54820

Іван Іванович Кирій «Незвичайний пацієнт»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Форми методи і прийоми роботи на уроці: робота в групах самостійна робота учнів робота з підручником робота з картками підсумкового контролю словникова робота інтерактивний метод Мікрофон вправа на вдосконалення читацьких навичок. Робота в картках підсумкового контролю У скільки років І. Словникова робота Учитель. Словникова робота.

Украинкский

2014-03-19

65.5 KB

3 чел.

Міністерство освіти та науки України

Харцизький міський відділ освіти

міський методичний кабінет

Харцизька загальноосвітня

школа І-ІІІ ступенів №7

Харцизької міської ради

Донецької області

  

Тема. І.І. Кирій «Незвичайний пацієнт»

                                                     Учитель

                                                                        початкових класів

    Гаврилова Олена

    Василівна

                                     

2012 р.


     
Тема. Іван Іванович Кирій «Незвичайний пацієнт»

Мета: виховувати інтерес до читання творів І.І.Кирія;

удосконалювати навички читання, читання в особах;

поповнювати словниковий запас дітей;

розвивати уміння характеризувати дійових осіб;

розвивати зв’язне мовлення школярів, спостережливість,

уяву,пам’ять;

виховувати бережне ставлення до природи, до тварин,

птахів, рослин, високі моральні якості.

Обладнання: портрет І.І.Кирія, мікрофон, набір словникових

 слів,колективний творчий малюнок учнів «На пляжі»,

 виставка  малюнків дітей на теми «Професії   моїх

 батьків», «Ким я хочу бути?», костюми дітей для

 проведення інсценізації уривка вірша В.В. Маяковського

«Ким бути?»,костюми для проведення інсценізації

 діалогів до оповідання  І.І.Кирія «Незвичайний  

 пацієнт», ліричний музичний запис,картки підсумкового контролю.

Форми, методи і прийоми роботи на уроці: робота в групах,  

самостійна робота учнів, робота з підручником, робота з

картками підсумкового контролю, словникова робота,

інтерактивний метод «Мікрофон», вправа на    

вдосконалення читацьких навичок.

Тип уроку: інтегрований урок читання та економіки,

         засвоєння нових знань

            Хід уроку

(До початку уроку гості, вчителі  знайомляться з виставкою дитячих малюнків  «Професії моїх батьків», «Ким я хочу бути?» )

І Організація класу

Ми за парти тихо сіли,

Випрямили спини.

Разом ноги стоять,

Спокійно руки лежать.

Ми  уважні,ми активні -

Хочемо читати і відповідати.

ІІ Оголошення плану уроку

1.Мовна розминка

2.Складання реклами уроку

3.Ознайомлення з творчим і життєвим шляхом І.І.Кирія.

4.Фізкультхвилинка

5. Опрацювання твору «Незвичайний пацієнт»

6.Підсумок уроку.

7. Домашнє завдання

ІІІ Мовна розминка

       1. Вправа на розвиток мовленнєвого апарату

Скоромовка

        У річці не спиться вусатому сому,

        Сому вусатому сумно самому.

2. Вправа на розвиток правильного інтонування

       Реклама.  Реклама?  Реклама!

ІV Складання реклами уроку

1. Інтерактивний метод «Мікрофон».

Учитель. Що означає слово «реклама»?

   Реклама це поширення відомостей про товар, його якість та можливості придбання.

- Де можна побачити, почути рекламу?

- Давайте складемо рекламу нашого уроку. Яким має бути наш урок?

          Урок має бути: Ми будемо:

Цікавим   Уважними

Незвичайним  Зосередженими

Навчальним  Активними

 Кмітливими

 Організованими

 Розумними

V Мотивація навчальної діяльності учнів

   Оголошення теми  і мети уроку

1. Гра «Здогадайтеся: про кого або про що я розповідаю».

   Мрійник, вигадник, казкар, поет, фантазер – (письменник)

2. Ознайомлення з життєвим і творчим шляхом І.І. Кирія

 

Учитель. Сьогодні ми познайомимося з життєвим і творчим шляхом І.І. Кирія.

