54396

Множення натуральних чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: сформувати в учнів поняття дії множення вміння множити натуральні числа усно і в стовпчик розвивати логічне мислення математичну мову виховувати прагнення до успіху стійкий інтерес до математики.

Украинкский

2014-03-13

35.5 KB

1 чел.

Тема уроку. Множення натуральних чисел

Мета уроку:  сформувати в учнів поняття дії множення,  вміння множити натуральні числа усно і в стовпчик, розвивати логічне мислення, математичну мову, виховувати прагнення до успіху, стійкий інтерес до математики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь.

Хід уроку

  1.  Організаційний етап

Учитель повідомляє план уроку, націлює дітей на роботу, пропонує працювати під гаслом “ Той, хто не дивиться вперед, опиняється позаду”.

                                     Логічна розминка

          В-Б = 1              12345   автор       У коробці лежать 15

                                                                  білих, червоних

          В Б + Г Д =?     34215     ?           та чорних кульок,  

                                                                  причому білих у 7

                                                                 разів більше, ніж червоних.

                                                                  Скільки у коробочці

                                                                  чорних кульок?

   2.  Актуалізація опорних знань

Перевірка  домашнього завдання.

                                       Вправа №393

                                                      1)74 768+25 232=100 000

                                                       2)101 230-45 675=55 555

Усний рахунок

Ми давно не зверталися до таблиці множення, давайте її згадаємо

6 ·•7     8·• 9    4·• 9    6 •8   5• 8    6• 6     4• 7     5• 9    4• 8    6 •5     3• 9     1 •8    2• 5

Обчисліть зручним способом

5•23 •2        2• 11• 5           250• 3•4                                 25+25+25+25

25 •87 •4       50 •76 •2        7+7+7+7+7+7+7+7+7

Зупинимось на останніх прикладах. Як їх зручніше підрахувати? Зрозуміло, що дією множення. Саме цій дії і буде присвячений наш урок. Записали тему уроку “Множення натуральних чисел”. Тема розрахована на 7 годин, нас чекає 2 самостійних роботи.

Чи можна обійтися без дії множення?

      Розв'яжемо приклади

            309+309+309+309+309=

            51+51+51+51+51+51+51+51+51+51+51=

       Чи можна дістати відповідь за допомогою дії додавання? (Так, але це незручно.)

      Чому виникла дія множення? (Оскільки треба було придумати більш зручний спосіб для запису й обчислення суми однакових доданків).

Історична довідка

      У Стародавньому Римі та Стародавній Греції дії множення вважалися дуже важкими. Той, хто вмів їх виконувати, цінувався на  вагу золота. Таких людей купці завжди наймали для виконання різних обчислень.

      За тисячі років розвитку математики було придумано велику кількість способів множення чисел. Італійський математик Лука Пачолі у своєму трактаті “Сума знань з арифметики, відношенням та пропорційності “ наводить 8 різноманітних методів множення.

      У Росії найчастіше користувалися так званим “російським способом множення”, який полягав у послідовному множенні та діленні на 2.

Приклад    26 •32

                                     26      32

                                     52      16

                                     104     8

                                     208     4

                                     416     2

                                     832     1

      Отже, 26 •32=52 • 16=104 •8=208 •4=416 • 2=832 •1=832.

      Таблиця множення вперше зустрічається в книзі грецького математика Нікомаха (ІІ-І ст. до н.е.).Однак вона мала досить складний вигляд. Майже сучасний вигляд, але у формі трикутника, надав їй чеський математик Відман.

      Для тих хто нетвердо знає таблицю множення на сьогодняшній день існує декілька підказок. Розглянемо одну з них “Множення на пальцях”.

      а) Множення на 9

      Покладемо кисті рук долонями на парту і вважатимемо, що кожний палець має свій номер: перший зліва-1, другий-2, третій-3 і т.д.

