55214

Функції посилань та масиви, математичні та логічні функції Microsoft Excel (MICROSOFT OFFICE 2010)

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Мета: Навчитися створювати формули для обчислення даних в масиві, використовувати математичні та логічні функції, умовне форматування комірок.

Украинкский

2014-03-23

570 KB

7 чел.

етодичні вказівки до виконання практичної роботи 10/10 «Функції посилань та масиви, математичні функції  MS Excel»

вчитель інформатики Заєць Б.П. ЗОШ № 7 І-ІІІ ступеня м. Біла Церква (Київська обл.)

Практична робота № 10/10

(розрахована для поглибленого вивчення електронних таблиць учнями 10 – 11 класів загальноосвітньої школи. Може бути використана на додаткових заняттях, або факультативних заняттях. Тривалість практичної роботи – 2 години.)

Тема: Функції посилань та масиви, математичні та логічні функції Microsoft Excel (MICROSOFT OFFICE 2010).

Мета: Навчитися створювати формули для обчислення даних в масиві, використовувати математичні та логічні функції, умовне форматування комірок.

ХІД РОБОТИ

І Організаційна частина.

ІІ Повторення попередньої теми.

ІІІ Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Задача:

Магазин по продажі канцтоварів потребує автоматизації обліку товарів.

  1.  Запустити табличний редактор. Зберегти книгу під ім’ям "товар2_ПІБ_Учня" в папці "Мої документи".
  2.  Створити наведену таблицю на «ЛИСТ1».

Назва товару

Ціна шт

Дата отримання

Кількість (отримано)

1

папір

20

01.10.2011

300

2

картон

30

14.10.2011

400

3

маркер

10

16.11.2011

800

4

олівець

5

17.11.2011

500

5

кольорові олівці

25

08.11.2011

400

6

фломастер

15

25.11.2011

600

7

ластик

5

06.10.2011

250

  1.  Керівництву магазину перед поставкою нового товару потрібні кошти. Для швидкого розпродажу було вирішено зробити скидку на ціну 20%, якщо кількість товару більше 500 шт. Створити таблицю, яка визначає ціну зі скидкою на товар.

Назва товару

Скидка

Ціна (скидка)

1

папір

2

картон

3

маркер

4

олівець

5

кольорові олівці

6

фломастер

7

ластик

для обчислення полів СКИДКА та ЦІНА (скидка) використати логічну функцію ЕСЛИ()

формат запису функції

ЕСЛИ(лог_выражение; значение_если_истина; значение_если_ложь)

перевіряє, чи виконується умова, якщо виконується – в результаті повертає значення значение_если_истина, якщо ні - значение_если_ложь

аргументи функції:

  •  лог_выражение – довільний вираз, який в результаті набуває значення «ИСТИНА» або «ЛОЖЬ» (напр. А4>=50 або В7=Іванов Л.С.).
  •  значение_если_истина – значення, яке повертається якщо умова справджується (напр. А5+10/В14)
  •  значение_если_ложь – значення, яке повертається якщо умова не виконується (напр. Такого прізвища нема або А3*30)

наприклад:

= ЕСЛИ(А5>8; 50; "невідомо") - для комірки А5 перевіряється умова: значення в комірці > 8, якщо умова виконується то виводиться число 50, якщо умова не виконується - текстове повідомлення "невідомо".

Результат обчислення поля СКИДКА – текстове повідомлення ТАК або НІ (працівниками магазина легше візуально  сприймається, де потрібно знизити ціну на товар).

формула має вигляд:

=ЕСЛИ(E16>500;"ТАК";"НІ")

поле ЦІНА (скидка) обчислюється з врахуванням значення поля СКИДКА.

формула буде мати вигляд:

=ЕСЛИ(C31="ТАК";C16-C16/100*20;C16)

(якщо товару > 500 то автоматично розраховується ціна на 20% менше, в іншому випадку – ціна залишається без змін)

 

для поля СКИДКА використати умовне форматування. Якщо значення поля ТАК - то комірка залита червоним кольором.

для умовного форматування виконати:

  •  виділити комірки
  •  кнопка «Условное форматирование»
  •  виконати команду «создать правило»
  •  вибрати «форматировать только ячейки которые содержат»
  •  вказати вираз та форматування комірок

  1.  Магазин веде автоматизований облік продажі за кожен день. Створити таблиці продаж на кожен день. Щоб швидше вносити дані - використовується поле ІНДЕКС ТОВАРУ. Кожен товар має свій індекс (напр: 1 це папір, 2 - картон і т.п.). Значення поля НАЗВА ТОВАРУ та ЦІНА ЗА ШТ заповнюється автоматично при введенні індексу в поле ІНДЕКС ТОВАРУ.

