54395

Правильні многокутники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Впізнай мене Встановіть вид даного правильного многокутника якщо відомо величину його кута: а 90; квадрат; б 60; правильний трикутник; в 135; правильний восьмикутник; г150 правильний дванадцятикутник. Будьякий правильний многокутник є випуклим Так. Будьякий правильний чотирикутник є квадратом. Правильний п’ятикутник.

Украинкский

2014-03-13

114 KB

21 чел.

                  Відкритий урок «Зоряний час правильних многокутників»

                           Геометрія - наше велике творіння, яке нас самих захоплює.

                                                         Ле Корбюзьє, французький архітектор

                 Усе  навколо  геометрія.   Ле Корбюзьє

            Тема уроку.   Правильні  многокутники

Мета уроку: систематизувати знання учнів про правильні многокутники;

                     удосконалювати навички застосування теоретичних знань на

                    практиці, розуміти   роль математики у практичному житті.

Обладнання: мультимедійний проектор, моделі правильних многогранників,

                        різноманітні гвинти і шурупи, вишиванки, дитяча мозаїка.

                                                   Хід уроку

1.Перевірка домашнього завдання.

2. Вступне  слово вчителя.

- Діти, зверніть увагу, у мене на столі лежать різні предмети: гвинти, правильні многогранники,  дитяча мозаїка, склянка меду. Що поєднує їх між собою?

- Поверхня гвинта, мозаїка, бджолині стільники  мають форму правильних многокутників.

- Так, це правильно. Ви помітили, що правильні многокутники увійшли у різні сфери нашого життя. Тому  урок ми присвячуємо саме цим фігурам.

 І назвемо його « Зоряний час правильних многокутників»  

А щоб ви були успішними на уроці, дотримуйтесь правила:  

   Будьте              У ВАЖНИМИ

                            Д ИСЦИПЛІНОВАНИМИ

                            А КТИВНИМИ

                            Ч ЕСНИМИ

                            А ЗАРТНИМИ     .

3.Теоретична розминка

-  Дайте визначення правильного многокутника.

- Яке найменше число можна поставити замість «много»? (Три).

- Види правильних многокутників.

- Властивості  правильних многокутників.

- Формули радіусів вписаного і описаного кола для правильного  многокутника.

« Впізнай мене»  Встановіть вид  даного правильного многокутника, якщо відомо величину його кута:

а) 90°;     ( квадрат);

б) 60°;     ( правильний трикутник);

в) 135°;    ( правильний  восьмикутник);

г)150°       ( правильний  дванадцятикутник).

« Вірю – не вірю»

- Чи вірите ви, що

  1. Будь-який  правильний многокутник є  випуклим? (Так).

   2.Будь-який  випуклий многокутник є  правильним? (Ні)

   3.Многокутник є правильним, якщо він випуклий і всі його сторони рівні. ( Ні).

   4.Трикутник є правильним, якщо  всі його кути рівні. ( Так).

   5.Будь-який рівносторонній трикутник  є правильним. (Так).

   6.Будь-який  чотирикутник з рівними сторонами є правильним. (Ні).

   7. Будь-який  правильний  чотирикутник  є квадратом.(Так).

( Форма перевірки – самоконтроль)


Відновіть записи у таблиці.

N 

R 

r 

a 

P 

S 

3 

6 

4 

2 

6 

4 

Форма контролю – взаємоконтроль.

Практична  робота ( розв’язування прикладних задач)

Клас ділиться на три групи,і кожна група отримує задачу.

Задача №1. Квітник

Навесні біля школи ми будемо робити квітник квадратної форми.

Посадимо квіти. Спочатку висадимо нарциси по колу, яке можна вписати у квадратний квітник. Далі – тюльпани у формі квадрата, вписаного у коло. Скільки саджанців нарцисів і тюльпанів треба висадити, якщо розміри квітника 6 х 6 квадратних метрів. Вважати значення π≈3, √2≈ 1,4,

Висаджувати квіти треба через кожні 20 см.

Відповідь. 90 шт.,84 шт.

Задача №2.Торт

У кондитерському цеху спекли круглий торт, ра-

діусом 18см. Для упаковки є два типи коробок:

квадратної форми  зі стороною 36 см, та форми правильного шестикутника зі стороною 20 см. У яку коробку треба помістити торт? Чи може це бути «шахтарський» торт? Відповідь. У квадратну. Ні.                  ( Шахтарський, як правило, у шестикутній коробці)


Задача №3. Стіл
 Кути квадратного листа фанери, довжиною 122 см зрізані так, щоб утворилась заготовка  кришки стола,  що має форму правильного восьмикутника.  Знайти довжину сторони кришки стола.

                                              Відповідь. ≈ 50 см.

                                                    Захист  мультимедійних мініпроектів     

  1.  Геометрія бджолиних стільників.
  2.  Паркети, орнаменти, будівельне мистецтво.
  3.  Правильний п’ятикутник.
  4.  Правильний шестикутник.
  5.  Гаус і правильний сімнадцятикутник.

