55019

Інформація. Інформаційні процеси в системі. Апаратне забезпечення інформаційної системи

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити і закріпити основні поняття вміння; поглибити розуміння учнями фактичного матеріалу: спонукати до самостійного опанування учнями предмета; розвивати пізнавальну активність увагу пам’ять уміння аналізувати;...

Украинкский

2014-03-21

44 KB

2 чел.

Урок з інформатики у 9-му класі. Урок закріплення і узагальнення знань з теми «Інформація. Інформаційні процеси в системі. Апаратне забезпечення інформаційної системи»

Урок-гра  «Показуха»

Мета:   повторити і закріпити основні поняття, вміння; поглибити розуміння учнями фактичного матеріалу: спонукати до самостійного опанування учнями предмета; розвивати пізнавальну активність, увагу, память, уміння аналізувати; сприяти розвитку комунікабельності, активності інтересу до комп’ютерних знань; виховувати взаємоповагу, культуру поведінки та повагу до чесних змагань.

Тип уроку: урок-гра

Обладнання: картки із завданням, сертифікати переможців та учасників гри

Девіз уроку: «Через гру та творчість до пізнання!»

   Хід уроку

Учитель: Добрий день друзі та гості! Сьогоднішній урок у нас дещо незвичайний. Це – урок-гра «Показуха», яка сьогодні присвячена інформатиці і тим темам уроку, які ми з Вами на сьогоднішній день вивчили.

Коли виникає потреба виручити друга з біди (а що є справжньою бідою, як не те, коли тебе викликали відповідати, а в голові жодної розумної думки), тут і настає зоряний час справжньої «показухи». Друзі поспішають на допомогу. Хто жестами, а хто мімікою намагається допомогти і щось підказати.  Сьогодні на уроці  ми подивимось, яких успіхів досягли наші учні у цьому жанрі учнівського мистецтва.

І так усі приготування зроблені.

Кмітливість, логіку готуйте,

Та про комп’ютер не забудьте.

У грі беруть участь учні 9-А класу.

За ходом гри слідкуватиме журі почесне

І змагання буде чесне

Почесне журі:_______________

Нам познайомитися треба,

Розкажемо ми самі про себе.

Учитель: Оголошую перший конкурс нашої гри «Називалки». Представники команд, які мають найкращі художні здібності зображують зашифровану назву своєї команди, не використовуючи букв так, щоб глядачі змогли відгадати цю назву.

За відгадану назву команда отримує 2 бали.

Поки художники працюють перевіримо інтелектуальні здібності інших учасників під час конкурсу.

  1.  Основне поняття, на якому ґрунтується наука інформатика? (Інформація)
  2.  Головний пристрій, «серце» комп’ютера (Процесор)
  3.  Основна плата комп’ютера, на якій розміщено процесор (Материнка)
  4.  Найменша точка на екрані монітора, що світиться, яка бере участь у формуванні зображення (Піксель)
  5.  Стандартний пристрій введення даних у комп’ютер (Клавіатура)
  6.  Пристрій зовнішньої памяті компютера, що позначається А: (Дискета)
  7.  Система числення, алфавіт якої складається тільки з «0» та «1» (Двійкова)
  8.  Пристрій введення даних з компютера на паперові носії (Принтер)
  9.  Найменша одиниця подання даних у компютері (Біт)
  10.  У яких одиницях вимірюється ємкість дискети (Мегабайт)
  11.  Наука, що вивчає структуру інформації, її властивості, а також закони і способи накопичування інформації (Інформатика)
  12.  Додатковий пристрій за допомогою якого зручно керувати курсором на екрані (Мишка)
  13.  Як називається область даних на диску, що має імя? (Файл)
  14.  Назвіть пристрій для введення графічної інформації (Сканер)
  15.  Який інтерфейс має ОС Windows (Графічний)
  16.  Згідно з двійковим кодуванням скільки байт займає в памяті  один символ? (1 байт)
  17.  Пристрій для виведення на друк креслень, плакатів (Плотер)
  18.  Пристрій для відображення даних на екрані (Монітор)
  19.  Скільки байт дорівнює 2 КБ (2048 байт)
  20.  Тип принтера, який виконує найякісніший та найшвидший друк (Лезерний)
  21.  Що таке роздільна здатність екрану (Кількість точок по горизонталі і вертикалі)
  22.  В якому році створена перша в континентальній Європі ЕОМ? (1951)
  23.  Як називається диск, з якого можна завантажити ОС компютера? (Системний)
  24.  Інша назва жорсткого диску (Вінчестер)
  25.  Які складові обчислюваної системи (Апаратна та програмна)
  26.  Пристрій для взаємодії  між компютерами (адаптерами) та процесором (оперативною памятю). (Магістраль)
  27.  Призначення клавіши ENTER (Введення команди, перехід на інший рядок)
  28.  Що таке швидкодія процесора? (Кількість елементарних операцій за одиницю часу)
  29.  Перша обчислювальна машина призначена для виконання над числами арифметичних операцій додавання і віднімання хто розробив? (Блез Паскаль – французький математик 1642 р.)
  30.  Які програми потрібні для роботи інформаційної системи? (системні: ОС, допоміжні програми(утиліти); інструментальні: система програмування; прикладні: програми загального призначення, програми професійного призначення)

