54584

Новорічні пригоди

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Учитель. Сьогодні наша школа перетворюється в казковий край: всюди прикраси, зустрічі з казковими та літературними героями і неодмінно - з Дідом Морозом та Снігуронькою. Обов язкова прикмета свята - красуня ялинка,запах мандарин, новорічні подарунки, пісні та танці. І все це– на нашому уроці!

Украинкский

2014-03-16

55 KB

0 чел.

Урок-казка "Новорічні пригоди".

Тема. Розвязування  задач.

Мета. Формувати вміння розвязувати задачі  цікавого  змісту з логічним навантаженням ; розвивати інтерес до математики.

                                                               Хід уроку

Учитель. Сьогодні наша школа перетворюється  в  казковий  край : всюди прикраси , зустрічі з казковими та літературними героями і неодмінно - з Дідом Морозом та Снігуронькою . Обов язкова прикмета свята - красуня ялинка,запах мандарин, новорічні подарунки, пісні та танці. І все це– на нашому уроці!

По усіх усюдах нині

Чути пісеньку дзвінку.

Усі діти в Україні

Круг ялинок у танку.

Ми ялинку прикрасили,

Нашу гостю лісову,

І до себе запросили

Гарну казочку нову.

Робота над темою уроку.

Розв’язування задач.

Діти в костюмах героїв. Кожна задача інсценізується. За столом сидять Лисиця Аліса, Кіт Базіліо,Дуремар. Вони приймають участь у  турнірі в «підкидного дурака».

Учитель.Прошу, Панове, робити ваші ставки. Гроші внесено у відношенні 2:3 :4( дійові особи імітують гру ).Гру закінчено (роздає виграні гроші).За результатами гри ви одержуєте гроші у відношенні 5:6:7. Хто виграв, а хто програв?

Розв язання.Лисиця Аліса внесла , а отримала   усіх грошей.Лисиця Аліса виграла.

   Кіт Базіліо вніс  , а одержав ,  тобто залишився «при своїх».

    Дуремар вніс , а одержав.Отже , він програв.

Виходять Бармалей,Вовк,Кощій Безсмертний і Змій Горинич.

   Учитель.Діти, сталося лихо : хтось із цих казкових героїв викрав Снігуроньку . Ми повернемо її , якщо впораємося із завданням. Будьте уважні!

   Бармалей.Снігуроньку вкрав Вовк!

    Вовк.У цьому винний Кощій Безсмертний!

    Кощій Безсмертний.Запевняю, що Вовк бреше!

    Змій Горинич.Я Снігуроньку не викрадав!

    Учитель.Тільки один із них сказав правду. Хто ж викрав Снігуроньку?

    Розв язання.Оскільки Вовк і Кощій Безсмертний суперечать один одному, то одне з їх висловлювань – правда.Отже, решта висловлювань- хибні.Тоді Змій Горинич сказав неправду, і сааме він викрав Снігуроньку.

     Виходить Снігуронька, Вона несе 5 частин новорічної гірлянди по 3 кільця в кожній,показує учням классу.

    Снігуронька.Необхідно зєднати ці гірлянди в один ланцюжок.Як це зробити,якщо можна розрізати і склеїти лише 3 кільця?

          Розв язання.Необхідно розрізати всі три кільця однієї частини і зєднати з їх допомогою 4 частини, що залишилося, в один ланцюжок.

Заходить Дід Мороз.

      Дід Мороз.А тепер допоможіть мені та моїм коллегам. Нас є  пятеро. Ми маємо 2010 подарунків. Як їх поділити, щоб кожен з нас мав пепарну кількість подарунків?

    Розв язання.Такий розподіл неможливий, бо Дідусів Морозів – 5 – непарне число, і якщо кожен з них візьме непарне число подарунків, то загальна кількість подарунків буде виражатися непарним числом, а 2010 – парне.

      Учитель.Хоробрий Кравчик шиє новорічний костюм для Змія Горинича.

                                 Кравчик  робить вимір, записує в зошит.

     Кравчик. Костюм буде коштувати 2011 гривень.

     Змій Горинич. А чи не можна трохи дешевше?

