Тест 9-5.

Виконання тестового завдання на компютері. (10 хв.) Оцінювання.

ІІ. Робота з формами. Поняття форми.

Подання теми в вигляді Презентація. (10 хв.)

Переходимо до 4 етапу проекту – Створення форм.

Є два основні способи подання даних з БД для візуального огляду:

  1.  у вигляді таблиці;
  2.  у вигляді форми.

Форма подібна до бланка чи карточки (Рис.8). Прикладами форми є будь-який бланк, сторінки з паспорта, карточка з досьє чи бібліографічна карточка на книжку в бібліотеці.

Створюючи форми, слід завжди вибирати джерело даних, тобто таблицю або запит. Це означає, що для проектування баз даних та їх створення спочатку створюється таблиця, а потім форма до неї.

Перехід до форм, окрім кращої візуалізації даних, дає низку додаткових можливостей. Виявляється, що на формі можна зручно розташувати:

  •  поля типу OLE з картинками, фотографіями тощо;
  •  елементи керування: кнопки, перемикачі тощо.
  •  надписи: заголовки форми, рубрик (а також розрисувати форму чи задати фоновий рисунок-заставку: сутінки, глобус, хмари тощо);
  •  обчислювальні поля (це також елементи керування) для відображення результатів обчислень, виконаних на базі наявних полів;
  •  закладки (багатосторінкові форми, де поля групують за змістом на різних закладках);
  •  підпорядковані форми тощо. 

Є декілька способів створення форм, а саме:

  •  автоматично за допомогою команди Автоформа;
  •  за допомогою майстра форм;
  •  вручну за допомогою конструктора форм;
  •  комбінованим способом.

Наприклад, виконавши команду Автоформа: У стовпець, отримаємо форму, в якій усі поля з таблиці будуть розташовані в стовпець і вирівняні до лівого краю.

Використання майстра форм дає змогу швидко відібрати потрібні поля з таблиці для розміщення на формі або розташувати на одній формі поля з різних таблиць. Для створення стандартних баз даних: адресних книжок, телефонних довідників тощо — також є майстри. Достатньо виконати вказівки майстра і структура бази даних готова (часто їх недоліком є надлишкова кількість полів).

Початківцям створювати форму вручну не рекомендують. Спочатку варто створити форму командою Автоформа або Майстер форм, а пізніше зробити зміни у формі за допомогою конструктора форм. Такий спосіб називається комбінованим. (Додаток 1.)

Розглянемо можливості конструктора форм. Для конструювання форми використовують панель елементів керування з кнопками (рис.1). 

Щоб вставити елемент керування, його треба вибрати на панелі і клацнути на формі у точці вставляння.

За допомогою кнопки Запуск майстра можна в діалоговому режимі вставити у форму інші елементи: кнопки, перемикачі тощо.

Ввести конкретні дані у форму можна в режимі форми за допомогою команд з меню Записи -  Ввести дані або кнопки *

Щоб добитися естетичного вигляду, об'єкти на формі вирівнюють чи переміщують у режимі конструктора. Для вирівнювання вибраних об'єктів використовують команду Вирівняти з меню Формат.

Висновки: У діловій сфері часто приходиться працювати з даними з різних джерел, кожне з який пов'язане з певним видом діяльності Для координації всіх цих даних необхідні певні знання й організаційні навички.

Система управління базами даних (СУБД) поєднує відомості з різних джерел в одній реляційній базі даних. Створювані форми, запити і звіти дозволяють швидко й ефективно обновляти дані, отримувати відповіді на питання, здійснювати пошук потрібних даних, аналізувати дані, друкувати звіти, діаграми і поштові наклейки.

У світі існує безліч СУБД. Незважаючи на те, що вони можуть по-різному працювати з різними об'єктами і надають користувачу різні функції й засоби, більшість СУБД спираються на єдиний устояний комплекс основних понять, тому знання придбанні при роботі з даною програмою дають нам можливість працювати з різними СУБД у майбутньому.

