54388

Раціональні числа. Додавання і віднімання раціональних чисел. Система координат

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розмістити числа в порядку зростання. Але ці числа не прості кожному з них відповідає літера. Чому числа бувають додатні і від’ємні Числа люди Країна Модульна Вірш про додатні і від’ємні числа Казка про числа Предмет математика наскільки серйозний що корисно використовувати будьяку нагоду зробити його цікавим.

Украинкский

2014-03-13

46.5 KB

2 чел.

Тема:  Раціональні числа. Додавання і віднімання раціональних чисел. Система координат.

Мета:    За допомогою систем задач і вправ перевірити глибину знань учнів, показати практичне використання здобутих знань, систематизувати вивчений матеріал. Розвивати зацікавленість учнів, логічне мислення, техніку обчислення.

Обладнання:  плакати, карта, переносна дошка.

Хід уроку.

Великий німецький математик Карл Гаусс назвав математику царицею всіх наук. А які ще висловлення знаєте Ви? Сьогодні я запрошую Вас в подорож до країни Математики по її чарівним містам.


Розмістити числа в порядку зростання. Але ці числа не прості, кожному з них відповідає літера. Якщо Ви успішно справитесь із завданням, то прочитаєте народну мудрість, якої дотримуються жителі цього міста:

-41; -13; +1, 59; 3,2; -11; -255; -30; 6, 66; 3; 0; -121; 1,5; -11,5; 2,6; 100; -0,9; -

Д         І        В     А     Т    М     Р       О     К   О   У      Н      С     Д      У     Ь                             

12,5; 10,08; -0,1; 12; 10,8.

Д           С      Д        І      В

(  -255; -121; -41; -30; -13; -11,5; -11; -0,9; -0,1; 0; 1,5; 1,59; 3; 3,2; 2,6; 6,66; 10,08; 10,88; 12; 12,5; 100)

МУДРІСТЬ ДОНЬКА ДОСВІДУ.

Якими правилами користувалися Ви?

 


«Математика здає свої фортеці лише сильним, смітливим і кмітливим»

А.Конфорович

  1.  –  35 + (-9) =

   26 +(-6) =

            - 17 +30 =

-  2  – 22 =

- 11 – (-16) =

  12 – (-14) =

- 3 + (-7) =

    

    2.  Розв’яжіть рівняння:

- 3 + х = 4,3      5 + х = 1,7

3.Замість М поставте число, так щоб вийшла вірна нерівність

М   - М              - М  М    М М+М

  1.  Самостійна робота ( за д\м).

№159 (2в)    №159 (3в)


«Натхнення - це гість, який не любить відвідувати лінивих»

       П.Чайковський

Діти читають свої казки, вірші.

 

« Чому числа бувають додатні і від’ємні»

«Числа – люди»

«Країна Модульна»

«Вірш про додатні і від’ємні числа»

« Казка про числа»

Предмет математика наскільки серйозний, що корисно використовувати будь-яку нагоду зробити його цікавим.

Б.Паскаль

Вчитись можна тільки весело… Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитю

А. Франц


« Діло майстра величає....»

Не кажи не вмію, а кажи «навчусь».

«Хвалися не родичами орлами, а своїми ділами.»

На координатній прямій зобразити цілі числа, які задовольняють нерівність. (Означення коорд.,  прямої, координати точок)

А) -4х2

Б) |х|5 ( означення модуля)

Щоб потрапити в наступне місто, нам треба намалювати координатну площину ( означення корд., площини, назва осей, назва координат)

  1.  т.А (3;4), побудувати точки А1(х1;у1), А2(х2;у2), А3(х3;у3) симетричні т.А відносно осі Ох;Оу і початку координат.
  2.  З’єднати точки А1, А2, А3, А між собою. Яка геометрична фігура утворилася?
  3.  За допомогою лінійки виміряйте довжини сторін прямокутника.
  4.  Знайдіть площу геометричної фігури. (12см2)


«Математика така ж серйозна, як і прекрасна»              Г.Хард

Заєць:

(-2;7), (-1;9), (3;9), (2;7), (-2;7), (2;6), (2;2), (2;-2), (-2;-2), (-2;0), (0;0), (-2;2), (-2;1), (-3,2), (-2;3), (-2;5), (-4;5), (-4;7), (-2;7).

Літак:

  1.  (7;0), (-5;0), (7;2), (9;5), (10;5), (10;1), (9;0).
  2.  (-7;0), (0;2), (5;6), (7;6), (4;2).
  3.  (0;1), (6;3), (8;-3), (4;1), (0;1).

Страус:

(0;0), (-1;1), (-3;1), (-2;3), (-3;3), (-4;6), (0;8), (2;5), (2;11), (6;10), (3;9), (4;5), (3;0), (2;0), (1;-7), (3;-8), (0;0).

Подорож закінчилась.

Відмітити кращих.

Виставити оцінки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1653. Способы искусственного осеменения коров и телок 20.59 KB
  Для осеменения коров и телок используется цервикальный метод осеменения, т. е. в шейку матки. Существуют три принципиально различающихся по технике исполнения способа введения спермы в цервикальный канал.
1654. Способы искусственного осеменения свиноматок 20.5 KB
  При искусственном осеменении свиней сперма вводится в матку. В практике применяется два способа осеменения: фракционный и нефракционный.
1655. Способы получения спермы от производителей, их преимущества и недостатки 20.33 KB
  Получать сперму от самцов для использования и искусственного осеменения самок можно уретральным и вагинальным методами.
1656. Способы хранения спермы быка 21.29 KB
  Способы хранения спермы вне организма основаны на физиологических свойствах спермиев переходить в состояние анабиоза. Кратковременное хранение спермы и хранение в полном анабиозе.
1657. Сроки наступления половой зрелости у различных видов самок и самцов. 20.73 KB
  Половая зрелость - способность животных производить потомство. Она характеризуется образованием яйцеклетки и проявлением половых циклов у самок, выделением спермиев у самцов, выработкой половых гормонов, обуславливающих развитие вторичных признаков.
1658. Стадии родов: подготовительная, выведения плода, последовая 20.49 KB
  Роды - это сложный физиологический процесс, заключается в выведении зрелого жизнеспособного плода и его плодных оболочек из полости матки через родовые пути.
1659. Сущность искусственного осеменения и его значения в животноводстве 20.44 KB
  И.И. Иванов - основоположник методов искусственного осеменения с/х животных. Самое крупное открытие в области животноводства после приручения и одомашнивания животных.
1660. Сущность процесса оплодотворения. Стадии оплодотворения 19.42 KB
  Оплодотворение - это физиологический процесс, который заключается в слиянии яйца и спермиев с последующей их ассимиляцией и диссимиляцией, в результате образуется зигота, которая имеет двойную наследственность.
1661. Температурный шок спермиев и меры его предупреждения. Влияние точности растворов на спермии 20.75 KB
  Температура среды влияет двояко: усиливает или ослабляет их движение, удлиняет или укорачивает переживаемость. Низкие температуры менее вредны для спермиев.