     Кравчик. Гаразд. Заплатиш мені лише за ґудзики : за перший – 1 копійку, за другий – 2 копійки, за третій – 4 копійки, за четвертий – 8 копійок і т.д. Твій костюм має 18 гудзиків .Чи згоден ти?

     Змій Горинич . Так, я згоден.

     Учитель. Як ви вважаєте: програв чи виграв Змій Горинич?

     Розв’язання. Змій Горинич програв, бо тепер має заплатити за костюм 2621,43.

     Розгадування загадок.

     Учитель. Перед вами – Чарівна скриня. Усі ваші бажання збудуться, якщо ви відгадаєте загадки, заховані в ній.

     Учні підходять до скриньки, витягують картки із запитаннями і відповідають на них.

                                            Запитання і загадки

  1.  Зроду рук своїх не має, а узори вишиває (мороз) .

Біла морква зимою росте (бурулька) .

Зимою – як літом, літом  – як зимою (ялинка).

        Біле, як сорочка,

              Пухнасте, як квочка,

              Крил не має,

              А гарно літає.

              Що це за птиця,

              Що сонця боїться? (сніг ).

  1.  Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мошок поїдає.

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує? (ластівка ) .

 

  1.  Загородив дід хлівець для п’ятьох овець (рукавичка )

Яка висота найбільшої штучної ялинки, що була поставлена на Новий рік у Бразилії? ( 78 м ).

     Учитель. Після виконання 7 бажань розміри «Чарівної скриньки» зменшились вдвічі. На скільки ще бажань вистачило «Чарівної скриньки»?

     Розв’язання. Оскільки усі розміри скриньки (прямокутного  паралелепіпеда) зменшилося вдвічі, то її об’єм зменшився у 8 разів. Після виконання 7 бажань втратила   свого об’єму. Отже, її  вистачить ще на одне бажання.

  1.  Як написати в трьох клітинках слово «мерзла вода»? (Лід )

    Учитель. Поки ми розв’язували новорічні задачі, Дюймовочка та Мальвіна приготували вам сюрпризи.

    Мальвіна.

                       Сьогодні стіл наш новорічний

                        Прикрасять :торт «Математичний»

                        Цукерки всі «Алгебраїчні»

                        І печиво «Геометричне».

   Дюймовочка. Пригощайтеся, будь ласка! (Кладе на стіл ласощі ).

                                       Виходить Новий рік

   Новий рік.

                      Весело у вас на святі.

                      Бачу, ви готові мене зустрічати!

   Учитель. Давайте розповімо Новому рокові, що б ви хотіли залишити в старому році, а з чим би хотіли зустрітися в новому.

                                        Розповіді учнів

   Підсумок уроку.

   Учитель. У народі кажуть: кажуть «Як зустрів Новий рік, так його і проживеш». На сьогоднішньому уроці ми зустріли Новий рік дружно, весело. Ми не тільки жартували, а й працювали над задачами. Тож візьмемо з собою в Новий рік народну мудрість «Жарти жартами, а діло ділом».

    Вітаю вас і ваші родини з прийдешнім Новим роком! Бажаю веселих свят і чудового зимового відпочинку.

    З Новим роком! З новим щастям!

    Додаткові задачі.

    1. Виразіть число 2011 тільки за допомогою числа 2010.

       Відповідь.2011=2010+

    2. Солодка задача

                                    Вбігають два зайчики

    1-ий зайчик. Я знайшов під ялинкою подарунки для всіх зайченят – 7 шоколадок. А як їх поділити між 12-а зайченятами, - не знаю.

    2-ий зайчик. Треба кожну поламати на 12 частин.

    1-ий зайчик. Ні, це негарно. А може, ви, діти, нам допоможете?

    Розв’язання. Кожний із 12 зайчиків має отримати   плитку шоколаду, що можна отримати так:

                           (шість плиток поділити навпіл, а сьому – на 12 рівних частин).

Або           (три плитки поділити на 4 рівні частини, а чотири – на 3 рівні частини).

    Виразне читання казки.

                          Жив собі, був собі

                          Гномик старенький.

                          Мав собі білу, як сніг, бороденьку.

                          Всі поважали за мудрість його,

                          Рівністю звали всі гнома того.

