55015

Доба героїчних походів козаків. Петро Конашевич-Сагайдачний

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розглянути напрями морських походів козаків; охарактеризувати діяльність гетьмана П.Актуалізація опорних знань учнів: фронтальна бесіда: Про кого ми вивчаємо у 8класіпро козаків; Хто такі козаки Які причини виникнення козацтва...

Украинкский

2014-03-21

102.5 KB

1 чел.

Тема. Доба героїчних походів козаків.

          Петро – Конашевич Сагайдачний.

Мета: - розглянути напрями морських походів козаків;

           -охарактеризувати діяльність гетьмана П.-К.Сагайдачного;

           -розвивати вміння узагальнювати матеріал;

           -виховувати почуття поваги, патріотизму.

Обладнання: карта «Запорізька Січ к.16-п.п.17ст.», атласи, ілюстрації, роз-

                       датковий  матеріал,відеоматеріали.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                                   

                                    Структура та хід уроку

І.Організація класу.

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів:

                  -фронтальна бесіда:

-Про кого ми вивчаємо у 8класі?(про  козаків);

-Хто такі козаки?

-Які причини виникнення козацтва?

-З ким воювали козаки?(поляками, турками)

ІІІ.Вивчення нового матеріалу. Мотивація теми та мети уроку.

                                                        План

  1.  «Доба героїчних походів»  козаків.
  2.  Діяльність П.-К.Сагайдачного.
  3.  Хотинська війна.

І.-А) Інформація вчителя:

-Б)робота в групах (3):(фон - пісня «Гей, на горі женці жнуть)

Завдання:

-І група: Виписати роки татарсько-турецьких набігів на українські землі

(Шв.,с.72);

-ІІ група: Виписати як поводили себе ординці на українських  землях

                (роздатковий матеріал,додаток №2);

-ІІІ група:Виписати нові терміни і знайти їх значення

                  (Історія України.Експрес – підготовка,с.54).

Висновки.

  •  Хто протистояв туркам?

Перші ІІ десятиліття 17ст. називають «доба героїчних походів козаків».Саме в цей період були здійснені успішні морські походи проти Османської імперії.

В) робота з документом (Боплан.Підготовка козаків допоходу,додаток№1).

-Зачитати якою була підготовка козаків до походу.

Г)перегляд відеоуривку з  проекту каналу Інтер «Країна. Історія українських земель»

(Морські походи козаків)+робота з підручником (Швидько,с.73.)

-заповнити на дошці хронологічні сходинки (приклеїти стіки).

(приклад)

1602

захоплена Кілія

 

1606-Варна

 1616

1608-Перекоп

                                                                                                                              Кафа

1609-Ізмаїл,Кілія  

1614-Трапезунд

1615-Константинополь

 

Д)робота з картою, атласами - показати морські походи козаків.

Е)робота з документом(Власов,с.83) – підтвердження героїзму козаків.

-Яке значення морських походів козаків?

(-сприяли ослабленню Туреччини;

-перешкоджали загарбницьким планам турків;

-сприяли активізації національно-визвольних рухів підкорених народів).

ІІ.А)метод «Телефон».

-Відгадайте хто водив козаків у морські походи?

 

1

      г

2

         и

3

      а

4

      н

5

6

      й

7

    ч

8

9  

       д

             

0

       с

         

                                      

                        031-36-937-426

                        (Сагайдачний)

Б) Повідомлення про Сагайдачного(1 учень).

В)Робота з підручниками:(-Вл.,с.84; Шв.,с.75).

–Складання схеми «Діяльність П.К.- Сагайдачного».

ІІІ. А) Інформація вчителя про Хотинську війну.

Б)робота з ілюстрацією,с.85.

Б)робота з картою – показати Хотин.

В) перегляд відеоуривку з  проекту  Інтер «Країна. Історія українських земель»

(Хотинська війна)+робота з Шв.,с.78-79.

Г)-Складання таблиці:  «Хотинська війна».

Приклад

Дата

Сили ворожих сторін

         Хід

      Наслідки

2.09.-

3.10. 1621 р.

Поляки 35тис. +

40 тис. козаків +

25 тис. литовців

Турки - 220-250 тис.

-4.09.-козаки перемогли турків;

-12.09.-наступ козаків невдалий;

-28.09.-наступ турків невдалий.

Г) робота з документом (Шв.,с. 79) -  про П.Сагайдачного.

ІV.Закріплення.

А) Метод «Мікрофон»

Б)Хронологічна задача.

-Скільки років минуло від захоплення козаками Кафи до початку Хотинської війни?(1621-1616=5)

-Скільки років тому козаки захопили Константинополь?(2010-1615=395).

В)Впізнай історичну постать.

-Змалку привчився натягати лук, зброї та коня з рук не випускати..,був відважний вояк і добрий вождь.Від козаків вимагав послуху й дисципліни…Щороку водив козаків на Чорне море проти турок і татар…Сам з усім козацьким військом записався до Київського братства і помагав по різних містах утримувати школи…(П.Сагайдачний).

