55071

Позакласне заняття. Весняні квіти з гофрованого паперу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти а для того щоб ви дізналися що ми будемо виготовляти сьогодні на занятті я вам пропоную відгадати загадки. Люблять її діти і дорослі за веселу пісеньку струмочків за дзвінкий спів птахів за ніжні проліски за м’який килим з шовкової травиці за ласкаве сонячне проміння за повітря напоєне запахом молодого листя. Діти тому сьогодні на занятті ми будемо виготовляти з паперу крокуси. Діти давайте повторимо послідовність нашої роботи.

Украинкский

2014-04-02

34.5 KB

22 чел.

Тема. Позакласне заняття. Весняні квіти з гофрованого паперу.

Мета. Розширити знання учнів про весняні квіти; удосконалювати вміння та навички роботи з папером, підбирати папір за кольором і розміром. Розвивати художній смак, творчі здібності, спостережливість, фантазію.  Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.                                

Обладнання: гофрований папір, дерев’яні палочки, ножиці, клей, ілюстрації, схема.

Література: 1. Хорунжий В. І. Готуємось до уроків трудового навчання. Х. :Веста. Вид-во »Ранок», 2008.-160с.

                     2. Хорунжий В. І. Чудодійний світ паперу. Дидактичний матеріал для уроків трудового навчання в початкових класах. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2010.-152с.

Хід заняття

І. Організація учнів до заняття (1хв).

- Добрий день! Сідайте. Звати мене Катерина Юріївна і сьогодні я проведу у вас позакласне заняття з трудового навчання. У вас на партах повинно бути 3 шматка рожевого та оранжевого паперу і смужки голубого, а також паличка дерев’яна, клей і ножиці.

ІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв).

- Діти, а для того, щоб ви дізналися, що ми будемо виготовляти сьогодні на занятті я вам пропоную відгадати загадки. Уважно їх послухайте.

1) Я найперша розквітаю,

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка?

Бо мене не стане влітку? (Пролісок)

2) Я перший розквітаю серед гаю,

І білий наче сніг, я колір маю

Хто я? Відгадайте?

Ви мене не ображайте,

Не зривайте, не топчіть

Бо я довго хочу жить. (Підсніжник)

3) Невеликі пелюстки мають темні смужки,

Наче золотий пісок, в квітах жовтий є пилок,

А в землі сидить сітчаста

Цибулиночка куляста. (Крокуси)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (10 хв).

1. Повідомлення теми і мети заняття.

 Отже, сьогодні на занятті ми з вами будемо виготовляти весняні квіти з гофрованого паперу.

2. Вступна бесіда.

Весна – гарна пора року. Люблять її діти і дорослі за веселу пісеньку струмочків, за дзвінкий спів птахів, за ніжні проліски, за м’який килим з шовкової травиці, за ласкаве сонячне проміння, за повітря, напоєне запахом молодого листя. Головним елементом приходу весни є квіти, а саме перші квіти. Одними із перших на весні зацвітають підсніжники, проліски, крокуси. Інші квіти схожі між собою за формою та будовою.

3. Розбір будови зразка.

- Діти, тому сьогодні на занятті ми будемо виготовляти з паперу крокуси. Вони бувають різного кольору: голубого, фіолетового, жовтого, білого.                                                                 

- Роботу потрібно розпочати із виготовлення  серединки квітки, для цього потрібно взяти маленький прямокутний аркуш паперу, накрутити його на дерев’яну  утворивши трубку, потім надрізати зверху і розпушити. Далі будемо виготовляти пелюстки цієї квіточки. Для цього потрібно взяти прямокутний шматок паперу, перегнути його навпіл по довжині і утворити дві рівні частинки, потім на лінії згину перекрутити і зігнути утворивши пелюстку. Так само виготовляються інші 2 пелюстки.    Після того, як всі пелюстки виготовимо потрібно до дерев’яної палички прикріпити серединку, потім навкруги прикріпити пелюстки ниткою. У кінці обмотати папером голубого кольору до самого кінця і приклеїти клеєм, а також приклеїти до стебла листочки продовгуватої форми. І все! Квітка готова!

