54889

Дешифратори

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Навчальна: ознайомити студентів з основними поняттями, призначенням та класифікацією дешифраторів, а також принципом побудови схем та їх умовним позначенням. Розвивальна: розвивати творчий підхід, логічне мислення, прагнення до активного засвоєння знань, вміння працювати в колективі, аналізувати та виділяти головне.

Украинкский

2014-03-19

355 KB

10 чел.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. ВАДИМА ГЕТЬМАНА»

РОМЕНСЬКИЙ КОЛЕДЖ

План відкритого заняття

з предмету:

Спеціальність: 05010201 „Обслуговування комп’ютерних систем і мереж”

Розробив викладач

Шокота Т.А.   

Розглянуто
на засіданні циклової комісії

„Обслуговування комп’ютерних  систем і мереж”

Протокол №   

Від „       201  р.

Голова циклової комісії

 Г.А. Хрокало

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

"КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. ВАДИМА ГЕТЬМАНА"

РОМЕНСЬКИЙ КОЛЕДЖ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА (ПЛАН) ЗАНЯТТЯ №32

Предмет: Комп’ютерна схемотехніка

Група: К 3-1             Дата: 03.11.10

Тема заняття:   Дешифратори.

Вид заняття: Лекція (з елементами бесіди).

Мета заняття:

Навчальна: ознайомити студентів з основними поняттями, призначенням  та класифікацією дешифраторів, а також принципом побудови схем  та їх умовним позначенням.

Розвивальна: розвивати творчий підхід, логічне мислення, прагнення до активного засвоєння знань, вміння працювати в колективі,  аналізувати та виділяти головне.

Виховна: виховувати інтерес до професії, виховання серйозного підходу до роботи, викликати зацікавленість до даної теми, а також виховувати у студентів такі риси характеру як пильність, дисциплінованість, формувати почуття відповідальності за прийняття рішення.

Методичне забезпечення:

Роздатковий матеріал:

1 Схеми лічильників;

2 Схеми  дешифраторів;

3 Картки на самостійну роботу;

4 Тест для перевірки знань.

Наочність, ТЗН:

1 ПЕОМ, MS Power Point;

2 Стенд «Структурна схема «Мікролаб КР580ИК80»;

3 Стенд «ИЛМС-002С»;

4 Мікросхема дешифратора  КР514ИД2.

Список літератури:

  1.  М.П.Бабич, І.А.Жуков «Комп’ютерна схемотехніка», Київ, «МК-Прес»,2004. -412с.
  2.  В.М. Рябенький, В.Я. Жуйков, В.Д. Гулий «Цифрова схемотехніка», Львів, «Новий світ-2000»,2009.-736с.
  3.  «Електроніка і мікросхемотехніка» У 4-х  т. Том 3. Цифрові пристрої: Підручник/ За ред. В.І. Сенька.-К.: Каравела, 2008.-400с.
  4.  «Основи технічної електроніки» У 2 кн. Кн.2. Схемотехніка: Підручник/ В.І. Бойко, А.М. Гуржій, В.Я. Жуйков та ін.-К.:Вища шк..,2007.-510с.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

І Організаційний частина

Привітання, облік відсутніх.

ІІ Актуалізація опорних знань студентів з теми «Лічильники»       

Самостійна робота.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності студентів                                        

Повідомлення теми, мети і завдання заняття.

IV Cприйняття і первинне усвідомлення студентами навчального матеріалу      

План лекції

1 Загальна характеристика дешифраторів:

а) основні поняття та визначення;

б) класифікація дешифраторів;

в) основні характеристики дешифраторів;

г) умовні графічні позначення дешифратора;

д) застосування дешифраторів.

1.1 Питання на закріплення:

  •  Що таке дешифратор?
  •  Назвіть призначення дешифраторів.
  •  За якими ознаками класифікують дешифратори?
  •  Які операції в компютері виконує дешифратор?
  •  Назвіть основні характеристики дешифратора.

2 Лінійні дешифратори на два входи і чотири виходи:

а) лінійні дешифратори на елементах І;

б) лінійні дешифратори на елементах ЧИ.

2.1 Питання на закріплення:

  •  Назвіть послідовність операцій, які потрібно виконати, щоб побудувати схему дешифратора.
  •  В чому полягає різниця між схемами дешифраторів з однофазними та парафазними  входами?

3 Пірамідальні дешифратори.

3.1 Питання на закріплення:

  •  Що таке пірамідальний дешифратор?
  •  Від чого залежить число ступенів у пірамідальному дешифраторі?

