54849

Прес-конференція банку «Первісна» (навчальне заняття з алгебри і початків аналізу)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

У нас з колегою виникло непорозуміння щодо кількості первісних для даної функції. Тестові завдання Яка з наведених функцій є первісною функції f x = x4 А Fx = 4x3; Б Fx =; B ; Г Fx = x5. Знайдіть загальний вигляд первісної функції f x = x –: x2 –x C; Б 4x C; В ; Г x2 – C. Укажіть загальний вигляд первісної функції f x = 2x3 6x: А 6x 6 C; Б; В x4 2x3 C; Г 4x4 3x2 C.

Украинкский

2014-03-19

2.1 MB

3 чел.

Прес-конференція банку «Первісна»

(навчальне заняття з алгебри і початків аналізу)

Автор: Федченко Любов Іванівна, викладач вищої категорії професійно-педагогічного коледжу Глухівського національного університету імені Олександра Довженка.

Мета: закріпити знання студентів про первісну; формувати уміння і навички  

обчислення первісних, користуючись таблицею первісних та правилами 

знаходження первісних;

          розвивати логічне мислення, творчу активність, вміння самостійно  

застосовувати набуті знання, активізувати пізнавальну діяльність;

          формувати навички правильної математичної мови.

Обладнання: проектор, таблиця первісних.

Епіграф:  Яка радість особливо велика? Коли вдається досягти бажаного. (Фалес

Мілетський, давньогрецький учений (VI ст. до н.е.))

«Математикаце мова плюс міркування, це наче мова й логіка разом.

  Математикаце знаряддя для міркування.» Р. Фейнман

Не достатньо мати гарний розум, необхідно ще вміти його 

використовувати». (відомий французький математик Р.Декарт)

Хід уроку

І. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

         Життянайчарівніший дар природи, але, щоб воно приносило радість, потрібно навчатись працювати захоплено, прагнути полегшити свою працю та вдосконалити її звичайні форми.

          Сьогодні ми з вами перенесемось у зачарований науковий світ. Уявімо, що ми на прес-конференції банку, де обговорюється питання «Первісна», її обчислення, користуючись таблицею та правилами обчислення первісної.

Ми з вами знаходимося біля дверей нашого банку, спробуємо відімкнути кодовий замок установи. Для цього ви маєте назвати первісну для кожної з даних функцій.

1)    2)        3)

)     5)      6)  .

 

          Отже, двері банку «Первісна» відкриті і ми можемо розпочати наш робочий день. Оскільки наш банк відкрито недавно, то не вся громадськість знає про роботу нашої установи. Отже, щоб привернути увагу громадськості, запросити клієнтів до нашого банку, ми проведемо прес-конференцію для представників засобів масової інформації.

На нашій конференції присутні кореспонденти, журналісти різних науково-популярних газет, журналів, телепередач тощо.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу (відповіді на запитання журналістів).

  1.  Газета «Банківська справа». 

У мене запитання до директора банку. Поясніть, будь ласка, що означає назва вашого банку «Первісна» та як називається операція знаходження первісної. Дякую за відповідь.

  1.  Журнал «Історія і право».

Скажіть, будь ласка, хто з математиків відкрив інтегральне числення. Дякую за відповідь.

Відповідь: Інтегральне числення виникло з потреб обчислення площ плоских фігур і об'ємів довільних тіл. Ідеї інтегрального числення беруть свій початок у роботах стародавніх математиків. Свій вклад в розвиток інтегрального числення зробили Архімед, німецький астроном Йоган Кеплер (1571-1630), італійський математик Кавальєрі (1598-1647).

Ідеї Кеплера, Кавальєрі та ін. вчених стали грунтом, на якому І.Ньютон і Г.Лейбніц відкрили інтегральне числення. Розвиток інтегрального числення продовжили Л.Ейлер та російський математик  П.Л.Чебишев (1821-1894), який розробив способи інтегрування деяких класів ірраціональних функцій.

Сучасне означення інтеграла належить О.Коші. Термін «інтеграл» був запропонований у 1690 році братом Й.БернуліЯкобом Бернулі (1654-1705).

  1.  Юридична газета.

У нас з колегою виникло непорозуміння щодо кількості первісних для даної функції. Допоможіть, будь ласка. А ще ми хочемо знати які властивості має первісна.

  1.  Телепередача «Успішний бізнесмен».

Я гадаю, що під час розв'язування вправ мені потрібно буде користуватись правилами знаходження первісних. Нагадайте нам, будь ласка, ці правила. Дякую за відповідь.

Газета «Аргументи і факти».

Я хочу провести тестування всіх присутніх, щоб більше дізнатись про співробітників банку.

Тестові завдання

  1.  Яка з наведених функцій є первісною функції f (x) = x4?

А) F(x) = 4x3;         Б) F(x) =;         B) ;          Г) F(x) = x5. 

2. Знайдіть загальний вигляд первісної функції  f (x) = x:

  1.  x2x + C;    Б) 4x + C;   В) ;   Г) x2 –+ C.

        3. Укажіть загальний вигляд первісної функції  f (x) = 2x3 + 6x:

А) 6x + 6 + C;    Б);      В) x4 + 2x3 + C;      Г) 4x4 + 3x2 + C.

