54786

Озера, болота і штучні водойми України

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: навчальна: сформувати в учнів уявлення про основні озера болота водосховища України; загальні риси гідрологічного режиму та роботи озер водосховища України; розвивальна: розвивати вміння учнів аналізувати тематичні карти; виховна: сприяти розвитку навичок мислення високого порядку критичного мислення;сприяти формуванню екологічної культури особистості.

Украинкский

2014-03-18

63 KB

0 чел.

Відкритий урок

з  географії

у 8 класі

«Озера, болота і штучні водойми України»

Підготувала:

вчитель географії Окрепка Наталія Миколаївна

СЗШ І-ІІІ ступеня № 7 м. Львова

Львів-2013

ТЕМА: Озера, болота і штучні водойми України

Клас: 8

Мета уроку: навчальна: сформувати в учнів уявлення про основні озера, болота, водосховища України; загальні риси гідрологічного режиму та роботи озер, водосховища України;

розвивальна: розвивати вміння учнів аналізувати тематичні карти;

виховна: сприяти розвитку навичок мислення високого порядку, критичного мислення;сприяти формуванню екологічної культури особистості.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Форма проведення: інтерактивний урок з  географії

Обладнання: дидактичні матеріали, опорно - інформаційні схеми,   атласи, географічна карта  «Фізична карта України», контурні карти.

Методи: інтерактивні методи навчання: робота у групах, «географічна лабораторія», «Мандрівка», розповідь вчителя, «Географічна розминка», «Географічний практикум», «Дерево рішень»,«Географічний крос», Логічний ланцюг».

Хід уроку

І Організаційний момент

Клас  ділиться на 5 рівних груп.

ІІ Основна частина уроку

2.1 Актуалізація і коригування знань учнів

Вчитель географії оголошує тему та мету уроку.

Кожній групі, по черзі, зачитується коротка характеристика найбільших річок України, учні повинні назвати їх і показати на карті.

1.Саме ця річка є найбільшою водною артерією України, у межах України її довжина становить 1121 км. Річка бере початок  у Росії, поповнюючись численними протоками, впадає в Чорне море ( Дніпро).

2.Вона є другою за протяжністю річкою Європи, яка у нижній частині протягом 175 км є природним кордоном між Україною а Румунією. Бере початок у Німеччині і тече через десять країн Європи ( Дунай).

3.Ця річка протікає у західній часині України. Вона бере початок на північно - східних схилах Українських Карпат на висоті близько 1000м (Дністер). 

4.Вона є досить великою водною артерією, що протікає паралельно Дніпру. Вона бере початок на Подільській височині, протікає в північно – східному напрямку між Подільською та Придніпровською височинами

 ( Південний Буг).

5.Це найбільша річка на сході України, є притокою Дону. Бере початок на Середньо руській височині, протікає в країні середньою течією. Має велике значення у водопостачанні Донбасу ( Сіверський Донець).

«Географічна

розминка»

2.2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

«Я хочу на озеро Світязь,

в туман таємничих лісів.

Воно мені виникло звідкись,  

у нього сто сот голосів.

Воно мені світить і світить,

таке воно в світі  одне».

- Я Світязь, я Світязь, я Світязь!

Невже ти не чуєш мене?!

І голосом дивним похмурим,

Як давній надтріснутий дзвін:

  •  Батурин, Батурин, Батурин!-

лунає мені навздогін.

Я річку побачила раптом.

Питаю:- А хто ти така?

-Я Атьта, я Альта, я Альта!-

Тонесенько плаче ріка.

                                         Ліна Костенко.

                                                                        

2.3. Вивчення нового матеріалу

Кожна група одержує таблицю, в яку учні, за допомогою різних джерел географічної інформації, повинні відшукати приклади різних за поширенням озер України.

Зразок таблиці

Походження озерної улоговини

Назва озера

Географічне положення

Заплавні

Лиманні

Льодовикові

Карстові

Завальні

Реліктові

Результати вивішуються на дошку.

Зясуйте, за допомогою опорно – інформаційних схем, чим відрізняються низинні, верхові та перехідні болота.

