54989

ПОДАТКОВА СИСТЕМА

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета заняття: Навчальна: поглибити уявлення про роль податкових методів залучення коштів до Державного бюджету України; сформувати та поглибити знання про сутність функцій, які виконують податки; навчити здійснювати аналіз податків за класифікаційними ознаками;

Украинкский

2014-03-20

50 KB

23 чел.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

РОМЕНСЬКИЙ КОЛЕДЖ

ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА»

ПЛАН ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ З ПРЕДМЕТУ:

«ПОДАТКОВА СИСТЕМА»

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 5.03050401

«ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА»

Склав викладач

економічних дисциплін

Воробйова Г. М.

Розглянуто

на засіданні циклової комісії економічних дисциплін

Протокол №_____

Від «___» __________2013р.

Голова циклової комісії

____________ В.О. Сігокіна

Ромни 2013

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

РОМЕНСЬКИЙ КОЛЕДЖ

ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА»

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА (ПЛАН) ЗАНЯТТЯ

Предмет  Податкова система

Група Е-3-1

Дата 08.02.2013

Тема заняття: Порівняльна характеристика податкових систем країн світу.

Вид заняття: семінарське.

Мета заняття:

Навчальна:

  •  поглибити уявлення про роль податкових методів залучення коштів до Державного бюджету України;
  •  сформувати та поглибити знання про сутність функцій, які виконують податки;
  •  навчити здійснювати аналіз податків за класифікаційними ознаками;
  •  проаналізувати вплив принципів оподаткування на формування податкової політики держави в сучасних умовах;
  •  з’ясувати причини зменшення податкових надходжень до бюджету та їх вплив на соціально-економічну ситуацію.

Розвиваюча:

  •  активно розвивати логічне мислення та творчий підхід до вирішення загальнодержавних проблем;
  •  сприяти розвитку аналітичних здібностей, вмінню самостійно приймати рішення та працювати в команді;
  •  розвивати прагнення до прояву активної громадянської позиції.

Виховна:

  •  прищепити осмислене ставлення до виконуваної роботи та діловий підхід до обраної спеціальності;
  •  виховувати культуру поведінки та вміння спілкуватися в колективі;
  •  формувати почуття відповідальності за прийняття економічних рішень.


Забезпечення заняття:

Роздатковий матеріал:

  •  ілюстративний матеріал (схеми, таблиці).

Наочність:

презентації:

«Податкова система України»

«Податкова система Швейцарії»

«Податкова система Індії»

«Податкова система США»

Технічне забезпечення заняття:

  •  персональний комп’ютер;
  •  мультимедійний проектор;
  •  екран.

Форми роботи:

  •  індивідуальна,
  •  інтерактивна,
  •  групова.

Література:

1. Податковий Кодекс України.

2. Сідельникова Л.П., Костіна Н.М. Податкова система: Навчальний посібник.-К.:Ліра-К,2012.с. 242-244

3. Олійник О.В. Податкова система: Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006. с.25-34

4. Онисько С.М. Податкова система: Підручник. - Л.: «Магнолія Плюс», 2005. с. 20-31


Хід заняття:

  1.  Організаційна частина заняття.

Привітання, облік відсутніх.

  1.  Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми і мети заняття.

  1.  Активація опорних знань студентів.

Вправа на знання податкових термінів.

Завдання:

1. Методом жеребкування капітани команд обирають літеру. Необхідно назвати максимальну кількість податкових термінів, які починаються на обрану літеру.

  1.  Вступне слово викладача.
  2.  Заслуховування та обговорення питань семінарського заняття.

План семінарського заняття.