                                   Підсумок  уроку

Учні  перераховують усі галузі застосування правильних многокутників, про які згадувалось на уроці, роблять висновки.

                            

                            Правильні многокутники

                        З часів Піфагора відомі вони.  

                        У них рівні сторони, рівні кути.

                        Зустрінемо в орнаментах і на паркетах,

                        І у віршах відомих поетів.

                        І навіть бджоли з ними працюють,

                        І мед для здоров’я нам пропонують!

                

Домашнє завдання.  № 203;№222,стор. 61, А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський    «Геометрія-9».                            


Використана література

В.В. Варданян «Задачи по планиметрии с практическим содержанием»,Москва «Просвещение».

А.П. Ершова, В.В. Голобородько… «Геометрия-9»

А.С. Зоря, С.М. Кіро  «Про математику і математиків». Київ «Радянська школа», 1981

А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонский, М.С. Якир   «Геометрия -9»    

О.В. Панишева «Математика в стихах», Волгоград 2009

Матеріали з Вікіпедії – вільної енциклопедії.   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11654. Исследование простейших линейных цепей 130.5 KB
  Лабораторная работа №1 Исследование простейших линейных цепей Цель работы: изучить изменения гармонических и импульсных сигналов при прохождении через дифференцирующие и интегрирующие цепи; уметь правильно выбирать параметры линейных цепей в зависимости
11655. Исследование колебательных контуров 352 KB
  Лабораторная работа №2 Исследование колебательных контуров Цель работы: исследование последовательного параллельного колебательного контура и связанных контуров. Приборы и принадлежности: 1. Генератор сигналов низкочастотный типа Г3112 Г333 Л30 или аналоги...
11656. Исследование характеристик полупроводниковых диодов, стабилитронов, туннельных диодов 105 KB
  Лабораторная работа №3 Исследование характеристик полупроводниковых диодов стабилитронов туннельных диодов Цель работы: ознакомиться с принципами действия и основными параметрами диодов стабилитронов выпрямительных диодов. Приборы и принадлежности: ...
11657. Исследование логических схем 546.5 KB
  PAGE 51 Лабораторная работа №4 Исследование логических схем Цель работы: изучить работу основных логических элементов Приборы и принадлежности: Осциллограф универсальный типа С167 С168 С165 или аналогичный. Лабораторный модуль. В...
11658. ИССЛЕДОВАНИЕ АМПЛИТУДНОЙ МОДУЛЯЦИИ И ДЕТЕКТИРОВАНИЯ АМПЛИТУДНО-МОДУЛИРОВАННЫХ КОЛЕБАНИЙ 84.5 KB
  Лабораторная работа №5 ИССЛЕДОВАНИЕ АМПЛИТУДНОЙ МОДУЛЯЦИИ И ДЕТЕКТИРОВАНИЯ АМПЛИТУДНОМОДУЛИРОВАННЫХ КОЛЕБАНИЙ Цель работы: ознакомиться с принципами действия и основными параметрами амплитудной модуляции и детектирования амплитудномодулированных колебани
11659. ИССЛЕДОВАНИЕ БИПОЛЯРНЫХ ТРАНЗИСТОРОВ 219 KB
  Лабораторная работа №6 ИССЛЕДОВАНИЕ БИПОЛЯРНЫХ ТРАНЗИСТОРОВ Цель работы: ознакомиться с основными параметрами транзистора и снять его статические входные и выходные характеристики. Приборы и принадлежности: 1. Встроенный микроамперметр РА1. 2. Встроенный ...
11660. ИССЛЕДОВАНИЕ ПОЛЕВЫХ ТРАНЗИСТОРОВ 151.5 KB
  Лабораторная работа №7 ИССЛЕДОВАНИЕ ПОЛЕВЫХ ТРАНЗИСТОРОВ Цель работы: ознакомиться с устройством и принципом действия полевых транзисторов снять основные характеристики полевого транзистора. Приборы и принадлежности: 1. Встроенные вольтметры PV1 PV2. 2. В
11661. ИССЛЕДОВАНИЕ LC-ГЕНЕРАТОРА 182 KB
  Лабораторная работа №8 ИССЛЕДОВАНИЕ LCГЕНЕРАТОРА Цель работы: изучить работу и провести исследование LCгенератора с трансформаторной связью. Приборы и принадлежности: 1. Генератор сигналов низкочастотный типа Г3112 Г333 Л30 или аналогичный. 2. Милливо...
11662. ГАРМОНИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ ПЕРИОДИЧЕСКИХ ФУНКЦИЙ 225 KB
  Лабораторная работа № 9 ГАРМОНИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ ПЕРИОДИЧЕСКИХ ФУНКЦИЙ Цель работы теоретический расчет и экспериментальное изучение спектров периодических сигналов. 9.1. Краткая теория Периодическим называется сигнал для которого где посто...