54677

Органи чуття людини. Узагальнення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Узагальнити знання учнів про будову та функції сенсорних систем. Встановити особливості будови та функцій органів чуття людини, та їх пристосовування для дії в певних умовах. Сформувати усвідомлення цілісності організму людини. Навчити дітей самостійно обирати інформацію, коментувати її, створюючи презентації у програмі M.P.P.

Украинкский

2014-03-18

13.22 MB

2 чел.

 

 

 

 

 

Урок -конференція «Органи чуття. Узагальнення.»

                                                                                    Виконав: учитель I категорії

Стахановської гімназії № 26

                                                                                   Стахановської міської ради

                                                                          Черних Віра Павлівна

 

 

2010
Урок
- конференція

Тема: Органи чуття людини. Узагальнення.

Мета: Узагальнити  знання  учнів про будову та функції сенсорних систем. Встановити особливості будови та функцій органів чуття людини, та їх пристосовування для дії в певних умовах. Сформувати  усвідомлення цілісності організму людини. Навчити дітей самостійно обирати інформацію, коментувати її, створюючи презентації у програмі  M.P.P. Продовжити розвивати науково-біологічне мовлення, навички роботи з комп’ютерними програмами. Виховувати у учнів уміння цінувати здібності , якими наділила людину природа.

Обладнання: Презентації, комп’ютери, таблиці підручник, журнал ТБ, науковий відеофільм ВВС «Органи чуття».

Хід уроку

I Актуалізація теми уроку.

Вчитель: (Звертає увагу учнів на презентацію на основі якій і побудований увесь   урок . Нагадує правила ТБ. при роботі з комп’ютером .)   

Запрошуємо всіх присутніх прийняти участь у 1 міжгалактичній конференції.

На порядку  денному  сьогодні у нас вивчення особливості будови

органів чуття жителів     

                                                           Сонячної системи

з галактики Чумацький шлях

                        

                                         планети Земля.

Нам стало відомо, що на цій планеті присутній розумний вид.

За місцевою класифікаційною системою його віднесено до Homo Sapiens – людина розумна. Еволюційний вік людини складає десь приблизно 6-3 млн. Земних років. За цей час людина придбала дуже багато цікавих на погляд

біології особливостей з анатомії та фізіології. З нашої планети Наукон були направлені фахівці із різних галузей анатомії та фізіології  для вивчення еволюційних  придбань людства.

Перша експедиція з вивчення  органів чуття людини  повернулась. І сьогодні ми будемо розглядати їх звіт.( Учні запропоновують доповіді-презентаціїї підготовленні заздалегідь під керівництвом учителя)

           

 II. Вивчення теми уроку

1. Доповідь (експерт №1)

У людини всього 6 органів чуття...

Слайд – орган зору

                                         

                                                                Слайд – орган слуху

Слайд – орган смаку

                                                        

                                                                     Слайд – орган нюху

Слайд – орган дотику

                                         

                                                                    Слайд – орган рівноваги

(Кожен слайд дає малюнок з короткою характеристикою органу чуття, коментується експертом.)

                                  

        Слайд – загальний план будови аналізатору з описом його складових.

2. Доповідь Експерти з зору

Слайд – будова органу слуху

   

Слайд – схема будови та функції органу слуху

Слайд – перегляд фрагменту фільму ВВС „Органи чуття”

з 01.год. 44хв. 00сек. –до- 02год. 45хв. 26сек.

                              Слайд – факти в роботі органу слуху

                            (Кожен слайд коментується експертом.)

4. Доповідь. Експерт з рівноваги.

 

Слайд – зовнішня  будова органу рівноваги

                            Слайд – внутрішня будова та принципи роботи органу рівноваги

Слайд – прегляд фрагменту фільму ВВС „Органи чуття” з описом роботи органу рівноваги

з 02год. 02хв. 07сек.  -до- 02год. 03хв. 04сек.

з 02год. 04хв. 02сек.  -до- 02год. 05хв. 12сек.

