54866

Княжа Русь-Україна. Підсумково-узагальнюючий урок

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні у нас підсумковоузагальнюючий урок з теми Княжа РусьУкраїна. В процесі гри Історичне лото закріпемо поняття з теми: князь князівство дружина віче полюддя релігія християнство Київська Русь Руська Правда ярлик хан орда язичнизтво бояри. Я створов перший збірник законів що отримав назву Руська Правда.

Украинкский

2014-04-02

66.5 KB

1 чел.

 

  

ТЕМА: Підсумково-узагальнюючий урок з теми «Княжа Русь-Україна»

МЕТА:     підвести підсумки державотворчого процесу Київської Русі,

          узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів

            з теми «Княжа Русь-Україна», продовжувати розвивати вміння

     працювати за різними формами навчання, орієнтуватися в історич-

   ному часі, виховувати повагу до історичної минувшини України.

ТИП

УРОКУ:                              підсумково-узагальнюючий

ОБЛАДНАННЯ:                ілюстрації до історичних подій,  «історичне лото»,  кросворд,

                                           таблиця, елементи костюмів київських князів.

ПЛАН УРОКУ

  1.  Організаційний момент.
  2.  Повідомлення теми та завдань уроку.
  3.  Повторення та узагальнення.
  4.  Словникова робота – «Історичне лото".
  5.  Робота з таблицею.
  6.  Зустріч гостей – київських князів:

    а)  гра  «Упізнай персону»;

    б)  гра  «Що зображено на малюнку?»;

    в)  розгадування кросворду.

    4.  Обговорювання історичних подій методом «Мікрофон».

IV.     Перевірка набутих знань (різнорівневі завдання).

V.       Підсумок.                                        

                                                    

                                                                  ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

- Добрий день, діти!

  Вже продзвенів дзвінок, і почався урок,

  урок історії, урок про те, що було.

II. Повідомлення теми та завдань уроку.

  •  Сьогодні у нас підсумково-узагальнюючий урок з теми «Княжа Русь-Україна».

На уроці ми повторимо весь навчальний матеріал з теми, опрацюємо багато цікавих завдань, а потім використаємо набуті знання під час виконання тематичної роботи в кінці уроку.

III. Повторення та узагальнення.

  1.  Словникова робота «Історичне лото».

- В процесі гри «Історичне лото» закріпемо поняття з теми:

князь, князівство, дружина, віче, полюддя, релігія, християнство, Київська Русь, Руська Правда,

ярлик, хан, орда, язичнизтво, бояри. (Учні по черзі дістають із мішечка картки з назвами понять

і визначають їх значення).

2.     Робота з таблицею.

- Необхідно заповнити пропуски в таблиці (таблиця зображена на ватмані, пропуски заповнюються маркером).

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

 V ст.

882р.

907р.

 912р.

988р.

1037р.

1199р.

1223р.

1240р. 

 Заснування міста Києва.

Прихід Олега до влади у Києві

 Похід Олега на Візантію

 Вступ на престол Ігора

 Хрещення Русі

 Початок будівництва Софії Київської

 Обєднання Галицького і Волинського князівств

 Битва на річці Калці

 Зруйнування Києва монголо-татарами

  

3.      Зустріч гостей – київських князів.

- Діти, до нас завітали високопоставлені гості, давайте привітаємо їх та вислухаємо, що вони нам про себе розкажуть.

Гра «Упізнай персону».

  •  Ми  уважно вислухаємо кожного з гостей, а потім спробуємо вгадати - хто він.

Гості:

- Мене вважають мудрою людиною. Я прихильник мирних шляхів у досягненні мети, замість війн у дипломатії користуюсь шлюбними звязками. Моя сестра та доньки одружені  з поль-ським, французьким, норвезьким, угорським королями, дехто називає мене за це тестем Єворопи. Я створов перший збірник законів, що отримав назву «Руська Правда». За час мого правління було збудовано багато чудових споруд. Деякі залишилися і до сьогодення. Наприклад, храм святої Софії.                                                                              (Ярослав Мудрий)

- Мені прийшлось правити після смерті мого чоловіка, бо наш син Святослав був малолітнім. Але мене вважають мудрою правителькою: я встановила розмір данини підлеглим племенам, встановила дипломатичні стосунки з іншими державами, зокрема з Візантією, де я була декілька разів, в Візантії я й охрестилася.                                                                             (Ольга)

- Я завзятий воїн.  Моя хоробрість передалася мені у спадок від батька. Майже весь час я         

у походах. Ніколи не нападаю на ворога нишком, підступно, завжди попереджаю ворога:

«Хочу на вас ідти».                                                                                                          (Святослав)      

- За часи мого князювання  Русь перетворилася в могутню державу. Я завершив обєднання всіх земель. Провів багато реформ.  Я охрестився сам, охрестив своїх синів, військо, а потім і все населення Києва.

                                                                                                                           (Володимир Великий)     

- Кажуть, що я підступно захопив владу в Києві вбивши Аскольда. Ставши при владі, я став величати себе князем. За короткий час я приєднав до своєї держави багато словянських племен, здійснював походи на Візантію.                                                                                (Олег)   

- Мою державу поправу вважають правонаступнецею Київської Русі. За часи мого князювання Галицько- Волинське кназівство сягнуло свого розквіту. Задля миру і спокою в державі я зва-жився на поїздку до Золотої Орди. В 1253 році у Дорогочині мене коронували.   

                                                                                                          (Данило Романович Галицький)     

-   Я правив після Олега. За часи мого правління Русь охоплювала понад 15 великих словянсь-ких племен. З підвладних земель я збирав данину-полюддя. Данину люди сплачували хутром куниці, бобра, білки; медом, житом, пшеницею, просом. Мабуть великою  була ця данина, бо люди піднялися на повстання.                                                                                                  (Ігор)

  

Гра «Що зображено на малюнку?»

