54455

26 вересня - Європе́йський де́нь мо́в

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити дітей зі святом Європейський День мов. Формувати в учнів інтерес до вивчення рідної та іноземної мов. Розвивати мислення, пам’ять, увагу та активізувати словниковий запас. Виховувати людяність, гуманність, пізнавальний інтерес, любов до слова та народних традицій, бажання самостійно вивчати мови.

Украинкский

2014-03-15

5.69 MB

6 чел.

Спірке Олена Андріївна,

заступник директора з НВР, учитель початкових класів

Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 97

Позакласний захід “Європе́йський де́нь мо́в”

із застосуванням засобів інформаційно-комунікаційних технологій

Позакласний захід для учнів 2 – 4 класів.

Тема. 26 вересня - Європе́йський де́нь мо́в.

Мета: ознайомити дітей зі святом Європейський День мов. Формувати в учнів інтерес до вивчення рідної та іноземної мов. Розвивати мислення, пам’ять, увагу та активізувати словниковий запас. Виховувати людяність, гуманність,  пізнавальний інтерес, любов до слова та народних традицій, бажання самостійно вивчати мови.

Обладнання: комп’ютер, інтерактивна дошка, схематичний малюнок Європи, прапори країн Європи, кольорові олівці, заготовка прапорців.

Використана література:

  1.  Савченко О.Я. Методика читання у початкових класах: Посіб. для вчителя. – К.: “Освіта”, 2007. – 334 с.
  2.  Початкова освіта. Перша всеукраїнська газета для першого вчителя. № 17 (545) травень 2010.- 27 с.
  3.  http://www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine/what_eu/european_symbols/index_uk.htm
  4.  http://schoollibrary.ucoz.ru/publ/krilati_virazi_pro_movu/1-1-0-7
  5.  http://www.ukrlit.vn.ua/making1/eflt5.html
  6.  http://dt.ua/articles/54180
  7.  http://abetka.ukrlife.org/cikkavo94.htm
  8.  http://lesiaukrainka.crimea.ua/kray_lycarm.htm

Використані джерела:

прапор Євросоюзу http://flags.redpixart.com/img/1977/flag_256.jpg

карта Євросоюзу http://www.europeunion.net/images/site/map_eu_bottom.gif

стрічка з калиною http://posnayko.com.ua/i/raw/1/1282825359

Павло Тичина http://referatwm.ru/_ph/228/2/330794458.jpg

Михайло Коцюбинський http://www.ukrlit.vn.ua/biography/kocubinsky.jpg

Іван Якович Франко http://www.surbor.su/bio/Франко%20Иван%20Яковлевич.jpg

Леся Українка http://www.ukrtvory.com.ua/img/ukrainka.jpg

Агатангел Кримський http://www.ua.dev.cawas.com/pic/3fb4e291-b.jpg

український танок http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-04/1271436936_ukr-venok.jpg

праропи країн http://ukranews.com/uploads/news/2010/07/16/7c2b075c4c6cf896625ee929131ed3c6094b9bc8.jpg

пташка http://www.denysberezhnoy.com/berezhnaya/1class/images/ptashka.jpg

лелека http://zdosvita.at.ua/School/zahodi_rono/foto/leleka.jpg

карта Європи http://news.pseka.net/uploads/img/eu_25.jpg

українець http://o13.ucoz.ua/47932022_1251156377_ukraine_17_1.jpg

болгари http://etnolog.ru/images/dress/bolgary.jpg

серце http://flags.redpixart.com/img/591/flag_256.jpg

План позакласного заходу

Етапи заняття

Час

І

Організація класу.

Метод “Мікрофон”. 

1 хв.

1 хв.

ІІ

Мотивація навчальної діяльності учнів.

Метод передбачення.

5 хв.

ІІІ

Оголошення теми.

Пояснення вчителя з елементами бесіди.

7 хв.

ІV

Робота в групах. Завдання.

10 хв.

V

Фізкультхвилинка.

1 хв.

VІ

Слухання та обговорення вірша М.Хоросницької “Матусин заповіт”.

Колективна робота “Колаж”. Самостійна робота учнів.

10 хв.

VII

Підсумок заняття. Метод “Мікрофон”.

