54634

Урок – гра «Географічний чемпіонат»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити і перевірити знання з теми “Океани”, повторити географічну номенклатуру; розвивати допитливість, увагу, спостережливість, кмітливість, образне мислення учнів; прищеплювати любов до природи, виховувати екологічну свідомість.

Украинкский

2014-03-17

75 KB

1 чел.

Урок – гра «Географічний чемпіонат»

(Підсумковий урок з теми: «Океани», 7 клас)

Мета: узагальнити і перевірити знання з теми “Океани”, повторити географічну номенклатуру;

  •  розвивати допитливість, увагу, спостережливість, кмітливість, образне мислення учнів;
  •  прищеплювати любов до природи, виховувати екологічну свідомість.

Обладнання: фізична карта світу,  атласи для 7 класу, таблиці, плакати, картини із зображенням морської флори та фауни, м’яч.

Тип уроку: урок узагальнення та перевірки  знань учнів.

Нестандартна форма проведення уроку – урок-гра.

Структура уроку:

І. Організаційний момент ..... 1 хв.

ІІ. Мотивація .......................... 2 хв.

ІІІ. Проведення гри ............... 38 хв.

ІV. Підсумок уроку ............... 3 хв.

V. Домашнє завдання ............ 1 хв.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація.

Ми з вами закінчили вивчення теми “Океани”. Отримані знання дуже важливі. Вони знадобляться вам при вивченні материків. А можливо хтось із вас збирається стати океанологом чи моряком, то тут без них просто не обійтися. Підведемо підсумок наших знань з теми «Океани».

Запитання.

Пригадайте, на що ми найбільше звертали увагу при вивченні океанів? (ГП і розміри, будова океанічного дна, водні маси, течії, географічні пояси, органічний світ).

Перевірку проведемо у вигляді гри “ Географічний чемпіонат”

ІІІ. Проведення гри.

1. Учні записують у зошиті число і тему уроку.

2. Оголошення умов конкурсу.

Для проведення конкурсу учні поділяються на дві команди: “Глобус” і “Меридіан”. Вибираються капітани і журі (це учні, які виявили бажання та мають високий рівень навчальних досягнень). Кожному учаснику конкурсу видається таблиця, у яку він буде записувати бали, отримані за кожний конкурс: за правильну відповідь – 2 бали, за неповну відповідь – 1 бал, якщо відповіді не було – 0 балів.

КОНКУРСИ

І

ІІ

ІІІ

ІV

V

всього

БАЛИ

Журі має таблицю, у якій записує бали, отримані командами за кожний конкурс. Балів буде стільки, скільки учнів дали правильну відповідь.

І конкурс “Розминка”

(Цей конкурс дає можливість перевірити фактичні знання з теми, розвиває допитливість).

Вчитель почергово задає членам команд питання.

Питання команді “Глобус”

  1.  Назвати площу і особливості Тихого океану.
  2.  Назвати площу і особливості Індійського океану.
  3.  Хто дав назву Тихому океану? Чому саме таку.
  4.  До басейну якого океану відносяться Чорне і Азовське моря?
  5.  У якому океані знаходиться “море без берегів”?
  6.  Що таке атоли?
  7.  Що являють собою підводні каньйони на материкових схилах?
  8.  Що таке планктон?
  9.  Що таке бентос?
  10.  Що називається Океанією?
  11.  Яка друга назва Атлантичного океану?
  12.  Яка протока з’єднує Тихий океан з Північним Льодовитим?
  13.  Яке слово-синонім відповідає словосполученню «материкова обмілина»?
  14.  У якому океані течії міняють свій напрям двічі на рік? Чому?

 Питання команді “Меридіан”

  1.  Назвати площу і особливості Атлантичного океану.
  2.  Назвати площу і особливості Північного Льодовитого океану
  3.  Яку другу назву має Тихий океан? Чому?
  4.  До басейну якого океану відноситься Червоне море? Його головна особливість.
  5.  Що таке водні маси? Назвати їх типи.
  6.  Як називається найпотужніша течія Світового океану? У якій півкулі та у якому географічному поясі вона знаходиться?
  7.  Що таке айсберг?
  8.  У яких одиницях вимірюється солоність води? Що означає ця величина?
  9.  Що таке нектон?
  10.  Що таке біологічні ресурси океану?
  11.  Які «кольорові» моря ви знаєте?
  12.  Від чого залежить напрям океанічних течій?
  13.  Який океан перетинають усі меридіани?
  14.  Які бувають острови за походженням?

