54995

Подорож до весняного лісу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Під спокійну музику заходять діти у кімнати. Вихователь: Діти нам час вирушати на прогулянку до лісу діти йдуть по канату один за одним звучить аудіо запис співу птахів. Діти що за звуки ви почули Спів пташок Чому радіють пташки Тому що наступила весна Діти підходять до дерева на якому сидять граки а також шпак біля шпаківні. Шпак Діти а хто знає вірш про шпака Дитина : Прилетіли шпаки дорогі співаки Прилетіли весну зустрічати У шпаківнях нових...

Украинкский

2014-03-20

43.5 KB

11 чел.

Конспект інтегрованого заняття

(ознайомлення з довкіллям, розвиток мовлення + математика)

для дітей старшого  дошкільного віку (6-й рік життя)

Тема: Подорож до весняного лісу

                                   Автор:

Скорик Тетяна Миколаївна

вихователь  ДНЗ № 14 « Оксанка»

м. Біла Церква

     Мета:  Продовжувати вчити дітей узгоджувати слова у роді, числі та відмінку, складати різні типи речень (прості і складні); додержуючись правильного порядку слів за допомогою схем – моделей.  Закріпити знання дітей про перелітних та зимуючих птахів. Продовжувати знайомити дітей з мешканцями лісу. Пояснити дітям, що дерева і рослини теж живі, що їх потрібно берегти. Вправляти дітей в умінні орієнтуватись в просторі : вгорі – внизу, на, під, біля, прямо, вправо – вліво, а також у розв’язуванні задач. Продовжувати вчити дітей  робити звуковий аналіз слів, читати. Розвивати логічне мислення, пам’ять та мову. Виховувати турботливе ставлення до природи; вміння діяти за словесною інструкцією вихователя;  любов та інтерес до живої природи.

      Матеріал : іграшковий ведмедик, лисичка, зайчик; шпаківня, зображення силуетів птахів: грака, шпака, ворони; силуети дерев, ялинки, підсніжники, проліски, стаканчики, соломинки, листочки, схеми – моделі для опису: птахів, рослин, тварин; аудіо запис співу птахів.

Хід заняття :

Групова кімната являє собою ліс. Під спокійну музику заходять діти у кімнати.

Вихователь: Діти, нам час вирушати на прогулянку до лісу( діти йдуть по канату один за одним , звучить аудіо запис співу птахів).

Діти, що за звуки ви почули? (Спів пташок)

Чому радіють пташки? ( Тому, що наступила весна)

Діти підходять до дерева на  якому сидять граки, а також шпак біля шпаківні.

  Вихователь:      У природи свій календар: прилетіли граки. Якщо граки не поспішають упорядковувати свої гнізда, то близького тепла не буде. А коли вони починають ламати гілочки з дерев для ремонту своїх гнізд, кричати і сваритися то теплий вітер уже назавтра принесе дружну весну. А ще з теплих країв прилетіла, ще одна пташка. Для того щоб дізнатись її назву відгадайте загадку.

Не людина, а живе у хатці . ( Шпак)

Діти , а хто знає вірш про шпака?

Дитина :  Прилетіли шпаки, дорогі співаки,

                 Прилетіли весну зустрічати,

                  У шпаківнях нових скоро будуть у них

                  Жовтороті малі пташенята.

Діти, давайте опишемо шпака за допомогою схеми .

( Діти описують шпака за допомогою схеми – моделі)

Поступово повертаються з теплих країв й інші перелітні птахи.

А зараз пограємося у гру : «Зимуючі та перелітні птахи».

Показую рухи «птахи летять» - це перелітні птахи.

« пташки сидять» - це зимуючі пташки.

Діти відповідно до назви птахів показують рухи.

Перелітні : Ластівка, зозуля, дрізд, грак, жайворонок, журавель, дика качка.

Зимуючі: горобець, голуб,галка, ворона, сорока, синиця, дятел.

( Діти вирушають стежиною далі, підходять до ялини)

Навесні не лише птахи повертаються з теплих країв .  Навесні пробуджуються тварини і рослини,  все навкруги.

А хто пробуджується, відгадайте будь ласка :

Загадка – символ :

Спить зимою на морозі

В лісі темному , в барлозі

Ласувати любить медом

Називається … (ведмедем).

Діти чому ви так думаєте?

(Тому,що спить в барлозі лише ведмідь.)

Діти ,а хто знає вірш про ведмедя?

Дитина : Буркотливий, вайлуватий,

                Ходить лісом дід кудлатий

                 Одягнеться в кожушину, мед шукає і ожину,

                 Літом любить полювати,

                 Взимку у барлозі спати,

                 Як зачує він весну, прокидається від сну.

Опис ведмедя за схеми – моделі.

(Знаходять маленького ведмедика під ялинкою) 

Діти, ведмедик ще маленький бо він недавно народився. Він нічого не знає. Його дуже цікавить де він буде жити і поряд з ким. Може допоможемо йому?

