54622

Одяг для ляльок

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід: Вихователь: Доброго ранку малята А тепер давайте привітаємось один з одним за допомогою гарних і приємних слів. Вихователь: Діти я дуже рада вас бачити такими здоровими привітними задоволеними. І от: До магазину учора ходила – Подивіться що я там купила Відкриваю дошку Будуть наші ляльки раді Одягатись приміряти Вихователь: Що це Вихователь: Як назвати одним словом Вихователь: Який ви ще знаєте одяг Вихователь: Що розміщено у верхньому ряду Показую указкою на кофти Вихователь: Якого вони кольору Вихователь: Скільки...

Украинкский

2014-03-17

33 KB

5 чел.

Молодший дошкільний вік

Сфери життєдіяльності: Культура, Люди

Пріоритетні лінії розвитку:, пізнавальний

(4-й рік життя)

Тема : «Одяг для ляльок»

Автор: Головата Ірина Андріївна, вихователь ДНЗ №8

«Золотий півник» м. Білої Церкви

Програмовий зміст: вчити дітей рахувати кількісною лічбою в межах 3, підводити дітей до розуміння того, що при лічбі останній числівник належить до всієї групи предметів; продовжувати вчити розрізняти рівність і нерівність груп предметів, розуміти і правильно вживати слова більше, менше, порівну. Закріпити вміння ліпити коловими рухами кульки, визначаючи величину предметів. Вправляти в умінні розрізняти і називати геометричні фігури круг, трикутник, квадрат. Розвивати довільну пам’ять, логічне мислення, сприймання. Виховувати інтерес до занять, уміння слухати вихователя та відповіді товаришів.

Матеріал: демонстраційний: 3 червоні кофти, 3 зелені спідниці, 1 синя спідниця більша від зелених; роздатковий: картинки із зображенням одягу та геометричних фігур, картинки-картки із зображенням геометричних фігур на силуетах одягу.

Хід:

Вихователь: Доброго ранку, малята! А тепер давайте привітаємось один з одним за допомогою гарних і приємних слів. (Діти вітаються один з одним.)

Вихователь: Діти, я дуже рада вас бачити такими здоровими, привітними, задоволеними. Хочу сьогодні вам дещо розповісти… Одного разу, коли всі діти розійшлися додому з дитячого садка, я почула як наші ляльки розмовляли – шепотіли. Вони жалілися одна одній, що у них мало одягу.  І от:

До магазину учора ходила –

Подивіться, що я там купила…

(Відкриваю дошку)

Будуть наші ляльки раді,

Одягатись, приміряти!

Вихователь: Що це?

Вихователь: Як назвати одним словом?

Вихователь: Який ви ще знаєте одяг?

Вихователь: Що розміщено у верхньому ряду? (Показую указкою на кофти)

Вихователь: Якого вони кольору?

Вихователь: Скільки кофт?

Вихователь: Що розміщено у нижньому рядку?

Вихователь: Якого вони кольору?

Вихователь: Скільки спідничок?

Вихователь: Чого більше?

Вихователь: Чого менше?

Вихователь: Що потрібно зробити, щоб було порівну?

Вихователь: Діти, зверніть увагу, одяг чимсь прикрашений. Що зображено на одязі?

Вихователь: Якщо на кофті і на спідничці намальована однакова геометрична фігура – це костюм. Якщо на кофточці одна геометрична фігура, а на спідничці інша – то це не костюм. Отож увага! Будемо підбирати одяг, створювати костюми.

(Роздаю дітям картки з зображенням геометричних фігур на силуетах одягу. Діти, стаючи парами утворюють костюми, які співпадають по кольору та по зображенню геометричних фігур.)

Вихователь: Ну, що ж маленькі продавці одягу, ви створили костюми для ляльок? Сідайте тепер зручненько. А одяг ми складемо у коробочку і залишимо його в садочку. Коли нас не буде, ляльки оживуть і будуть його одягати.

