54402

Множення звичайних дробів. Розв’язування задач і вправ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Повторення, узагальнення та систематизація матеріалу теми, підготовка до контрольної роботи; розвиток уваги й пам’яті, мислення та математичного мовлення; виховання інтересу до математики.

Украинкский

2014-03-13

1.76 MB

5 чел.

Тема: Множення звичайних дробів. Розв’язування задач і вправ.

Мета уроку: Повторення, узагальнення та систематизація матеріалу теми, підготовка до контрольної роботи; розвиток уваги й пам’яті, мислення та математичного мовлення; виховання інтересу до математики.

Епіграф.

Предмет математики настільки серйозний, що не варто пропускати нагоди зробити його трохи цікавішим.

Б.Паскаль

Обладнання. Предметні малюнки морських тварин, малюнок підводного царства, фонозапис шуму моря, звуків дельфінів і т.д.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Оголошення теми уроку, мети.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

  1.  Розв’язування вправ.

Погляньте на дошку.

Що ви бачите на малюнку? (Підводний світ). Так. Перед вами зображення морської глибини, коралових рифів, водоростей морського дна. Чого тут бракує? (Морських жителів). У ході уроку ми заселимо це морське царство тваринами. Чим більше ми виконаємо математичних завдань, тим з більшою кількістю морських жителів ми познайомимося. Більшу частину уроку ви будете працювати самостійно, тому кінцевий вигляд цього малюнка буде залежати від швидкості і якості вашої роботи.

  1.  

Першим нашим гостем є великий камчатський краб (учитель показує малюнок і прикріплює на верхівку скелі).

Він приніс нам морський математичний диктант.

  •  Кашалот може не дихати 1 год., а морж може перебувати під водою  часу кашалота. Скільки часу може перебувати під водою морж?

(10 хв.)

  •  Лев може бігти зі швидкістю 72км/год. А швидкість акули становить  швидкості лева. Яка швидкість акули?

(36км/год)

  •  Найшвидше з усіх морських тварин плаває кальмар. А слон може бігти зі швидкістю, що становить  швидкості кальмара. Яка швидкість слона, якщо кальмар розвиває швидкість  200 км/год.

(швидкість слона 50км/год)

  •  Гренландський кит має довжину до 21м., а найменша рибка України Бичок Берга має довжину, що становить  довжини кита. Яка довжина маленької рибки?

( м)

  •  У дельфіна 260 зубів. А кількість зубів кашалота становить  зубів дельфіна. Скільки зубів у кашалота?

(70 зубів)

Учні записують у зошитах лише відповіді, а для пришвидшення перевірки один учень працює на закритій частині дошки.

Ви дізналися дещо про життя морських тварин. З деякими з них ми сьогодні познайомимося ближче.

  1.  Увага. Звуки кита в морі.

Другим нашим гостем є зубастий кит-кашалот. Кити не є рибами. Вони дихають повітрям, а їхні малята, як люди, вигодовується молоком. Є беззубі кити,  вони харчуються дрібними рачками. А кашалот споживає і більших тварин, за якими може пірнати на глибину до 1 км.

Наш гість кашалот пропонує нам завдання: розв’язати №422.

Два учні працюють біля дошки, решта учнів класу виконують на два варіанти.

а) Знайти значення виразу .

1. ;

2. ;

3. .

Відповідь: 3.

б) Знайти значення виразу .

1. ;

2. ;

3. .

Відповідь: 40.

3. Хто буде наступним гостем? Відгадайте:

Ця тварина добра дуже

Познайомтесь з нею друзі!

В морі плаває, пірнає!

Із води людей спасає.

Виринає із глибин

Щирий помічник – ...(дельфін)

Дельфіни – найрозумніші морські тварини. Пораненого дельфіна товариші підтримують на поверхні води. Так вони рятують і людей. Дельфіни виступають у морських цирках, а в спеціальних лабораторіях учені намагаються спілкуватися з дельфінами

Загадкове нам знайоме,

В ньому є щось невідоме,

Його треба розв’язати,

Тобто корінь відшукати.

Кожен, знаю, без вагання

Відповість, що це – … (рівняння)Дельфін пропонує розв’язати рівняння №437 (а, б). Два учні на дошці, решта по варіантах.

а) Розв’язати рівняння:

;

;

;

;

Відповідь: б)

б) Розв’язати рівняння:

;

;

;

;.

Відповідь:

4. Ось вона яка –  

Розбійниця морська!

Усіх би проковтнула

Зажерлива …(акула)

До нас прийшла акула-молот.

Ви бачите, що її голова дійсно нагадує молот. Недаремно акул називають грозою морів. Зуби в акул – у 6 рядів і гострі як пилка. Шкіра багатьох акул вкрита лускою з гострими шипами, тому навіть легкий дотик акули наносить серйозні рани. Дуже небезпечні біла, голуба, тигрова акули, акула-молот. Але найбільша з акул – китова, довжина якої до 20 м., людину не чіпає.

