54574

Ніхто не має права ображати людину

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Наш дзвінок вже дав сигнал Працювати час настав Ось і ти часу не гай Працювати починай Доброго дня діти Сідайте. Діти мене звати Вікторія Ігорівна і урок Я і Україна сьогодні проведу у вас я. Діти згадайте будьласка тему минулого вашого уроку. Молодці діти згадали ми з вами минулу тему.

Украинкский

2014-03-16

49 KB

10 чел.

Тема: Ніхто не має права ображати людину.

Мета: Формувати в учнів уявлення про Декларацію прав людини, основний Закон нашої держави; зясувати обов’язки батьків і дітей; виховувати шанобливе ставлення до батьків; розвивати мовлення учнів.

Обладнання: жетони, слова таблиці, прислів’я, тема.

Тип: Комбінований.

                                     Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

                         Наш дзвінок вже дав сигнал

                         Працювати час настав

                         Ось і ти часу не гай

                         Працювати починай

                         Доброго дня діти! Сідайте.

2. Представлення.

- Діти, мене звати Вікторія Ігорівна, і урок Я і Україна сьогодні проведу у вас я.

3. Перевірка готовності до уроку.

- Подивіться уважно на свої парти, чи все необхідне ви підготували, а саме підручник, зошит, щоденник та пенал.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Фронтальне опитування.

- Діти, згадайте будь-ласка тему минулого вашого уроку.(Про доброту і милосердя)Правильно, дітки молодці!

Тепер подивіться уважно на дошку, ви бачите слова: добрий, милосердний, привітний. Які це люди?

Наприклад: Добра людина – це яка?

    Це та людина, яка робить добро, чуйно ставиться до людей.

А милосердна – це яка?

Та, яка в будь-яку хвилину готова надати допомогу іншим.

Привітна – це та яка виявляє доброзичливість, привітність.

Молодці діти, згадали ми з вами минулу тему. Але на сьогоднішньому уроці тема в нас інша. Подивіться на дошку і прочитайте. «Ніхто не має права ображати людину. Про права дитини.»

2. Робота над прислів’ями.

Подивіться на дошку і прочитайте прислів’я «Закон – це правило»

- Як ви його розумієте?

   (всі люди живуть і повинні жити по деяким правилам, тобто за законом.)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь з елементами бесіди.

- Але є такі правила, що обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов’язки кожного громадянина, його права. Це державні закони, які затверджує Верховна Рада України.

- Діти, а чи знаєте ви, як називається Основний Закон нашої держави?

Він називається Конституція. А «Конституція» - це іноземне слово, що означає «устрій». Конституція України бела прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.

2. Робота над статтями Конституції.

- Діти, подивіться, це Конституція України.

В ній написані правила та обов’язки всіх людей.

Є, наприклад, в ній так стаття

 №43 Кожен має право на працю.

- Це означає, що у будь-якому випадку держава повинна зробити так щоб люди могли працювати і заробляти на себе та на свою сімю . А якщо роботи за фахом не має, держава повинна навчити людину якої-небудь нової справи. А таких різних справ багато.

Стаття №49. Кожен має право на охорону здоровя, медичну допомогу та медичне страхування.

Держава створює умови для ефективного й доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоровя медична допомога надається безкоштовно. Держава сприяє розвитку лікувальних закладів усіх форм власності.

3. Робота з підручником (ст.82)

- Діти, відкрийте підручник на сторінці 82, ви бачите текст. Слухайте уважно, я зараз буду вам його читати, а потім ви будете давати відповіді на мої запитання.  (прочитала)

    Запитання

- Навіщо Маленький Чоловічок кинувся здорованю під ноги?

 (щоб той зупинився і послухав його).

- Чому Маленький Чоловічок не злякався здорованя?

 (тому що він знав, що було написано в Декларації прав людини).

- А що ж там було написано?

  (зачитують з підручника)

4. Бесіда про права дитини.

- Діти, відкрийте підручник на сторінці 86., та розгляньте малюнки.