      Наша творча група «Пошукова» підготувала повідомлення про життєвий і творчий шлях цього письменника.

 

1 учень.

      І.І. Кирій народився 12 червня 1924 року на Київщині в с. Пасківщина Згурівського району, вже в 12-ть  років став юнкором республіканської газети «На зміну», а коли йому минуло 15 років, усе село здивувалось. Іванко Кирій написав оповідання «В степу» і нагороджений ІІІ  республіканською премією.

      Після закінчення  Згурівської середньої школи працював у сільській раді. А вечорами писав. Одна за одною з’являються його статті в районній газеті.

2 учень.

      Після воєнні роки були важкі. Іван Іванович  пішки міряв  дороги покриті то пилом, то грязюкою, але ніколи не нарікав на свою долю, на труднощі. Працював і вчився: спочатку в культуро освітньому технікумі, потім у Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка на факультеті  журналістики.

3 учень.

      І.І. Кирій захопився роботою з дітьми і почав писати для дітей, став дитячим письменником, друкував свої твори у журналі «Барвинок», а  в 1958 р. вийшла його перша книжка «Ключі до щастя». Слідом за нею з'являється одна за одною збірки  оповідань для дітей «Як ми їздили в Каховку», «Сигналісти», «Мій друг Кася», «Пташкам  літати в небі », збірки гуморесок «Хитра штука закарлюка» та інші. В 1974 році була видана повість для дітей «П'ята осінь».

4 учень.

      Цікаво, що своїх героїв І.І. Кирій не вигадує, а вміє знайти в житті. Щоб краще проникнутись життям сучасного школяра, мріями дітей, Іван Іванович часто зустрічається з учнями.

      У 1998 році на 75 році життя не стало людини великої щирої душі Івана Івановича Кирія.

     У нашій міській бібліотеці ви можете взяти і прочитати твори І.І.Кирія «Над Дніпром», «Хлопці з Вишневого», «Ровесники», «Братова медаль».

   3. Робота в картках підсумкового контролю

- У скільки років І.І. Кирій став юнкором республіканської газети «На зміну»

             А) 10 років Б) 12 років В) 14 років

- І.І.Кирій для своїх творів героїв

            А)вигадував                    Б)брав з газет і журналів

    В) умів знаходити в житті

  4. Бесіда вчителя.

    Іван Іванович Кирій з дитинства мріяв стати письменником.

    Час летить дуже швидко і через кілька років ви виберете професію про яку мрієте. Увесь курс економіки 4 класу називається «Моя майбутня професія». Ми вивчаємо тему «Житло» і обов’язково знайомимось з професією інженера, архітектора, будівельника, тему «Реклама» - знайомимось з професією продавця, менеджера, адміністратора.

     Наші гості вже познайомились з виставкою малюнків учнів нашого класу. А хто ще все ж таки сумнівається у своєму виборі, подивіться інсценізацію вірша В.В. Маяковського «Ким бути?».

 

  5. Театральна хвилинка

Інсценізація уривка з вірша В.В. Маяковського «Ким бути?»

     

  6. Словникова робота

Учитель. На вашу думку, хто такий пацієнт?

    Пацієнт – хворий, який лікується у лікаря.

- Сьогодні ми познайомимося  з оповіданням І.Кирія «Незвичайний пацієнт». А чому він незвичайний, ви скажете після того, як ми прочитаємо оповідання.

   7. Повторення правил читання

8. Словникова робота.

Учитель. У тексті вам зустрінуться слова, значення яких треба пояснити.

вирував – бурлив, клекотів

кортіло - хотілось

стрепенулось – здригнулась всім тілом

чимдуж – дуже швидко

нахромився – зачепився за щось

здригнувся - затрусився

відсахнулася – відштовхнулася

занурився – пішов під воду

9. Читання тексту вчителем

Перевірка первинного сприйняття

(Робота в картках підсумкового контролю)

  •  Що робила Тетянка на березі моря?