Результати дослідження занотуйте до таблиці.

Зразок таблиці

Тип болота

Особливості розміщення

Особливості мінерального складу

Особливості живлення

низинне

верхове

перехідне

Результати вивішуються на дошку

Кожна група повинна здійснити уявні мандрівку найбільшими річками України, знаходячи найбільші водосховища України.

1 група – Дніпро

2 група - Дністер

3 група – Південний Буг

4 група – Сіверський Донець

5 група - Десна

Доповідач з кожної групи,  виходить до карти і показують найбільші водосховища України.

«Дивуй!»

«Географічна лабораторія»

«Географічна лабораторія»

Мандрівка»

 ІІІ Заключна частина уроку

3.1. Закріплення вивченого матеріалу

Для закріплення знань групи повинні назвати, які є позитивні і негативні наслідки будівництва водосховищ.

Результати вивішуються на дошку.

Учні по черзі,  виходять до карти і називають географічні

об’єкти, які вивчалися під час уроку і дають їм коротку характеристику.

3.2. Підведення підсумків роботи на уроці

Із перелічених географічних об’єктів  перша, третя і п’ята група повинні вибрати назви озер, а друга і четверта групи назви водосховищ.

I група – Світязь- Десна- Дністровське- Синевір- Лімниця

II група –Луки- Київське- Дніпро – Прут-Бребенескул

III група – Несамовите-Добротвірське- Сейм-Донузлав

IV група –Каховське –Пулемецьке- Кременчуцьке

V група –Кременчуцьке -Несамовите –Дніпродзержинське-Сула

« Дерево рішень»

«Географічний крос».

«Логічний ланцюг»

3.3. Домашнє завдання  Опрацювати  відповідний параграф у підручнику.

Підготувати цікаві  повідомлення про  назви найбільших озера України.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69891. Алгоритми і форми його представлення. Основні структури алгоритмів 572.12 KB
  Мета: набуття навичок побудови блоксхем при розвязуванні алгоритмічних задач. Блоксхеми. Побудувати блоксхему. Теоретичні відомості Основні форми представлення алгоритмів: словесний опис алгоритму; графічне представлення алгоритму блоксхема; мова псевдокодів...
69892. Дослідження ефективності алгоритму 3.19 MB
  Мета: набуття навичок визначення часової складності алгоритму. Теоретичні питання план Функція складності алгоритму. Види функції складності алгоритмів. Часова функція складності.
69893. Алгоритми сортування даних в оперативній пам’яті 59.5 KB
  Під сортуванням розуміють процес перестановки об’єктів даної множини в певному порядку. Мета сортування – полегшити подальший пошук елементів у відсортованій множині. В цьому значенні сортування присутнє майже у всіх задачах обробки інформації.
69894. Програмування задач обробки структур даних, розташованих на зовнішніх носіях 94 KB
  Мета: ознайомитися з поняттям файлу навчитися створювати і читати файли. Теоретичні питання план Поняття файлу. Основні типи файлових структур. Особливості роботи з текстовими файлами.
69895. Циклические вычислительные процессы 145 KB
  Вычислить значения функции a=1.6x3-1.5 на интервале (-1,1) с шагом изменения аргумента 0.25. Выдать на печать отрицательные значения функции с соответствующими им значениями аргумента. Вычислить и вывести на печать таблицу значений функции
69896. Создание псевдонима базы данных 1.11 MB
  При работе с таблицами локальных БД или СУБД сама база размещается либо в каталоге на диске и хранится в виде отдельного набора файлов, либо на удаленном сервере. Обращение к базе данных происходит по ее псевдониму (Database Alias).
69897. ЭЛЕКТРОННАЯ ТАБЛИЦА EXCEL. ЭЛЕМЕНТЫ ОКНА.НАСТРОЙКА ПАНЕЛИ ИНСТРУМЕНТОВ. ВВОД И РЕДАКТИРОВАНИЕ ДАННЫХ 465.5 KB
  Создайте электронные таблицы для расчета оплаты труда рабочих строительной бригады пропорционально отработанному времени, разряду и тарифам. Данные для расчетов разместить на разных листах.