Підібємо підсумки конкурсу.

(Виступ членів комісії)

А зараз подивимося, що намалювали наші художники. Давайте відгадаємо назву команд.

Комісія повідомляє результати.

(Виступ членів комісії)

От ми вже й знайомі з командами.

Команда «Клави»   Команда «Вінти»

Думаю учасники готові до складніших «показушних» завдань.

Оголошую другий етап гри «Влучний стрілець»

(Практично) (Робота за компютером)

Повторення т/б.

Учням необхідно завантажити файл «Влучний стрілець», що знаходиться за адресою: Робочий стіл/9 клас і стрілками з’єднати відповідні терміни та поняття. Від команди необхідно 4 представники – кожен виконує по 2 постріли і передає естафету іншому представникові.

Процесор     Введення інформації

Джостик  Найшвидша пам'ять

Миша   Обробка інформації

Сканер  Пристрій управління

Клавіатура  Носії інформації

Лазерні диски

ОЗП

USB-накопичувач

 

Принтер  Збереження інформації                                                                        Вінчестер  Виведення інформації                                                                                     Модем  Найдовша пам’ять                                                                                                      ПЗП   Пристрій для зв’язку                                                                                                      Відеокарта  Відеопам’ять                                                                                                                     Монітор  Електронні мікросхеми                                                                                                                                       Факс-модем                                                                                                                                Адаптери

За влучний постріл 1 бал

Шановні члени журі! Поділіться своїми враженнями щодо «Влучного стрілця».

Наступний конкурс називається «Отакої!..». Кожна команда, бажаючи виграти «підсунути свиню» команді суперників у вигляді слова, які ті повинні показати глядачам (або суперникам команд). Якщо глядачі відгадають слово – команда отримує 5 балів.

Кожне слово має стосуватися  теми  і на його показ відводиться 30с.

(Приклад: кодування, клавіатура, принтер, монітор…).

А зараз ми перевіримо вашу ерудицію. Оголошую конкурс «Ерудит». Ваше завдання: з поданих слів за 3-5 хвилини скласти кросворд. Чим більше перетинів у вашому кросворді, тим вищий бал. Максимум 5 балів.

Слова для кросворду:

Клавіатура, модем, дискета, байт, принтер, вінчестер, плотер, гігабайт, біт, сканер, процесор, форматування, інформатика, кошик, ярлик, файл, драйвер, дюйм, монітор, трекбол, мишка.

(Підбиття підсумків конкурсу « Отакої», « Ерудит».)

Кожну команду очолює капітан. Давайте перевіримо їхній артистизм.

