54807

Площі паралелограмів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Підготовча робота: За тиждень до проведення уроку учні класу об’єднуються в три групи і отримують завдання застосовуючи знання теми Площі прямокутників і паралелограмів: 1. Обладнання: Мультимедійна дошка презентації вчителя і учнів набори паралелограмів картки консультанти картки інструкції картки з домашнім завданням креслярські інструменти банки з фарбою тестові завдання для роботи за комп’ютером. № Вид діяльності Час 1 Організаційний момент 4хв 2 Актуалізація опорних знань 6хв 3 Перегляд учнівських робіт 12хв 4...

Украинкский

2014-03-19

13.66 MB

1 чел.

  Тема уроку:    Площі паралелограмів.

  Мета уроку:

Навчальна мета: Закріпити знання формул і формувати навички по знаходженню площ прямокутників і паралелограмів. Ознайомитися з міні презентаціями “Математика безмежно різноманітна і міститься у всьому”.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне мислення. Розвивати уміння  співвідносити реальний предмет з його символом.

Виховна мета: Виховувати спостережливість. Формувати відчуття власної гідності.

Дидактична мета: Забезпечення переносу  знань і способів дій в нові умови.

Корекційна мета: Стимулювання мовної активності, активізація зорової пам’яті і стабілізація уваги, дрібної моторики рук. Формування вміння працювати за інструкцією. Корегувати коліросприйняття і автоматизувати сенсорні дії.

Тип уроку:         Урок застосування знань і формування навичок.

Підтип уроку:    Урок творчого застосування знань і вдосконалення вмінь.

Підготовча робота:  За тиждень  до проведення уроку учні класу об’єднуються в три групи і отримують завдання, застосовуючи знання теми «Площі прямокутників і паралелограмів»:

1. Підрахувати скільки коштує ремонт класу;

2. Дізнатися скільки паперу необхідно витратити на виготовлення підручників для восьмикласників країни;

3. Обчислити, скільки насіння і розсади потрібно, щоб прикрасити найбільшу шкільну клумбу.

Вчитель консультує учнів, допомагає створити презентацію, тощо.

Обладнання:  Мультимедійна дошка, презентації вчителя і учнів, набори паралелограмів, картки - консультанти, картки – інструкції, картки з домашнім завданням, креслярські інструменти, банки з фарбою, тестові завдання для роботи за комп’ютером.

Хронологія уроку.

Вид діяльності

Час

1

Організаційний момент

4хв

2

Актуалізація опорних знань

6хв

3

Перегляд учнівських робіт

12хв

4

Тестування і практичні завдання

18хв

5

Підсумок уроку

3хв

6

Домашнє завдання

2хв

45хв

 

ХІД УРОКУ

                                      1. Організаційний момент.

    Ми сьогодні проведемо  не звичайний урок з теми : « Площі прямокутника і паралелограма»,

а спробуємо довести справедливість слів Миколи Яругіна , що  : «Математика безмежно різноманітна і міститься у всьому»,  і де ви зможете продемонструвати свої  роботи , знання і вміння з даної теми .

  Як будь-яка справа має свою мету так і нашою метою  буде :

  1.  Закріпити знання формул,  за якими знаходять площі прямокутника і паралелограма, формувати навички їх використання.
  2.  Прийняти участь у параді презентацій.

   Діяти я пропоную наступним чином:

  1.  Провести розминку                                                                                                                                 
    1.  Переглянути презентації
    2.  Пройти тестування
    3.  Виконати практичну роботу                                                                                                                                              1
    4.  Підвести підсумок уроку

Якщо всі згодні і немає заперечень, то приступимо до розминки , яка складається з чотирьох завдань.

Ви маєте залікові листки , де на протязі уроку проставлятимете отримані бали за кожен вид діяльності, ви бачитимете результат своєї праці і зможете швидко виправити становище, при потребі.

                                               2. Актуалізація опорних знань.

