54969

Мелірування волосся способом «Трикутник»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Другий рівень репродукції Формування умінь якісно виконувати мелірування волосся способом трикутник з дотриманням правильної технологічної послідовності і всіх технічних умов. Навчально-матеріальна база уроку...

Украинкский

2014-03-20

540 KB

9 чел.

План-конспект уроку виробничого навчання
з теми «Мелірування волосся способом «Трикутник»

Дата: _______________

Спеціальність:    Перукар (перукар-модельєр)

Кваліфікаційний рівень: перукар ІІ класу

Група:     _________  

Курс:    перший

Період навчання:   оволодіння спеціальністю

Тема уроку:    Мелірування волосся способом «Трикутник»

Тип уроку:   Формування навичок і складних умінь

Цілі і задачі уроку:

Дидактична мета

Рівень засвоєння

Постановка цілей

Перший
рівень пізнання

Сформувати у учнів конкретне уявлення про зовнішній вигляд мелірування волосся способом «Трикутник» та пояснити тип  волосся, на якому виконуються фарбування.

Другий
рівень репроду
кції

Формування умінь якісно виконувати мелірування волосся способом «трикутник» з дотриманням правильної технологічної послідовності і всіх технічних умов.

Третій
рівень узагал
ьнення і систематизації

Формування умінь вибирати найбільш раціональний і доцільний спосіб виконання фарбування; умінь визначати, усувати і попереджати дефекти, що виникають при виконанні даного фарбування, а також визначати причини їх виникнення.

Виховна мета:

Виховання поваги до праці, своєї професії; виховання товариства, готовності до соціального спілкування; виховання трудової дисципліни, сумлінності, відповідальності, ініціативи; формування норм і правил свідомої дисципліни.

Розвиваюча мета:

Формування і розвиток раціональних прийомів технічного і технологічного мислення, розвиток пізнавальної активності й учбово-виробничої самостійності, розвиток творчого мислення в процесі продуктивної праці.


Навчально-матеріальна база уроку

Засоби і предмети праці

1

Обладнання: робоче місце перукаря

2

Інструменти і пристосування  та білизна: мисочка, пензлик для фарбування волосся , фольга, мірний стаканчик(ваги), комбінований гребінець, фен, пеньюар, комірці, рушник

3

Предмети праці: волосся клієнта

Засоби навчання

1

Мультимедійна презентація «Гра-вікторина «Мелірування волосся» (додаток 1)

2

Мультимедійна презентація «Організація робочого місця» (додаток 2)

3

Мультимедійна презентація уроку з предмету «Виробниче навчання» на тему «Мелірування волосся способом «Трикутник»» (додаток 3)

4

Інструкційна карта «Організація робочого місця» (додаток 4)

5

Інструкційна карта «Приготування суміші для фарбування» (додаток 5)

6

Інструкційно-технологічна карта «Мелірування волосся способом «трикутник»» (додаток 6)

7

Технологічна карта «Мелірування волосся способом «трикутник»» (додаток 7)

8

Картка дефектів «Мелірування волосся способом «трикутник»» (додаток 8)

9

Картка самоконтролю учня (додаток 9)

10

Сертифікат якості знань з теми «Мелірування волосся способом «Трикутник» (додаток 10)

Хід уроку:

1. Організаційна частина (5 хв.)

1.1  Вітання

1.2  Перевірка присутніх

1.3  Перевірка готовності учнів до уроку (зовнішнього вигляду учнів, організації робочого місця)

2. Вступний інструктаж (40 хв.)

Структурні
ел
ементи
і ї
хній зміст

Зміст діяльності

Майстра

Учнів

2.1 Цільова настанова

Повідомляє тему і цілі уроку

Слухають, записують тему в щоденник

2.2 Актуалізація знань і досвіду учнів

Опитування учнів з тем, вивчених на уроках предметів «матеріалознавство», «перукарська справа», «основи санітарії та гігієни», які пов'язані матеріалом з темою «Мелірування волосся способом «трикутник»».  Для цього застосовується гра-вікторина «Перукар» 2.