Вихователь: А ще, мене попросила мама–лялька з групи «Курчатко» купити спідничку. Ось ця спідничка. (Синя велика) 

Вихователь: Якого вона кольору?

Погляньте на синю спідничку і на зелену. Які вони за величиною? Однакові?

Вихователь: Яка більша?

Вихователь: Яка менша?

 Вихователь: Як ви дізналися?

 Вихователь: Дітки, великий одяг шиють для кого?

Вихователь: А дітки який одяг носять?

 Вихователь: А який іще буває одяг? (для дітей – дитячий, жіночий, чоловічий, ляльковий…)

Вихователь: У магазині мені дали для вас ось такі картинки-реклами (2 штуки). Подивіться, що тут намальовано? (Штани, сорочка, кофта, стілець)

Вихователь: Що зайве? Чому? Куди потрібно складати одяг?

Вихователь: Не розкидайте одяг, бережіть його. Адже за ним теж треба доглядати, дбайливо його носити, акуратно складати.

Одяг дуже гарний в нас

Та нам працювати центрах час.

Будемо у центри сідати,

І гарненько й тихо працювати.

А сьогодні у нас працюють центри:

Центр маніпулюємо-рахуємо:

Дидактичні ігри:

  •  «Застібни ґудзики»,
  •  «Зашнуруй»,
  •  «Розклади сукні за кольором».

Центр «Талановиті пальчики»:

  •  Малювання намиста (пальчиком);
  •  «Прикрасимо платтячко» (Ліплення на пластині);
  •  «Прикрасимо платтячко» (Аплікація ).

Вихователь: Беремо у коробочці картинки і роздивляємось що намальовано. Будьте уважні.! У кого намальований одяг – іде у центр «Талановиті пальчики», у кого геометричні фігури – у центр «Маніпулюємо-рахуємо»

(Діти обирають собі картинки та йдуть працювати по центрах.)

Використана література:

  1.  Базова програма розвитку дитини дошкільного віку « Я у Світі» /Наук. керівник Кононко О.Л. – К.: Світич, 2008. – 430 с.
  2.  Методичні аспекти реалізації Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» /Наук. керівник О.Л.Кононко – К.:Світич, 2009. – 209с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

60476. Країна Добра і Тепла 42.5 KB
  Які добрі слова і привітання ви знаєте Діточки сіли всі гарненько і послухайте казку Країна теплого пуху€. Казка €œКраїна Теплого Пуху. Колись давно існувала така собі Країна Теплого Пуху. Пуху було дуже багато його вистачало на всіх.
60477. Ранкові зустрічі для першокласників 68 KB
  Рослини це великий світ. Вам сподобалось А що ще вам сподобалось Середа Рослини –мандрівники I. Сьогодні ми поговоримо про рослини які приїхали здалеку. Бокарьов відкрив людям нову властивість цієї рослини виявивши в ній джерело смачної олії.
60479. Цветы моего двора 125 KB
  Форма проведения: Творческий час Оборудование: Иллюстрации цветов аудиозапись гербарий цветов карандаши пластилин колпачки от флаконов живые цветы. А самый прекрасный вид растений цветы. И нет у нас не одного города улицы и даже маленького дворика где не росли бы цветы.
60481. Праздничная школьная шоу-программа к 8 Марта «Две звезды» 67 KB
  А март – это праздник женщин – прекрасных дам! С праздником вас, милые, любимые девочки, женщины, мамы, бабушки, сестренки! Она: Разрешите пожелать вам счастья, мира и тепла! Он: Пусть сопутствует удача, чувство юмора всегда!
60484. Шкідливі звички (година спілкування для учнів початкових класів) 44 KB
  Обладнання до уроку: вірші прислів’я вислови про здоров’я. Хід уроку: Учитель: Діти сьогодні у нас урок на тему: Шкідливі звички на дошці плакат з написом: Здоровя неоціненний скарб Учитель: Діти прочитайте вислів з дошки.