Рефлексія навчальної діяльності. Складання сенкану.

5 хв.

Хід заняття

І. Організаційний момент. (Слайд 1)

Продзвенів дзвінок, починається урок.

З Божої ласки,

З маминої казки,

З щирого старання,

З доброго навчання.

        

Слайд 1                                            Слайд 2

Метод “Мікрофон”. (Слайд 2)

- Як ви думаєте, чого навчить вас це заняття? ( Відповідь: читати, мислити, відповідати на питання...)

Продовжіть речення:

Я буду на цьому занятті...(Діти відповідають в “мікрофон” одним словом. Відповідь: активним, працьовитим, дружнім, доброзичливим, усміхненим...).

Захід  цей буде...(яким?) (Відповідь: пізнавальним, цікавим, насиченим...)

Отже, ми будемо: активними, уважними, сміливими, працьовитими, веселими, дружніми.

Захід буде: цікавим, яскравим, приємним, пізнавальним.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Метод передбачення.

Учитель розказує дітям легенду.

- Послухайте легенду і скажіть, який скарб дав Господь людям?

Існує така легенда. Створив Господь на світі звірів прудкими, сильними, птахів з крилами, які допомагали їм шугати високо в небі. Тільки людині він не дав ні великої сили, ні міцних крил. Зажурилася людина й прийшла до Бога, почала нарікати на свою долю.

Всевишній вислухав скарги людини на важке життя і сказав, що має вона найцінніший скарб, якого не дано звірям і птицям.

- Як ви вважаєте, що дав Господь людині? (Відповіді дітей).

Найцінніший скарб, якого не дано звірям і птицям — мову. Адже мова сильніша за будь-яку силу, скоріша за найпрудкішу тварину. Пообіцяв Бог, що мова все замінить людині, ніде не дасть загинути. Однак і людина повинна розуміти, який неоціненний скарб отримала — берегти мову, як зіницю ока. А якщо втратить вона її, то загубить і душу, і силу.

- Який скарб дав Господь людям? (Мову)

ІІІ. Оголошення теми.

- Сьогодні ми з вами поговоримо про день мови в Європі.

Пояснення вчителя з елементами бесіди.

Щорічно 26 вересня в країнах Європейського Союзу відзначають свято - Європе́йський де́нь мо́в. Сьогодні у Європейському Союзі, до якого входять 27 країн, — 23 офіційні мови.

«Мови містяться в серці європейського проекту: вони відображають різні культури і водночас є ключем до розуміння цих культур», — зазначено в одній із доповідей Європейської комісії.

Мета мовної політики ЄС — збереження мовної різноманітності спільноти та сприяння оволодінню громадянами ЄС іноземними мовами.

Загалом 84% європейців вважають, що кожен громадянин у ЄС повинен володіти, щонайменше, однією мовою, крім своєї рідної.

- Які мови вивчаєте ви? (українську, російську, англійську)

77% європейців погоджуються з тим, що як першу іноземну мову їхні діти повинні вивчати англійську. 90% учнів середніх шкіл усієї Європи сьогодні вивчають англійську.

        

Слайд 3                                   Слайд 4

Павло Тичина писав: “Усі ми любимо нашу співучу та дзвінку українську мову. Та це аж ніяк не означає, що нам є чужими чи далекими мови інших народів.” (Слайд 4)

- Як ви розумієте ці слова? Що хотів сказати український поет?

Потрібно вивчати не тільки свою мову, але й мови інших народів. Адже чим більше знаємо мов тим освідченими ми є.

Найбільше мов серед українців знав Агатангел Кримський - український письменник, учений, перекладач. Коли його запитували скільки мов він знає, відповідав:

 "Мабуть, із шістдесят, а то й більше!" У дитячі роки він досконало вивчив німецьку, французьку та англійську мови. В юнацькі роки добре оволодів грецькою, турецькою, італійською, давньоєврейською і санскритом, згодом став ученим світового рівня. (Слайд 5)

Михайло Коцюбинський знав дев'ять іноземних мов, серед яких грецька, кримська, циганська. (Слайд 6)

           

Слайд 5                                   Слайд 6

        

Слайд 7                                   Слайд 8

Іван Франко знав бездоганно 15 мов. (Слайд 7)