а) дивилась на чайок

б) гралася з друзями

в) чекала маму

10. Читання учнями тексту «блискавкою»

Перевірка первинного сприйняття

(Робота в картках підсумкового контролю)

    - Ким працювала Тетянчина мама?

а) лікарем-хірургом        б) лікарем-терапевтом        в) ветеринаром

   - Який звук долинав з моря?

а) крики чайок         б)галас дітей               в) жіночий зойк

   - Хто плив до берега?

а)спортсмен-плавець       б)дельфін           в) акула

11. Читання діалогу підготовленими учнями

Перевірка первинного сприйняття

(Робота в картках підсумкового контролю)

   - Що було на боці у дельфіна?

а) рана                            б) подряпина               в) риб'яча луска

   - До кого побігла Тетянка по допомогу?

а) до ветеринара       б)до адміністратора санаторія

в) до мами

12.Гра «Дощик, дощ, сонце»

Учитель. Я  промовлятиму ці слова,а ви читатимете текст відповідним голосом.

         «Дощик» - напівголосне хорове читання  (пошепки);

         «Дощ» - голосно, швидко;

         «Сонце» - читання мовчки.

Робота в картках підсумкового контролю

   - Що мама спритно вкинула у рот дельфіну?

а) рибу              б) цукерку                         в) кілька таблеток

13.Читання другого діалогу підготовленими учнями

- На вашу думку, як закінчиться це оповідання ?

14. Читання учнями тексту про себе

Робота в картках підсумкового контролю

- Коли чоловіки нарешті відпустили дельфіна він …

   а) закричав             б)полегшено зітхнув          в)почав бити хвостом

VІ  Підсумок уроку

Учитель.

- Чому оповідання називається «Незвичайний пацієнт»

- Яка основна думка оповідання?

Учитель. Якщо людині, тварині, птаху, комасі, рослині потрібна допомога, треба докласти всі зусилля, щоб їм допомогти. Тільки від нас  людей залежить чи буде квітучою наша планета, чи залишаться на ній ці види рослин, птахів, тварин які зараз живуть на Землі.

            Надамо слово групі «Захисників природи»

1 учень. Я звинувачую людину в тому, що вона знищила таку корисну тварину, як морська корова, її безформенне тіло сягало

9 метрів, важило до 40 тонн, а молоко було смачним і цілющим.

2 учень. Ще один приклад — мандрівний голуб, останній з яких помер у зоопарку на початку XX століття. Величезні зграї цих птахів знищувались заради смачного м'яса.

 3 учень. А скільки колись в Україні було пугачів! Де ярок, де лісок чи балка, де степові чагарники, там вже не чутно його характерне «Пу-гу! Пу-гу». Пугача в Україні меншає. А красень тур? Останній тур був убитий у XVII столітті. За останні  150 років з обличчя Землі зникло 150 видів птахів!

4 учень. Інтенсивне вирубування лісу, різке скорочення площ старих листяних лісів, особливо дібров, застосування мисливських капканів, призвело до того, що популяція лісового кота значно зменшується.

5 учень. Занести рідкісних та зникаючих тварин і рослин до Червоної книги – лише частина справи. Потрібно ще й багато робити для їх охорони і збереження.

Рефлексія

- Що вам найбільше запам'яталося і сподобалося на уроці?

Що ви цінуєте:

  •  нові знання;
  •  думку товаришів;
  •  допомогу вчителя.

VІ І  Домашнє завдання

Прочитати оповідання І.І. Кирія «Незвичайний пацієнт», читати оповідання в особах, підготувати розповідь про дельфінів.