ІІІ. Виконання практичного завдання на комп’ютері.(20 хв.)

Практична робота № 14. «Створення форм»

Мета роботи: знайомство з новим обєктом БД – формою, навчитися створювати форми в режимі майстра, додавати на форму елементи для керування, оформлювати форму.

Хід роботи.

  1.  Підготовка комп’ютера до роботи. Завантажити базу даних Підгруппа 11- А класу
  2.  Перейти на вкладку Форми. Створити форму у режимі Майстра для таблиці Список:   в один стовпчик. Зберегти з іменем Клас.
  3.  Виконати оформлення форми в режимі Конструктора. (Шрифт, розмір, колір)
  4.  Додати на форму розділи: Вид/Заголовок-Примечание
  5.  Створити нові об’єкти на формі: Заголовок, кнопки переходу на списку учнів (Вперед, Назад, Нова запис), кнопки роботи з формою (Вихід), кнопки відкриття запитів.
  6.  Ввести підпорядковану форму з запиту розрахунок Середнього балу учня.*
  7.  Додати малюнок на форму.
  8.  Зберегти форму.
  9.  Завершити роботу з програмою Microsoft Access.

IV. Підведення підсумків уроку. Оцінювання. (5 хв.)

Д/з. Інформатика. Короткий курс. 2 частина. Сальникова І.І., Шестопалов Є.А. (Навчальний посібник у 2-х частинах).§ 9.6. Прочитати. Виписати стислий конспект. Підготуватись до виконання тестів 9-6.  Оформити хід виконання Практична  робота №14  у зошитах.

* Створити форму для виведення групових операцій визначення Min, max, середнього балу тощо.

* Три форми різного напрямку.


Додаток 1

Рис.2. Режими створення форм

Приклади Автоформ

Рис.3.  Автоформа: в стовпчик                        Рис.4. Автоформа: стрічкова

Рис.5. Автоформа: таблична                                Рис.6. Автоформа: діаграма

Рис.7. Форма в режимі Конструктора

Рис.8.  Робочий вигляд форми


Практична робота №14

Мета роботи: знайомство з новим обєктом БД – формою, навчитися створювати форми в режимі майстра, додавати на форму елементи для керування.

Хід роботи

  1.  Підготовка комп’ютера до роботи. Завантажити базу даних Підгруппа 11- А класу
  2.  Перейти на вкладку Форми. Створити форму у режимі Майстра для таблиці Список:   в один стовпчик. Зберегти з іменем Клас.
  3.  Виконати оформлення форми в режимі Конструктора. (Шрифт, розмір, колір)
  4.  Додати на форму розділи: Вид/Заголовок-Примечание
  5.  Створити нові об’єкти на формі: Заголовок, кнопки переходу на списку учнів (Вперед, Назад, Нова запис), кнопки роботи з формою (Вихід), кнопки відкриття запитів.
  6.  Ввести підпорядковану форму з запиту розрахунок Середнього балу учня.*
  7.  Додати малюнок на форму.
  8.  Зберегти форму.
  9.  Завершити роботу з програмою Microsoft Access.