створити наведену таблицю на «ЛИСТ1»:

Назва таблиці «Понеділок»

Назва товару

Кількість (реалізовано)

Сума

індекс товару

Ціна за шт

1

10

3

2

15

4

3

16

7

4

18

5

5

20

1

6

24

4

7

22

2

8

23

7

для обчислення поля НАЗВА ТОВАРУ використати функцію ВЫБОР() (категорія – функції посилань та масиви).

формат запису функції

ВЫБОР(номер_индекса; значение_1; значение_2; значение_3)

в якості результату повертає позицію початку пошукового рядка тексту який міститься в даному рядку текста. (Результат у вигляді ЧИСЛА)

аргументи функції:

  •  номер_индекса – вказує який аргумент функції буде вибрано  
  •  значение_1 – містить значення (перелік) аргументів, з яких функція робить вибір
  •  значение_2 – містить значення (перелік) аргументів, з яких функція робить вибір
  •  значение_3 - містить значення (перелік) аргументів, з яких функція робить вибір

наприклад:

існує таблиця назви днів:

день

1

понедельник

2

вторник

3

среда

4

четверг

5

пятница

6

суббота

7

воскресенье

№ - використаємо як індекс для функції ВЫБОР(), назви днів – як значення функції.

створимо таблицю

індекс

день

1

понедельник

2

вторник

3

среда

4

четверг

5

пятница

6

суббота

7

воскресенье

в поле ДЕНЬ формула буде мати вигляд:

=ВЫБОР(D2;B2;B3;B4;B5;B6;B8)

при введенні значення в поле ІНДЕКС (в нашому випадку від 1 до 7) буде змінюватися поле ДЕНЬ:

таким чином формула для заповнення поля НАЗВА ТОВАРУ буде мати вигляд:

=ВЫБОР(E48;"папір";"картон";"маркер";"олівець";"кольорові олівці";"фломастер";"ластик")

значення для функції ВЫБОР () набираємо з клавіатури (якщо використовувати посилання на комірки – то абсолютні посилання)

формула для заповнення поля ЦІНА ЗА ШТ буде мати вигляд:

=ВЫБОР(E48;$D$31;$D$32;$D$33;$D$34;$D$35;$D$36;$D$37)

аргументи для функції – поле ЦІНА (СКИДКА) (2-га таблиця).

поле сума обчислюється за формулою:

=C48*F48

  1.  створити за заповнити таблиці для інших робочих днів (вівт., середи, четв., п’ятн.) (на ЛИСТ1)

Назва товару

Кількість (реалізовано)

Сума

індекс товару

Ціна за шт

1

15

5

2

20

6

3

25

7

4

30

7

5

35

7

6

40

5

7

45

5

8

50

5

Назва товару

Кількість (реалізовано)

Сума

індекс товару

Ціна за шт

1

11

4

2

12

4

3

13

3

4

14

3

5

15

2

6

16

2

7

17

2

8

18

7

Назва товару

Кількість (реалізовано)

Сума

індекс товару

Ціна за шт

1

40

4

2

35

4

3

30

4

4

25

4

5

20

1

6

15

1

7

10

1

8

5

1

Назва товару

Кількість (реалізовано)

Сума

індекс товару

Ціна за шт

1

80

4

2

70

5

3

60

5

4

50

5

5

40

3

6

30

3

7

20

3

8

10

1

  1.  Створити підсумкову таблицю продаж за неділю.

Назва товару

Ціна за шт

Кількість (отримано)

Кількість (продано)

Кількість (залишок)

Сума (виручка)

1

папір

2

картон

3

маркер

4

олівець

5

кольорові олівці

6

фломастер

7

ластик

  •  Для поля ЦІНА за шт використати значення поля ЦІНА (скидка) (2-га таблиця)
    •  Для поля КІЛЬКІСТЬ (ОТРИМАНО) використати значення поля КІЛЬКІСТЬ (ОТРИМАНО) (1-ша таблиця)
    •  поле КІЛЬКІСТЬ (ПРОДАНО) заповнити за допомогою функції СУММЕСЛИ()