  •  Скажіть де живе ведмідь? ( У лісі)
  •  Які ви знаєте дерева, що ростуть у лісі? ( Сосни, ялини, дуби, берези, клени)
  •  А які дерева бувають за розміром? (Високі та низькі)

Ведмедику, ти зрозумів ,де ти живеш?

Діти, так де живе ведмедик?

Діти, а ведмедик хоче дати вам завдання.

Гра «Прочитай та зроби звуковий аналіз слів»

Діти читають слова та роблять звуковий аналіз слів: мед, пасіка, малина, ліс, сосна, барліг.

А хто ще живе у лісі ? Підемо та пошукаємо. (Діти підходять до ялинки де під серветкою щось накрито).

Діти, ми зможемо дізнатися хто тут сидить тоді, коли відгадаєте загадку.

Загадка – символ :

В лісі темному блукаю,

Довгий хвіст пухнастий маю,

До села ,як завітаю,

То курчат собі шукаю,

Вовку – брату я сестриця

Як же звуть мене ? ( Лисиця)

Вихователь показує дітям лисичку.

Лисичка хоче з вами пограти в цікаву гру.

Гра « Закінчи речення»

Спритний як  ….. ( білка)

Лякливий як  ….  ( заєць)

Хитрий як   …. ( лисиця)

Колючий як  ….. ( їжак)

Злий як  …. (вовк)

Вайлуватий  як   ….( ведмідь)

Діти, а хто розкаже віршика про лисицю.

Дитина : Під горою хвойний ліс,

                За горою хитрий лис,

                Вкрита – травами гора,

                Збоку – лисяча нора.

                В ній хитрюга непроста,

               Як навідалась в курник

               То відразу півень зник.

До побачення лисичко, ми пішли далі по стежинці. А хто живе ще у лісі відгадайте?

Загадую загадку і показую символи до неї.

Загадка – символ

Коли випаде сніжок,

Вдягну теплий кожушок,

Непомітний для мисливців,

Вовка, рисі та лисиці. (Заєць)

Я бачу, діти ви вже стомилися, давайте відпочинемо і пограємо разом з зайчиком.

Фізхвилинка

Забавлялись зайченята,

Виглядають маму й  тата,

Ось так – лапку до лапки,

  Ось так – шапку до шапки,

   Ось так – вусом потрусимо

Так, так, так!

Діти, а хто розкаже вірш про зайчика?

Дитина:  Вранці заєць біля дуба

               Одягнувся в білу шубу

               Одягнувся, оглянувся

               В довгі вуса посміхнувся

               Гарна шуба, шуба гожа

               І на полюс з нею можна.

Діти, а в зайчика є для вас завдання.

Розв’язування задач

( Діти розв’язують задачі за картинками)

Нам час прощатися з зайчиком тому,що потрібно вирушати далі в дорогу. ( Діти йдуть стежиною далі.)

Діти, ось ми прийшли з вами на лісову галявину. Подекуди ще лежить сніг, та на галявині вже букетиками квітнуть підсніжники та проліски. Підсніжники бувають тільки у листяних лісах, де м’яка і товста підстілка з опалого листя, охороняє їх від замерзання. Коли цвітуть підсніжники – лунають пісні пернатих посланців весни. Маленькі, тендітні, вони кивають голівками, ніби вітають гостей.

Дитина : Підсніжники білі зустріли весну,

                Першими ліс пробудили від сну .

                Петрик ходив на прогулянку в ліс,

                Підсніжників мамі букетик приніс.

Малята , а які ще ранньовесняні квіти ви знаєте? (Сон трава, ряст, фіалка, барвінок, крокуси.)

А назвали пролісок проліском за те , що поселився  він на лісових галявинах і в невеликих світлих лісках – перелісках, де навесні сніг тане швидше за все.

Опис підсніжника за допомогою схеми.

Не лише розцвіли підсніжники і проліски, навесні оживають також і дерева. Бруньки майбутнього листя дерево підготувало ще з осені. Цілісіньку зиму залишалися  вони в одному положенні і були ледь помітними. Пригріло сонечко і соки дерев зігріті першим весняним сонечком піднімаються від коріння , до гілочок.

Діти, дерева живі. Деревам потрібно дихати.

Дослідницька робота.

Даю кожній дитині листочок.

  •  Як ми дихаємо? (Через носики)
  •  Як дихає дерево? ( Через листочки)

Діти, зробіть вдих , а потім видихніть повітря на свої листочки. Ви ніби дерева, які дихають через своє листя.

  •  Як ми п’ємо ? (ми п’ємо ротиками)

Дерева п’ють воду через своє коріння.

( Даю дітям стаканчик у якому на дні є трохи води , а в кожному стаканчику вкладена соломинка).

Уявіть,що ця соломинка корінь, а ви це дерево, яке хоче пити. Всмоктуйте воду через корінь так, як дерева, рослини дихають і п’ють воду.

Отже, діти ви побачили , що дерева,кущі та рослини живі.