      При множенні на 9 піднімаємо той палець, номер якого дорівнює другому множнику. Кількість пальців зліва від піднятого означає число десятків добутку, а справа- число одиниць. Наприклад, щоб помножити 4 на 9, піднімаємо четвертий палець. Зліва від нього-3 пальці, а справа-6. Отже,

4 •9=36.

      З історії виникнення знаків множення

      1631 року англійський математик Оутред для позначення дії множення ввів косий крестик: x. Знак множення -крапку, запропонував німецький математик Лейбніц. У XVIII ст. цей знак став загальнопринятим.

      Я вважаю, що настав час поспілкуватися з нашими давніми знайомими та разом з ними розглянути множення натуральних чисел.  

(Розглядаємо урок з педагогічного програмового засобу).

  1.  Організація роботи за підручником (п.15, с.105-107)

У початковій школі ви навчилися письмово множити багатоцифрове число на двоцифрове. Аналогічно виконується множення багатоцифрового числа на багатоцифрове. Наприклад  4563 287 (у стовпчик).

      Розв'язати вправи  №395 (1-4)

                                      №396

                                      №397(1,5,8)

   4.  Повідомлення домашнього завдання

    Опрацювати п.15

                          №398 (1 стовпчик), №400(1), №406.

   5.Підведення підсумків уроку

      Що викликало здивування на уроці? Що нового дізналися?

      Як настрій?

      Обчислити усно         123• 8 •0 •1254 •76.

Я всім бажаю, щоб у вас в голові після сьогоднішнього уроку такого результату не залишилось!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69873. АНАТОМИЯ СПИННОГО И ГОЛОВНОГО МОЗГА 4.99 MB
  Спинной мозг – филогенетически наиболее древний отдел центральной нервной системы, расположенный в позвоночном канале, окруженный мозговыми оболочками и представляющий собой длинный, уплощенный спереди назад тяж. В связи с этим поперечный диаметр спинного мозга больше переднезаднего.
69874. СТВОЛ МОЗГА И ПРОВОДЯЩИЕ ПУТИ ЦНС 2.98 MB
  Промежуточный мозг – отдел мозга, расположенный под мозолистым телом и состоящий из таламической области, гипоталамуса и III желудочка. Промежуточный мозг на целом препарате головного мозга не доступен для обозрения, так как целиком скрыт под полушариями большого мозга...
69875. ПЕРИФЕРИЧЕСКАЯ НЕРВНАЯ СИСТЕМА. ВЕГЕТАТИВНАЯ НЕРВНАЯ СИСТЕМА. ОРГАНЫ ЧУВСТВ 673.5 KB
  Периферическая нервная система – это часть нервной системы, которая находится вне головного и спинного мозга. Центральная нервная система через периферическую нервную систему осуществляет регуляцию функций всех систем, аппаратов, органов и тканей.
69876. ПСИХОЛОГИЯ КАК НАУКА 765 KB
  Рассмотрены сущность структура функции и основные особенности психологии как науки ее взаимосвязь с другими отраслями научного знания. Раскрыты основные принципы методы ключевые категории и проблемы психологии. Показаны отличия научной и житейской психологии.
69877. ПСИХОЛОГИЯ КАК ПРАКТИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ 634.5 KB
  Раскрыты задачи функции и методы деятельности психологов. Показано отличие исследовательской и коррекционноразвивающей деятельности психологов. Специфика предметной сферы деятельности практических психологов. Основные сферы деятельности психологов и их профессиональное...
69878. ФОНЕТИКА. МОРФОЛОГИЯ. ВРЕМЕНА ГРУППЫ INDEFINITE 19.1 MB
  Изучение иностранного языка – это путь логического осмысления чужой речи, речи на чужом, иностранном языке и трансформация её в рамки своего, родного языка, своего стиля речи.
69879. Добування амоніаку. Вивчення його властивостей. Властивості нітратної кислоти 183.5 KB
  Мета: навчитися виявляти властивості сполук нітрогену дослідним шля-хом, ознайомитись з якісною реакцією на катіон амонію, виявляти специфічні властивості нітратної кислоти.