54372

Арифметичні дії зі звичайними дробами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Отже яка основна властивість дробів Дощик капає на парту Парасольку я беру Потягнулися до сонця І сховались від дощу. Отже як знайти суму двох дробів з різними знаменниками 4тема. Отже чому дорівнює добуток двох дробів Отже зараз ми виконали певну роботу. Скорочення дробів.

Украинкский

2014-03-13

2.61 MB

7 чел.


Тема:
Узагальнення вивченого за тему  «Арифметичні  дії зі звичайними дробами»

Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми. Перевірити стан знань учнів напередодні контрольної роботи. Формувати інформаційну компетентність учнів, вміння застосовувати свої знання в різних соціальних ролях.

Хід уроку:

  1.  Організаційний момент. Доброго дня діти. Доброго дня колеги. Сідайте. Сьогодні на адресу школи, прийшла бандероль. На неї написано, що адресована вона вам, учням 6 а класу. Зараз я відкрию її, подивлюсь , що в неї.  Лист та декілька примірників міні-підручника. Що ж написано у листі?

Шановні учні 6 а класу Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10.

Це до вас, діти!

До вас звертається Київське Видавництво «Плеяди». Наше видавництво планує наступного року випуск нового підручника з математики для 6 класу.  Одну тему з майбутнього підручника, виділивши  її в окремий міні-підручник, надіслано вам. Ми бажаємо залучити Вас до його апробації. Для цього вам потрібно редагувати цей підручник, та оцінити його. Бажаємо плідної творчої праці. З вдячністю та повагою. Колектив видавництва «Плеяди».

Дуже приємно, що саме нам випала честь першими з ним ознайомитись. Дуже вчасно ми отримали бандероль, бо саме на  наступному уроці у нас контрольна робота за темою міні-підручника. І ми сьогодні на уроці повинні  узагальнити та систематизувати знання за темою «Арифметичні дії з звичайними дробами».   Цей лист ми помістимо у наш класний куточок. Бо це дуже почесно!

Міні-підручників вистачить на всіх! Будь ласка роздайте їх для опрацювання. (Додаток 1)

Подивимось на обкладинку. Редактором будете ви, а коректором буду я. Напишіть будь ласка прізвища та ініціали на своєму примірнику. Відкриємо підручник. Подивиться зміст. Підручник розділений на  4 теми. Перша тема: основні означення. Що ж сталося, чому тут прогалини! Мабуть бандероль під  дощ попала. Пам’ятаєте негоду, що була у неділю. У таку погоду треба бути дуже обережними, бо навіть у Артемівську впало дев’ять великих дерев, обірвані  електричні дроти. Це може бути небезпечним для вашого життя.

Але продовжимо. Все, що  зіпсувала негода, нам потрібно виправити. Аліна та Юля, крім основної роботи, виконають ще одну. Вони за планом охарактеризують цей підручник, напишуть на нього рецензію. Ви можете виконувати роботу самостійно, не чекаючи моїх вказівок. (Додаток 2)

1 тему спробуємо відтворити  разом.

Висновок. Отже, який дріб називається правильним. Що більше ?

2 тема. Взаємоперевірка.

Висновок .  Отже, яка основна властивість дробів?  

Дощик капає на парту

Парасольку я беру

Потягнулися до сонця

І сховались від дощу.

3 тема. Самоперевірка.

Висновок. Отже, як знайти суму двох дробів з різними знаменниками?

4тема. Перевірка вчителем.

Висновок. Отже, чому дорівнює добуток двох дробів?

Отже, зараз ми виконали певну роботу. Всі негаразди природи ми виправили. Крім цього повторили та закріпили наші знання і вміння з теми «Звичайні дроби». Зараз наші експерти дадуть оцінку підручнику за планом.

Отже цю рецензію  я відправлю на адресу видавництва. Я вважаю, що вони позитивно оцінять вашу роботу. А міні-підручники після моєї корекції, залишаться вам на згадку про цей незвичайний урок.  В кінці підручника написано домашнє завдання. Виконання цих завдань дозволить вам ще краще підготуватися до тематичної контрольної роботи.

Чи сподобалась вам робота редактора, яку ви сьогодні виконували? МОЖЕ ХТОСЬ З ВАС В МАЙБУТНЬОМУ ОБЕРЕ САМЕ ЦЮ ПРОФЕСІЮ? Дякую. До побачення.

