54699

Королева Осінь

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти заходять під марш. Вихователь: Діти сьогодні ми з вами йдемо до країни Осінь. Під тиху музику діти йдуть на півпальцях. Діти розслаблюються.

Украинкский

2014-03-18

37 KB

0 чел.

Автор: Тимошенко Наталія Іллівна, вихователь Смілянського дошкільного навчального закладу №12 «Ромашка»

Смілянської міської ради Черкаської області

Сценарій розваги

«Королева Осінь»

Мета. розвивати фізіологічне дихання, слухову та зорову увагу, пам’ять, уміння орієнтуватися у просторі, почуття ритму, міміку обличчя, наслідувальну рухову діяльність, дрібну моторику, мислення, дружні стосунки між дітьми. Виховувати уважність, активність, самостійність, ініціативу, бажання грати в колективі. Вчити дітей розслаблятися. Закріпити знання про прикмети осені.

Матеріал: малюнки осінніх пейзажів, листя, дві квіточки, «гриби», м’яч.

Хід  розваги.

(Діти заходять під марш. В залежності від темпу музики ідуть то прискорюючи, то уповільнюючи хід).

Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами йдемо до країни Осінь. Прислухайтесь, як шелестить листя у вас під ногами, йдуть тихо, щоб не було зайвих звуків. (Під тиху музику діти йдуть на пів-пальцях).

Вихователь: Ось ми і прийшли. Подивіться, як чудово навкруги (Кімната прикрашена листям, малюнками осінніх пейзажів). Ви, мабуть, втомилися? Сідайте.

Гра у нас є от яка –

Дуже легка і проста:

Уповільнюються рухи,

І нема більше напруги.

І приємно стало зразу,

Як розслабили ми мязи.

(Грає спокійна мелодія. Діти розслаблюються.)

Вихователь: А тепер стисніть кулачки – як важко і неприємно стало. Руки втомилися. Тепер розпряміть пальці – руки відпочивають, їм стало легко.

Руки на колінах

Стисну в кулачки.

Міцно із напругою

Тримаю – раз, два, три.

Потім вільно відпускаю

І отак відпочиваю.

Як приємно без напруги,

Хай лежать спокійно руки.

(Цю та інші вправи виконувати по декілька разів.)

Вихователь: Ось і відпочили руки. А тепер дамо спокій  і ногам.

Ну і дивнії пружинки,

Що впираються в ботинки.

Ти носочки опускай,

На пружинки натискай.

Дужче, дужче натискай,

Потім вже відпочивай.

Вихователь: Дітки, чуєте, як засвистів вітер? (Грає відповідна музика). Він гнівається, хоче зірвати всі листочки з дерев. Покажіть, який вітер суровий, злий, холодний. (Діти показують відповідною мімікою обличчя настрій). Але вітер швидко зник. Знов засяяло сонечко. (Звучить приємна мелодія). Воно тепле, лагідне, добре. Сонечко посміхається нам. Покажіть, як воно всміхається.

Вихователь: Діти, восени достигають фрукти в садах, ягоди, а з них роблять варення.

Ах, яке смачне варення,

Забруднились губи всі.

Язичком ми поведем

І варення підберем.

( Рот відкритий, широким язиком облизати верхню губу і заховати язик в рот).

Вихователь: Ану, ще раз. Зубки не хочуть випускати язичок і зачиняють йому ворота, а він все одно намагається вийти. Покажіть, як натискає на ворота язичок. Молодці, діти! Але нам треба вирушати далі по чарівній країні Осінь. Тепер ми з вами поїдемо на конячці.

Цок–цок–цок, біжать конячки,

Дуже весело біжать.

Як малечу покатають,

Будемо їх годувать.

(Присмоктати язик до піднебіння та клацнути. Вправу робити ритмічно).

Вихователь: А тепер зупинка. Ми пограємо у гру «Чий листочок далі полетить». (Діти дмухають на листочки, які лежать на столі). Давайте подорожувати далі. Хтось іде нам назустріч! (Грає музика, яка нагадує стрибки зайченят, потім лисичок, ведмежат. Діти імітують рухами). А тепер пограємо у гру «Знайди свою квіточку». (Діти розподіляються на дві команди: поки грає музика – діти гуляють, як вона закінчилась – швидко шукають свою команду – квіточку).