50 років тому Організацією Обєднаних Націй була прийнята Декларація прав дитини. У ній перелічено умови, за яких усі діти Землі будуть щасливими. Декларація – це основний документ про права дитини. Уявіть собі, були такі часи, коли дітей взагалі не сприймали, як щось особливе, до них ставились як до дорослих. Раніше діти не мали ні дитячого одягу, ні іграшок, ні книжок. І в наш час дають документ кожній дитині, який називається свідоцтво про народження. Він свідчить коли саме ви народилися, записані ваші дані, а також хто у вас мама і тато. Це і є підтвердженням, що ви громадянин України.

5. Робота за таблицею.

- Діти, подивіться і назвіть, які права зображено на ілюстрації.

1. Кожна дитина має невідємне право на життя, а держави забезпечують максимально можливий ступінь її виживання і здоровий розвиток.

                 У неньки народилося дитя.

                 Дитя моє! Бог дав тобі життя.

                 І щоб ніхто не заподіяв шкоди

                 Тобі, малесенький громадянин.

                 Бог дав закони нашому народу.

                 Від дня народження, від іменин –

                 Він твій, цей світ широкий за вікном.

                 Так на життя і щастя маєш право

                 Під золото-блакитним знаменем

                    Своєї Української держави.

2. Кожна дитина має право на імя і громадянство з моменту народження.

    І дівчатко і хлопя має право на імя

   Ти Надійка, я – Василь, а оцей малюк Максим.

   Мають Дмитрик і Оленка ще й по батькові імя.

  «Я – Дмитро Ілліч Орленко» - каже впевнено хлопя.

   І дівчатко, і хлопчина, і великі і малі

  Мають власну Батьківщину, найріднішу на Землі

  Мають право називати Україну словом Мати,

  Бо вона дітей завжди оборонить від біди.

3. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

             Учитель, лікар чи геолог,

             Письменник, слюсар чи шахтар –

             Всі називають головною

             Одну професію – школяр!

             Бо всім відомо, що без школи,

             Без знань, що мусили там набудь,

             Не станеш у житті ніколи

             Тим, ким з дитинства мрієш бути!

4. Кожен забовязаний не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодувати завдані ним збитки.

Вам у походи ходити                    Цвіту не вирви задаром

І мандрувати любі діти,              Гілки не втни для забави.

Вмійте ж природу любити,       Оберігайте ж повсюди

Кожній стеблині радіти!           Шлях і стежиночку в гаї -

В полі, у лісі, над яром,                Все то окрасою буде

Квіти, дерева і трави…              Нашого рідного краю!

5. Кожен забовязаний неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, не посягати на права і свободу, честь та гідність інших людей.

   Щоб цвіла Україна моя,                          Присягаємо: наш

   Ми даємо обіцянку нині                           край рідний над усе любити,

   Вчитися так, щоб набуті знання         Рідний народ шанувати

   Пригодилися моїй Батьківщині.           І для нього жити!

6. Фізкультурна хвилинка

Трава низенька, низенька,

Дерева високі, високі,

Вітер колише, гойдає,

Птахи летять, відлітають

А діти тихенько за парти сідають.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота над казкою «За добро-добро».

- Діти, відкрийте підручники на сторінці 83.

(чит. казки вчителям, потім дітей)

  Запитання

- Чому казка так називається?

- Чого навчила мишка лева?

     (бути добрим, чемним)

2. Робота над віршем «Бабуся».

(чит. вірша вчителем)

         Запитання

- Розкажи про свою бабусю. (розповіді дітей)

- Як ти піклуєшся про неї?  (відповіді)

3. Бесіда про обов’язки.

Ви повинні знати не тільки свої права, а й обов’язки.

- Які з них ви знаєте?

- Дотримуватись режиму харчування.

- Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.

- Дотримуватись норм і правил поведінки.

- Піклуватись про себе та своє здоровя.

- Поважати інших людей, ввічливо до них ставитись.

4. Складання пам’ятки.

- Діти, зверніть увагу на дошку. Ви бачите таку табличку. Зараз нам з вами треба буде її заповнити. Ми з вами тільки-но розбирали, які є права дитини, а зараз ви мені їх називайте.

 

                                    Памятай права дитини

V. Підсумок уроку.

1. Підсумкова бесіда.

- Отже, яка мета нашого уроку?

- Що означає слово Декларація?

- Що таке Конституція?

- Якими правами дитини користуються?

- Які права дитини ви запам’ятали? (ти?)