4. Яка з поданих функцій є первісною функції f (x) = 3x?   

А)  ;      Б) F(x) = 3x ln3;    В) F(x) = 3x;            Г) 

5. Яка з наведених функцій є первісною функції :

A)   Б)    В)  Г)

. Укажіть загальний вигляд первісної функції  f(x) = 10x4 -  6x.

 А) 2x5x2 + C;     Б) 2x5x2 + C;     В) 5x5x2 + C;     Г) 40x3+ C. 

Х

Правильні відповіді відмітьте 

___________________________  

                       ПІ студента

А

Б

В

Г

1

2

3

4

5

6

 Викладач.  Повторення теоретичного матеріалу закінчено. Дякую всім за участь. Отже, журналісти зібрали необхідний матеріал для розв'язування вправ. Прошу зробити перерву в нашій прес-конференції. Розглянемо декілька вправ на закріплення правил знаходження первісних.

  1.  Знайти первісну функції (усно):
  2.     
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  Розв’язування вправ на знаходження первісної, яка задовольняє дану умову:
  10.  
  11.  , графік первісної проходить через точку А(3;1).

А зараз продовжимо нашу прес-конференцію. Відповідаємо на запитання журналістів.

  1.  Видавництво «Шпаргалка студенту» просить надати допомогу в розв’язання вправи.

Для функції  знайти первісну F), графік якої проходить через точку А().

  1.  Телепередача «Віриш? Не віришпросить перевірити виконання вправ:
  2.  
  3.  
  4.  

Видавництво «Екзамен без проблем» має багато запитань до нашого банку. Отже, зараз усі займемося підготовкою відповідей видавництву.

Знайдіть первісну функції, графік якої проходить через вказану точку.

  1.  
  2.  ,  A(1;8).
  3.  
  4.  

Д/з. Радіопередача «Роблю сам» чекає на письмові відгуки про виконання завдань.

  1.  
  2.  
  3.  
  4.  .
  5.  

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12825. Выбор универсальных средств измерения (СИ) линейных размеров деталей «вал» и «фланец» 852.5 KB
  Лабораторная работа №2 дополнение Выбор универсальных средств измерения СИ линейных размеров деталей вал и фланец Цель работы: освоить директивный подход к выбору универсальных СИ. Теоретическая часть Факторы которые необходимо учитывать при выборе уни
12826. Моделювання режимів роботи логічних функцій 1.77 MB
  Настав час електроніки та електроенергетики яка відіграє досить важливу роль в житті людства та сучасному суспільстві. Саме розвиток енергетики сприяв розвитку електроніки та багатьох інших невід’ємних частин сучасного суспільства...
12827. Спорт против наркотиков 840 KB
  ВВЕДЕНИЕ По определению Всемирной Организации Здравоохранения: Здоровье это состояние полного физического психического и социального благополучия а не только отсутствие болезней и физических дефектов. На сегодняшний день главным парадоксом современной медиц
12828. Спорт есірткіге қарсы 734.34 KB
  КІРІСПЕ Бүкілдүниежүзілік Денсаулық Сақтау ұйымынын анықтауы бойынша: Денсаулық дегеніміз аурулардың және дене кемістіктерінің болмауы ғана емес ол толық дене психикалық және әлеуметтік әлауқат жағдайы. Заманауи медицина адам денсаулығына жетуін өз мақсаты рет...
12829. Счастливый случай телевизионная версия игры для детей 59.5 KB
  Счастливый случай Форма: телевизионная версия игры. Игра состоит из 4х геймов: вопрос ответ блиц ты мне я тебе темная лошадка. Области вопросов на вертушке. Синий спорт красный география оранжевый искусство зеленый общие вопросы желтый история...
12830. Степной огонь. Разработка урока-игры. 43.5 KB
  СТЕПНОЙ ОГОНЬ. Прежде чем приступать к самостоятельному проведению игры предпочтительно проконсультироваться с психологом специалистом в области игровых технологий. Цель игры: Игра дает возможность наглядно и подробно представить участникам особенности одног...
12831. Слово за слово отрядная игра для пионерского лагеря 31 KB
  Цель: дать возможность детям проявить себя в способности быстро составлять слова и работать командой. Задача: занять детей всего отряда интересным делом. Возраст: 13 отряды Реквизит: таблички с буквами распространенные по 68 редкие по 24 цифрами и те...
12832. СВЕТСКИЙ РАЗГОВОР 35 KB
  ОД: СВЕТСКИЙ РАЗГОВОР Цель: повысить интеллектуальный уровень детей за счет расширения их кругозора в узком вопросе. Задача: Занять детей всего отряда интересной и полезной деятельностью после подвижных игр и мероприятий. Необходимый реквизит: при желании можно у
12833. Самураи игра на сообразительность, развивает зрительную память 20.5 KB
  САМУРАИ. Задачи: игра на сообразительность развивает зрительную память. Период смены: после орг. периода но раньше середины всей смены. Возраст детей: с 9 лет. Продолжительность: Количество детей: чем больше тем лучше. Место проведения: везде где дети могут се