Література

  1.  Астон Клер. Тварини. Харків:Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2009 р.
  2.  Маяковський В.В. «Кем быть?»
  3.  Науменко О.В. Читанка. Підручник для 4 класу. Частина 1. Київ «Навчальна книга» 2004 р.
  4.  Програми для середньої загальноосвітньої школи 1-4 класи. Видавництво «Початкова школа» Київ-2006 р.
  5.  Програми курсів за вибором для загальноосвітніх навчальних закладів. Варіативна складова Типових навчальних планів 1-4 класи. Упорядники: Л.Ф.Щербакова, Г.Ф.Древаль. Тернопіль 2009 р.
  6.  Станкевич Т.О. «Атлас тварин і рослин України» Харків «Талант» 2010 р.
  7.  Матеріал журналів «Початкове навчання та виховання» Харків:ВГ Основа» 2011 р.   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28985. RDA модель 31 KB
  Коды компонента представления и прикладного компонента совмещены и выполняются на компьютере клиенте кот реализует как функции ввода и отображения данных так и прикладные функции т. Поддержка разного интерфейса компонента представления. Проблемы с администрированием приложений поэтому при необходимости изменения прикладного компонента необходимо переписывать всю программу целиком.
28986. DBS модель 31 KB
  На компьютере клиенте находится представительские прикладные функции которые реализует прикладной компонент реализуемый на компьютере сервере в виде хранящих процедур. Компонент доступа к информационным ресурсам связан с ядром БД так же находится на компьютере сервере совместно с прикладным. Пользователь через компонент представления вызывает необходимые процедуры из прикладного компонента. Прикладной компонент формируется внутри SQLзапрос компонента доступа извлекает необходимую информацию из БД обрабатывает ее и отправляет ее через...
28987. AS модель 32.5 KB
  Компонент представления расположен на ПКклиенте. Прикладной компонент выполняется на сервере приложений отдельный удаленный ПК. Доступ к информационным ресурсам необходимый для решения прикладных задач обеспечивается аналогично RDAмодели: SQL запрос к компоненту доступа обратно на сервере приложения обрабатываются данных где происходит их обработка и результат отправляется на ПКклиент. Отличия от RDA модели и от DBS модели заключаются в том что прикладной компонент вынесен на отдельный ПК группу ПК так называемое трехзвенная схема.
28988. FS модель 30.5 KB
  Суть: один из ПК сети является файлсервером ПК сервер содержит файлы с данными работает под управлением сетевой ОС. Пользователь забирает файл с данными с ПКсервера и обрабатывает в своем приложении. Файловый сервер обеспечивает доступ к файлом и БД предоставляет в общее пользование дисковое пространство для хранения информации и данных а так же сетевое оборудование. ограниченное колво операций с файлами; 3.
28989. Способы связи ПК и соответствующие виды компьютерных сетей. Виды взаимодействия (доступа) ПК в сети 23 KB
  Виды взаимодействия доступа ПК в сети. образуются распределенные корпоративные компьютерные сети соединённые каналами связи нескольких локальных сетей доступ из вне строго регламентирован; глобальные сети общего доступа совокупность ЛВС и индивидуальных ПК; специальные сети пример: сеть банкоматов сеть кассовых аппаратов сеть телеконференций. Сетевой ресурс ресурс одного компьютера доступный с другим ПК в сети информация программы сетевое оборудование. Сервер ПК сети который представляющий сетевой ресурс.
28990. Локальные компьютерные сети: типы, классификации, состав 30 KB
  Для создания сети компьютеры должны быть связаны линейными связями: витая пара оптиковолоконный кабель беспроводные радиоканалы WIFI. Применяемые технические средства и топологии сети определяет скорость передачи информации в такой сети. Работу сети организует системный администратор который назначает пользователю сетевой ресурс права доступа к нему а так же имя и пароль пользователю.
28991. Звезда шина 63.5 KB
  Топология физическое расположение компьютеров узлом коммутации и линий связи в сети а также их организационное взаимодействие. Все ПК подключены к единому узлу коммутации.
28992. Кольцо 44.5 KB
  Кольцо. ПК подключены к повторителям кот соединены шиной данных в однонаправленное кольцо. Обмен: Кольцо бывает тактированное и маркерное.
28993. Глобальная сеть Интернет 84.5 KB
  Магистральный канал основная часть сети Интернет является совокупностью марштрутизаторов и высокоскоростных каналов связи оптоволокно или спутниковый радиоканал 2. Серверы сети узлы сети содержащие информационные ресурсы сети. программ агентов извлекающих информацию и передающих ей в сети.