Вона пропонує виконати №430 (розв’язати задачу). В той час, коли учні працюють над розв’язуванням задачі окремі учні працюють над індивідуальним завданням.

№430

1)  (м2) – площа прямокутника

2)  (м2) – площа квадрата

3)  (м2) – площа чотирьох квадратів

4)  (м2)

Відповідь: м2 площа частини листа, що залишилася.

Індивідуальні картки.

1.   Об’єм прямокутного паралелепіпеда з вимірами м, м і  м дорівнює:

а) 16м3,      б) 24 м3,      в) 14 м3,      г) 32 м3.

Правильна відповідь підкаже вам, яка риба найбільша на Землі.

(а – тигрова акула, б – косатка, в – біла акула, г – кашалот)

Розв’язання:  (м3).

Відповідь: а) 16м3; тигрова акула.

2.   Об’єм прямокутного паралелепіпеда з вимірами дм, дм і дм дорівнює:

а) 20дм3,   б) 10дм3,    в) 19дм3,    г) 35дм3.

Правильна відповідь підкаже вам, яка риба найменша на Землі.

(а – риба метелик, б – філіпінський бичок, в – риба крихітка, г – гавайський в’юнок).

Розв’язання:  (дм3)

Відповідь: б) 10 дм3 - філіпінський бичок.

3.   Площа прямокутника з сторонами м,  і м дорівнює:

а) 18м2,       б) 24м2,   в) 28м2,   г) 25м2.

Правильна відповідь підкаже вам, що допомагає ловити здобич рибі

(а – зябри, б – ліхтарик, в – хвіст, г - плавці).

Розв’язання: ( м2)

Відповідь: б) 24м2 - “ліхтарик”.

4.    Площа квадрата зі стороною дм дорівнює:

а) дм2,   б) дм2,    в) дм2,    г) дм2.

Правильна відповідь підкаже вам, яка тварина на Землі найбільша

(а – слон, б – жираф, в – синій кит, г – тигрова акула).

Розв’язання: (дм2).

Відповідь: в)  - синій кит.

Після закінчення індивідуального завдання учні, оголошують своє завдання і відповідь. У разі правильної відповіді, заселяють морське царство (прикріплюють рибки на малюнок).

А зараз зробимо паузу і відпочинемо.

Є багато математичних загадок у віршах, в чому ви вже переконалися. Рима підказує відповідь, якщо хтось невпевнений у ній. Ось послухайте, але будьте уважні.

  •  Думає вправно твоя голова

п’ять + один, ти отримаєш …(Не 2, а 6)

  •  З аквалангом я пірнав

Досвід цінний я придбав,

Якщо всі години ті

Що провів я під водою

Записати, то в воді

Я п’ять діб був з головою.

Мені позаздрив би Кусто

Бо всіх годин я плавав … (Не 100, а 120)

  •  П’ять рибин є в усі

З’їж одну і буде … (Не 2, а 4)

  1.  Наступне наше завдання принесла цікава риба-прилипала. 

Вона до нас не припливла, а приїхала. Прилипне своїм спинним плавником до живота акули і мандрує разом із нею, збираючи рештки її обіду. Від риби-прилипали є ще й користь акулі. Вона знищує паразитів із поверхні шкіри акули.

Риба-прилипала пропонує нам №520.

1). ;

2). .

Відповідь: на .

6.   Знайомтесь з електричним скатом.

Він приніс нам задачу №518.

1). (грн.);

2). (грн.);

3). (грн.).

Відповідь: 3720 грн.

Учні, які мають 11 балів, одержують задачу від морської зірки (підвищеної складності).

Рибак впіймав рибу. Коли у нього спитали, скільки важить риба, він сказав: Я думаю, що хвіст її важить 1кг, голова важить стільки, скільки хвіст і половина тулуба, а тулуб – скільки голова і хвіст разом! Скільки ж важить риба?

Розв’язання:

Хвіст – 1кг

Голова – 1кг + тулуба

Тулуб – голова + хвіст

1кг+ тулуба+1кг=2кг+ тулуба

Тулуб – 4кг, голова – 3кг

Риба – 3кг+4кг+1кг=8кг.

Відповідь6 8кг.

7.   Останнім нашим гостем є глибоководна риба-вудильник. У неї на голові росте своєрідна вудка з ліхтариком на кінці. Ліхтарик світиться у темряві і приваблює довірливих рибок, що пливуть вудильнику прямо в пащу.

Вудильник підказує нам, що час підбивати підсумки.

  1.  Підсумок уроку.
  •  Який математичний матеріал ви повторили?
  •  Чи почерпнули щось цікаве для себе?
  •  Чи досягнута мета уроку, чи заселили ми підводне царство?

Так ми змогли заселити підводне дно, розв’язавши завдання, завдяки вашим знанням з математики, які стають у пригоді в повсякденному житті:

Повернувши картки завдань, отримаємо вислів математику ви вчіть, чисті води бережіть.

