54920

Ознайомлення учнів із дією множення. Знак множення. Розв’язання задач

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Ознайомлення учнів з дією множенням як знаходження суми однакових доданків; увести назву цієї дії; розвівати абстрактне мислення математичну мову уміння узагальнювати й порівнювати; виховувати старанність у роботіповагу до вчителя та однокласників.

Украинкский

2014-03-20

33 KB

28 чел.

Тема уроку. Ознайомлення учнів із дією множення. Знак множення. Розв’язання задач.

Мета уроку: Ознайомлення учнів з дією множенням як знаходження суми однакових доданків;увести назву цієї дії;розвівати абстрактне мислення,математичну мову,уміння узагальнювати й порівнювати;виховувати старанність у роботі,повагу до вчителя та однокласників.

Обладнання уроку:

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І Організація початку уроку

1) Привітання

- Продзвенів уже дзвінок

Починається урок

Ми працюємо старанно,

Щоб почули у кінці,

Що у 2му А класі

Діти просто МО-ЛО-ДЦІ!

2) Перевірка готовності до уроку

- Подивіться, щоб на парті лежало все необхідне для уроку: олівець, ручка, зошит та книжка, все зайве приберіть у портфель.

3) Представлення

- Мене звати Анна Валеріївна. Сьогодні урок математики проведу у вас я. То ж будьте уважними та активними, домовились?

ІІ Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети.

1) Математичний диктант

А) - Відкрийте свої зошити, запишіть сьогоднішнє число , класна робота.

* Записати сусідів числа 69

* Попереднє число до 88

* Наступне число до 59

* Знайдіть суму чисел 15 і 5

* Перший доданок 80, другий - 20. Знайти суму

* Знайдіть суму чисел 43 і 60.

Б) Перевірка

68 і 70; 87; 60; 20; 100; 103.

2) Усний рахунок

46+45=(91) 56+25=(81) 23+41=(64)

11+39=(50) 67+9=(76) 52+8=(60)

51+43=(94) 50+49=(99) 64-12=(52)

ІІІ Вивчення нового матеріалу

1) Підготовчі вправи

- Знайдіть суму чисел.

2+2+2+2

4+4+4+4+4

2) Пояснення нового матеріалу

- На дошці малюнки.

- Скільки всього цукерок?(8)

- Який приклад можна скласти?(2+2+2+2=8)

- Скільки всього груш?(10)

- Який приклад можна скласти?(2+2+2+2+2=10)

На дошці робиться запис:

2+2+2+2=8

2+2+2+2+2=10

- Який приклад ми запишемо, якщо буде 6 пар цукерок, 7 пар груш?

-  Повернемося до першого приклада. У цій сумі 4 доданки, кожний з них = 2.

ДОДАВАННЯ ОДНАКОВИХ ДОДАНКІВ НАЗИВАЮТЬ МНОЖЕННЯМ.

Суму однакових доданків записують так:

2+2+2+2=8

2*4=8

- У цьому прикладі перше число(2) є тим, що в сумі було б доданком, а друге число(4) показує, скільки разів перше число(2) взято доданком. КРАПКА МІЖ ЧИСЛАМИ – ЗНАК МНОЖЕННЯ.

- Відкрийте підручник і прочитайте правило ще раз про себе.

3) Перевірка первинного сприймання

А) № 584 ( перший стовпчик коментуємо по черзі, другий – ні)

2+2+2+2+2= 2*5

3+3+3+3+3= 3*5

4+4+4 = 4*3

5+5+5 = 5*3

6+6 = 6*2

7+7+7 = 7*3

Б) Перевірка роботи

В)  № 585 (ланцюжком)

9*5= 9+9+9+9+9

3*5= 3+3+3+3+3

4*4= 4+4+4+4

6*2= 6+6

7*3= 7+7+7

8*4= 8+8+8+8

Г) № 586

3*5 = 15

3+3+3+3+3= 15

Д) Перевірка роботи

ІV Фізкультхвилинка

V Робота над розв’язуванням задач

1) Розв’язування задачі № 588

Робота над текстом

- Про що задача?

- Скільки батонів завезли у кіоск?(50)

- Скільки продали до обіду?(14)

- Скільки продали після обіду?(28)

- Про що запитується у задачі?(скільки батонів залишилося?)

Аналіз задачі

Було – 50 б.

Продали – 14 б. і 28 б.

Залишилось - ?

- Знаючи кількість проданих батонів до обіду і після обіду, що ми можемо знайти? (загальну кількість проданих батонів)

- Якою дією? (додаванням)

- Виходячи з вище знайденого і знаючи загальну кількість батонів, чи можемо ми дати відповідь на запитання задачі?(так)

- Якою дією?(віднімання)

1) 14 + 28 =42 (б.) – продали всього.

2) 50 – 42 = 8 (б.) – залишилось у кіоску.

Відповідь: 8 батонів.