Рис.1. Приклад форми

PAGE  1


Вибрати об’єкт

Вставляти текст

Група перемикачів

Радіокнопка

Поле зі  списком

Кнопка

Вільна рамка об’єкта OLE

Перехід до нової сторінки

Підпорядкована форма/звіт

Прямокутник

Запуск майстра

Вставляти поле

Вимикач

Прапорець

Список

Рисунок

Рамка з посиланням на OLE

Набір закладок

Лінія

Додаткові елементи

EMBED PBrush  

Рис.1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

27516. Соотношение права и технических норм 27.5 KB
  Соотношение права и технических норм Социальные нормы правила поведения регулирующие отношения между людьми. Технические нормыправила характеризующие отношения людей к природе технике орудиям и средствам производства. Система социальных норм представляет собой правила поведения используемые для регулирования общественных отношений. К ним относятся правовые моральные религиозные обычные корпоративные нормы и др.
27517. Состав правонарушения. Причины правонарушений в российском обществе 31.5 KB
  Правонарушение общественно опасное противоправное виновное деяние наносящее вред личности собственности госву или обществу в целом за кот. мира на которые направлено противоправное деяние: общий общественные отношения охраняемые правом той или иной его отраслью; родовой группа однородных обществ. Элементы: деяние поведение находся под контролем воли и разума чела и выражся в действие или бездействии; противоправ. деяние противоречие его предписаниям юр.
27518. Социальная ценность и назначение права 27 KB
  Ценность права это способность права служить целью и средством для удовлетворения социально справедливых прогрессивных потребностей и интересов граждан общества в целом. Можно отметить следующие основные проявления социальной ценности права: 1 Право обладает прежде всего инструментальной ценностью. Право тем самым вносит элементы упорядоченности и порядка в общественные отношения делает их цивилизованными; 2 Способствует развитию тех отношений в которых заинтересованы как отдельные индивиды так и общество в целом; 3 Ценность права...
27519. Специфика власти и социального регулирования в первобытном обществе 29.5 KB
  Основной формой чел-го общежития был род, сформировавшийся с течением времени из первобытного стада. Члены рода были объединены общностью процесса труда и общей собственностью на им-во. Власть принадлежала всей общине. Обществ. дела решались общим собранием всех членов рода, решения выражали волю всех членов рода. Обществ. власть не отделялась от общества, а совпадала с ним. Все члены рода были равны, никто не имел привилегий.
27520. Структура правоприменительного акта 32 KB
  Структура правоприменительного акта. Признаками акта применения права являются следующие: 1 акт имеет властный характер и охраняется принудительной силой государства в нем олицетворяется авторитет и сила государства; 2 исходит от компетентных органов; 3 имеет определенную установленную законом форму. Законом строго определен порядок издания и оформления индивидуальных актов необходимые реквизиты акта; 4 носит индивидуальный персонифицированный характер а не нормативный характер так как адресован конкретным субъектам указывая в...
27521. Субъективное право и юридическая обязанность: понятие и соотношение 26.5 KB
  Субъективное право и юридическая обязанность являются юридическим содержанием правоотношения ибо анализируя эти элементы правоотношения можно судить о его характере и цели. Субъективное право право принадлежащее субъекту права то есть лицу управомоченному. Субъективное право это мера возможного поведения т.
27522. Политическая система России: понятие, соотношение с политической организацией общества 26 KB
  Взаимодействие государства и общественных объединений Взаимодействие государства и общественных объединений происходит в следующих случаях: общественные объединения принимают участие в формировании органов государственной власти выдвигая и поддерживая в предвыборной борьбе своих кандидатов в депутаты органов законодательной власти и на иные выборные должности в органы исполнительной власти; общественные объединения осуществляют контроль за деятельностью органов государственной власти; представители общественных объединений могут входить...
27523. Политический режим 32 KB
  Политический государственный режим совокупность приемов и способов осуществления политической власти в государстве. Политический режим характеризуется методами осуществления политической власти степенью политической свободы в обществе открытостью или закрытостью элит с точки зрения социальной мобильности фактическим состоянием правового статуса личности. Демократия политический режим при котором единственным источником власти признаётся народ власть осуществляется по воле и в интересах народа.
27524. Понятие и виды норм права 31.5 KB
  Юридическая норма норма права общеобязательное веление выраженное в виде госновластного предписания и регулирующее обществ. Сосредоточены в Конституции; нормыпринципы з датые предписания выражающие и закрепляющие принципы права; определительноустановочные нормы предписания определяющие цели задачи отделх отраслей права правовых институтов предмет формы и средства правового регулирования закрепляющие целевые установки з датля; нормы дефиниции правовые понятия термины: определение преступления виды сделок; б нормы...