ІІ конкурс “Хто більше?”

(Цей конкурс дає змогу перевірити знання учнями географічної номенклатури)

Члени команд пишуть назви географічної номенклатури океанів на дошці не повторюючись: “Глобус” – на лівій частині, “Меридіан “– на правій.

ІІІ конкурс “Хто швидше?”

(Конкурс розвиває увагу, спритність, спостережливість, його можна використати як фізкультхвилинку).

Учасники команд стають у дві колони. Перед ними ведучий з м’ячем.  Він називає географічні об’єкти і по черзі кидає м’яч учасникам то однієї, то іншої команди. Учасники ловлять м’яч, відповідають, що це за об’єкт і повертають м’яч ведучому. Якщо відповідь вірна, учасник виходить із гри, а якщо ні – стає в кінець колони.

   “Глобус”                  “Меридіан”

    1. Мадагаскар             1. Куросіо

    2. Босфор              2. Гренландія

    3. Атол                 3. Дрейка                          

    4. Канари              4. Гольфстрім                    

    5. Гаваї                5. Балтика  

    6. Сахалін               6. Вайгач

    7. Гібралтар             7. Лабрадор

    8. Карпентарія           8. Ла – Манш

    9. Ява                  9. Бермуди

    10. Шпіцберген           10. Сомалі

    11. Камчатка             11. Архіпелаг

    12. Філіппіни             12. Ньюфаундленд

    13. Індокитай             13. Флорида

    14. Кальмар             14. Скат

 ІV конкурс “Знавці карти”

(Даний конкурс дає змогу перевірити вміння учнів знаходити і показувати на карті географічні об’єкти).

Учні з різних команд по черзі виходять до карти і показують названі вчителем об’єкти.

   “Глобус”                       “Меридіан”

1. Гудзонова затока         1. Гібралтарська  протока

2. Червоне море          2. Карибське море

3. Гвінейська затока         3. Мексиканська затока

4. Великі Зондські острови     4. Середземне море

5. Протока Дрейка           5. о. Тасманія

6. о. Шрі-Ланка             6. Берингова протока

7. Панамський канал         7. Суецький канал

8. Алеутські острови          8. Курильські острови

9. Маріанський жолоб        9. Чилійський жолоб  

10. Течія Гольфстрім          10.Перська затока

11. Балтійське море         11.Течія Куросіо

12. Японські острови         12. Жовте море

13. Охотське море           13.Скандинавський п-ів

14. Великі Антильські о-ви      14.Чорне море

V конкурс “Живий світ океанів”

(Розвиває допитливість, логіку, ерудицію, прищеплює любов до природи, виховує екологічну свідомість).

Капітани завчасно отримали завдання скласти команді суперників питання про рослинний і тваринний світ океанів.

Питання для команди “Глобус”

1. Між якими географічними широтами можуть жити корали? Чому?

2. Дельфін – це риба чи ссавець?

3. Морська зірка – це нектон, планктон, чи бентос?

4. Що таке агар – агар?

5. Яку живу істоту вперше побачили вчені, спустившись на дно Маріанської западини?

6. До якого виду тварин належить кашалот?

7. До якого виду тварин належать омари?

8. Чому вода в Індійському океані іноді починає «цвісти»?

9. Хто такі альбатроси?

10. Як використовують бурі і червоні водорості?

11. Яких молюсків вирощують у Японії на морських фермах?

12. Яка максимальна довжина синього кита?

13. З чого складається Великий Бар’єрний риф?

14. У якому океані мідії можуть жити 25 років?


Питання для команди “Меридіан”

1. Найбільша істота Землі.

2. Акула – це риба чи ссавець?

3. Дафнії – це планктон, нектон чи бентос?

4. Де водяться білі ведмеді, а де пінгвіни?

5. До якого виду тварин належить косатка?

6. До якого виду тварин належать лангусти?

7. На островах якого океану утворюються “пташині базари”?

8. Хто такі фрегати?

9. Хто такі перлівниці?

10. Які дерева в основному ростуть на коралових островах?

11. Яка риба найбільша за розміром?

12. Яку водорость ми називаємо морською капустою?

13. У якому океані водяться медузи діаметром у 2 м.?

14. На якому острові живе птах ківі?

VІ конкурс “Складання вірша - сенкана”

(Це завдання підвищеної складності, яке розраховане на обдарованих дітей. Складання сенканів розвиває образне мислення, вчить узагальнювати інформацію та виражати власне ставлення до неї.)