формат запису функції

СУММЕСЛИ(диапазон; критерий; диапазон_суммирования)

в якості результату повертає суму значень в комірках, які відповідають заданому критерію  (Результат у вигляді ЧИСЛА)

аргументи функції:

  •  диапазон – діапазон комірок, які перевіряються на відповідність критерію  
  •  критерий – умова у вигляді числа, виразу, текстового рядка
  •  диапазон_суммирования – комірки, з яких беруться значення (якщо не вказано – то використовуються комірки з аргументу диапазон)

наприклад: =СУММЕСЛИ($B$48:$B$110;B119;$C$48:$C$110)

  •  Для поля КІЛЬКІСТЬ(ЗАЛИШОК) формула буде мати вигляд:

КІЛЬКІСТЬ(ЗАЛИШОК) = КІЛЬКІСТЬ (ОТРИМАНО) - КІЛЬКІСТЬ (ПРОДАНО)

  •  Для поля СУМА(ВИРУЧКА) формула буде мати вигляд:

СУМА(ВИРУЧКА) = ЦІНА за шт. * КІЛЬКІСТЬ (ПРОДАНО)

7  Зберегти та закрити робочу книгу.

PS  Практичні роботи розміщені на сайті http://eduwiki.uran.net.ua

РОЗДІЛ БЦВікі / вчителі учасники БЦВікі / Користувач  Bgd


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81626. Роль питания в повышении работоспособности 55.04 KB
  Поэтому оптимальное удовлетворение потребностей организма при физических нагрузках представляет собой важную предпосылку для решения задач восстановления работоспособности человеческого организма. Первая функция заключается в снабжении организма энергией.
81627. Пролежни, их лечение и профилактика 37.89 KB
  Пролежень - некроз кожи с подкожным жировым слоем и других мягких тканей (например, слизистой оболочки), развивающийся вследствие длительного сдавливания, нарушения местного кровообращения и нервной трофики.
81628. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ МУЛЬТИМЕДИА 54.68 KB
  Мультимедиа продукты можно разделить на несколько категорий в зависимости от того, на какие группы потребителей они ориентированы. Одна предназначена для тех, кто имеет компьютер дома, - это обучающие, развивающие программы, всевозможные энциклопедии и справочники, графические программы, простые музыкальные редакторы и т.п.
81629. Рыночная экономика в России в 1990-х годах 47.95 KB
  Объект исследования – экономические события, имевшие место в России в конце 20 века. Целью работы является показать объективную закономерность возникновения и нарастания кризиса в экономике России в ходе проводимых рыночных реформ.
81630. Светолечение (фототерапия). Светолечение в ветеринарии 25.84 KB
  При некоторых физиологический состояниях например лактации яйцекладке продуктивным животным требуются сильные световые раздражители при других например откорме затемнение Действие инфракрасных лучей основано на тепловом эффекте который реализуется прямым или рефлекторным путем.
81631. Закріплення правила про вимову і правопис слів з ненаголошеними голосними 38 KB
  Мета. Закріпити правило про вимову і правопис слів з ненаголошеними голосними. Формувати уміння перевіряти правопис слів з ненаголошеними голосними. Розвивати орфографічні уміння та навички, фонематичний слух, мислення та звʼязне мовлення.
81632. Узагальнення вивченого матеріалу по темі «Іменник» 62 KB
  Мета: Узагальнити вивчений матеріал про іменник; закріпити навички розбору іменника як частини мови. Розвивати усне і писемне мовлення учнів, творчу уяву. иховувати дружні стосунки у колективі. Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок.
81633. Види текстів за метою мовлення. Складання усного опису калини. Складання текстів за поданим зачином і кінцівкою 355.5 KB
  Виховувати: бережливе ставлення до калини як лікарської рослини оберегу символу України Обладнання: підручники мультимедійна презентація картки калина вишиванки коровай Тип уроку: комбінований Хід уроку I. Так діти це калина. А Карлсон буде у вас вчитися 1 ряд скласти прислівя зі словосполучень...
81634. Подорож у країну імен та прізвищ. (Велика буква в іменах, прізвищах та по-батькові людей) 115 KB
  Мета: формувати в дітей уміння розрізняти поняття «ім’я», «по батькові», «прізвище», учити правильно писати власні іменники, ознайомити з етимологією деяких із них, розвивати дослідницький інтерес, спостережливість, творчість, фантазію, уміння працювати з підручником самостійно, у парах, аналізувати...