1).  Учням пропонується  розв’язати  кросворд: 

  1.  Перпендикуляр, проведений з точки однієї сторони паралелограма до прямої, що містить протилежну сторону; ( висота)
  2.  10 000 м²; ( гектар)
  3.  Чотирикутник, у якого протилежні сторони попарно паралельні; (паралелограм)
  4.  Сума довжин всіх сторін паралелограма;
  5.  100 м²;  (ар)
  6.  Геометричні фігури, які мають однакові площі;  (рівновеликі)
  7.  Фігури, складені з одних і тих самих многокутників; ( рівно складені)
  8.  Додатна величина, числове значення якої  задовольняє аксіоми площ. ( площа)

    Подивіться уважно на розв’язаний  кросворд.

Хто віднайшов відповідь на запитання: «Як нам потрібно працювати, щоб досягти мети?»

(Старанно).  

2).   Наступне завдання. Учням роздаються набори чотирикутників і пропонується  зіграти в «мовчанку».  Необхідно продовжити речення, але не розмовляючи, а обравши і показавши всім потрібну геометричну фігуру із набору запропонованих .

  1.  Діагоналі перпендикулярні у………
  2.  - формула для знаходження площі …..
  3.  Всі сторони рівні у …….
  4.  Діагоналі рівні у  ……
  5.  - площа …….                                                                                                                               
  6.  S=a b  - площа……..
  7.  S=a²- площа ………..
  8.  S=d²- площа ……..

 3). Третє завдання – «знайдіть зайвий запис». Пропонується визначити, який запис не належить даній геометричній фігурі.

                                                                                                                                                                                                           2

Паралелограм:  , S= d²  ,     .

Прямокутник:  ,       ,      , .

Ромб:   ,  S=a²   ,  .

4) І останнє завдання розминки .Розв’язування задач за готовим рисунком. Учням пропонується набір задач для усної роботи і таблиця з числами  на мультимедійній дошці. Розв’язавши задачу, учні називають отримане число. Якщо таке число є в таблиці, то воно змінюється на букву .

Коли всі задачі розв’язано вірно, то з відкритих літер можна  скласти слово «МОЛОДЦІ»

  

   Рис.1                                     Рис.2                              Рис.3                               Рис.4

  

    Рис.5                                  Рис.6                     Рис.7

Молодці, ви добре справилися з завданнями розминки, і на вас чекає «Парад презентацій», де ми з’ясуємо чи насправді математика безмежно різноманітна і міститься у всьому?

                                  Розв’язування вправ, тестування. Перегляд учнівських робіт.

            

Учням пропонується представити свої роботи.

1).  І першими, я запрошую команду : «Будівельник». 

Учні розповідають як визначити потрібну кількість фарби, вапна і  шпалер , щоб відремонтувати класну кімнату.

 

Демонструють свою презентацію.  Пропонують іншим командам алгоритми знаходження необхідної кількості будівельних матеріалів і підводять підсумок своєї роботи.

             Підсумок.

   

        

Висновки:

      1. Ремонт класного приміщення коштує 863грн. без вартості робіт і інструментів

  1.  Ми навчилися обчислювати площі прямокутників і їх різноманітних конфігурацій.
  2.  Ми навчилися визначати кількість і вартість будівельних матеріалів, необхідних для ремонту.
  3.  Ми зрозуміли, що потрібно зберігати шкільне майно. Ремонт – коштовне  задоволення.

 Дякуємо, актуальне, практичне питання ви розглянули.                                                                                 

Доповідачам я пропоную зайняти місця за комп’ютерами і виконати тестові завдання .                                                       3

           

            

            

              

Завдання класу:    

    У вас на руках є «алгоритм знаходження необхідної кількості фарби», і ви отримуєте по банці

фарби ( вагою в 1кг і 250г) , скориставшись ним дізнайтеся ,скільки парт можна пофарбувати даною кількістю фарби.

Який результат ви отримали.

1.  ( 250г:  (  1,2м·0,5м·100г/ м²) . 4пофарбовані  парти і 10г залишку ) 2. ( 1000г: ( 1,2м·0,5м · 70г/ м²). 23 пофарбовані парти і 34г залишку)

Поясніть, як виконували завдання.

«Будівельники» , час вичерпано. Повертайтеся на робочі місця.