  •  Як ми повинні до них ставитись? ( З любов’ю та повагою. Ми повинні берегти природу.)

А зараз дітки, на завершення нашої подорожі ми пограємось в гру.

Гра « Весняний пейзаж» ( орієнтація в просторі)

Вихователь роздає дітям аркуш паперу на якому зображена весняна галявина. На тарілочці лежать дерево, зайчик, їжачок, сонечко, блакитна та синя хмаринки, квіточки, пташки, пеньочок. За вказівкою вихователя діти створюють пейзаж, використовуючи поняття зверху, знизу, посередині, зліва, справа, біля, між, під, над.

Високо в небі світить сонечко. Зліва від сонечка пливе блакитна хмаринка. Справа від сонечка пливе синя хмаринка. Знизу по середині листочка росте дерево.  На дереві з’явилися  листочки . Зліва від дерева сидить зайчик. Справа від дерева знаходиться пеньок. Під деревом  сидить їжачок.   Між їжачком і пеньком ростуть квіточки. Високо в небі під блакитною хмаринкою повертаються пташки з теплих країв.

Діти, подивіться, який чудовий весняний пейзаж у нас вийшов. На цьому наша прогулянка до лісу завершується, нам час повертатись назад до дитячого садочку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44475. Психологический портрет преступника 224 KB
  Понятие и виды психологического портрета преступника Понятие и виды психологического портрета преступника. Психологические особенности личности серийного преступника. Криминалистический психиатрический и психологический подходы к выявлению признаков неустановленного преступника.
44476. Модернизация оборудования промывного отдела варочно-промывного цеха производства Целлюлозы ОАО АЦБК 1.43 MB
  К их работе можно отнести следующие недостатки: процесс промывки на фильтрах связан с рядом последовательных разбавлений и сгущений массы в результате чего приходиться перекачивать значительные количества жидкости; невозможность создать на барабане фильтра одинаковую по толщине и структуре массную папку и равномерно распределить промывную жидкость что вызывает очень неравномерное вытеснение исходного щелока промывной жидкостью; очень непродолжительное время промывки в связи с чем исключается возможность протекания диффузии; низкая...
44477. Определения виктимности поведения жертвы преступления 136.5 KB
  Однако при всем при том на проступки потенциального правонарушителя существенное влияние оказывает также и конкретная жизненная ситуация его окружение поведение потерпевшего до и в момент совершения преступления. Целью моей работы является проведение анализа сравнений тактик ситуаций и наконец таки определения виктимности поведения жертвы преступления опираясь на научную литературу и множество книг посвященной этой теме. На мой взгляд понятие “Жертва преступления†– понятие более широкое чем “потерпевшийâ€. Жертва преступления...
44479. Бойові властивості ЗМУ і запалювальних засобів 116 KB
  Стисла характеристика біологічних засобів та особливості ураження ними особового складу. Хімічна зброя ХЗ – одна з видів зброї масового ураження вражаюча дія якої основана на використанні бойових токсичних хімічних речовин БТХР. До бойових токсичних хімічних речовин відносяться отруйні речовини ОР і токсини що вражаюче впливають на організм людей і тварин а також фітотоксиканти які можуть застосовуватися в воєнних цілях для ураження різноманітних видів рослинності. В якості засобів доставки хімічної зброї до об’єктів ураження...
44480. Учёт краткосрочных активов и анализ эффективности их использования 768 KB
  Оценка и учёт денежных средств и их эквивалентов Признание оценка и учёт краткосрочных финансовых инвестиций Признание оценка и учёт краткосрочной дебиторской задолженности Признание оценка и учёт запасов АНАЛИЗ ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ КРАТКОСРОЧНЫХ АКТИВОВ ТОО ШАРЫКТАС Анализ движения денежных средств Анализ краткосрочных расчётов с дебиторами Анализ эффективности использования производственных запасов ЗАКЛЮЧЕНИЕ СПИСОК ИСПОЛЬЗОВАННОЙ ЛИТЕРАТУРЫ ВВЕДЕНИЕ...
44481. Разработка мероприятий по совершенствованию учета основных средств и повышению экономической эффективности их использования в ООО «Бельки» Касимовского района Рязанской области 696 KB
  ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ УЧЕТА И АНАЛИЗА ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ НА ПРЕДПРИЯТИЯХ АПК Экономическое содержание учета основных средств Анализ движения и экономической эффективности использования основных средств БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ
44482. Ауыз қуысы, бөлінуі, шекаралары, құрамы 15.3 KB
  Ауыз қуысы, топографиялық орналасуына және атқаратын қызметіне қарай ауыз кіреберісі, мен меншікті ауыз қуысына бөлінеді
44483. Христианская церковь в средние века 105.5 KB
  При Иннокентии IV 12451254 было объявлено что кардинал стоит выше епископов и должен носить красную шапку символизирующую что кардинал готов бороться в защиту святой римской церкви до последней капли крови. в западной церкви было сделано дополнение непризнанное грековизантийской церковью об исхождении святого духа не только от бога отца но и от...