Діти, подивіться, до нас завітала Королева Осінь.

(Гостя співає пісню).

Осінь.

Осінь радісна пора,

Любить осінь дітвора,

Сливи, груші, виноград –

Все поспіло для малят.

Фрукти просяться у рот,

Буде взимку з них компот,

І варення, й киселі

В кожній хаті на столі.

( Діти плещуть в долоні, ритмічно проробляють пісню, розвиваючи при цьому дрібну моторику пальців рук).

Вихатель: А тепер будемо виконувати  команди Королеви Осінь.

Королева: Ану, діти, назбирайте мені грибів повний кошик. (Розкидає «гриби». Діти під музику їх збирають).

Королева: А тепер нарвіть яблука з дерев. (Діти імітують).

Королева: А тепер кавуни погрузіть на машину. (Діти перекидають м’яч).

Королева: А тепер заметіть подвіря від листя. (Діти імітують).

Королева: Молодці, діти. Ви все добре вмієте робити. А тепер сідайте на пеньки, я вам загадаю загадки.

Ми зелені, як трава, наша пісенька…(Ква–ква.Жабка)

В дуплі живе та горішки гризе. ( Білка)

Літом гуляє, взимку відпочиває. (Ведмідь)

Себе вона розкриває, тебе вона закриває. ( Парасолька)

Королева: Послухайте, дітки, наче дощик пішов. (Звучить відповідна музика). Як він крапає?

(Діти спочатку повільно, потім швидше постукують пальцями об долоню під вірші вихователя).

Крапля раз, крапля два,

Дощ помалу полива,

Хай скоріше виростає

Після дощика трава.

Крап–крап, крап–крап–крап,

Швидше дощик припускай,

Крап–крап, крап–крап–крап,

Парасольки розкривай.

(Діти підіймають вгору руки, ніби розкривають парасольки. Потім під музику ритмічно виставляють то ліву, то праву ногу під вірші вихователя).

Іде дощ, ну, то й що ж,

Чи нема у нас калош?

От які у нас калоші,

І блискучі, і хороші.

Ба! Конячка прискакала,

Повезе всіх в дитсадок,

Дітлахів нас тут чимало,

Кінь копитом цок та цок.

(Діти біжать по колу, «цокають» язиком та «бють копитами»).

Вихователь: До побачення, Королева Осінь.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52238. АРХІТЕКТОНІКА ПЕДАГОГІЧНОГО УСПІХУ 113 KB
  Ось деякі з них: Що є причиною низького рівня пізнавальної активності учнів Чи існує реальне технологічне забезпечення досягнення педагогічного успіху Чи спроможний сучасний пересічний вчитель впроваджувати новітні технології у педагогічну практику В ході пошуків відповідей авторами статті було пройдено шлях від теоретичних розмірковувань над інноваційними засадами навчальновиховного процесу та досліджень відповідних інформаційних джерел до власних спроб переходу на нові принципи викладання у загальноосвітній школі. Причини низького...
52240. Ароматерапія в дитячому садку 96 KB
  Застосування ефірних олій №з п Лікування та профілактика захворювань Ефірні олії Вади серцевосудинної системи вроджена аномалія серця хронічний тонзиліт Олія евкаліпта чебрецю розмарину олії валеріани собачої кропиви лаванди меліси м'яти лимона майорану. Застосування аромалампи полягає в повільному томлінні ароматичної олії в спеціальній ємності завдяки якому повітря в приміщенні набуває цілющого аромату. У аромалампах застосовуються концентровані ефірні олії а також ароматичні суміші. У будьякому випадку необхідно...
52242. Мовленнєво - комунікативний розвиток дітей дошкільного віку засобами арт — терапії 45 KB
  Хід заняття Вчитель – логопед: Діти сьогодні я прийшла до вас не одна а ось з такою красунею – Квакушою. Скажіть будь ласка діти якої пори року ці кольори Весни. Діти я пропоную вам сісти за столи і розпочати гру. Діти займають місця за столами Ось я кручу дзигу і зупиняється вона на такому гарному олівчику.