- Отже, ми переконалися, що знати свої права дуже важливо. Цьому нас навчає і вірш Ірини Жиленко. (вірш)

 Дитя моє, права дитини

 ти мусиш вивчити сумлінно.

 Це так потрібно, так важливо

 напевне знати в наші дні:

 коли з тобою справедливо

 вчиняють, а коли і ні.

 Тож прочитай, завчи напамять

 Порадь і друзям почитать.

 Хай прочитають тато й мама

 Закони всім потрібно знать!

 Будь добрим сином чи дочкою,

 поганим вчинком не зганьби

 ти роду власного ніколи

 Люби свою сімю і школу,

 Свою Україну люби!

2. Оцінювання.

- Діти, в кого 5 і більше жетонів, ті отримують по 11 балів, в кого від 3 до 5 – 10 балів, а в кого менше 3 тоді 9 балів.

3. Домашнє завдання

Сторінка 41 – розфарбувати.

4. Прощання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21331. Службы информационной безопасности 246.5 KB
  Службы информационной безопасности и типы атак Атаки Службы безопасности Конфиденциальность Целостность Доступность Идентифицируемость Доступа X X Модификации X X Отказ в обслуживании X Отказ от обязательств X X Конфиденциальность Служба конфиденциальности обеспечивает секретность информации. Правильно сконфигурированная эта служба открывает доступ к информации только аутентифицированным пользователям. Выполняя эту функцию служба конфиденциальности ограждает системы от атак доступа.
21332. Информационная культура 27 KB
  Для отражения этого факта был введен термин информационная культура. Информационная культура это умение целенаправленно работать с информацией и использовать для ее получения обработки и передачи компьютерную информационную технологию современные технические средства и методы. Информационная культура в узком смысле это уровень развития сферы информационного общения людей а также характеристика информационной сферы жизнедеятельности человека в которой мы можем отметить степень достигнутого количество и качество созданного...
21333. Общее представление об информационной системе 3.9 MB
  Информационные системы обеспечивают сбор хранение обработку поиск и выдачу информации необходимой в процессе принятия решений в любой области. Информационная система ИС взаимосвязанная совокупность средств методов и персонала используемая для хранения обработки и выдачи информации в интересах достижения поставленной цели. Современное понимание ИС предполагает использование компьютера в качестве основного технического средства переработки информации. Они становятся стратегическим источником информации и используются на всех уровнях...
21334. Основные понятия, терминология и классификация 185 KB
  Опираясь на рассмотренное содержание понятия технология можно сформулировать следующее определение понятия информационная технология: Информационная технология это совокупность средств и методов их применения для целенаправленного изменения свойств информации определяемого содержанием решаемой задачи или проблемы Информационная технология ИТ это совокупность методов производственных и программнотехнических средств объединенных в технологическую цепочку обеспечивающую сбор хранение обработку вывод и распространение...
21335. Основы построения системы стандартов ИТ 1.41 MB
  Единое информационное пространство складывается из следующих основных составляющих: информационные ресурсы содержащие данные сведения информацию и знания собранные структурированные по некоторым правилам подготовленные для доставки заинтересованному пользователю защищенные и архивированные на соответствующих носителях; организационные структуры обеспечивающие функционирование и развитие единого информационного пространства: поиск сбор обработку хранение защиту и передачу информации; средства информационного взаимодействия в том...
21336. Безопасность информационных систем 165 KB
  Действительно вопросы хищения информации ее сознательного искажения и уничтожения часто приводят к трагическим для пострадавшей стороны последствиям ведущим к разорению и банкротству фирм к человеческим жертвам наконец. А тысячи коммерческих компьютерных преступлений приводящих к потерям сотен миллионов долларов а моральные потери связанные с хищением конфиденциальной информации. Перечень бед от нарушения безопасности информации можно было бы продолжать бесконечно если раньше для успешного совершения революции или переворота важно было...
21338. Понятие и виды гидросферы. Важнейшие свойства природных вод 201 KB
  Нижняя граница гидросферы принимается на уровне поверхности мантии (поверхности Махоровичича), а верхняя проходит в верхних слоях атмосферы. Гидросфера включает в себя Мировой океан, воды суши – реки, озера, болота, ледники – атмосферную влагу, а также подземные воды, залегающие всюду на материках