55138

Основні напрями регулювання ринку праці, зайнятості та умов праці. Законодавчо-нормативна база в галузі працевлаштування випускників вищих навчальних закладів

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Сутність основних понять розмір середньої заробітньої плати; розмір допомоги по безробіттю; який вітсоток людей працює в малому бізнесі на Україні і яка ця статистика за кордоном; які галузі мають місце в малому бізнесі і яка максимальна можлива чисельність на нах працівникі...

Украинкский

2014-03-22

82 KB

18 чел.

Практичне заняття №1(2 години).

Тема: «Основні напрями регулювання ринку праці, зайнятості та умов праці. Законодавчо-нормативна база в галузі працевлаштування випускників вищих навчальних закладів».

Мета: ознайомити студентів з методологічними аспектами в галузі працевлаштування випускників вищих навчальних закладів ; поглибити знання студентів про законодавчо-нормативну базу в галузі працевлаштування випускників вищих навчальних закладів 

План

1. Сутність основних понять (розмір середньої заробітньої плати; розмір допомоги по безробіттю; який вітсоток людей працює в малому бізнесі на Україні, і яка ця статистика за кордоном; які галузі мають місце в малому бізнесі і яка максимальна можлива чисельність на нах працівникі; поняття безробітний, зайнятість, працездана молода людина, молоді фахівці.     молодь,  молоді громадяни )

  1.   Основні напрями регулювання ринку праці, зайнятості та умов праці.
  2.  Законодавчо-нормативна база в галузі працевлаштування випускників вищих навчальних закладів
  3.  Елементи тренінгу «Дерево цілей»
  4.  Ділова ігра : «Мої пошуки вільних вакансій»

Література

1. Конституція України. - К.: Преса України, 1996 р. - 52 с. Закон України «Про зайнятість населення» // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991.- № 14. -170 с.

Закон України «Про організації роботодавців» // Офіційний вісник України, 2001 г-№ 25. - 1097 с.

2. Кодекс законів про працю України, Затверджено Законом № 322-VIII (322а-08) від 10.12.71. // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1971. -№ 50.- 375 с.

  1.  Конвенція про сприяння зайнятості й захист від безробіття № 168 (1988 p.); Конвенції та рекомендації, ухвалені Міжнародною організацією праці 1965 - 1999, Том II, Міжнародне бюро праці, Женева. Режим доступу: http:// zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
    1.  Постанова КМУ від 08.09.2010 р. № 831 "Про затвердження Основних напрямів реалізації державної політики зайнятості на 2010-2011 роки".
      1.  Наказ Мінпраці № 307, 20.11.2000 "Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності". Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 р. за № 915/5136.
        1.  Див. Юнг К. Г. Архетип і символ. М.: Ренесанс, 1991.
        2.  Елисеев О.П. Практикум по психологии личности. - Спб.: Питер, 2001. - 560с.
        3.  Реферат: за статею Барабанова В.В. Представления студентов о будущем как аспект их личностного и профессионального самоопределения / В. В. Барабанова, М.Е. Зеленова // Психологическая наука и образование.-2002.- №2.– С.28 – 41.

Хід заняття

1. Сутність основних понять (розмір середньої заробітньої плати; розмір допомоги по безробіттю; який вітсоток людей працює в малому бізнесі на Україні, і яка ця статистика за кордоном; які галузі мають місце в малому бізнесі і яка максимальна можлива чисельність на нах працівникі; поняття безробітний, зайнятість, працездана молода людина, молоді фахівці.     молодь,  молоді громадяни )

2. Основні напрями регулювання ринку праці, зайнятості та умов праці.

Які бувають напрями регулювання ринку праці, зайнятості та умов праці?

Які ви знаєте активні напрями регулювання ринку праці, зайнятості та умов праці?

Які ви знаєте пасивні напрями регулювання ринку праці, зайнятості та умов праці?

3. Законодавчо-нормативна база в галузі працевлаштування випускників вищих навчальних закладів

- Конституція України. Стаття 43. 

- Закон України «Про зайнятість населення», Р. I.; Ст. 1. Зайнятість населення; Ст. 2. БезробітніСт. 5.; Додаткові гарантії зайнятості для окремих категорій населення; Ст. 7. Підходяща робота

- Кодекс законів про працю України; ст. 197

- Закон   України Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні Ст. 1.; Ст. 7.;Ст. 8.

- Конвенція про сприяння зайнятості та захист від безробіття  N 168 (укр/рос) Розділ VII; Ст.26

4. Елементи тренінгу «Дерево цілей»

Дерево цілей - це схема, яка відображає підпорядкування і внутрішній зв'язок цілей.   Принципи побудови:   1) головна ціль повинна мати конкретний результат;  2) реалізація підцілей кожного наступного рівня є необхідною і достатньою умовою дослідження цілей попереднього рівня;  3) кількість рівнів дерева цілей залежить від масштабів складності поставлених цілей, прийнятої в організаційній структурі і ієрархії менеджменту.

Даний метод дозволяє людині привести у порядок власні плани (особисті або

професійні),побачити свої цілі в групі. Мал. № 1 Дерево - Дерево цілей

Приклади складання дерева цілей.

1. Приклад.

Мета - отримати контракт.

