54886

Півник гарний є у мене

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вихователь пропонує дітям відгадати загадку: Що за красень на світанку Кукурікає на ганку В кого гарний гребінець Хто цей славний молодець півник Вихователь. Вихователь. Вихователь. Вихователь.

Украинкский

2014-03-19

29.5 KB

0 чел.

Вихователь  дошкільної групи  Тегза Г.М.

Друга молодша група.

Заняття з образотворчого мистецтва. Аплікація.

                Тема:   «Півник гарний є у мене».

   Мета: Уточнити та узагальнити знання дітей про свійських птахів,а саме-про півника,його зовнішній вигляд та спосіб життя.

   Закріпити сенсорні еталони:колір,форма,величина. Спонукати розповідати вірші,чітко вимовляючи слова,не поспішаючи, з відповідною інтонацією.

   Зосереджувати увагу на ілюстрації. Привчати відповідати на запитання про щойно  сприйняте. Активізувати словник назвами частин тіла півника: гребінець, дзьоб…

   Закріпити вміння дітей створювати просту сюжетну композицію з кількох предметів, вільно розміщувати їх на аркуші, закріпити навички акуратного наклеювання.

   Виховувати бережливе ставлення до природи, бажання піклуватися про птахів, доглядати за ними.

  Матеріал: половина альбомного аркуша паперу, гребінець півника,хвостик жовтого кольору,голова півника, травичка, клей,пензлик, клейонка.

                                           Хід заняття:

Діти заходять до групової кімнати, вітаються.

Вихователь пропонує дітям відгадати загадку:        

                            Що за красень на світанку,

                            Кукурікає на ганку?

                            В кого гарний гребінець,

                            Хто цей славний молодець?

                                                        (півник)

Вихователь. Діти, що ж це за птаха?

Діти. Півник.

Вихователь. Так, правильно це півник.

    На дошці  перед дітьми  з`являються малюнки із зображенням півня з родиною.

Вихователь. Розкажіть мені про цю свійську  птаху. (Діти описують півника.)

А хто мені скаже, який він?

Діти. Різнокольоровий, барвистий,  яскравий, пишний, красивий...

Вихователь. Як ви гадаєте, який зараз настрій у півника? (Відповіді дітей.) Щоб його настрій став ще кращим, давайте розкажемо йому віршик. (Діти розповідають вірші про півника.)

Півник півнику сказав :

  •  Я сьогодні не проспав !

Та і завтра не просплю,

Бо будити всіх люблю.

Півник гарний є у мене:

Шия довга, хвіст зелений,

Борода, як маків цвіт.

Він малятам шле привіт:

« Ку-ку-рі-ку!»

Вихователь. Молодці. Скажіть, як називався півник, коли був маленьким? (Курчатком.)  А чим вкрите тіло півника? (Пір`ячком.) А що робить півник? (Співає, дзьобає, ходить.)

Вихователь. Чим ми годуємо півника? (Відповіді дітей.) Так, свіжою травичкою, пшеницею…

Вихователь. А зараз ми з вами будемо ліпити півника з кольорового паперу. Тому уважно послухайте, що потрібно робити.

         Перед вами на парті стоїть пензлик, клей, клейонка,половина альбомного аркушу. На аркуші наліплено тіло півника, тож нам з вами залишилося наліпити йому голівку , гребінець, хвостик і травичку, на якій він стоїть.

        Вихователь оголошує про початок роботи . Діти почергово ліплять своїх півників. Якщо комусь потрібна допомога, звертаються до вихователя.

        Під час роботи діти виконують рухи з фізкультхвилинки « Ходить, ходить півничок…».

        Вихователь оглядає роботи дітей і оголошує про завершення.

Вихователь. Ви всі молодці, бо впоралися із завданням .