54521

Від симфонії до скульптури

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Чи можна стверджувати що окремий вид мистецтва живопис музика література скульптура є кращим ніж інші бесіда з використанням ілюстрацій з різних видів мистецтва висновок: Ні не можна тому що: Живопис скульптура достовірно зображує предметні явища Література розкриває зміст певних понять Музика передає душевний стан людини його настрій Всі види мистецтва доповнюють один одного підсилюючи сприйняття...

Украинкский

2014-03-16

2.43 MB

0 чел.

Свиридова Ольга Миколаївна, вчитель музики. Лутугинський НВК

«Музичне мистецтво» в 5-му класі

 

Тема: Від симфонії до скульптури.

Мета:

  •  визначити значення та звязок мистецтв через духовний світ митця
  •  формувати аналітичне мислення
  •  розвивати мову, память

Тип уроку: урок засвоєння знань

Хід уроку

  1.  Організаційний момент, музичне вітання.

  1.  Актуалізація набутих знань.

- музична лотерея «Підбери малюнок»

         Доберіть до музичних фрагментів малюнок, згідно характеру та настрою

    твору: (малюнків потрібно більше ніж муз. фрагментів)

1. Симфонія №2 О. Бородіна          -

                                  В. Васнєцов «Богатир»

2. Цикл «Пори року». «Зима» А. Вівальді –

                                 І. Грабар «Лютнева блакить»

3. Пьєса «Після перегляду Куїнджі»

   Ю. Щуровського                        -

                        А. Куїнджі «Місячна ніч на Дніпрі»

  •  Чому ви вирішили саме так поєднати музичні та художні твори?

  1.  Мотивація пізнавальної діяльності.
  •  проблемне питання «Чи можна стверджувати, що окремий вид мистецтва (живопис, музика, література, скульптура) є кращим ніж інші?»
  •  

бесіда з використанням ілюстрацій з різних видів мистецтва

  •  висновок: 

Ні, не можна, тому що:

                 Живопис, скульптура – достовірно зображує предметні явища

                 Література – розкриває зміст певних понять

                 Музика – передає душевний стан людини, його настрій

Всі види мистецтва доповнюють один одного, підсилюючи сприйняття та враження від почутого, побаченого. Так, наприклад, одне якесь почуття можна простежити у виконанні всих видів мистецтва.

  1.  Пояснення нового матеріалу.

Слухання.  Симфонія №3 «Героїчна» Л. В. Бетховена.

  •  які враження склалися у вас під час слухання цієї музики?
  •  чому?
  •  яким був характер цього твору?

(підберіть характеристику за допомогою підказок)

  •  які ще ваші знайомі музичні приклади мають такий характер?

                                ( О. Бородін. Симфонія №2, укр. нар пісня «Йде січове військо»)

Але хто ж написав таку музику? Давайте познайомимося з ним ближче.

(слухання Відомостей про композитора та його «Героїчну симфонію»)

  •  а чи підходять до нашої музики ці художні ілюстрації?

 

 3.2. Розучування. сл. О. Кононенка, муз О. Жилінського «Пісня Джури»

- Дійсно підходять, бо героїчна тематика для української музики та живопису є дуже характерною. Тяжка доля українського народу, часті війни загартовували народ, особливо чоловіків на рішучі дії задля волі. Назвіть відомі вам імена великих козаків. (відповіді дітей)

- Проти загарбників воювали всі, хто міг тримати зброю, навіть діти.  Пригадайте з уроків історії, як називали хлопчика-зброєносця у козаків? (джура)

Так, це джура. Багато пісень є про великих козаків, та ми з вами сьогодні почнемо вивчення пісні якраз про маленького козачка - джуру. Ось, послухайте.

( - слухання пісні у виконанні вчителя,

  •  хорове читання тексту,
  •  розучуваняя пісні під супровід муз. інструменту,
  •  виконання караоке)

Отже, героїчна тема вже пройшла перед нами в музичних образах (симфонія №3 Л. Бетховена, почали розучування «Пісні Джури»), ми побачили, як відчувають художники цю тему в своїх творах. А як відображаються патріотичні настрої в скульптурі, ми з вами можемо побачити на прикладі витворів великого Йоганна Пінзеля.  

  1.  Розповідь про скульптора І. Пінзеля.

  1.  Самостійна робота учнів.Тестові завдання.

             Завд.1

Завд.2

Завд.3

  1.  Підсумки уроку.

Отже, доведіть мені будь ласка на прикладах, що кожен окремий вид мистецтва може жити як самостійно, так і в співтоваристві з іншими.

Чи можна стверджувати, що окремий вид мистецтва  є кращим ніж інші?

  1.  Домашнє завдання.

Підберіть подібні за настроєм вірші та малюнки, а можливо, й сучасні пісні.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3664. Клас Array і нові можливості масивів 90.5 KB
  Клас Array і нові можливості масивів Клас Array Не можна зрозуміти багато деталей роботи з масивами в C#, якщо не знати пристрій класу Array з бібліотеки FCL, нащадками якого є всі класи-масиви. Розглянемо наступні оголошення: Клас Array...
3665. Алгоритми обробки символьної інформації 947.27 KB
  Алгоритми обробки символьної інформації. Символьна інформація — це інформація, що відображається за допомогою символів (букв, цифр, знаків операцій і ін.). IBM-сумісні комп'ютери обробляють 256 різних символів, кожен з яких кодується одним байтом. Відповідність символів і байтів задається таблицею кодування, в якому для кожного символу вказується відповідний байт.
3666. Клас StringBuilder – будівничий рядків 125 KB
  Клас StringBuilder – будівничий рядків. Клас string не дозволяє змінювати існуючі об'єкти. Стрінговий клас StringBuilder дозволяє компенсувати цей недолік. Цей клас належить до змінюваних класів і його можна знайти в просторі імен System.Text. Розглянемо клас StringBuilder докладніше.
3667. Робота з літерними величинами 532 KB
  Робота з літерними величинами Коли говорять про cтрічковий тип, то звичайно розрізняють тип, що представляє: окремі символи - тип char, рядок постійної довжини - масив символів, рядок змінної довжини - тип string. Символьний тип char, що представляє...
3668. Процедури і функції — методи класу 64 KB
  Процедури і функції — методи класу Історично першим способом структуризації програм в мовах програмування високого рівня було використання процедур і функцій — щодо самостійних фрагментів програм, оформлених особливим чином і забезпечених ...
3669. Файли і сериалізація об'єктів 160 KB
  NET Framework часто виникають дві в загальному випадку схожі завдання: зберегти (прочитати) вміст даних (файлу) і зберегти (прочитати) поточне полягання об'єкту у файлі або в таблиці бази даних. Не дивлячись на безперечну схожість вказаних завдань, в рамках...
3670. Робота з класами та файлами 1.27 MB
  Робота з файлами Клас Environment Клас Environment дозволяє одержати інформацію про оточення програми (поточний каталог, версія Windows і т.п.) через свої статичні члени. Приклад використання цього класу...
3671. Елементи автоматизації технологічних розрахунків 132 KB
  Елементи автоматизації технологічних розрахунків В модулі надано приклад математичних моделей, які використовуються при вирішення задач по розрахунку режимів різання. Завдання по темі: розробити і від тестувати програми , які реалізують наведена ...
3672. Алгоритми сортування в одновимірних масивах 42.5 KB
  Алгоритми сортування в одновимірних масивах Найпростіше завдання сортування полягає в упорядкуванні елементів масиву по зростанню або убуванню. Іншим завданням є впорядкування елементів масиву відповідно до деякого критерію. Звичайно як такий критер...