                          Рівність по світу невтомно блукав,

                          Бо таємничий він корінь шукав.

                          А як знаходив, то дуже радів.

                          Ніжно лунав тоді радісний спів.

                          Якось ми гнома у лісі зустріли.

                Діти спитати його захотіли:

               -Може, не варто той корінь шукати,

                Труднощів стільки в дорозі долати?

                Гном на березовий сперся ціпок:

                    Слухайте, діти, уважно урок.

Дуже багато рівнянь є в житті,

Треба для кожного корінь знайти.

Ви ж починаєте з парти шкільної,

З пошуків «ікс» та задачі важкої.

Раджу, хай труднощі вас не лякають,

Той переможе, хто їх подолає.

Гном пропонує учням розв’язати рівняння.                                                                           


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44479. Бойові властивості ЗМУ і запалювальних засобів 116 KB
  Стисла характеристика біологічних засобів та особливості ураження ними особового складу. Хімічна зброя ХЗ одна з видів зброї масового ураження вражаюча дія якої основана на використанні бойових токсичних хімічних речовин БТХР. До бойових токсичних хімічних речовин відносяться отруйні речовини ОР і токсини що вражаюче впливають на організм людей і тварин а також фітотоксиканти які можуть застосовуватися в воєнних цілях для ураження різноманітних видів рослинності. В якості засобів доставки хімічної зброї до обєктів ураження...
44480. Учёт краткосрочных активов и анализ эффективности их использования 768 KB
  Оценка и учёт денежных средств и их эквивалентов Признание оценка и учёт краткосрочных финансовых инвестиций Признание оценка и учёт краткосрочной дебиторской задолженности Признание оценка и учёт запасов АНАЛИЗ ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ КРАТКОСРОЧНЫХ АКТИВОВ ТОО ШАРЫКТАС Анализ движения денежных средств Анализ краткосрочных расчётов с дебиторами Анализ эффективности использования производственных запасов ЗАКЛЮЧЕНИЕ СПИСОК ИСПОЛЬЗОВАННОЙ ЛИТЕРАТУРЫ ВВЕДЕНИЕ...
44481. Разработка мероприятий по совершенствованию учета основных средств и повышению экономической эффективности их использования в ООО «Бельки» Касимовского района Рязанской области 696 KB
  ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ УЧЕТА И АНАЛИЗА ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ НА ПРЕДПРИЯТИЯХ АПК Экономическое содержание учета основных средств Анализ движения и экономической эффективности использования основных средств БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ
44482. Ауыз қуысы, бөлінуі, шекаралары, құрамы 15.3 KB
  Ауыз қуысы, топографиялық орналасуына және атқаратын қызметіне қарай ауыз кіреберісі, мен меншікті ауыз қуысына бөлінеді
44483. Христианская церковь в средние века 105.5 KB
  При Иннокентии IV 12451254 было объявлено что кардинал стоит выше епископов и должен носить красную шапку символизирующую что кардинал готов бороться в защиту святой римской церкви до последней капли крови. в западной церкви было сделано дополнение непризнанное грековизантийской церковью об исхождении святого духа не только от бога отца но и от...
44484. Шықшыт, жақсүйекасты, тіласты сілекей бездері, орналасуы, құрылысы, шығару жолдары 15.86 KB
  Без өзегі жақаралық кеңістікпен алға қарай бағытталып, төменгіжақтын тамырлы ойығы арқылы жақтың сыртқы бүйір бетіне шығады да...
44485. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ для виконання самостійної роботи з дисципліни «ХІМІЯ» 1.71 MB
  Методичні рекомендації розроблено з метою полегшення набуття та закріплення знань студентів шляхом самостійної роботи над програмним матеріалом. Містить питання, які виносяться на самостійне опрацювання, завдання для розвʼязання поставлених питань та тестові завдання для контролю знань з хімії...
44486. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ИНДУКТИВНОСТИ КАТУШКИ 2.14 MB
  В методических указаниях представлена следующая информация: название лабораторной работы, цель, краткие теоретические сведения, перечень оборудования, методика проведения эксперимента, методика обработки экспериментальных данных, контрольные вопросы, требования к содержанию отчета о лабораторной работе, список литературы, приложение со справочными материалами.