55022

Наростання політичної боротьби у вересні – жовтні 1917р

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Дати уявлення про платформу реформ які містила ЦР перед Демократичною нарадою у вересні 1917 року в Петрограді; розкрити фатальні наслідки прорахунків ЦР у воєнній політиці; показати вплив наростаючої анархії на становище в Україні; вказати на головні причини конфлікту ЦР та ТУ.

Украинкский

2014-03-21

37.5 KB

1 чел.

Тема. Наростання політичної боротьби у вересні – жовтні 1917р.

Мета. Дати уявлення про платформу реформ які містила ЦР перед Демократичною нарадою у вересні 1917 року в Петрограді; розкрити фатальні наслідки прорахунків ЦР у воєнній політиці; показати вплив наростаючої анархії на становище в Україні; вказати на головні причини конфлікту ЦР та ТУ. Розвивати вміння критично оцінювати ситуацію, логічно мислити, аналізувати історичні документ, вміти виділяти головне.

Основні поняття. Контрреформація, анархія.

Основні дати. Кінець вересня 1917 р. – Демократична нарада в Петрограді; осінь 1917 р. – оголошення 40-тисячного армійського корпусу під командуванням Павла Скоропадського про підпорядкування ЦР; 8 – 15 вересня 1917 р. - з’їзд народів.

Обладнання. Атлас з історії України, 10 клас.

Тип уроку. Комбінований із застосуванням елементів уроку – практикуму.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  Робота в групах. Клас ділиться на 4 групи які повинні поєднати  дані дати і пояснення, а потім представник групи розкриє суть отриманої події.

     Група 1.

  1.  3 липня 1917 р.     а)Всеукраїнський військовий з’їзд.
  2.  2 червня 1917 р.   б) Повітовий з’їзд Вільного козацтва.
  3.  18 серпня 1917 р. в)Всеукраїнський Національний конгрес.
  4.  2 вересня 1917 р. г) Прийняття ІІ Універсалу.

    Група 2.

  1.  10 червня 1917 р.  а) VII з’їзд Партії народної свободи.
  2.  4 -6 липня 1917 р.  б) Прийняття ІІ Універсалу.
  3.  12 березня 1917 р. в) Липнева політична криза.
  4.  Лютий 1917 р. г) Національна 100 тис. демонстрація в Києві.

Група 3.                                                                                                       1. Листопад 1917р.         а) « Тимчасова інструкція Гененеральному Секретаріатові…»

2. 1 вересня 1914 року  б) Заснування у Харкові організації « Юнацька спілка»

3. березень 1917 р.         в) Утворення СВУ

4. 4 серпня 1917 р.          г) Участь УСС у боях за гору Маківка.

Група 4.

  1.  5 -8 травня 1917 р.     а) З’їзд кадетів
  2.  9 березня 1917 р.       б) Корніловський заколот
  3.  Кінець серпня 1917 р. в) Утворення УЦР
  4.  10 – 11 травня 1917 р. г) З’їзд Вільного козацтва.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

     Тимчасовий уряд не міг допустити втрату такої стратегічно – важливої території як Україна, в свою чергу, УЦР не могла допустити повторного повного підпорядкування Росії.

 

IV.Формування нових знань.

                               Словникова робота.

Контрреформація – реакційний рух, направлений на відновлення втрачених позицій та контролю над розвитком процесу.

Анархія ( від грецького безвладдя) – гіпотетичний політичний устрій, в якому індивіди вільно співпрацюють як рівні.

                                План.

1.Демократична нарада і позиція Центральної Ради.

2. Наростання анархії в Україні.

3. Загострення конфлікту Центральної Ради з Тимчасовим урядом.

                               Проблемне питання.

Чи зумів з’їзд народів зберегти для України автономію?

  1.  Таблиця.                                                                          Діяльність політичних партій.

                    Послідовна         Радикальна

                                                            

                                     Кінець вересня 1917 року.

Петроград, Демократична нарада (зібрання політичних партій Росії і національних регіонів).

Мета. Обрати Раду республіки.

Вимоги ЦР на нараді.