(Додаток 1)

Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

6 – А клас

Редактор _______________________

Коректор_______________________

Результат роботи ________________

Артемівськ, 2009

Зміст міні-підручника:

  1.  Основні означення
  2.  Основна властивість дробу. Скорочення дробів.
  3.  Додавання дробів з різними знаменниками.
  4.  Множення звичайних дробів. Ділення звичайних дробів.

§1. Основні означення.

Звичайний дріб – це запис вигляду   , де а і b натуральні числа. В цьому дробі число а називається________________, а b – _________________.

_____________показує на скільки рівних частин розділена одиниця (щось єдине ціле), а ______________– скільки таких частин взято.

Риска, що відділяє чисельник від знаменника, називається рискою дробу. Чисельник і знаменник називають членами дробу.

Якщо знаменники двох дробів рівні, то більшій той дріб, в якого чисельник ____________. Наприклад,

;

Звичайний дріб називаються правильним, якщо його  чисельник ___________за знаменник. Якщо ж чисельник _____________за знаменник або дорівнює йому, то такий дріб називають неправильним. Наприклад,

а дроби    --  неправильні. Значення кожного правильного дробу менше___. Якщо чисельник дорівнює знаменнику ,то значення такого дробу дорівнює __________. Наприклад,  =.

Будь-який десятковий дріб можна записати у вигляді звичайного:

0,3=; 0,__ =, 4,7=4

Приклади, які розв’язуємо разом:

  1.  Порівняйте числа: а)  і ; б)  і 0,13;

Розв’язання: а)  > , тому що______; б) 0,13=, тому дані числа рівні.

Вправи для розв’язання:

  1.   Яке з чисел більше?

а) чи ; б) 1 чи ; в)____________________.

      2.    Які з дробів правильні, які неправильні:

               , , , , , , .

      3.    Значення яких дробів більше за 1:

                 , , , , .

      4.     Значення яких дробів дорівнює 1:

             ,, , 1,3

      5.     Значення яких дробів менше за 1:

              , , , ,

§ 2. Основна властивість дробів. Скорочення дробів.

Кожен звичайний дріб – це _________ від ділення чисельника на знаменник. =28  123.

Риска дробу – позначення знаку____________.

Значення дробу не зміниться, якщо її чисельник і зна-менник __________або _________на одно і теж саме число, відмінне від ____. Це __________ властивість дробу.

Наприклад, ==

Найбільше число, на яке можна скоротити дріб, дорівнює ________________спільному знаменнику.

Під час скорочення дробу необхідно ________чисельник і знаменник на найбільший спільний ____________чисе-льника і знаменника. Наприклад, ==.

Якщо чисельник і знаменник дробу – числа взаємно_______, то такий дріб називають нескоротним. Наприклад, дріб  є нескоротним, тому що числа 14 і 25 _____________ прості.

Нескоротний дріб скоротити __ можна. Якщо чисельник і знаменник дробу поділити на їх найбільший спільний дільник, отримаємо нескоротний дріб.

Приклади, що розв’язуємо разом:

  1.   Запишіть число 4 у вигляді дробу зі знаменником 1,3,5.

Рішення. 4=== .

  1.   Скоротіть дріб:

Рішення. = ==5.

  1.   Запишіть у вигляді звичайного нескоротного дробу 0,48.

Рішення. 0,48== =.

Вправи для розв’язання:

  1.  Скільки шостих міститься у числі: ; ; 2; ;
  2.  Скоротіть дроби: ; ; ; ; ; ; .
  3.  Порівняйте числа, спочатку скоротивши дроби:

а)   і ;  в)   і ;

б)  і ; г)                                               .

   9. Скоротіть дроби, використовуючи ознаки подільності:

             ; ; ; ; ; ;;   

  1.     Скоротіть дріб  на НСД:

;  ;  

§ 3. Додавання і віднімання звичайних дробів.