Леся Українка знала  не лише рідну мову, ще з дитинства вона “виучила німецьку й французьку мови, сама вивчилась ще по-польськи і по-італьянськи”, - писала в листі мати Лесі. Крім того, володіла англійською, російською, болгарською, пізніше цей список поповнили латинська, грецька, єгипетська, починала вчити іспанську. Один з яскравих прикладів володіння мовами – приїзд Лесі Українки у Болгарію до дядька Михайла, де племінниця з першого дня розмовляла з ріднею українською, вільно читала наукову працю з фольклору болгарською, а у мішаних товариствах говорила одночасно чотирма мовами. Про рівень свого поліглотства письменниця писала так: “Дипломів у мене жадних нема... Французьку і німецьку мови я знаю далеко порядніше, ніж...”перші учениці” різних гімназій та інститутів в Росії... Італьянську мову знаю тепер... ліпше,... розмовляю плавко і досить, щоб проводити ділову кореспонденцію. Англійську знаю теоретично..., знаю по-польськи стільки, скільки треба, щоб пояснити при лекціях. Російську мову знаю не менше, ніж кожний українець, що перейшов російські школи...”

Отже, феноменальні здібності до мов дають змогу Лесі Українці самотужки вдосконалювати свої знання та успішно займатись не тільки вчителюванням, а й перекладацькою діяльністю і “все то по-українськи”. (Слайд 8)

«Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина!».

Не обмежуйте себе, не лінуйтеся вчити мови, щоб не закривати для себе нові сторони життя, не збіднювати себе, знаходити нових друзів і вільно спілкуватися.

ІV. Робота в групах. Завдання. Складіть прислів’я та поясніть їх зміст. (Слайд 9)

Народні прислів’я:

Птицю пізнати по пір'ю, а людину по мові.

Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.

Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш.

Слово до слова – зложиться мова.

        

Слайд 9                                   Слайд 10

Перевірка завдання. Відповіді дітей. (Слайд 10)

Українські прислів’я ще раз доказують, що мова – це найбільше щастя на землі.

V. Фізкультхвилинка.

VI. Слухання та обговорення вірша М.Хоросницької “Матусин заповіт”.

— Послухайте вірш і скажіть, що мати наказувала своєму синові.

Матусин заповіт

Раз мені казала мати:

«Можеш мов багато знати,

кожну мову шанувати,

та одну із мов усіх,

щоб у серці ти зберіг».

В серці ніжну і погідну

збережу я мову рідну!

                        Марія Хоросницька

- Між ким відбувається розмова?

- Як дитина зрозуміла матусин заповіт?

  •  Як ти розумієш вислів берегти мову рідну? (Відповіді дітей.)

   Слайд 11

Колективна робота “Колаж”.

(На дошці прикріплений схематичний малюнок Європи)

Перед вами зображення Європи. У кожного у вас на парті  - маленькі прапорці. Виберіть країну Європи, в якій би ви хотіли побувати і вивчити її мову, традиції, культуру. Розмалюйте їх. Приклейте свої  маленькі прапорці на малюнок Європи.

Самостійна робота учнів.

Учні розмальовують, озвучують і прикріплюють на зображення  Європи свої прапорці.

VII. Підсумок заняття. Метод “Мікрофон”.

- Що вам сподобалося на уроці?

- Про що ви дізналися?

  •  Коли відзначають Європейський день мов?
  •  Чи появилося у вас бажання вивчати мови?

Рефлексія. (Слайд 12)

Складіть сенкан до слова мова.

Сенкан

1.Мова

2.Українська, англійська.

3.Вивчаю, чую, розмовляю.

4.Я знаю декілька мов.

5.Засіб спілкування.

        

Слайд 12                             Слайд 13                              Слайд 14

«Єдність у різноманітті» - це девіз Європейського Союзу. (Слайд 13)

Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту.

