54535

Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0. задачі на дві і три дії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити дітей з правилами множення чисел 0 і 1, а також на ці числа; розвивати логічне мислення та вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; дослідити святкування “Зустріч весни ” донести скарби традицій, звичаїв та обрядів старшого покоління до дитячих сердець; спонукати до пошуків культурної спадщини духовного життя свого краю; виховувати пізнавальну активність учнів, любов до рідного краю.

Украинкский

2014-03-16

52.5 KB

2 чел.

Урок математики в 3 класі. (Урок-інсценізація). Народні свята зимового циклу. Свято стрітення.

 

Тема: “Множення чисел 1 і 0. Множення  на 1 і 0. задачі на дві і три дії .  

Мета: ознайомити дітей з правилами множення чисел 0 і 1, а також на ці числа; розвивати логічне мислення та вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; дослідити святкування “Зустріч весни ” донести скарби традицій, звичаїв та обрядів старшого покоління до дитячих сердець; спонукати до пошуків культурної спадщини духовного життя свого краю; виховувати пізнавальну активність учнів, любов до рідного краю.

Обладнання: комп’ютер та мультимедійна система, мультимедійна презентація, контрольно-програмні пульти та контрольно-програмна система “Вогник ”, вишитий рушник, караван, сіль, свічки, ключ, костюми героїв.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу на навчальну діяльність

Холодно зараз,

В лісах і лугах.

Холодно зайчикам,

Лискам, птахам.

Затишно, тепло

В класі у нас.

Друзі мої,

Я вітаю всіх вас.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Вступне слово

Зима – надзвичайна пора року. Скільки радощів, веселих свят, цікавих зустрічей. Ось і сьогодні на нас чекають нові друзі, надзвичайні пригоди та таємниці. І вже зараз вони розпочинаються. На дошці перші секрети. Хто вже здогадався?

2. Розгадування ребусів

(Зима, лютий, п'ятнадцять, понеділок).

Молодці! Відкрили зошити. Записали дату.

Урок без запинки почнемо з каліграфічної хвилинки.

Записали число 15.

Якою цифрою у календарі позначається місяць  лютий (2). За допомогою цифр 1,5,2 утворити усі можливі трицифрові числа (215; 152; 125; 512; 521; 251).

Підкресліть найменше та найбільше трицифрове число.

Вчитель. 15 лютого. Чим же знамените це число? А знаменне воно тим, що сьогодні 15 лютого, зима з весною зустрічається. Тому це свято в народі називається Стрітенням.

Діти. А де ж це свято?

 

Учень 1. Тут тільки хліб та сіль на рушнику, ключ і свічки.

    

Учень 2. Справді, дуже хочеться, щоб весна прийшла, сніг пухнастий розтопила з квіточок вінок сплела.

Учень 3. А де ж наша зимонька-зима, мабуть притомилася вона, сіючи сніги, десь прилягла.

Учень4. Так мерщій до неї. Хай швидше прокидається з весною зустрічається.

 

Вчитель. Не так-то легко дістатися до володінь Зими. Багато перешкод треба нам подолати, перш ніж дістатися туди.

Діти. Нічого, наш девіз:

“У казку вирушимо всі разом;

Перешкоди всі пройдемо,

Усміхнулися усі.

Хто готовий до роботи?

Хто бадьорий? Молодці!”

3. Робота на контрольних пультах “Вогник ”.

Для подолання першого кордону нам потрібні розвідники (5 учнів). Їм потрібно за допомогою контрольних пультів “Вогник ”, пройти крізь снігові намети, а ми їх подолаємо за допомогою повітряних кульок.

4. Математичний диктант “Веселі кульки ”.

5. Перевірка.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель. Друзі, а за допомогою чого ми змогли записати відповіді математичного диктанту? (За допомогою цифр).

А яку цифру ви любите найбільш за усе? Чому?

А от уявіть собі, що особливою увагою числа були оточені у Древній Греції. Математик Піфагор, що числа несуть добро і зло, щастя і нещастя. Була навіть ціла наука – нумерологія, в якій кожне ім’я мало своє число. Так от сьогодні ми спробуємо підкорити дві могутні цифри. А ось і вони (Входять 0 і 1).