4. Закріплення послідовності виробу.

- Діти, давайте повторимо послідовність нашої роботи.

5. Настанови до самостійної роботи.

1. Працюючи з ножицями слід класти їх з лівої сторони кільцями до себе.

2. Передавати ножиці слід кільцями до іншої людини і гострими кільцями до себе.

3. Клей слід закривати, якщо ви ним не користуєтесь

4.Рівномірно намащувати клей на папір.

5. Своє робоче місце тримати в охайному вигляді.

IV. Практична робота (12хв).

(Ходжу між партами, слідкую за правильним виконанням роботи учнями, за дотриманням культури праці, за економним використанням матеріалу.

V. Аналіз та виставка робіт (3 хв).

- Діти, закінчили роботу. Вийдіть до дошки 1 ряд, 2, 3.

- Діти, яка робота вам сподобалась найбільше?

- А чим саме вона вам сподобалась?

VI. Підсумок заняття (1 хв).

  •  Діти, то що ми сьогодні виготовляли на уроці?
  •  Які квіти крім крокусів, першими зацвітають на весні?

VII. Прибирання робочих місць (1 хв).

(Діти прибирають робочі місць)

- На цьому наше заняття закінчено. До побачення!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5637. Изучение и расчет конструкции дробилок 2.65 MB
  Введение Увеличивающиеся из года в год объемы промышленного, гидротехнического, жилищного, дорожного и других видов строительства требуют огромного количества нерудных строительных материалов (щебня, гравия, песка), идущих на изготовление железобето...
5638. Исследование схем производства хлеба столового с целью создания высокорентабельной механизированной линии производства 453.6 KB
  Ассортимент хлебобулочных изделий, вырабатываемых в нашей стране, достаточно широк и насчитывает свыше тысячи наименований. В условиях рыночных методов ведения хозяйства первостепенное значение приобретает удовлетворение спроса потребителей...
5639. Понятие налогового планирования 85.5 KB
  Понятие налогового планирования Общие положения. Элементы налогового планирования. Процесс налогового планирования. Методы государственного воздействия, ограничивающие обход налогов. Налоговое планирование - законный...
5640. Элементы налога. Субъекты и объекты налогообложения 109.5 KB
  Элементы налога Субъект налогообложения (налогоплательщик). Предмет и объект налогообложения. Масштаб налога и единица налога. Налоговая база. Налоговый период. Налоговая ставка и метод налогообложения. Нало...
5641. Экономическая и правовая природа налога 74.5 KB
  Экономическая и правовая природа налога Понятие и дефиниции налога. Отличие налогов от других обязательных изъятий и платежей. Классификация налогов. Структура налога. Ранее отмечалось, что налог не является начальной форм...
5642. Значение налогов в экономической системе 88 KB
  Значение налогов в экономической системе Сущность налогообложения. Теории налогов. Функции налогов. Принципы налогообложения. Проблемы и тенденции. Налог не является начальной формой аккумуляции денежных средств...
5643. Электронный кодовый замок 81 KB
  В курсовой работе рассматривается цифровое устройство - кодовый электронный замок. Для данного прибора разработана электрическая структурная схема, принципиальная и функциональная схемы, плата печатная и сборочный чертеж. В расчетной части дока...
5644. Вогнестійкість будівель, споруд та будівельних конструкцій 438.5 KB
  В навчально-методичному посібнику викладено загальні відомості про роль будівельних конструкцій у забезпеченні протипожежного захисту будівель. Викладено теоретичні основи розрахунку вогнестійкості будівельних конструкцій, фактори, що визначають пов...
5645. Практика устной и письменной речи английского языка 112 KB
  The process of reading a literary text is an act of communication between the reader and the author. The success of this act depends both on the author and the reader, his erudition, reading experience and impressionability. The author's art of exerting his influence upon the reader, making him react to the fictitious events, conflicts depends wholly on his craftsmanship. The reader comes to appreciate or dislike the character. He is unaware of the fact, that he is guided by the author