  1.  Охарактеризуйте бюджетну систему України та суть податкових методів залучення коштів до бюджету.
  2.  Назвіть функції податків та розкрийте їхню економічну сутність.
  3.  Наведіть класифікацію податків, розкрийте її зміст та на прикладі охарактеризуйте один із податків за класифікаційними ознаками.
  4.  Оцініть вплив принципів оподаткування на формування податкової політики в умовах ринкової економіки.
  5.  Проаналізуйте, яка головна причина того, що в кризовій економіці високі ставки податків призводять до зменшення податкових надходжень до бюджету? Як це впливає на соціально-економічну ситуацію?
  6.  Презентаційні проекти студентів

Тема: Аналіз зарубіжного досвіду побудови податкової системи.

Завдання: вивчити переваги і недоліки податкових систем та можливість використання зарубіжного досвіду в Україні.

Мотивація: формування творчого підходу до раціональної побудови податкової системи України.

Проаналізуйте та порівняйте макроекономічні показники та стан податкової системи вибраної країни.

Презентації:

  •  «Податкова система України»
  •  «Податкова система Швейцарії»
  •  «Податкова система Індії»
  •  «Податкова система США»
  1.  Оцінка експертів

Обґрунтування можливості та умов застосування зарубіжного досвіду при побудові оптимальної податкової системи України.

  1.  Заключне слово викладача.
  2.  Підведення підсумків заняття.

Оцінювання студентів.


Інструкційна картка до проведення

семінарського заняття №__1_ з дисципліни «Податкова система»

1. Тема заняття: Порівняльна характеристика податкових систем країн світу.                          .

     2. Мета проведення заняття: формування комплексного підходу до вивчення податкової системи, засвоєння вивченого матеріалу; поглиблення уявлення про роль податкових методів залучення коштів до Державного бюджету України                                                        .

     2.1 Після виконаної роботи студент повинен

знати: поняття податку та його основні ознаки, класифікацію податків, елементи системи оподаткування, функції податків, принципи оподаткування, роль податків в  бюджетній системі України та зарубіжних країн    .  

                      вміти: аналізувати податкові системи різних країн, порівнювати з податковою системою України, визначати основні риси податкових систем, їх переваги і недоліки, формулювати висновки          .

3.План семінарського заняття

  1.  Охарактеризуйте бюджетну систему України та суть податкових методів залучення коштів до бюджету       .
  2.  Назвіть функції податків та розкрийте їхню економічну сутність  .
  3.  Наведіть класифікацію податків, розкрийте її зміст та на прикладі охарактеризуйте один із податків за класифікаційними ознаками  .
  4.  Оцініть вплив принципів оподаткування на формування податкової політики в умовах ринкової економіки        .
  5.  Проаналізуйте, яка головна причина того, що в кризовій економіці високі ставки податків призводять до зменшення податкових надходжень до бюджету? Як це впливає на соціально-економічну ситуацію?     

4. Основні поняття та терміни:  бюджетна система, податок, збір, мито, податкові платежі, ознаки податку, контрольна функція, фіскальна функція, розподільна функція, регулююча функція, основні види податків, ставка податку, об’єкт оподаткування, суб’єкт оподаткування, база оподаткування, податкова квота, податкова ставка, податковий період, Податковий Кодекс України, державна податкова служба України________________

  1.  Теми для презентацій

1. Податкова система України        

2 Податкова система Швейцарії        

3. Податкова система Індії         

4. Податкова система США        

  1.  Методичні рекомендації щодо розкриття питань плану семінарського заняття

1. Ознайомлення з планом семінарського заняття       

2. Підбір літератури та Інтернет ресурсів по запитанням плану.    

3. Опрацювання питань семінарського заняття (конспект, тези).    

4. Вибір країни для дослідження податкової системи.       

5. Порівняння вибраної податкової системи з податковою системою України.   

6. Підготовка наочних матеріалів, презентацій.       

  1.  Питання та завдання для закріплення навчального матеріалу

1. Наведіть приклади і розкрийте фіскальну функцію податків     .

2. Наведіть приклади і розкрийте регулюючу функцію податків.     

3. Наведіть приклади і розкрийте контрольну функцію податків.     

4. Які спільні риси податкових систем зарубіжних країн і України?     