Цифра наче буква 0. Це нуль або нічого. А ось 1 чи одиниця. І тонка й струнка, Мов спиця.

Нуль. Добрий день, друзі! Саме слово “Нуль ” виникло від латинського слова що означає “Ніщо ”. А на мові Древньої Індії нуль порівнювали з кружечком. “Кружечок ” значить “Сім'я ”. Араби переклали це слово на свою мову і стали називати нуль “Сіфр ”. Звідки і пішло слово “Цифра ”. Ось виходить, що “Ніщо ” найголовніша цифра нашої системи рахунку.

Одиниця. Я – одиниця, символ слави і могутності.  З цим числом пов'язані поняття   “сміливість,  хоробрість ”.   Також  пов'язані   і   імена   Наталя,   Оксана Анатолій, Ілля, Славко.

Нуль. Ви вже знаєте таблицю множення і ділення, а сьогодні, щоб потрапити до володінь Зими, треба навчитися ще множити і ділити числа 0 та 1.

Вчитель. Шановні 0 та 1, діти в нас кмітливі та розумні, тому ми і цю перешкоду пройдемо. А ви сідайте, будь ласка, та послухайте, а якщо буде потрібно, то й допоможіть.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Вчитель. Завдання отримали. Хутчіш до роботи. За допомогою яких цифр

записана дата (1,5).

Замініть добуток чисел 1 і 5 дією додавання.

Яке число брали доданком?

Скільки разів?

Чому дорівнює добуток? (1 x 5 = 5) Молодці!

Запишіть добуток чисел 0 і 5 дією додавання?

Чому дорівнює добуток? 0 x 5 = 0.

Ці правила можна записати так:

Увага! Замініть добуток чисел 5 і 1 дією додавання. 5 і 0. Не можливо? Молодці! Добутки, в яких другий множник дорівнює 1 або 0 не можна замінити додаванням однакових доданків. При множенні на 1 і 0 користуються відповідним правилом.

Прочитаємо його на сторінці 113

Закріплення вивченого.

Вчитель. Молодці! Хутчіш далі. Долаємо льодову пустелю. Вправа 751 (3) усно. 1. Увага! Увага! Попереду айсберг (Самостійна робота. Вправа 753. Розвідники - задача № 755 (1 учень біля дошки.)

2. Перевірка роботи.

VІ. Повторення та розвиток математичних знань

Вчитель. А ось і палац Зими, але йому потрібен ремонт. Допоможіть розв'язавши задачу № 754.

- У будівництві для укладення цегли чи штукатурних робіт часто використовують розчини, приготовлені з вапна і піску. Про це йдеться у задачі № 754. Прочитайте задачу, подумайте маси яких двох речовин треба порівняти.

Піску -27 кг

На ? менше

Вапна - ? У 3 рази менше    

Молодці! Усі перешкоди пройдені. Швидше, швидше, Зимо, прокидайся, з весною зустрічайся.

Мерщій, друзі на майданчик. Будемо співати, мороза проганяти. Не забудьте про хліб на рушнику, ключ та свічки. (Дівчата водять хоровод. Співають “Вийди, вийди, Сонечкою.)

Вчитель. Вітаю усіх зі святом народним - зі Стрітенням Господнім. Діти, а хто підготував народні прикмети пов'язані з Стрітенням.

Учень 1. У народі кажуть: «Якщо на Стрітення півень води нап'ється, то на Юрія він напасеться.»

Учень 2. Ну, а якщо мороз, то скоро і весні бувати.

Учень 3. Якщо на Стрітення йде сніг, то буде урожай багатий.

Учень 4. Щоб був багатий урожай, треба потрудитися добре, бо Весна ледарів не любить, не шанує їх і не голубить.

Вчитель. Благословляю вас, люди добрі. Будьте здорові. Будьте веселі, працьовиті. Запалимо свічки, щоб горіли, щоб гучні громовиці ваших осель не спалили. (Дівчата розвішують рушники.)

Дівчинка. Повісимо рушники, щоб родили вишні. Були яблуні і груші урожаєм пишні.

Учень. Весна-красна прилети, нам гостинець принеси. Усім хлопцям по свисточку, а дівчатам по віночку. Усім, усім по яблучку. (Входить Весна.)