Сума дробів з однаковими знаменниками дорівнює дробу, в якому ____________той самий, а чисельник дорівнює сумі ______________даних дробів. Наприклад, +==

Різниця дробів з однаковими знаменниками дорівнює дробу, в якому знаменник_______________, а чисельник дорівнює___________чисельників даних дробів. Напри- клад,  – ==

Щоб знайти суму чи різницю дробів з різними знаменниками, необхідно спочатку звести їх до спільного___________, а потім________або________по відомим правилам додавання дробів з однаковими знаменниками. Наприклад, +=+===.

Приклади, що розв’язуємо разом:

  1.   Знайдіть суму дробів  та

Розв’язання. Найменший спільний знаменник цих дробів____, тому додаткові множники відповідно __ та 2.   +=+==.

  1.   Знайдіть різницю дробів  та .

Розв’язання.   Найменший спільний знаменник цих

дробів 60, тому додаткові множники відповідно _ та _.  - = - = - ==.

  1.   Обчисліть: а)4+; б)5 - 3.

Розв’язання. а)4+2=(4+ ) + (+)=6+6+(=6+=6+1=7.

б)5 - 3=(  -3)+( -)=2+( - )=2+( - )=1=1.

Вправи для розв’язання:

  1.   Виконайте дії.

а) +

   12. Обчисліть значення виразу.

         а)

                                            .

   13. Обчисліть.

         а)

 14. Розв’яжіть рівняння.

       а)  ; в)                             .

§ 4. Множення і ділення звичайних дробів.

Добуток двох дробів дорівнює дробу, чисельник якого є __________чисельників даних дробів, а _____________– добутком їх знаменників. Наприклад,

Числа, добуток яких дорівнює 1, називаються взаємно_________. Наприклад, 4∙

Щоб ________дріб на дріб, необхідно ділене помножити на дріб, обернений _________.Наприклад,   

  Приклади, які розв’язуємо разом:

  1.  Знайдіть добуток дробів:

Розв’язання.

.

  1.  Знайдіть дріб обернений дробу 4

Розв’язання.

4

  1.  Виконайте дії:

Розв’язання.

=

  1.  Розв’яжіть рівняння:

Розв’язання.

;

 

 

.

Вправи для розв’язання:

15.  Виконайте дії:

а)

16. Розв’яжіть рівняння:

а) х=

17. Виконайте дії:

а) (1,75 – 1

18. Розв’яжіть задачу.

Знайдіть довжину сторони квадрата, якщо вона менша периметра цього квадрата на 1      

Домашнє завдання: повторіть основні означення, які пов’язані зі звичайним дробом.

Виконати вправи: 1(а); 3; 8(в); 11(г); 13(в); 15(б); 16(а); 18.

(Додаток 2)

Анкета - рецензія за результатами апробації

міні-підручника математики „Звичайні дроби. 6 клас”

  1.  Чи відповідає міні-підручник програмі з математики?
    1.  Так, міні-підручник „Звичайні дроби. 6 клас” створений відповідно до програми з математики.
    2.  Ні, матеріал зібраний в міні-підручнику довільно, програмним вимогам не відповідає.
  2.  Яку форму має міні підручник?
    1.  Він має тільки приклади для розв’язання за темою «Звичайні дроби»
    2.  Він має форму збірки узагальненого теоретичного та практичного матеріалу з теми «Звичайні дроби», що вивчається в курсі 5-6 класів
  3.  Яке практичне застосування міні-підручника ви бачите?
    1.  Міні-підручник є гарна підказка на контрольній роботі.
    2.  Наведені приклади дають привчають до системності при повторені та підготовці до контрольної роботи.
  4.  Як побудовано зміст міні-підручника?
    1.  Підручник має чітку структуру, кольорове і шрифтове виділення опорних слів, висновків.
    2.  Структура міні-підручника змішана, дуже важко зрозуміти за яким принципом зібрано та розподілено матеріал.
  5.   Яке значення цього підручника для учнів 6-х класів?
    1.  Такий підручник не є обов’язковим для учнів 6-х класів. Готуючись до контрольної роботи учні можуть і самостійно вибрати необхідний матеріал з підручників 5-6 класів.
    2.  Він має важливе практичне значення на узагальненому уроці завдяки своїй структурі, унікально підібраному матеріалу, що можна знайти у звичайних підручниках 5-6 класів.
  6.  Чи знадобиться міні-підручник вам після вивчення теми?
    1.  Зміст міні-підручника надає можливість одночасно повторити весь навчальний матеріал з теми та використовувати його як довідник при подальшому вивченні курсу математики.
    2.  Міні-підручник дуже цікавий при підготовці до контрольної роботи за темою, але подальшого практичного значення він не має. В ньому зібрана тільки одна тема, тому при вивченні інших тем він більше не знадобиться.