5. Які відмінні риси податкових систем зарубіжних країн і України?     

6. Назвіть причини зменшення податкових надходжень до бюджету.    

  1.  Рекомендована література

1. Податковий Кодекс України.         

2. Сідельникова Л.П., Костіна Н.М. Податклва система: Навчальний посібник.-К.:Ліра-К,2012. с.242-244              

3. Олійник О.В. Податкова система: Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006. с. 25-34           

4. Онисько С.М. Податкова система: Підручник. - Л.: «Магнолія Плюс», 2005. с. 20-31  

Інструкційна картка складена викладачем _____________________ Воробйова Г.М.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48506. Загальні питання методики навчання розв’язування задач 32.12 KB
  Роль і місце задач у початковому курсі математики. Функції текстових задач. Складові процесу навчання розв’язуванню задач одного виду. Диференційований підхід у навчанні. Творча робота над розв’язаною задачею
48507. ПРАВО СОЦИАЛЬНОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ 47.5 KB
  Понятие и организационноправовые формы социального обеспечения Возникновение государственной системы социального обеспечения в России в период развития капитализма до 1917 года. Отличительные признаки советской системы социального обеспечения. Изменение подходов к организации социального обеспечения в социальноэкономических условиях 90х годов.
48508. РИМСКОЕ ПРАВО 96.5 KB
  Понятие римского частного права. Отличие частного права от публичного. Исторические значение римского права. Значение римского права для современной юриспруденции.
48509. РОССИЙСКОЕ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЕ ПРАВО 1.1 MB
  Предпринимательские отношения то есть отношения возникающие в процессе осуществления предпринимательской деятельности. Легальное определение предпринимательской деятельности дано в п. В частности такие отношения складываются при осуществлении деятельности организационноимущественного характера например по созданию и прекращению коммерческих организаций деятельности ряда некоммерческих организаций учреждений объединений и др. Такая хозяйственная деятельность носит некоммерческий характер но создает основу а зачастую является...
48510. Русский язык и культура речи. Три аспекта культуры речи (нормативный, коммуникативный, этикетный) 1.74 MB
  Предмет и задачи курса Русский язык и культура речи. Три аспекта культуры речи нормативный коммуникативный этикетный Значимость речевой культуры для духовной жизни общества. Курс Русский язык и культура речи. Культура речи риторика и стилистика.
48511. Системное программное обеспечение 1.5 MB
  Расположение СПО в общей структуре ЭВМ Современная компьютерная система состоит из одного или нескольких процессоров оперативной памяти дисков клавиатуры монитора принтеров сетевого интерфейса и других устройств то есть является сложной комплексной системой. Обычно на этом уровне находятся внутренние регистры центрального процессора CPU Centrl Processing Unit и арифметико-логическое устройство. На каждом такте процессора из регистра выбирается один или два операнда которые обрабатываются в арифметико-логическом устройстве...
48513. ИСТОРИЯ ПОЛИТИЧЕСКИХ И ПРАВОВЫХ УЧЕНИЙ 702.5 KB
  Фрейд биологизирует уровни сознания личности вводя понятия оно я и сверх я. Существование личности человеческого сознания представляется ни чем иным как раскрытием сущности следовательно сущность первична и существованиевторично вариант идеализма. Психодинамика учение о реакциях сводится к тому что развитие индивидуума происходит в результате отделения стимулов от реакций кпониманию болезней как разных типов реакции личности отрицанию качественных различий между психикой здорового человека и психикой больного неврозом и...
48514. КОНСТРУКЦИЯ СУДОВЫХ ТУРБОМАШИН. ПРОТОЧНЫЕ ЧАСТИ ОСЕВЫХ ТУРБОМАШИН 731 KB
  Соплами называют направляющие лопатки активных ступеней. Часто фрезерованные сопловые лопатки 3 регулировочной ступени рис. Сопловые лопатки перегородки в таком кольце выполнены штампованными и залиты своими концами в чугунные наружную и внутреннюю обоймы.