    Хвилинка відпочинку.   Забудемо на хвилинку про площі, звернувшись до будівельних матеріалів.   

       

Запитання класу:

2) З якого матеріалу, яка фігура виготовлена . Вкажіть теплий він чи холодний, гладенький чи ні?

3) Запам’ятайте картинку, вам необхідно буде знайти відмінності.                                                                

4) Вкажіть 7 відмінностей, які ви помітили.                                                                                                                                   4

   Молодці, ви були дуже уважні .

   А зараз , не послаблюючи своєї уваги, переглянемо наступну роботу.

 2).  До виступу запрошується команда : «Екологи». 

Учні розповідають, як знайшовши площу сторінки кожного підручника і помноживши на кількість сторінок, тираж видання,  віднайшли кількість витраченого  паперу  і, скориставшись даними з Інтернету, отримали наступні  результати:

  1.  На виготовлення лише підручників для восьмикласників потрібно  22207371м² паперу;

  

  1.  Для виготовлення 1000м²  знищується 2 дерева, а для  виготовлення  22207371м² паперу-4441дерево;
  2.  Одне доросле дерево виробляє кисню для трьох осіб, а 4441 дерево для 13323осіб.

Висновок.

  1.  Чи маємо ми право погано навчатися, якщо дерева заплатили за наші знання своїм життям?
  2.  Чи маємо ми право погано навчатися, якщо Земля заплатила за наше навчання кубометрами свіжого повітря?                                                                                                                                      
  3.  Давайте берегти підручники і ми допоможемо природі і собі.

           Після показу презентації  «Екологи»  роздають однокласникам листівки.

Дякуємо за вашу активну життєву позицію, я думаю, кожен присутній небайдужий до того, в якому світі доведеться жити нам і нашим нащадкам.   

Я вас запрошую до комп’ютерів , вас чекає виконання тесту, а класу пропонується розв’язати задачі.

    Задача 1.  Розрахуйте площу зелених насаджень    ( у га), що необхідна місту Конотопу, в якому проживає     94,5 тис. чоловік,     якщо 1га. лісу поглинає за рік стільки вуглекислого газу, скільки видихає за цей час 200 чоловік.                   5

   Задача 2.  Скільки дерев необхідно мати на  4сотки території нашої школи, щоб забезпечити учнів і працівників киснем, якщо навчається і працює в ній  237 чоловік, а площа шкільної території 20000м²?    

Який результат ви отримали і  як саме знайшли розв’язок? 

( 94500:200=472,5га, 472,5 ·10000=4725000м.кв. ) 

 Діти, що працюють над тестовими завданнями, час вичерпано. Проставте бали в залікові листки і повертайтеся на місця.

3). Надається слово  команді : «Квіточки».

Учні демонструють презентацію і розповідають, як визначали площу ділянки, обрали масштаб і створювали моделі майбутнього квітника, визначалися з сортами квітів,  кількістю( за площею) та вартістю насіння і розсади для квітника , створили картки –консультанти . 

Висновок зроблений в результаті роботи.

Знання з теми «Площі прямокутників і паралелограмів допомагають нам:

  1.  Визначати площі ділянок;
  2.  Планувати розташування насаджень;
  3.  Розраховувати кількість посадочного матеріалу;
  4.  Створювати гарний настрій і красу.

Дякую, розглянуте вами питання актуальне в цю пору року.   

   Виконайте тестові завдання, поки інші, користуючись «картками – консультантами»,  виконуватимуть практичне завдання.

Відшукати площі запропонованих фігур і обчислити їх відношення.

Учням видаються виготовлені з картону ромб і паралелограм.

 Яке число ви отримали і яким чином.  (паралелограм 10·15=150см², ромб 20·12:2=120см²  5/4 = 1,25)

Діти, що працюють над тестовими завданнями, час вичерпано, повертайтеся на  робочі місця.

  Ви переглянули роботи однокласників і побачили , що математика, площі  прямокутника і паралелограма , необхідні при: будівництві і ремонті оселі; впорядкування садиби; охороні оточуючого середовища; тощо. Математика безмежно різноманітна і міститься у всьому!