Конкурс «Хто кращий»

Завдання капітанів – показати всі рухи, які будуть названі, додаючи їх до попередньої.

Завдання

1. Включити комп’ютер

2. Відкрити графічний редактор

3. Спробуйте одночасно вставити папір в принтер для друку готового документа

4. Щоб не сумувати, слухайте музику.

5. Не витрачаючи часу, копіюйте файли на флешку.

Запитання: з якою ОС ці задачі можна виконувати одночасно?

Підбиття підсумків конкурсу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12879. Биологические ритмы и их влияние на здоровье 77 KB
  Урок валеологии: Биологические ритмы и их влияние на здоровье Цели: ознакомить учащихся с новым понятием – биоритмы суточные недельные месячные сезонные; рассмотреть каким образом биоритмы влияют на здоровье человека его работоспособность; с помощью анкеты ...
12880. ГОЛОС ЧУЖОЙ ПЛАНЕТЫ 71 KB
  ГОЛОС ЧУЖОЙ ПЛАНЕТЫ Вашему вниманию предлагается иградрама. Мы играли в нее не только со старшеклассниками но и с педагогами представителями администрации психологами. Игра эта сложная как для проводящих ее так и для игроков. Она предполагает создание ситуации в...
12881. ПУТЕШЕСТВИЕ К ВОЛШЕБНИКУ 96.5 KB
  ПУТЕШЕСТВИЕ К ВОЛШЕБНИКУ Предлагаемую ниже игру можно использовать и как самостоятельную процедуру и в рамках психологического тренинга для подростков. В последнем случае игра встраивается в программу тренинга в форме отдельного занятия в котором представлены все...
12882. Психологическая игра Война племен 37.5 KB
  Психологическая игра Война племен Цель: развитие внутригрупповых отношений; навыков коллективного взаимодействия снятие агрессии. Участники игры: учащиеся 68 классов. Время проведения занятия: 1час 30 мин. Предполагаемый психологический результат: улучшение взаи...
12883. Дороги, которые мы выбираем. Сценарий мероприятия по актуальным проблемам подросткового возраста 41 KB
  Сценарий мероприятия по актуальным проблемам подросткового возраста Дороги которые мы выбираем... В конкурсе принимают участие ученики 9 11го класса. Соревнуются 2 команды по 12 человек. Члены команды: капитан; прессцентр 2 чел.; выездная бригада 3чел.; члены команд
12884. Здоровье и моя будущая профессия 41 KB
  Здоровьесберегающие технологии в воспитании и развитии детей. Круглый стол Здоровье и моя будущая профессия Программное содержание. Учить детей снимать эмоциональное и физическое напряжение преодолевать чувство тревоги связанное с межличностным общением. Форм...
12885. Сценарий психологической игры: «Кораблекрушение» 69.5 KB
  Сценарий психологической игры: Кораблекрушение для учеников 11го класса В период ранней юности 1517 лет человек переживает кризис идентичности. Этот возраст сопровождается активным поиском самого себя в социуме сверстников и взрослых. Конфликты как эмоционально...
12886. Игра в работе педагогапсихолога. МЫ ЕДЕМ, ЕДЕМ, ЕДЕМ 105.5 KB
  Игра в работе педагогапсихолога: Мы едем едем едем Человек есть €œчеловек играющий€ homo ludens. Хейзенга. Игра: €œ МЫ ЕДЕМ ЕДЕМ ЕДЕМ€ Время игры: 1 час – 1 час 20 минут Возможности игры: игра разработана для детей в возрасте 10 – 14 лет. Цель: мотивация учащихся на и
12887. ПРОБУЖДЕНИЕ АКТИВНОСТИ 46.5 KB
  ПРОБУЖДЕНИЕ АКТИВНОСТИ Сценарий классного часа Вам приходилось слышать от взрослых в школе высказывания о том что современные дети ничего не хотят что растет поколение потребителей И действительно мы можем найти этому массу подтверждений. Чем лучше школа тем боль