Сенкан – це вільний вірш з п’яти рядків, що синтезує інформацію, коротко описує тему. Він не обов’язково повинен мати риму.

Завдання скласти вірш-сенкан учні отримали завчасно (опорні слова: океан, море, острів, кит, дельфін та ін.)

IV. Підсумок уроку.

Оголошення результатів змагання.

Оцінювання навчальних досягнень кожного учня.

V. Домашнє завдання.

Повторити тему “Координати” за 6 клас.  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49103. Реализация алгоритмов решения задач при проектировании САУ с использованием объектно-ориентированного языка программирования C++ 810 KB
  Найти минимальное значение целевой функции. Недостатком является требование задания целевой функции в аналитическом виде унимодальности целевой функции в заданном интервале изменения переменной дифференцируемости целевой функции. Найти значения целевой функции в пробных точках . Определить минимальное значение целевой функции путем сравнения значений функции в пробных точках Метод равномерного поиска требует выполнения большого числа вычислений.
49104. Проектирование информационных систем 723.5 KB
  Информация об управляющей компании Цель компании ЛОИС помочь предприятиям в повышении эффективности бизнеса и качества предоставляемых услуг за счёт применения информационных систем разработанных компанией. Информация об управляющей компании Управляющая компания оказывает услуги доверительного управления клиентам. Компания совершает операции с собственными активами и также предоставляет оперативную отчётность о состоянии собственных активов компании акционерам и руководству компании.
49105. Прогнозирование результатов спортсменов 486 KB
  Работа над проектом Для решения поставленной задачи будем использовать персептрон основанный на нейронной сети с 14ю входами с 1 выходным и с одним скрытым слоем. Одна из наиболее привлекательных для пользователя сторон нейросетевой технологии обеспечившая ей нынешнюю всеобщую популярность отсутствие необходимости в детальном программировании процесса решения задачи; возможность решения даже тех задач для которых отсутствуют алгоритмы решения; возможность адаптации к условиям функционирования обучения и переобучения....
49107. Ревизия (аудит) расчетов с депонентами, по претензиям, по возмещению материального ущерба, с разными дебиторами и кредиторами 103.25 KB
  Дебиторская задолженность - сумма долгов, причитающихся объединению, предприятию, организации, учреждению от юридических или физических лиц в итоге хозяйственных взаимоотношений с ними. Кредиторская задолженность - денежные средства предприятия, организации или учреждения, подлежащие уплате соответствующим юридическим или физическим лицам.
49108. Дослідження соціалізації дітей дошкільного віку 361.5 KB
  Пошук основних особистісних та середовищних детермінант, що визначають ті проблеми, з якими стикаються діти дошкільного віку, а також основні підходи щодо процесу соціалізації та адаптації, є актуальним завданням в сучасних умовах трансформації освіти України.
49109. Архитектура и системы команд микропроцессора К580. Достоинства и недостатки ассемблера 119.5 KB
  Недостатки ассемблера ВВЕДЕНИЕ Достоинства ассемблера Обеспечение максимального использования специфических возможностей конкретной платформы что позволяет создавать более эффективные программы с меньшими затратами ресурсов. АНАЛИЗ ЗАДАЧИ И РАЗРАБОТКА АЛГОРИТМА В результате выполнения программы мы должны получить в регистре В значение равное 0. РАЗРАБОТКА СТРУКТУРЫ ПРОГРАММЫ Для реализации поставленной задачи нужно запомнить входные данные В программе осуществляется последовательное увеличение содержимого ячейки 6000h на 1 путем...
49110. Загрузить в ячейку памяти с адресом 6000h число 100 и уменьшать его на единицу, пока результат не станет равен нулю 146.5 KB
  Именно языки программирования высокого уровня и их наследники в основном используются в настоящее время в индустрии информационных технологий. Однако, языки ассемблера сохраняют свою нишу, обуславливаемую их уникальными преимуществами в части эффективности и возможности полного использования специфических средств конкретной платформы.
49111. Вычесть содержимое ячейки памяти с адресом 6001H из содержимого ячейки памяти с адресом 6000Н. Занести результат в ячейку памяти с адресом 6002H, если результат положительный, иначе — в ячейку 6003Н 433 KB
  Директивы ассемблера позволяют включать в программу блоки данных (описанные явно или считанные из файла); повторить определённый фрагмент указанное число раз; компилировать фрагмент по условию; задавать адрес исполнения фрагмента, менять значения меток в процессе компиляции; использовать макроопределения с параметрами и др.