V Закріплення вивченого матеріалу: 

1 Тестові завдання.

2  Завдання.  Розробити і побудувати схему дешифратора, принцип дії якого представлений таблицею істинності

Х1

Х2

Х3

F0

F1

F2

F3

F4

F5

F6

F7

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

1

1

0

0

0

1

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

1

0

1

0

0

0

0

0

1

0

0

1

1

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

1

1

0

0

0

0

0

0

0

1

VІ  Підведення підсумків заняття, оцінювання знань студентів.

VІІ Домашнє завдання:                                                                

Вивчити тему «Дешифратори» Л1 Ст.132-136.

Вивчити та законспектувати теми на самостійне вивчення:

1 “Прямокутні дешифратори”  Л1 Ст.136-137;

2 “Багатоступеневі дешифратори. Каскадування дешифраторів”

Л1 Ст.137-138.

Підготуватися до лабораторної роботи №6. Вивчення принципу побудови та роботи дешифраторів.

Дешифратори

1 Загальна характеристика дешифраторів

Рисунок 2- Ілюстрація використання дешифраторів

2 Лінійні дешифратори на два входи і чотири виходи

а                                                                     б
Рис
унок 3- Схеми лінійних дешифраторів на елементах І: а – з парафазними входами; б – з однофазними входами і стробуванням

а                                                                     б
Рис
унок 4- Схема лінійних дешифраторів на елементах ЧИ: а – з парафазними входами; б – з однофазними входами і стробуванням

3 Пірамідальний дешифратор

K=n–1             

Рисунок 5 - Схема пірамідального дешифратора на три входи і вісім виходів

Лічильники

                

Варіант №1

1 Що таке лічильник? Застосування лічильників.

2 Як працює асинхронний підсумовуючий лічильник на двоступеневих Т-тригерах?

Варіант №2

1 Назвіть ознаки класифікації лічильників.

2 Як працює схема трирозрядного асинхронного двійкового підсумовуючого лічильника на Т-тригерах з динамічним керуванням по фронту?

Варіант №3

1 Що таке модуль і ємність лічби?

2 Як працює  схема підсумовуючого лічильника з паралельними перенесеннями?

Варіант №4

1 Охарактеризуйте три режими роботи лічильників.

2 Як працює двійковий віднімальний лічильник?

Варіант №5

1 Що таке лічильник? Застосування лічильників.

2 Як працює схема одноканального реверсивного лічильника?

Варіант №6

1 Що таке модуль і ємність лічби?

2 Як працює схема двоканального чотирирозрядного реверсивного лічильника?

Варіант №7

1 Охарактеризуйте три режими роботи лічильників.

2 Як працює схема 12-розрядного двоканального реверсивного лічильника з груповою структурою?

Варіант №8

1 Що таке двійково-десятковий лічильник? Напишіть формули для визначення модуля та ємності лічби даного лічильника.

2 Як працює схема лічильника Джонсона?

Варіант №9

1 Що таке лічильник? Застосування лічильників.

2 Як працює схема підсумовуючого лічильника з оберненими зв’язками?

Варіант №10

1 Перерахуйте способи видалення зайвих станів у двійково-десяткових лічильниках

2 Як працює схема синхронного десяткового лічильника?

Варіант №11

1 Що таке модуль і ємність лічби?

2 Як працює схема 4-розрядного кільцевого лічильника?

Критерії оцінок

Результат виконання самостійної роботи з предмету « Комп’ютерна схемотехніка »   визначається   оцінками  « відмінно »,  « добре »,

« задовільно »,   « незадовільно ».

  1.  При оцінці  « відмінно » студент повністю розкрив зміст 2-х питань, без помилок, послідовно і чітко застосовує одержані знання з предмету. Завдання виконано технічно грамотно, послідовно, термінологію використано  правильно, чисто,   можливі  1-2 неточності, які не ведуть за собою інших помилок.

  1.  При оцінці  « добре » студент повністю розкрив зміст 2-х питань, виконав роботу без грубих помилок, чисто. Можливі 1-2 неточності в принципу дії схеми, допущені помилки в термінології.

  1.  При оцінці « задовільно » студент зміст розкрив не повністю, 2 питання написано правильно, але непослідовно, допущені помилки в термінології.

  1.  При оцінці « незадовільно » студент зміст не розкрив, допущені помилки в термінології.