-Гості прийшли не з пустими руками. Кожен з них приніс із собою малюнок, що намалювали      

Їх підданію  Спрбуємо розгадати зміст цих малюнків.

На малюнках зображено:

  •  Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь;
  •  Князь Святослав у поході;
  •  Літописець Нестор пише «Повість минулих літ»;
  •  Хрещення Русі;
  •  Оборона Києва від монголо-татар;
  •  Софія Київська;
  •  Золоті ворота.

Розгадування кросворду.

- Наступне завдання від наших гостей – відгадати кросворд.

Завдання (зачитує один з гостей, записує інший):

1. Сестра трьох братів, засновників Києва (Києва).

2. Княгиня, котру народ прозвав «мудрою» (Ольга).

3. Річка, в якій хрестили киян. (Дніпро).

4. Назва собору, що було збудовано за часів Ярослава  Мудрого(Софійський).

5. Легендарний засновник Києва (Кий).

6. Релігія, яку прийняла Київська Русь у 988році. (християнство).

7. Місто, спалене за наказом Ольги в помсту за смерть князя Ігоря (Іскоростень).

8. Дід Володимира Великого (Ігор).

                                                                  

                                                                                                         6 х

                                        8 і г о р

                                             5к и й

                                                  с    3д

                                      4 с        т     н

                                        о    1л и б і д ь

                                        ф       я    п

                                         і        н    р

                                        й        с   2о л ь г а

                                        с        т

                                        ь        в

                                  7і с к о р о с т е н ь

                                        и

                                        й

- Шановні гості, дякуємо вам за чудові розповіді, гарні малюнки, просимо зайняти вільні місця і прийняти участь у обговоренні наступних питань уроку, оскільки, ви, як семиклас-  ники, також вивчаєте тему «Київська Русь».

4. Обговорення історичних подій методом  «Мікрофон».

- Шановні учні, перед вами на дошці  записано ряд питань, які я пропоную розглянути методом «Мікрофон».  Нагадаємо основні правила: говорити має тільки той, у кого символічний мікрофон (у нас навіть мікрофон справжній); подані відповіді не коментуються і не оцінюються; коли хтось висловлюється, інші не мають права перебивати, щось говорити, викрикувати з місця.

Питання для обговорення:

  •  За що, на вашу думку, князя Володимира Святославовича називали Великим, а Ярослава

Володимировича – Мудрим?

  •  Як ви гадаєте, чому монголо-татарам так швидко вдалося підкорити руські міста?
  •  Як ви вважаєте, чому кажуть, що Галицько-Волинська держава зберігла традиції Київської  Русі?
  •  Яку з пам’яток архітектури доби Київської Русі ви віднесли б до чудес світу? Чому?  

  •  Дякую за цікаве обговорення питань. Зараз час попрощатися з нашими гостями та перейти до тематичного оцінювання.

 IV. Перевірка набутих знань.

Тематичне оцінювання з теми «Княжа Русь-Україна»

1.  Яку назву мала давня українська держава?       6.  Вкажіть автора збірки законів «Руська Правда»

а) Україна;                                                                  а) Літописець Нестор;

б) Київська Русь;                                                       б) Князь Ігор;

в) Козацька держава.                                                 в) Ярослав Мудрий.

2.  Яку назву мало князівське військо?                   7. Вкажіть автора «Повісті минулих літ"

а) полк;                                                                        а) Літописець Нестор;

б) дружина;                                                                 б) Князь Ігор;

в) загін.                                                                        в) Ярослав Мудрий.

3.  Полюддя це-                                                         8. Кого з князів називали великим воїном?

а) збирання данини;                                                   а) Святослава;

б) вид діяльності людей;                                           б) Володимира Великого;

в) пільги для населення.                                            в) Ярослава Мудрого.

4.  Який князь за легендою заснував Київ?             9. Назвіть правителя, що князював після Ігора

а) Олег;                                                                        а) Олег;

б) Кий;                                                                         б) Святослав;

в) Ігор.                                                                         в) Ольга.  

5.  В якому році було охрещено Русь?                     10.Який князь загинув від рук своїх підданих?

а) 882р;                                                                         а) Кий;

б) 988р;                                                                         б) Ігор;

в) 1212р.                                                                       в) Володимир.

V. Підсумок  уроку.

 

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51418. Факторизация больших чисел 386.5 KB
  2 Пусть S – множество содержащее r элементов – функция выбранная случайным образом из конечного числа функций.4 Существует взаимнооднозначное соответствие между представлением числа n в виде и в виде а именно: ; . Тогда мы будем подбирать такие числа t и s чтобы было квадратом небольшого числа s. Если полученные таким образом числа и не делят n то берется или .
51419. Гражданское право. Сделки в гражданском праве 172.5 KB
  Гражданское право основывается на признании равенства участников регулируемых им отношений, неприкосновенности собственности, свободы договора, недопустимости произвольного вмешательства в частные дела, беспрепятственном осуществлении гражданских прав, восстановлении нарушенных прав и их судебной защите.
51420. РАСЧЕТ СТОИМОСТИ ТУРА 91 KB
  Выберем элемент Список на панели Формы и отчертим прямоугольник на листе Выбор. Теперь этот объект нужно связать со столбцом Тур который находится на листе Расчет. Результат помещаем в ячейку А20 на листе Расчет. Теперь на листе Выбор укажем например Испания и проверим появился ли на листе Расчет в ячейке А20 порядковый номер тура т.