                                                        Підсумок уроку 

Урок добігає кінця і час підбивати підсумки.

Перед нами стояла мета :

  1.  Закріпити знання формул,  за якими знаходять площі прямокутника і паралелограма, формувати навички їх використання.
  2.  Прийняти участь у параді презентацій.

Чи досягли ми мети, яка була поставлена ? Яким чином? Під час виконання яких завдань?

Я згодна з вами, що мета уроку досягнута,  і продовжимо працювати над її досягненням вдома .

Домашнє завдання. 1).Так як на наступному уроці ми будемо вивчати площі трикутників, вам необхідно перечитати § 15 за підручником 7 класу і § 5 за підручником 8 класу і виписати всі визначення і теореми, які ви зустрінете в тексті.

                                 2). Виконати наступні завдання:                                                                                                                   6

№ 1.  Знайти площу незафарбованої ділянки на картці.

№ 2. Побудувати паралелограм зі стороною в 4см, рівновеликий з незафарбованою ділянкою.

Є запитання по виконанню домашньої роботи.

     

Ось і дзвоник.  Мені було приємно з вами працювати, ми молодці і давайте собі поаплодуємо і усміхнемося один одному.

Урок закінчено. Дякую за  роботу. До зустрічі.

                                                                                                                                                                                7


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11214. Структура слога 95.5 KB
  ЛЕКЦИЯ 8 Структура слога. Проблема слога. Фонетические характеристики английского слога в английском языке. Слог как фонетическая и фонологическая единица. Различные трактовки слога. Теории слогообразования. Структура слога. Слогообразующие звуки в анг...
11215. Учение о фонеме. Различные трактовки понятия фонемы фонологическими школами 120.5 KB
  ЛЕКЦИЯ 5. Учение о фонеме. Различные трактовки понятия фонемы фонологическими школами. Генеративная фонология. Английская фонетическая школа. Московская фонологическая школа. Копенгагенский структурализм. Ленинградская фонетическая фонологическ
11216. Учение о фонеме. Основные направления в рамках учения о фонеме 100.5 KB
  ЛЕКЦИЯ 4 Учение о фонеме. Основные направления в рамках учения о фонеме психологическое функциональное абстрактное физикалистское. Различные трактовки понятия фонемы фонологическими школами пражский структурализм американский структурализм. Ос
11217. Фонетика и фонология изучаемого языка. учение о фонеме 57.5 KB
  ЛЕКЦИЯ 3. Фонетика и фонология изучаемого языка. учение о фонеме Теория фонемы. Абстрактный материальный и смыслоразличительный аспекты фонемы. Фонема и аллофоны. Функции фонемы. 1.Теория фонемы. Основные направления в рамках учения о фонеме.
11218. Фонемный состав английского языка. Гласные 131 KB
  ЛЕКЦИЯ 7 Фонемный состав английского языка. Гласные. Релевантные и нерелевантные признаки в системе английских гласных фонем. Система фонологических оппозиций и принципы классификации английских гласных фонем. Фонологический статус английских дифтонго...
11219. Фонемный состав английского языка. Согласные 130 KB
  ЛЕКЦИЯ 6 Фонемный состав английского языка. Согласные: Релевантные и нерелевантные признаки в системе английских согласных фонем. Принципы классификации английских согласных фонем. Система английских согласных фонем. Различные трактовки английских аффр
11221. Фонетическое слово, синтагма, фраза, фоноабзац, текст. СЛОГ 93.5 KB
  Лекция 9 Фонетическое слово синтагма фраза фоноабзац текст. СЛОГ На предыдущей лекции мы выяснили что слог представляет собой симбиозную фонетикофонологическую единицу. Просодические единицы такие как например ударение и тон влияют в большей степени на сло
11222. Фоностилистическая дифференциация речи. Предмет и задачи фоностилистики 121 KB
  ЛЕКЦИЯ 14. Фоностилистическая дифференциация речи. Предмет и задачи фоностилистики. Как мы убедились в предыдущих лекциях произношение не может быть однородным. Оно меняется под воздействием многочисленных факторов. Поскольку эти факторы никак не влияют на переда...