54417

Молодь за здорове майбутнє. Виховний захід

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Епіграф: Немає друга рівного здоровю; Немає ворога рівного хворобі Давньоіндійське прислівя Обладнання: компютер мультимедійний проектор екран плакати з написами Хід заходу Вихователь. Люди кажуть один одному при зустрічі: Доброго Вам здоровя. Вони бажають один одному здоровя.

Украинкский

2014-03-13

41 KB

5 чел.

Виховний захід

Молодь за здорове майбутнє

Мета: виховувати негативне відношення до шкідливих звичок, сформувати позитивне відношення до власного здоров’я та життєвим звичкам.

Епіграф:

«Немає друга, рівного здоров’ю;

Немає ворога, рівного хворобі!»

(Давньоіндійське прислів’я)

Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, екран, плакати з написами

Хід заходу

 Вихователь. Люди кажуть один одному при зустрічі: «Доброго Вам здоров’я!». Вони бажають один одному здоров’я. ось і я звертаюсь до Вас – «доброго здоров’я, шановні діти».

А що, на ваш погляд, дорожче всього на світі?

(звучать відповіді учнів)

Ви дали різноманітні відповіді на це питання, але я рада, що більшість з вас відповіли «здоров’я».

Люди завжди говорили:

  •  Здоров’я дорожче за багатство.
  •  Здоров’я не купиш.
  •  Дав би Бог здоров’я, а щастя знайдеш.
  •  Здоровий жебрак щасливіший за хворого короля.

Сьогодні наша виховна година присвячена здоровому способу життя. Здоров’я – це безцінний дар, який дарує людині природа. Але часто ми розтрачуємо цей дар попусту, забуваючи, що змарнувати здоров’я легко, а повернути його дуже й дуже складно.

 Чи знаєте ви, що 10% здоров’я закладено в нас генетично, 5% дає медицина, а 85% залежить від нас самих, від нашого способу життя.

В житті кожної людини настає момент, коли доводиться робити вибір… А, що виберете ви? Алкоголь, наркотики, куріння? Або: Здоров’я, щастя та спорт?

Сьогодні вам потрібно зробити свій ВИБІР:

Звучить мінорна музика, яка супроводжується слайдами з фотографіями із зображеннями наслідків наркоманії, куріння, алкоголю

Вихователь. Алкоголь, куріння, наркоманія – ці слова, як ні сумно, відому кожному дорослому, підлітку та навіть дитині. Дуже багато молодих людей не розуміють, яку шкоду ці шкідливі звички можуть нанести їх здоров’ю.

Серед людей поширена думка, що пияцтво є, ніби то, старовинною традицією нашого народу. Російський історик, етнограф, знавець народних звичаїв, професор М.І. Костомаров повністю спростував цю думку. Він доказав, що в Давній Русі пили дуже мало. Лише на обрані свята варили медовуху чи пиво, міцність яких не перевищувала 5-10 градусів. Чарка пускалася по колу! Із неї кожний відпивав декілька ковтків. В будні ніяких спиртних напоїв не було, і пияцтво вважалось великою ганьбою та гріхом.

Але це було раніше, а що ж зараз?

В центр виходять троє учнів, в цей час на слайді народна мудрість: «Ріки починаються зі струмка, а пияцтво з кружки пива».

Учень. Зараз екрани наших телевізорів заповнила реклама все нових і нових марок пива.

Учениця. Масова реклама пива призвела до того, що багато молодих людей стали відноситись до нього, як до лимонаду, зовсім забуваючи про те, що це алкогольний напій і зловживання ним може призвести до розвитку тяжкої хронічної хвороби – АЛКОГОЛІЗМУ.

Доктор (учень в білому халаті). Збір та аналіз інформації про пиво дозволили зробити наступні висновки:

  1.  Пиво – не найкращий засіб для угамування спраги. Так як набір корисних речовин не збалансований.
  2.  Від пива товстішають. Лице набрякає.
  3.  Пиво вимиває з організму вітамін В1, звідси болі в руках і ногах, відлущується шкіра.
  4.  При вживанні пива зростає ймовірність злоякісних новоутворень.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Дуже часто до пива долучають однолітки. У вашому житті можуть бути такі ситуації і ви повинні бути готові сказати тверде «ні!» (слово всі вимовляють разом).

Виходять двоє учнів.

1й учень.

Итак, друзья, мы продолжаем

Пороки смело обличать.

Поговорим о сигарете

Нам есть, о чем вам рассказать.

2й учень.

Звонок… сюжет вам всем знакомый –

Ребята, девушки спешат

Скорей на свежий воздух выйти,

Чтоб «никотином подышать».

1й учень.

Знай! Табачная «отрава» -

Не для молоденьких девчат.

Сейчас, взяв в руки сигарету,

Теряешь шансы мамой стать.

2й учень.

Ребята на «прогулку» вышли,

В кармане пачка сигарет.

А эта вредная привычка

Несет здоровью много бед.

1й і 2й учень разом.

Вы так не поступайте больше

Здоровье ведь у нас одно,

Его отдать за сигарету –

Бездушно, глупо и смешно. 

Музичний програш, пісня «Бросай курить»,

у виконанні гурту «Отпетые мошенники»

Вихователь. Розповсюдження наркоманії відбувається загрозливими темпами. Що наркотик може зробити з людиною?

Учні шикуються в ряд один за одним, й по черзі відходять демонструючи написи на плакатах

«Вони можуть знищити твою душу»,

«Він може зруйнувати твоє тіло»,

«Він може позбавити тебе волі»,

«Твоє майбутнє - обмеженість»,

«Перспектива - розпад»,

«Напрям руху – тільки вниз»,

«Справжні почуття – не для тебе».