2) Розв’язування № 589

- Складіть мені умову задачі.

Стояло 4 вази. У кожній вазі було по 3 квітки. Скільки квіток було всього?

3+3+3+3 = 12

3*4 = 12

VІ Підсумок уроку

1) Оцінювання

4 жетони – 11 б.

3 жетони – 10 б.

2 жетони – 9 б.

1 жетон – 8 б.

2) Домашнє завдання

№ 587, 590

3) Прощання

- Урок завершується, до побачення, діти!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16730. Исследования процесса цианирования золото 36 KB
  Исследования процесса цианирования золотосеребросодержащих руд УДК 669.21/053:621:039 c Эрназаров М.Ю. Самадов А.У. Холикулов Д.Б. 2009 г. Эрназаров М.Ю. начальник лаборатории УЗГЕОТЕХЛИТИ канд. ...
16731. Итоги освоения технологии кучного выщелачивания в золотодобывающей промышленности России 66.5 KB
  Итоги освоения технологии кучного выщелачивания в золотодобывающей промышленности России Гудков С.С. Дружина Г.Я. Татаринов А.П. Золотодобыча №88 Март 2006 Технология кучного выщелачивания КВ золота применяется с 1990х годов в 11 регионах России от Урала до Дальнег
16732. КОМПЛЕКСНОЕ ВЫЩЕЛАЧИВАНИЕ ОТХОДОВ ОБОГАЩЕНИЯ МЕДНО-КОЛЧЕДАННЫХ РУД 40 KB
  КОМПЛЕКСНОЕ ВЫЩЕЛАЧИВАНИЕ ОТХОДОВ ОБОГАЩЕНИЯ МЕДНОКОЛЧЕДАННЫХ РУД Рыльникова М.В. ИПКОН РАН Емельяненко Е.А. Горбатова Е.А. ГОУ ВПО МГТУ Отвалы сформированные горнодобывающим производством Учалинского ГОКа представлены техногенными отходами различных типо...
16733. Кучное выщелачивание 208.5 KB
  Кучное выщелачивание Основные этапы развития кучного выщелачивания. Современная технология кучного выщелачивания благородных металлов получила свое развитие в основном в последние 20 лет хотя применение этого метода имеет давнюю историю. Например на шахтах Венгр...
16734. ЛИНИЯ ПЕРЕРАБОТКИ ФЛОТОКОНЦЕНТРАТОВ 156 KB
  ЛИНИЯ ПЕРЕРАБОТКИ ФЛОТОКОНЦЕНТРАТОВ Имя изобретателя: Панченко А.Ф.; Хмельницкая О.Д.; Лодейщиков В.В.; Муллов В.М. Имя патентообладателя: Акционерное общество ИргиредметАдрес для переписки: Дата начала действия патента: 1995.03.21 Изобретение относится к гидрометаллург...
16735. Методика контроля параметров биотехнологических процессов в технологических схемах бактериального выщелачивания золота 64.5 KB
  Методика контроля параметров биотехнологических процессов в технологических схемах бактериального выщелачивания золота И. Б. Насридинов Г. 2000 г. УДК 349.283:552.57 Истощение богатых зон месторождений полезных ископаемых заставляет горнорудные кампании искать новые зале...
16736. Научные аспекты развития работ по подземному выщелачиванию урана 71.5 KB
  Научные аспекты развития работ по подземному выщелачиванию урана УДК 622 c Колпакова Е.В. Есаулов В.Н. Саттаров Г.С. Першин М.Е. Лильбок Л.А. 2009 г. Колпакова Е.В. руководитель группы ЦНИЛ НГМК; Есаулов В.Н...
16737. НОВЫЕ ПОДХОДЫ К ИЗВЛЕЧЕНИЮ БЛАГОРОДНЫХ МЕТАЛЛОВ НАНОРАЗМЕРНОЙ КРУПНОСТИ 27 KB
  НОВЫЕ ПОДХОДЫ К ИЗВЛЕЧЕНИЮ БЛАГОРОДНЫХ МЕТАЛЛОВ НАНОРАЗМЕРНОЙ КРУПНОСТИ Усманова Н.Ф. ИХХТ СО РАН В последнее время возрастающая роль в золотодобыче отводится корам выветривания. По данным информационноаналитического центра Минеральные ресурсы мира на 2007 год на ...
16738. ПОДЗЕМНОЕ ВЫЩЕЛАЧИВАНИЕ ЗОЛОТА 97 KB
  О ПОДЗЕМНОМ ВЫЩЕЛАЧИВАНИИ ЗОЛОТА М.И.Фазлуллин В.В.Шаталов Г.И.Авдонин Р.Н.Смирнова ФГУП ВНИИХТ Минатома России В.И.Ступин ООО НПП ГЕОТЭП Подземное выщелачивание ПВ металлов получило наибольшее развитие в мире в варианте скважинной системы отработки руд непоср