Для життя тварини і людини потрібна чиста вода: чисті ріки, ставки, озера…

Ось послухайте

Вода не просто так речовина,

Сполука елементів – водню й кисню,

Це Дніпро, це Лімниця, Десна

Моря, ставки, джерела всі корисні.

Вода життя, прозора, мов кришталь,

Вона завжди втамує спрагу люту,

Та люди не цінують це на жаль,

А промисловість в воду ллє отруту.

Не досить побудовано споруд,

Хоч воду очищати ми повинні

Нехай кожен з вас скаже:

Щоб не було отрути, бруду,

За чисту воду я боротись буду.

Вислови учнів про бережливе ставлення до води.

Щоб чистими води у річках зостались,

Подолайте байдужість, користь і недбалість.

  1.  Домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68146. ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ АГРОЕКОСИСТЕМ У ЗОНІ ВПЛИВУ ВАТ «ВОЛИНЬ-ЦЕМЕНТ» 5.76 MB
  ВАТ Волинь-Цемент що функціонує на території Здолбунівського району Рівненської області протягом 50ти років належить до екологічно небезпечних обєктів обласного значення і є одним з найбільших забруднювачів атмосферного повітря частка в загальних викидах 30 по області та 93 по району.
68147. ЛІКУВАННЯ ДІАФІЗАРНИХ ПЕРЕЛОМІВ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ ЗОВНІШНІМ СТЕРЖНЕВИМ АПАРАТОМ 191.5 KB
  Переломи стегнової кістки у дітей і підлітків є частим та одним із найбільш тяжких ушкоджень Корж А. Аналіз даних літератури свідчить що у разі хірургічного лікування переломів стегнової кістки у дітей і підлітків використовують позаосередковий остеосинтез спицевими та стержневими...
68148. ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ У СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ ДУМЦІ УКРАЇНИ НА ЗЛАМІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ 137.5 KB
  Зазначений аспект обєктивно актуалізує потребу досліджень теоретикоконцептуального доробку щодо національної ідеї генерованого українською інтелектуальною спадщиною на зламі ХІХ-ХХ століть. Її системне комплексне сприйняття і збалансоване оформлення у вигляді телеологічних пріоритетів надзвичайно...
68149. ЛЮТЕРАНСТВО В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОГО ДУХОВНОГО РОЗВИТКУ: ОСОБЛИВОСТІ РЕЛІГІЙНО-КУЛЬТУРНИХ ВІДНОСИН 175 KB
  Науковий інтерес щодо вивчення лютеранства є досить закономірним що пояснюється недостатнім рівнем його висвітлення в нашій країні протягом тривалого часу а також наявністю певних тенденцій відродження духовного потенціалу України на засадах толерантності діалогічності та плюралізму.
68150. Драма-діалог Лесі Українки та діалогічна традиція в європейських літературах 204.5 KB
  Драматичні твори Лесі Українки завдяки своєрідності поєднання в жанрі філософського контексту й драматичної форми дозволяють виділити в них діалогізм філософськоестетичний спосіб мислення та діалогічність здатність до комунікації і окреслити їх поняттям драмадіалог. Творчі пошуки Лесі Українки...
68151. ТРУБНО-ПЕРИТОНЕАЛЬНА БЕЗПЛІДНІСТЬ ТА ДИСГОРМОНАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ 456.5 KB
  Відновлення репродуктивної функції жінок які страждають на безплідність частота якої коливається у межах від 10 до 20 є актуальною медичною та соціальною проблемою В. Тому дисгормональні захворювання молочних залоз ДЗМЗ являють значний інтерес з одного боку як можливий фон для виникнення злоякісного процесу...
68152. ОСНОВОПОЛОЖНІ ПРИНЦИПИ ПРАВА ЯК ІНТЕГРУЮЧИЙ ЕЛЕМЕНТ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 152 KB
  Протягом багатьох років принципи права є однією з центральних тем у теорії держави і права. В юридичній літературі слушно зазначається, що на підставі та з урахуванням принципів формується вся система права, приймаються юридичні акти, здійснюється правозастосування і тлумачення права.
68153. ЗАХОДИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ВПЛИВУ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДО НЕПОВНОЛІТНІХ 150 KB
  Така загрозлива тенденція зумовила у свою чергу необхідність пошуку оптимальних шляхів до покращання ситуації зокрема вжиття ефективних заходів адміністративного впливу спрямованих як на виховання так і на попередження адміністративних проступків серед молоді. Так до заходів адміністративної...
68154. ПРАГМАТИКО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОГО ДИСКУРСУ США ТА УКРАЇНИ ХХІ СТОЛІТТЯ 948 KB
  Метою дисертаційної роботи є виявлення лексико-семантичних та синтактико-стилістичних типологічних особливостей сучасного українського й американського політичного дискурсу що зумовлює вирішення таких завдань: структурувати дефініції термінів політичний...