  1.  Передання всіх поміщицьких, монастирських, церковних земель земельним комітетам.
  2.  Контроль державного і крайового комітетів над продукцією і розподілом.
  3.  Оподаткування великого капіталу.
  4.  Конфіскація військових прибутків.
  5.  Випередити союзників і розпочати мирні переговори.
  6.  Скликання Установчих зборів без зволікань.

   Поміркуйте.

Чи могла погодитися на задоволення таких вимог Демократична нарада, більшість якої представляли російські політичні партії?              2. Робота з підручником.

  Дати відповідь на запитання, чому прорахунки ЦР мали фатальні наслідки?                                                                                                                             3. Доповідь учня. « Анархія в Україні?»

  1.  – 15 вересня 1917 р. З’їзд народів (за ініціативою ЦР):

- федеративний устрій Росії;

- національне самовизначення народів;

- Рада поширює компетенції на всі сфери життя і на 9 губерній.

                                            Погодилися

Українські партії                                      Неукраїнські демократичні партії

                               Проти   - кадети.

Тимчасовий уряд не визнав рішень Центральної Ради.

V.Вирішення проблемного питання.

VI. Рефлексія.

   1 ряд – називає дату.

   2 ряд – визначає за датою подію.

   3 ряд – визначає терміни, пов’язані з названими датою і подією.

VIІ. Повернення до очікуваних результатів.

VIIІ.Оцінювання.

ХІХ. Д/З Підготуватися до уроку контрольного оцінювання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

9161. Педагогика как наука. Функции педагогической науки 20.26 KB
  Педагогика как наука Свое название педагогика получила от греческого слова пай-дагогос (пайд - дитя, гогос - веду), которое означает детоводство или дитяведение. Во взглядах ученых на педагогику, как в прошлом, так и в настоящем времени существ...
9162. Общие основы педагогики Педагогический процесс 28.72 KB
  Общие основы педагогики Педагогический процесс Педагогический процесс - это специально организованное, целенаправленное взаимодействие педагогов и воспитанников, направленное на решение развивающих и образовательных задач. Изображая обучение в свет...
9163. Целеполагание в педагогике. Понятие цели воспитания 22.79 KB
  Целеполагание в педагогике 1.Понятие цели воспитания Профессиональная деятельность педагога, как любая человеческая деятельность, предваряется осознанием цели. Отсутствие цели не позволяет классифицировать работу педагога с детьми как деятельность п...
9164. Внимание. Свойства и виды внимания 21.63 KB
  Внимание Содержание Понятие Виды внимания (непроизвольное, произвольное, послепроизвольное) Свойства внимания (объем, распределение, устойчивость, переключение, сосредоточенность) Требование: выделять индивидуальные особенности вни...
9165. Воображение и творчество 45 KB
  Воображение и творчество Воображение Воображение и творчество знать: понятие о воображении виды воображения (активное, пассивное, преднамеренное, непреднамеренное, воссоздающее, творческое) способы создания образов воображения (агглютинация, акцен...
9166. Индивидуально-психологические свойства личности 1015.83 KB
  Индивидуально-психологические свойства личности Темперамент. Темперамент как динамическая характеристика психики Поведение человека зависит не только от его направленности и характера, но и от темперамента, то есть такого психологического свойства л...
9167. Мастерство педагогического общения 59.99 KB
  Мастерство педагогического общения Профессионально-педагогическое общение есть система (приемы и навыки) органичного социально-психологического взаимодействия педагога и воспитываемых, содержанием которого является обмен информацией...
9168. Методы организации учебной деятельности 117.05 KB
  Методы организации учебной деятельности Под методами осуществления целостного педагогического процесса следует понимать способы профессионального взаимодействия педагога и учащихся с целью решения образовательно-воспитательных задач. В.А. Онищук за...
9169. Методы, приемы и средства педагогического воздействия на личность 22.21 KB
  Методы, приемы и средства педагогического воздействия на личность знать: основные методы, приемы и средства педагогического воздействия на личность, условия их применения. уметь: классифицировать методы воспитания. Методы воспитания Методы восп...