Дякую за увагу. (Слайд  14)

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20062. Показатели качества оптических деталей 90.5 KB
  : 1 N – допустимое отклонение в кольцах Ньютонас =550нм. Допустимое отклонение стрелки прогиба поверхности детали от стрелки прогиба пробного стекла данного радиуса характеризующее отклонение от заданной сферысм. 1; 2 это отклонение от правильной сферы или плоскости – разность числа колец по 2м взаимно диаметрам детали или искривлении полос; 3 С – допустимая децентрировка или смещение центров кривизны поверхности или точки фокуса геометрической оси или разнотол – щинности в мм.
20063. Изготовление плоскопараллельных пластин и клиньев 29.5 KB
  Технология изготовления призм. Для обработки исполнительных поверхностей и подгонки углов призм заготовки склеиваются в столбик длина которого по отношению к высоте призмы составляет б:1. Блокирование призм в приспособлениях осуществляется приклеиванием или механическим зажимом. После обработки призм в столбиках наносят фаски на ребрах контролируют расклеивают столбики и промывают призмы.
20064. Обработка деталей на станках с жестко устанавливаемым инструментом. Способ свободной притирки 27.5 KB
  Инструмент устанавливается под углом относительно оси вращения блока. Соотношение между радиусом сферы R диаметром инструмента d и углом α : R=d 2sinα.
20065. Изготовление пробных стекол. Изготовление шкал и сеток 393 KB
  Для получения точных плоских поверхностей принимают одно стекло например 1 на рис.31 б в Рис. При наложении стекол 2 и 3 друг на друга общий €œбугор€ составит 2 полосы рис 4. Эллиптические зеркала большого диаметра изготавливают за несколько переходов с промежуточным отжигом из тонкого латунного листа 1 выдавливанием на токарном станке с помощью приспособления 2 имеющего выпуклую форму с наружной асферической поверхностью рис.
20066. Способы формообразования сферических и плоских поверхностей. Шлифование стекла свободным абразивом. Полирование стекла 39 KB
  Шлифование стекла свободным абразивом. Шлифование используется для придания необходимых форм размеров и образования поверхностей с тонкой структурой. Для формообразования поверхности с постепенным снижением шероховатости производят последовательно грубое среднее и тонкое шлифование. Грубое шлифование плоских поверхностей выполняют алмазными кругами на спец фрезерных или плоскошлифовальных станках.
20067. Влияние основных технологических факторов на процессы шлифования и полирования стекла. Обработка деталей на станках с жестко устанавливаемым инструментом. Способ свободной притирки 28.5 KB
  Обработка деталей на станках с жестко устанавливаемым инструментом. Обработка деталей на станках с жестко устанавливаемым инструментом. Для обработки оптических деталей способом свободного притира используются шлифовальнополировальные станки.
20068. Инструмент и приспособления для механического креплением заготовок. Блокировка оптических деталей 77.5 KB
  Приспособления с механическим креплением заготовок применяют на операциях обработки граней призм кругления дисков и т. Приспособления для обработки 3х граней призм плоскошлифовальном станкерис. Грани призм обрабатывают последовательно устанавливая приспособление на столе ст. Гипсованиерис крепят призмы с невысокими требованиями точности изготовления углов 3’ а также пластины.
20069. Классификация и технологичность конструкции. Заготовки и способы закрепления. Основные варианты изготовления осей и валов. Обработка многоступенчатых валов на многорезцовых токарных полуавтоматах 158.5 KB
  Основные варианты изготовления осей и валов. Обработка многоступенчатых валов на многорезцовых токарных полуавтоматах. При изготовлении валов исходные заготовки получают либо путем пластической деформации либо путем резки сортового или калиброванного проката.95 для единичного и мелкосерийного при изготовлении валов с небольшим перепадом диаметров используют горячекатаный нормальный прокат который разрезают на штучные заготовки.
20070. Структурные схемы приборов. Схема с последовательным соединением звеньев. Чувствительность. Погрешность 253.5 KB
  Структурной схемой называют схему содержащую предельно упрощенное обозначение функциональных узлов прибора или устройства а также логические связи этих узлов друг с другом. При эксплуатации прибора на его вход воздействует информативный параметр х измеряемая величина а также неинформативные параметры g1 g2 gn. При прохождении сигнала по компонентам прибора на подсистемы подузлы прибора воздействуют внутренние дестабилизирующие факторы q1 q2 qm которые так или иначе влияют на работоспособность этих узлов а следовательно и на...