V.Оцінки. Їх мотивація.

VІ.Домашнє завдання. §11,завд.1,2;скласти сенкан до слова Сагайдачний, заповнити контурну карту.

Додатки:

Додаток №1

роздатковий матеріал(Історія України. Розробки уроків,8 клас,с.81).

           На початку XVII ст. татарські війська неодноразово з'являлися на українських землях, «умиваючись,— за свідченням сучасників.— по лікоть у нашій крові та спустошуючи все огнем і мечем». На українських землях татари брали ясир, захоплюючи чоловіків,жінок і дітей. Тих, хто чинив опір, убивали. Полонених продавали на  невільницьких ринках. Українські дівчата та жінки потрапляли до гаремів або ставали служницями. Хлопчиків-під-літків забирали до військових казарм, щоб виховати з них яничарів. Чоловіків чекала виснажлива праця на будівельних роботах або вони доживали свій вік прикутими до весел гребцями на турецьких каторгах.   

Додаток №2

Г.-Л.Боплан про організацію козаками морських походів проти турків

Коли козаки задумують свій морський похід, то не мають дозволу від коро-

ля, але дістають його від свого гетьмана і скликають військову раду.На ній обирають наказного гетьмана, який має очолити їхній похід…

Будують човни з верби або липи…Кожен козак озброєний двома рушницями

шаблею.На кожному човні є 4-6 фальконетів (невеликих гармат),порох, свинець, ядра,компас…

 Додаток №3

Література:

1.Власов В.С.Історія України:8кл.:підруч. для загальноосвіт. навч.закл.-                  К.:Генеза,2008.-с.82-88.

2.Гісем О.О.,Мартинюк О.О.Історія України.Експрес-підготовка.7-12 класи.-

Тернопіль:Навчальна книга - Богдан,2010.-с.53-54.

3.Єрмоленко А.О.Історія України.8клас.Готові дидактичні набори.-Х.:Основа,2008,с.45.

4.Україна.Історичний атлас:8 клас.К.:Мапа.2006.-с.16.

5.Хрестоматія з історії України.Практичний довідник/уклад.Воропаєва В.В.-Х.:ФОП Співак В.Л.,2010.-с.77-80.

6.Швидько Г.К.Історія України.ХV І- ХV ІІ століття.-К.:Генеза,1997,с.71-80


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8872. Массовая коммуникация и власть 552 KB
  Монография посвящена анализу проблемы взаимодействия массовой коммуникации и власти в двух основных аспектах: воздействия властных отношений на процессы массовой коммуникации и воздействия средств массовой информации на аудиторию. Рассматриваю...
8873. Производство по предложениям, заявлениям граждан и обращениям организаций 140 KB
  Производство по предложениям, заявлениям граждан и обращениям организаций Общая характеристика правового института обращений граждан: терминология, правовая основа, права и гарантии. Стадии производства по предложениям, заявлениям граждан и обращени...
8874. Организация как объект управления 183.5 KB
  Организация как объект управления Понятие и признаки организации. Законы организации. Жизненный цикл организаций. Виды организаций. Внутренняя и внешняя среда организаций. Под организацией (от латинского organizio - сообщаю стройный вид, ...
8875. Цели управления 138 KB
  Цели управления Понятие и сущность цели. Система целей менеджмента. Управление по целям. Цель - одна из сложных и вместе с тем древнейших категорий управления. Она в той или иной форме присутствует в сознании человека, осуществляющего люб...
8876. Системный подход в менеджменте 595.5 KB
  Системный подход в менеджменте В этой теме речь пойдет о следующем: о системе и ее элементах об управлении исключительно системами о системном подходе к управлению о существовании реальной системы в среде, ее окружающей...
8877. Информационная поддержка бизнеса 121.5 KB
  Информационная поддержка бизнеса. 1. Внешняя и внутренняя среда предприятия. 2. Понятие бизнес-процесса. Реинжиниринг бизнес-процессов. Технология реинжиниринга. 3. Влияние информационных технологий на развитие реинжиниринга бизнес-процессов и на ор...
8878. Производство по принятию нормативных правовых актов государственного управления 182.5 KB
  Производство по принятию нормативных правовых актов государственного управления Учебные вопросы: Нормативные правовые акты государственного управления: понятие, правовая характеристика, классификация. Правотворческая деятельность в сфере...
8879. Исследование тлеющего разряда 109.5 KB
  Исследование тлеющего разряда Цель работы: Ознакомиться с основными формами тлеющего разряда. Исследование работы стабилизаторов тлеющего разряда. Исследование работы цифро- знаковых индикаторов тлеющего разряда. Введение. Тлеющий ...
8880. Частотные характеристики цепей. Комплексные функции цепи 1.02 MB
  Частотные характеристики цепей. Комплексные функции цепи Основным методом расчета цепей синусоидального тока является метод комплексных амплитуд. В его основе лежит представление синусоидальных функций через эксп...