54877

Радісне свято Великдень

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Коломия є музей писанки. Свячені писанки були оберегом житла від грому й вогнюа людей і тваринвід лихого ока.Жупарина Писанки Робота над мелодією дикцією диханням характером твору. Серед її інструментальних творів варіації для фортепіано Українські писанки особливо вирізняються самобутнім використанням та осмисленням української народної пісенності.

Украинкский

2014-03-19

153.5 KB

1 чел.

5 клас

Урок №29

Тема. Радісне свято Великдень
Мета:

- поглибити знання учнів про Великдень та його символи;

- познайомити з творами сучасних українських композиторів;

- вчити творчо мислити;

- показати зв’язок різних видів мистецтв та життя;

- формувати бажання учнів долучатися до мистецтва;

- знайомити з високохудожніми зразками музики,розвивати кругозір;

- розвивати вокально-хорові навички,працювати над дикцією,диханням, характером творів;

- виховувати бажання підтримувати традиції.

Хід уроку

  1.  Організація класу
  2.  Музичне вітання

Вч. Тема нашого уроку «Радісне свято Великдень».

Що за день чудовий воскресіння,
Сповнений любові і надій?
За чиїмось мудрим повелінням
Світ довкола враз помолодів.
Прямо в хату ллється сонця повінь,
Вже давно такої не було.
А душа стає моя раптово,
Наче біле лебедя крило.
Хоче в небо визволення ради
Із пітьми, що застує мені...
Воскресіння – то велика радість,
Благодать Господня навесні

Вправа «Мікрофон»

Вч. Що вам відомо про Великдень?

(відповіді учнів)

Вч. Які символи Великодня ви знаєте?

(відповіді учнів)

Вч. Як у вашій родині святкується свято?

(відповіді учнів)

Вч. Одним з головних символів Великодня є писанка. В м.Коломия є музей писанки.

Пропонуємо вашій увазі кліп на пісню «Писанка»    (див.додаток 1)


Вч. Що нового ви дізнались з цього кліпу? Чи сподобалась вам сама пісня?

Отже, писанкою український народ може пишатися перед усім світом.

Дві учениці нашого класу підготували інформацію.

Уч 1.   З глибини віків, від пращурів, нам у спадщину дісталась дивовижна писанка. Традиція писати сягає корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Люди зверталися за допомогою до сонця,вітру,води,землі. З часом ті посилання почали писати на пташиному яйці(бо вражала поява з неживого предмета нового життя). Так виникла писанка-символ нового життя,воскресіння Бога і відродження природи. Напередодні Великодня в Україні існує звичай розписувати яйця й роздарювати їх друзям з добрими намірами.

Уч 2.  Колись із писанкою чинили  магічні дії. Для гарного врожаю на свято Юрія їх котили по зеленій пшениці. Великоднього ранку молоді вмивалися водою,в яку перед тим клали крашанки та срібні монети,що мали надавати сили й краси. Свячені писанки були оберегом житла від грому й вогню,а людей і тварин-від лихого ока.Покриваючи фарбами та знаками –символами шкарлупу яйця, люди ніби захищали життя, яке зберігалося всередині, від злих сил.    

Вч. У Софіївському соборі,  в Києві,з’явилась нова мозаїка- образ Богородиці,викладений з 15 тис писанок. Авторка проекту - Оксана Мась склала все це в семи метрове полотно. Закріпила його на 54 панелях,змонтованих в приміщенні Софії Київської.

Пропоную переглянути цікавий і корисний відеорепортаж(див. додаток №2)

Вч. Багато писанкового орнаменту творчо використовують не лише сучасні художники,а й композитори. Як виконавці,ми також можемо долучитися до прекрасного єднання мистецтв.

- Розспів.
- Розучування пісні Муз.В.Таловирі
Сл.С.Жупарина
«Писанки»

Робота над мелодією, дикцією, диханням,характером твору.(фото 1,2)

Вч.  Враховуючи всі зауваження пропоную виконати пісню так, щоб перед нашими слухачами постала картина, описана в пісні

Виконання пісні

Вч. Леся (Людмила) Дичко – сучачний український композитор, учениця Костянтина Данькевича. Творчість композитора поширюється на різноманітні музичні жанри – від симфонічного,балетного,вокально-симфонічного до вокального та інструментального. Серед її інструментальних творів варіації для фортепіано «Українські писанки» особливо вирізняються самобутнім використанням та осмисленням української народної пісенності.

Творче завдання: послухайте варіації і опишіть писанки які виникли в нашій уяві.