Слайд – факти в роботі органу рівноваги

(Кожен слайд коментується експертом.)

5. Доповідь. Експерт з смаку.

Слайд – будова органу смаку

Слайд – розташування смакових зон на язику

Слайди – 5 смаків: Солодкий. Кислий. Гіркій. Солоний .Умамі (коментар)

Слайд – демонстрація фрагменту фільму ВВС „Органів чуття”, особливості роботи органа смаку з 12хв 22с  -до- 13хв 16с

Слайд – особливості роботи органа смаку. Факти.

(Кожен слайд коментується експертом.)

6. Доповідь. Експерт з нюху. 

Слайд – будова органу нюху

Слайд – класифікація запахів за   К. Линеєм

Слайд – ароматичні

Слайд – бальзамічні

                                                                         Слайд – амброзіальні

Слайд – псині


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13913. Обработка больших массивов числовых данных 1.62 MB
  Тема урока: Обработка больших массивов числовых данных Цель урока: Научиться использовать электронные таблицы для автоматизации расчетов Задачи урока: Образовательные: научиться обрабатывать числовые данные при помощи математических и статистических функци...
13914. Кіномистецька спадщина Олександра Довженка. Кіноповість як новий жанр у літературі, його характерні ознаки. Проблеми народу та війни, історичної пам’яті в кіноповісті «Україна в огні» 66 KB
  Урок літератури 11 клас Тема. Кіномистецька спадщина Олександра Довженка. Кіноповість як новий жанр у літературі його характерні ознаки. Проблеми народу та війни історичної пам’яті в кіноповісті Україна в огні. Мета: ознайомити учнів з творчим д
13915. Урок. Я НАРОДИВСЯ І ЖИВ ДЛЯ ДОБРА І ЛЮБОВІ (життєвий і творчий шлях Олександра Довженка) 115.5 KB
  Урок української літератури 11 клас Я НАРОДИВСЯ І ЖИВ ДЛЯ ДОБРА І ЛЮБОВІ життєвий і творчий шлях Олександра Довженка Мета уроку: поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Довженка словесно намалювати живий образ письменника славного сина нар
13916. Анимация объектов 1.47 MB
  Урок 13. Анимация объектов Под анимацией сцены в max понимается автоматизированный процесс визуализации серии изображений называемых также кадрами frames каждое из которых фиксирует некоторые изменения состояния этой сцены. Эти изменения могут касаться положений объект
13917. Съемочные камеры 1.35 MB
  Урок 12. Съемочные камеры В max имеется два типа камер: нацеленная Target камера характеризуется точкой съемки eye position в которой помещается сама камера и точкой нацеливания или мишенью target point то есть точкой в трехмерном пространстве на которую направлена ли
13918. Работа с диапазонами. Относительная адресация 33.88 KB
  Тема: Работа с диапазонами. Относительная адресация Тип урока: комбинированный Цели: Сформировать представление у учащихся о понятии диапазона сортировке таблицы; Познакомить с функциями обработки диапазона принципами относительной адресации; Выработка
13919. Права ребенка 70 KB
  Цель: 1. Обобщить знания учащихся об основных правах ребенка. 2. Развести понятия €œправо€ €œправа€ €œобязанности€ показать единство прав и обязанностей для детейподростков. 3. Повышать социальноправовую компетентность старшеклассников. 4. Воспитыват
13920. Защита прав потреителей 45 KB
  Цели урока: формировать у школьников рациональное потребительское поведение; развать интуицию самостоятельность гибкость мышления; научить отстаивать права потребителя; показать знания основ экономической теории; повторить статьи Закона €œО з...
13921. Технические средства мультимедиа 226 KB
  Тема урока: Технические средства мультимедиа. Цели урока: способствовать формированию у обучающихся устойчивых представлений по основным понятиям темы. развивать навыки работы учащихся на компьютере. Оборудование: мультимедийная презентация интерактивная ...