Весна. На добридень вам усім і дорослим і малим, і дівчатам молодим, і жінкам-трудівницям. А де ж моя старша сестронька Зима? Все працює, все трудиться вона? (Входить Зима.)

Зима. Здрастуй Веснонько! Здрастуй сестронько! Була я морозна і снігова, насипала досить снігу в рукава. Замела я землю із краю в край, на тепле літо, на багатий урожай. Радо я тобі ключ віддаю. (Віддає ключ.)

Учень. Іди Зимонько, з піснями, а повертайся після Осені з снігами. Прийми від нас калач смачний, а на згадку - обруч золотий. (Хлопчик одягає обруч, а дівчинка дає калач.)

Вчитель. Пригости, Весно, діток яблуками. Пішла Зима, а після Стрітення вона недовговічна. Бо скільки зимі не панувати, а весні все одно бувати. Грайте ж музики. Веселіть народ.

VIІ. Підсумок уроку.

Вчитель. Урок підходить до завершення. Чи сподобався він вам? Що сподобалось? Про які правила множення 0 і 1 ви дізнались?

1. Гра «Рукавичка».

Діти сигналізують свою думку картками “Рукавичками. А зараз перевіримо, як ви їх засвоїли, Знайти помилку, або знайти правильні відповіді. А допоможе нам наша “Рукавичка.

Ось у лісі на стежині

Рукавичка лежить

1,2,3

Рукавичка допоможи.

80-0 = 8 (-) 13 + 0= 130 (-) 2 х 2 = 2+2(+)

+ 0 + 0 = 3 (-) 257 - 1 = 256 (+)

+ 1 + 1 =3(+)                    1000-1 =000(-)

Увага! А чи може сума двох різних чисел дорівнювати їх різниці? На це питання може відповісти дуже уважний учень. Може, коли одне з них 0

2. Домашнє завдання.

Молодці друзі! Ви добре попрацювали. Отримали добрі оцінки. Хороші оцінки ще чекають завтра на вас. А чому завтра? -   Тому, що домашнє завдання ось таке: “Сторінки   112-113   правило,   №   756,   757,   індивідуальне   завдання   -   для допитливих. Скласти задачу подібну до № 757. Дібрати прислів'я та вислови у яких є нуль ”.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28400. Дипломатическое представительство (диппредставительство) 146.86 KB
  В основном служит для поддержания дипломатических отношений. Дипломатические отношения устанавливаются на основании соглашения между соответствующими государствами например Совместное заявление об установлении дипломатических отношений между РФ и ЮАР 1995 г. Могут также открываться отделения дипломатических представительств в различных городах. Основным международным нормативноправовым актом регулирующим виды и функции дипломатических представительств процедуры назначения главы дипломатического представительства классы глав...
28402. Сравнительный анализ ф-ций дип представительства и пост предст-ва 134.59 KB
  Их правовое положение определяется прежде всего положениями устава этой организации нормами Венской конвенции о представительстве государств в их отношениях с международными организациями универсального характера 1975 г. соглашениями о привилегиях и иммунитетах организации и другими документами. Представительство государства в международной организации включает в себя главу представительства членов дипломатического административнотехнического и обслуживающего персоналов.
28403. Венская конвенция 1961 года 98.47 KB
  Обязанности сотрудников дипломатического представительства состоят в том чтобы уважать законы и постановления государства пребывания и не вмешиваться в его внутренние дела. Дипломату запрещено заниматься в государстве пребывания профессиональной и коммерческой деятельностью в целях личной выгоды. ОБЯЗАННОСТИ ГОСУДАРСТВА ПРЕБЫВАНИЯ Статья 21 1.
28406. Дипломатическое представительство (Diplomatic representation) 117.7 KB
  Численность персонала дипломатического представительства в принципе является компетенцией аккредитующего государства. Внутренняя структура дипломатического представительства установление соответствующих должностей и т. Персонал дипломатического представительства подразделяется на три категории: дипломатический административнотехнический и обслуживающий. Численность консульского персонала При отсутствии конкретной договоренности о численности консульского персонала государство пребывания может предложить чтобы численность...