1й учень. Ти ризикуєш назавжди залишитись без родини. Здорові діти? – це тобі не загрожує.

2й учень. Наркотики вбивають добре та справедливе в людині, руйнують родини, отруюють майбутніх дітей. Ось чому наркотикам потрібно сказати «Ні!» (вимовляють разом).

Вихователь. Вашій увазі представлена жорстка і страшна статистика про наркоманію . але це правда про наркоманію – найнебезпечніше захворювання, при якому грубо ушкоджуються внутрішні органи, виникають неврологічні та психічні розлади.

Демонструються слайди, які несуть наступну інформацію:

  1.  Середня продовженість життя наркомана – 21 рік.
  2.  50% наркоманів гинуть через півроку після постійного вживання зілля.
  3.  13% доживають до 30 років, і лише 1% - ДО 40 РОКІВ.
  4.  Від 30% до 80% усіх самогубств відбувається в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
  5.  Кожний наркоман за рік втягує в цю прірву в середньому 15 чоловік.
  6.  Діти, народжені від наркоманів, вмирають дуже швидко, доживаючи максимум до 4х місяців.

Вихователь.

Позвольте дать мне вам совет:

Жизни – да! Наркотикам – нет!

Когда плохо не замыкайся

(показати телефон довіри)

Звони и доверяйся!

Найди свое призвание!

Как сумасшедший беги на свидание!

Пой, танцуй, спортом занимайся, читай,

Но никогда наркотиками не увлекайся!

Другий блок.

Звучить пісня «Чтобы сердце и душа были молоды»,

яка супроводжується слайдами:

  •  фотографії дітей, які посміхаються, життєрадісних, які ведуть здоровий спосіб життя;
  •  сімейні фотографії;
  •  фотографії спортивних заходів;
  •  фотографії учнів на природі, в походах, на річці;
  •  фотографії з різноманітних культурно-масових заходів;
  •  пейзажі.

Вихователь. І так, сьогодні ми голосуємо за життя без сигарет, без наркотиків, без алкоголю! Будьте здорові та життєрадісні і не забувайте, що тільки ви творці свого майбутнього! Все у ваших руках!

PAGE   \* MERGEFORMAT1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

47211. Трёхэтажное кирпичное административное здание 1.18 MB
  Для достижения поставленной цели в процессе проектирования были решены следующие задачи: максимально повышено эффективность работы, выбраны наиболее прогрессивные методы ППР и СМР; использованы достижения научно-технического прогресса и передового опыта; максимально сокращены удельные затраты на единицу вводимой в действие мощности
47212. Экономические отношения, связанные с повышением эффективности использования основных фондов предприятия 736.5 KB
  Для оценки производственного потенциала предприятия огромную роль играет анализ основных фондов. Основной целью выпускной квалификационной работы является выявление наличия движения и использования основных фондов предприятия посредством использования методов сравнительного анализа исторического экономического и иных методов. Предметом исследования выпускной квалификационной работы являются экономические отношения связанные с повышением эффективности использования основных фондов предприятия. Теоретической и методологической основой...
47213. Процесс формирования эмоционально-ценностного отношения младших школьников к музыке 168.15 KB
  Вместе с тем знания о музыке без знания самой музыки эмоционально воспринятой пережитой и осмысленной ребенком фактически теряют свою личностноценностную значимость оставаясь формальным показателем эрудиции учащегося Анализ научных исследований Э. позволяет заключить что проблема формирования эмоциональноценностных отношений к музыке учащихся общеобразовательной школы не является в педагогической науке принципиально новой и отдельные её аспекты так или иначе представлены в психологопедагогических трудах. Однако анализ современной...
47214. Организация рекламной деятельности на предприятиях гостиничного комплекса (на примере гостиницы «Холидей Ин Москва Виноградово» 472 KB
  Экономическая роль рекламы реализуется в том, что она способствует росту общественного производства, объема капиталовложений и числа рабочих мест. Реклама также поддерживает конкуренцию, расширяет рынки сбыта, содействует ускорению оборачиваемости средств, чем повышает эффективность общественного производства.
47215. Анализ актива и пассива компании. Вывод по агрегированному балансу 43.28 KB
  По полученным расчетам можно сказать, что краткосрочные обязательства значительно превышают собственные денежные средства предприятия, которые могут быть использованы для выполнения текущих расчетов немедленно.
47216. Сравнительная отладка OpenMP программ 274 KB
  Разработанная экспериментальная версия системы позволяет проверить предложенные в данной работе подходы и может находить некоторые распространённые ошибки, возникающие при распараллеливании или появляющиеся при переносе с машины на машину таких программ.
47217. Применение маркетинга в банковской деятельности 750 KB
  Имидж банка. Оба варианта связаны с тем как банк будет работать с клиентами будь они покупателями его акций или покупателями услуг банка. Тому как можно применять маркетинг в работе коммерческого банка и будет посвящена данная дипломная работа. Понятие принципы и сущность банковского маркетинга Создание и развитие широкого спектра услуг банков оказываемых клиентам физическим и юридическим лицам базируется на ряде основных предпосылок: формирование стратегии банка определение эффективности концепция продажа услуг...
47219. Урок-диалог как форма развития отношений сотрудничества учителя и ученика в образовательном процессе 245.68 KB
  Стили общения в педагогической деятельности. Зависимость поведения воспитанника от стиля общения педагога. Влияние стиля общения педагога на активность ученика и его взаимодействие с другими учениками. Технология педагогического общения и стадии организации в образовательном процессе.