Висновок: («так» чи «ні»)

Пропонуємо використовувати міні-підручник всім учням 6-х класів при підготовці до контрольної роботи за темою «Звичайні дроби» та як довідник при подальшому вивченні математики, бо тема «Звичайні дроби» є однією з головних тем курсу 5-6-го класу.

Рецензію склали                                            ____________________________

         

____________________________

2009

Звичайні дроби (створення міні-підручника)

Урок математики в 6 класі

Акопян Самвел Акопович, учитель фізики та математики Артемівської загальноосвітньої школи №10 Артемівської міської ради Донецької області, спеціаліст І категорії

                    

                 

          

                    

                    

           

        

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52526. Природа - нам як рідний дім 45 KB
  Привітання: Усміхнемось сонечку: Здрастуй золоте Усміхнемось квітоньці: Хай вона росте Усміхнемось дощику: Лийся мов з відра Гостям усміхнемося: Зичим їм добра Вихователь. Андрію бажаю тобі Вихователь. Вихователь.
52527. Подорож країною динозаврів. Трикутники 323.5 KB
  Дидактична мета: В ході уроку забезпечити засвоєння учнями основних понять трикутника та його елементів вчити застосовувати їх при розвязуванні задач. Питання можуть бути такими: Що називається трикутником Назвати елементи трикутника; Означити види трикутника за сторонами; і т. Учні дають усні відповіді на питання: Що називається висотою трикутника Де знаходиться точка перетину висот у трикутнику Скільки висот у трикутнику Особливості висот трикутника. Що є точкою перетину медіан трикутника Скільки медіа у...
52528. Discover Britain 6.3 MB
  I want to draw your attention to the blackboard where the quotation from John Clarke is written: “He that travels far knows much”. I think these words can be the motor of our lesson. Let’s try to prove that Clarke was really right. What do you think about this quotation? How do you understand these words? What is your opinion?
52529. Дисидентський рух на Україні в період загострення кризи радянської системи (ІІ половина 60-х – початок 80-х років) 152 KB
  Стус Мета: освітня познайомити учнів із методами боротьби дисидентів проти тоталітарного режиму на Україні із формами переслідувань радянською владою інакодумців людей що викривали злочини СРСР і критикували політичний курс тоталітарного суспільства; розвиваюча зясувати які проблеми піднімали українські дисиденти у своїй діяльності яким чином поширювали інформацію про тоталітарну систему в СРСР простежити розвиток дисидентства на Україні від часу виникнення до його апогею...
52530. Дисидентський рух 60-х – 80-х рр. ХХ ст. в Україні 1.09 MB
  Мета: розкрити процес зародження дисидентського руху; зясувати мету та основні цілі дисидентів; ознайомити школярів із провідними учасниками дисидентського руху; розглянути причини придушення дисидентства; розвивати вміння синтезувати матеріал; критично оцінювати історичні події; виховувати в учнів почуття патріотизму інтерес та повагу до історичного минулого своєї країни до борців за незалежність України. Оголошення теми та завдань уроку План до уроку Зародження дисидентського руху Мета та основні цілі дисидентів Діяльність...
52532. Meet Disney Heroes 92.47 KB
  T: (divides pupils into two teams. Teams choose the names for them). Now I’m going to tell you the names of some colour and you will pick up the flag with this colour.) Each pupil can get one point for his team.
52533. THE MAGIC WALT DISNEY WORLD 2.04 MB
  It’s the Main Street. But we can’t go. We don’t know the names of cartoons in English. You can get 1 ball. Let’s underline the letter combinations and read them correctly. (дети подчеркивают и читают хором за учителем)
52534. W.Disney and His Amusement Park - Disneyland 61 KB
  The topic of our today’s lesson is “Walt Disney and His Amusement Park – Disneyland” and “The Past Indefinite Tense”. By the end of the lesson you should be able: 1. To talk about Walt Disney and his amusement park Disneyland, using active vocabulary.