Ресурси: імідж, великий досвід роботи, фінансова стійкість і т.п.
Імовірність: висока - конкуренти слабкі, вдалі переговори, підключені потрібні зв'язки ...
Підцілі:
1. Проаналізувати ресурси, вивільнити кошти, зарезервувати фінансування, укласти опціони з постачальниками і т.п.
2. Шукати вагомих холдерів, залучити грамотний персонал, отримати ноу-хау на ексклюзивну технологію і т.п.

2. Приклад.

Мрія - це просте бажання, мета - це вже керівництво до дії. Причому цей посібник містить описані кошти, необхідні для досягнення акредитуючої бажання. Для цілей обов'язкова наявність термінів і ресурсів, необхідних для досягнення даної мети.
Завдання також містять в собі терміни і ресурси. Різниця полягає в тому, що завдання - це одиничне дію.

Наприклад: мрія (бажання) заробити 100 доларів. Мета - написання циклу статей (термін 2 тижні), кількість необхідних статей - 15, ресурси: час 2-4 години на день, кошти на оплату інтернету (реєстрація на проектах, розміщення статей).

Завдання № 1: Кожен день протягом 15 днів писати один статтю (60-120 хвилин).

Завдання № 2. Підібрати теми і матеріал для кожної статті (20-40 хвилин на день, кожного дня).відредагувати статті (10-15 хвилин на день, кожного дня).
Завдання № 3. Викласти статті на сайт (10-15 хвилин кожен день).

Таким чином, ви можете прорахувати витрати часу, спланувати свої дії і досягти будь

якої мети.

5. Ділова ігра : «Мої пошуки вільних вакансій»

Учасники гри: роботодавець, претенденти (1,2,3); юрист; групи підтримки (1-5)

Завдання і алгоритми для виконання ролі.

Роботодавець.

Виберіть стиль спілкування: імперативний, маніпулятивний, гуманістичний

Продумайте вакансіі (відповідно до цілей претендентів). Продумайте посадові обовязки претендентів та розмір їх заробітної плати ( див. Додатк 1,4, 3)

Юристу. Захищайте інтереси претендентів, спираючись на Законодавчо-нормативну базуа

( Див. дод. 2,3)

Претенденти

Виберіть стиль спілкування: імперативний, маніпулятивний, гуманістичний

Продумайте вакансіі (відповідно до цілей претендентів). Продумайте посадові обовязки претендентів та розмір їх заробітної плати ( див. Додатк 1,4, 3)

Групи підтримки. Працюють разом з тим, кого підтримують.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82220. Хліб – не просто їжа 273 KB
  Запитання: то з яким продуктом харчування ми зустрічаємося кожен день Сьогодні ми поговоримо з вами про найдорожче золото на землі хліб. Коли ж хліб вперше прийшов на стіл до людини Вченіархеологи різних країн світу після вивчення багатьох матеріалів підтвердили що першою хлібною рослиною треба вважати не жито і пшеницю а дуб.
82221. Еврика! Інтелектуальна гра у 10-11 класах 43 KB
  Як називається число при якому значення многочленна дорівнює нулю Які квадратні рівняння можна швидко розв’язати за допомогою теореми Вієта Назвіть відомі Вам способи розв’язування систем лінійних рівнянь Як називається графік квадратичної функції Коли дріб дорівнює нулю...
82222. Інтелект-шоу «ЕОМ – Еврика» 4.78 MB
  Головна мета нашого інтелект-шоу – розвинути пізнавальну діяльність учнів у області інформатики та інших предметів, знання яких необхідні при вивченні предмету, надати учням можливість продемонструвати ці знання, свою ерудицію та захоплення.
82223. Проведення реєстрації осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання. Робота з програмою створення заяви-реєстраційної картки 206.5 KB
  Мета уроку: ознайомити учнів з порядком реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, навчити учнів користуватися програмою реєстрації на ЗНО, ознайомити учнів з правами та обов’язками осіб, які бажають взяти участь у ЗНО, розвивати в учнів самостійність, виховувати в учнів почуття відповідальності.
82224. Урок-тренинг «Здоровый образ жизни» 176.5 KB
  Нам всегда не хватает времени поговорить о наболевших вопросах поэтому сегодня в кругу друзей мы хотим поговорить о здоровом образе жизни. Упражнение От чего зависит здоровье Цель: определить что собственное поведение образ жизни является главнейшим фактором влияющим на здоровье человека.
82225. Земля на зернятці стоїть 2.5 MB
  Господар: Хліб -– це те що завжди було турботою і радістю людини чому вона віддавала свій труд і талант. Хліб для кожного з нас звичний як сонячне світло чи дихання і таке ж необхідне. Без хліба не можна уявити ні степової далі ні світанку ні рідного дому.
82226. НЕДОСПІВАНА ПІСНЯ ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА 87 KB
  Сцена приміщення у тематичному оформленні: на заднику - портрет Володимира Івасюка, знизу – напис – 62; на античних колонах – квіткові композиції, на передньому плані – мольберт, на якому знаходиться скрипка, біля неї - дві червоні троянди, перев’язані чорною стрічкою, збоку – журнальний столик...
82227. Что гибель нам! Мы даже смерти выше! 44.5 KB
  Нет ей не страшно было разносить листовки и участвовать в поджоге биржи потому что рядом были её друзья а ещё его Любовь: Наши войска были ещё далеко. Всюду слышалась немецкая речь и это ещё сильнее теребило душу. Наверное ещё и потому что героическое в жизни порой выглядело просто буднично.