Приклади питань для актуалізації:

  •  Яке санітарно-технічне оснащення повинно бути в перукарні для виконання фарбування волосся у літній період? (Водопостачання, вентиляція, освітлення)
  •  Як називається повне видалення пігменту волосся? (Блондування)
  •  Що входить до складу освітлюючої пудри та робить її безпилевою? (Масло)
  •  Як називається часткове видалення пігменту волосся? (Освітлення)
  •  Що видаляється з волосся при освітленні?
    (
    Меланін)
  •  Назвіть вид фарбування волосся, при якій відбувається  освітлення окремих пасом волосся?
    (
    Мелірування)
  •  Що є діючою речовиною окисника?  
    (
    Перекис водню)
  •  Якими інструментами не можна користуватися при виконанні фарбування волосся? (металевими)
  •  Яка речовина руйнує пігмент волосся? (Кисень)
  •  Назвіть пігмент, який надає волоссю червоного та жовтого кольору? (Феомеланін)
  •  Препарати якої групи фарбників для волосся максимально освітлюють волосся? (І групи)

Поділяються на групи, грають у вікторину

2.3 Формування орієнтовної основи діяльності

Використання презентації (додаток 3).

Пояснення нової теми, показ прийомів і способів виконання операцій, способів самоконтролю виконуваної роботи.

В презентації «Мелірування способом «Трикутник» викладено зовнішній вигляд фарбування, підготовчі роботи, технологічний процес виконання фарбування у вигляді фото, схематичного зображення та відео окремих етапів фарбування, правила охорони праці та запобігання дефектів.

Слухають, спостерігають за практичним показом майстром виконання незнайомих операцій

Розбір документації письмового інструктування 4, 5, 6, 7: пояснює учням, як працювати з технологічною та інструкційно-технологічною картками

Слухають пояснення майстра, знайомляться з технологічною картою, задають питання

2.4 Демонстрація трудових прийомів

Демонстрація трудових прийомів виконання мелірування способом «Трикутник» з детальним поясненням кожного етапу роботи:

  1.  Відокремлення трикутної секції в тім'яній зоні зі сторони косого проділу.
  2.  Підготовка фольги.
  3.  Приготування фарбуючої суміші.
  4.  Виділення пасма уздовж основи трикутної секції.
  5.  Розташування смужки фольги під виділеним пасмом волосся.
  6.  Нанесення освітлюючої суміші на волосся.
  7.  Ізолювання забарвленого пасма фольгою.
  8.  Виділення наступного пасма, яке залишиться нефарбованим.

Спостерігають за діями майстра, слухають пояснення

2.5 Перевірка засвоєння учнями матеріалу, розгляд типових помилок

Рекомендовано об'єднати ці етапи таки чином: майстер пропонує учням ще раз наживо слідкувати за процесом фарбування і якщо вони помітять помилку(порушення технологічного процесу, неправильне виконання прийомів роботи з інструментом) зупинити його та висловити зауваження.

Задає питання учням про можливі дефекти, способи їх попередження і усунення.

Застосування засобів навчання, картки дефектів та самоконтролю 7, 8.

Спостерігають за процесом фарбування, у разі необхідності зупиняють, роблять зауваження.

Відповідають на питання майстра, використовуючи вивчений навчальний матеріал.

2.6 Правила безпеки при виконанні робіт

Опитує учнів за правилами безпеки при виконанні робіт з фарбування волосся

Відповідають на запитання майстра

2.7 Розподіл учнів по робочих місцях

3.  Поточний інструктаж (5 годин):

Вправи або
самостійна
робота у
чнів

Поточний інструктаж
учнів майстром

Методи
поточн
ого

інструктажу

3.1 Самостійна робота учнів по виконанню мелірування волосся способом «Трикутник»

Обхід 1:

  •  Перевірка правильності організації робочого місця, спецодягу учнів та взуття (фартух та шкіряне взуття без підборів).
  •  Перевірка підготовки інструментів і пристосувань до початку виконання фарбування волосся. Випробовування електроінструментів (фену) до початку роботи.
  •  бесіда;
  •  робота з документацією письмового інструктування

Обхід 2:

Перевірка правильності:

  •  відокремлення трикутної секції в тім'яній зоні;
  •  підготовки фольги;
  •  приготування фарбуючої суміші, раціональне використання матеріалів: фарби і окисника.
  •  Перевірка правильності ведення самоконтролю.
  •  бесіда;
  •  практичний показ виконання операцій;
  •  робота з документацією письмового інструктування

Обхід 3:

Перевірка правильності фарбування першого пасма трикутної секції:

  •  виділення першого пасма уздовж основи трикутної секції;
  •  розташування смужки фольги під виділеним пасмом,
  •  нанесення освітлюючої суміші на перше пасмо волосся;
  •  ізолювання забарвленого першого пасма фольгою;
  •  виділення пасма, яке залишиться нефарбованим.
  •  Перевірка правильності ведення самоконтролю.
  •  бесіда;
  •  практичний показ виконання операцій;
  •  робота з документацією письмового інструктування

Обхід 4:

Перевірка правильності виконання фарбування волосся на усій трикутній секції:

  •  встановлення часу витримки в залежності від бажаного ступеню освітлення волосся.
  •  Перевірка правильності ведення самоконтролю.