Слухаємо: Леся Дичко «Укр. писанки»


Учні розповідають,які писанки вони уявили.


Вч. Чи доводилося вам розписувати великодні яйця? Зараз у вас буде така можливість. (Під час другого слухання діти розписують писанку-шаблон; див.фото 3)

Вч. Складаємо писанки в кошик,кожну коротко коментуючи.

Діти кріплять виготовлені писанки на дошку, де заздалегідь намальовано кошик. (див. фото 4)

Вч.  Сьогодні ми говорили про символи Великодня. Що ви нового дізналися?

(відповіді дітей)

Я вас вітаю зі святом, бажаю гарного настрою і раджу вдома,разом з близькими, розмалювати свою писанку.


Використанні матеріали

  1.  Рачинець С. «Воскресіння»
  2.  Кліп компанії UKRWEST LTD (Canada) «Свято писанки In Ukrainian»
  3.  Відеоматеріал. Джерело: http://tsn.ua


Додатки

На уроці можно використати відео Pysanka Song (Пісня "Писанка"), що знаходиться за посиланням:

http://www.youtube.com/watch?v=GCNSA9JJSaA

а також скористатиться матеріалами сайту "Світ писанки":

http://pusanka.hmarka.net/fakt-4.shtml


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39042. Фактографические информационные системы 194 KB
  Основными компонентами фактографических систем являются Базы Данных и системы управления Базами Данных СУБД. Ее основные задачи: распределение внешней памяти; определение структуры файла; способы именования файлов и отображение их имен на пространство адресов внешней памяти; обеспечение доступа к данным; обеспечение защиты данных в файлах; способы многопользовательского доступа к файлам. Ограничения файловых информационных систем Разделение и изоляция данных. Обработка данных из разных файлов обычно требует значительных усилий...
39043. Интеллектуальные информационные системы ИИС. Экспертные системы 146 KB
  Основные задачи ИИ Представление знаний и разработка систем основанных на знаниях; Разработка естественно-языковых интерфейсов; Разработка систем машинного перевода; Распознавание образов идентификация неизвестного объекта по его признакам; Создание обучающихся и самообучающихся систем; Программное обеспечение интеллектуальных систем развитие существующих...
39044. Информационные системы в экономике и бизнесе 93 KB
  ; Не удавалось построить оптимальную модель планирования при увеличении количества комплектующих до тысяч единиц нельзя чтобы изза отсутствия одной гайки простаивал конвейер по сборке авиадвигателя каждая из которых характеризуется своей динамикой поведения запасов. Усложнение методов планирования запасов привело к появлению более развитого стандарта планирования потребностей в материалах Mteril Requirement Plnning MRP. Недостаток методики MRP: Отсутствие контроля выполнения плана закупок и механизма корректировки этого плана в...
39045. Понятие информации. Способы измерения и оценки информации 196 KB
  Понятие информации Понятие информации Несмотря на то что информация является базовым понятием информатики и кибернетики дать ей точное определение весьма затруднительно. В настоящее время можно выделить три основных подхода к понятию информации: Общенаучный философский. Рассмотрим например переход вещества из твердого состояния в жидкое здесь можно наблюдать материальные преобразования энергетические затраты а также потерю информации относительно расположения атомов. Другой пример: образовательный процесс который сам по себе...
39046. Основные процессы преобразования информации 114.5 KB
  Основные процессы преобразования информации Информационная деятельность Уже говорилось что по мере развития общества происходит перераспределение трудовых ресурсов из сферы материального производства в сферу информационного. Деятельность по сбору и обработке существующей и созданию новой информации называется информационной деятельностью. Создание информационного продукта это ответ на появление некоторой информационной потребности под которой понимают совокупность элементов информации данных необходимых и достаточных для...
39047. Сбор и предварительная обработка информации 34 KB
  Целью лабораторной работы является получение навыков в поиске научно-технической информации (НТИ) в сети Internet, а также автоматизированного перевода научно-технических документов.
39048. Формирование информационных баз данных 30 KB
  Создать базу данных в MS ccess путем импорта таблиц MS Excel созданных в предыдущих пунктах. Создать форму для ввода данных в базу. Создать запросы: на выборку данных по заданному условию запрос с вычислением.
39049. Создание баз данных в MS Excel 1021 KB
  Писаренко MS Excel Создание баз данных в MS Excel Создание баз данных средствами MS Excel Для создания баз данных БД и работы с ними обычно используются специализированные достаточно сложные программные системы называемые системами управления базами данных СУБД такие как Orcle MS ccess Fox Pro Dbse MS ccess и др. Табличный процессор MS Excel не является специализированным программным средством для...