1-е  питання -2 бали

2-е  питання – 3 бали

Тестові завдання

1 Яке із визначень правильне? Дешифратором називається …

а) типовий функціональний вузол комп’ютера, призначений для лічби вхідних імпульсів;

б) типовий функціональний вузол комп’ютера, призначений для перетворення кожної комбінації вхідного двійкового коду в керуючий сигнал лише на одному із своїх виходів;

в) типовий функціональний вузол комп’ютера, призначений для приймання, тимчасового зберігання, перетворення і видачі n-розрядного двійкового слова.

2 Яка із формул належить повному дешифраторові?

а) m= 2ⁿ;

б) m= 2n;

в) m= n-2

3 Якими літерами позначається логічна функція дешифратора?

а) СТ;

б) ТТ;

в) RG;

г) DC.

4 На яких логічних елементах виконаний дешифратор?

а) двоходові елементи І;                         б) двоходові елементи ЧИ.

5 На якій схемі зображений дешифратор з парафазними входами?

        

            а)                                                     б)

6 Число логічних елементів у кожному наступному ступені пірамідального дешифратора …

а) на 2 елементи менше;

б) однакове на всіх ступенях;

в) в два рази більше.

7 Яку назву має мікросхема дешифратора?

а) 1533ТМ2;

б) 555ИР35;

в) 555ИЕ10;

г) 555ИД10.

                   

Критерії оцінок тестового завдання

Результат виконання тестового завдання з предмету «Комп’ютерна схемотехніка»   визначається   оцінками  «відмінно»,  «добре»,   «задовільно»,   «незадовільно».

За результатами тесту, перевіряємо як група засвоїла новий матеріал.

7 правильних відповідей – високий рівень;

6-5 вірних відповідей –  на достатньому рівні;

4 вірні відповіді – на середньому рівні;

менше 4-х вірних відповідей – низький рівень.

Вірні відповіді:

Варіант №1            Варіант №2                   Варіант №3

   

1 – б;    1 – а;    1 – а;

2 – а;    2 – в;    2 – а;

3 – г;    3 – г;    3 – а;

4 – а;    4 – б;    4 – г;

5 – а;    5 – а;    5 – б;

6 – в;    6 – г;    6 – в;

7 – г.    7 – а.    7 – г.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

56139. Церемонія нагородження номінантів шкільної премії «Сова» 170.5 KB
  Ведучий: Добрий день вельмишановні гості Ми раді щиро вітати вас на нашому святі Ведуча: Коли настає весна і на вулицях зявляються перші весняні квіти в кожному домі в селі і в місті відзначається велике свято - Міжнародний день - 8 березня.
56140. Об организации математического развития младших школьников как одного из звеньев модернизации начальной школы 288.5 KB
  Самоанализ и анализ урока математики 10. Анализ урока информатики курс А. Анализ урока с позиций развивающего обучения УМК Перспективная начальная школа Об организации математического развития младших школьников как одного из звеньев модернизации начальной школы Математика один из сложных но и один из любимых предметов учащихся начальных классов.; сосредоточить в классе разнообразные материалы для счета и манипулирования совокупности предметов которые могут демонстрировать отношения между элементами множеств...
56141. СОВРЕМЕННЫЙ УРОК РУССКОГО ЯЗЫКА В НАЧАЛЬНОЙ ШКОЛЕ 310.5 KB
  Целевая установка учителя на безошибочное письмо. Реализуется последовательной работой по предупреждению возможных ошибок учащихся на всех этапах обучения: при устном анализе текста подлежащего записи в процессе письма и после написания работы.
56143. СОВРЕМЕННЫЙ УРОК РУССКОГО ЯЗЫКА В НАЧАЛЬНОЙ ШКОЛЕ 128.5 KB
  Существует несколько классификаций традиционных форм урока. Опираясь на устоявшиеся классификации уроков используя привычные этапы традиционных уроков учитель при коммуникативно деятельностном подходе к обучению меняет ценностные ориентации их структурных компонентов...
56144. Соціокультурний компонент змісту навчання як засіб підвищення мотивації студентів у процесі формування професійної компетенції майбутнього вчителя іноземної мови початкових класів 68.5 KB
  Одним із основних пріоритетів у процесі навчання іноземної мови у вищому навчальному закладі має стати розвиток соціокультурної компетенції основою якої є створення мотивації та інтересу до країнознавчої тематики...
56145. Передумови та проблеми застосування новітніх інформаційних технологій при викладанні соціальних дисциплін 2.78 MB
  Нові методики їх викладання повинні враховувати сучасні вимоги до застосування інформаційних технологій. У навчальних закладах компютерні технології повинні привести до поступового формування нового покоління, покоління техноінформаційного суспільства...