4.  Заключний інструктаж (45 хв.)

Структурні елементи уроку
і ї
хній зміст

Зміст діяльності

майстра

учнів

4.1 Приймання й оцінка робіт учнів

приймає й оцінює роботи учнів

Заповнюють картку самоконтролю, здають роботи майстрові, одержують оцінки

4.2 Підведення підсумків робочого дня

відзначає кращі роботи, розбирає найбільше характерні недоліки в роботі учнів і вказує способи їхнього попередження і виправлення, повідомляє і виставляє оцінки за роботу учням, робить аналіз дисципліни групи, видає сертифікати

слухають майстри, відповідають на питання

4.3 Видача домашнього завдання

задає домашнє завдання: скласти технологічну послідовність мелірування волосся способом «Трикутник» за пропонованою схемою

записують домашнє завдання в щоденник

Майстер в/н       Ю. М. Матвійчук


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4791. Система программирования Вorland Рascal 7.0. Техника программирования структур управления алгоритмов 54 KB
  Система программирования Вorland Рascal 7.0. Цель: Первоначальное знакомство с технологией программирования в среде Вorland Рascal 7.0. Опорные знания: Начальные знания языка программирования Паскаль. Операционные среды Windows, MS DOS + Norto...
4792. Алгоритмы. Императивный подход. О понятии алгоритма. Декларативный подход 132.5 KB
  Алгоритмы. Императивный подход. Содержательное понятие алгоритма. Точное математическое определение алгоритма и изучение этого понятия - предмет специальной математической дисциплины - теории алгоритмов, которая, в свою очередь, опирается на...
4793. Концепция императивного язык программирования 83 KB
  Концепция императивного язык программирования. Основная задача программирования. Краткая история языков программирования. Языки программирования (ЯП) как формальные языки описания алгоритмов. Структура языка программирования. О синтаксисе и семантик...
4794. Концепция данных в программировании 80.5 KB
  Концепция данных Элементарные конструкции языка программирования: алфавит, данные, имена. Типы данных. Вычислительные структуры (многосортные алгебры) как формальные средства описания данных. Носители и сигнатуры, формы записи. Термы. Интерпретации ...
4795. Операторы управления языка Паскаль 89.5 KB
  Операторы управления ЯП Операторы выбора: типы, синтаксис и семантика. Выбирающие операторы ЯП Паскаль. Техника программирования ветвлений. Операторы повторения: типы, синтаксис и семантика. Техника программирования циклов...
4796. Структурные типы данных 98 KB
  Структурные типы данных Статические типы данных: Регулярный тип данных. Массивы. Одномерные массивы. Селекторные изменения. Многомерные массивы и общие типы индексов. Динамические и гибкие массивы. Строки. Комбинированный тип данных. Записи. Раздел ...
4797. Множественный тип данных. Множества 67 KB
  Множественный тип данных. Множества. Конечные множества как вычислительные структуры. Предварительное распределение памяти и контроль типов. Ввод/вывод и внешние вычислительные структуры. Файловый тип данных. Последовательные файлы. Файлы прямого до...
4798. Техника описания ветвящихся алгоритмов и другие работы по алгоритмизации в программировании 142.5 KB
  Техника описания ветвящихся алгоритмов Ход занятия. Задачи на взвешивания Задача. Упорядочение по весу 4-х предметов. Даны предметы A, B, C, D , весящие соответственно pA, pB, pC, pD гр. Описать алгоритм упорядочения этих предметов по весу. Поняти...
4799. БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ В СТРАХОВЫХ ОРГАНИЗАЦИЯХ 1.55 MB
  В учебном пособии раскрываются особенности организации бухгалтерского учета в страховании, формирования себестоимости страховых услуг и конечного финансового результата, страховых резервов и фондов, а также составления отчетности. Особое внимание уд...