55215

Форматування тексту

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна: продовжувати формувати знання вміння та форматування тексту; розвивати самостійне логічне мислення працьовитість. Запитання: Яку тему ви опрацювали на сьогоднішній урок Відповідь: Форматування тексту. І звичайний текст набраний на клавіатурі може виглядати яскраво красиво і різноманітно...

Украинкский

2014-03-23

43.5 KB

1 чел.

ТЕМА.                      Форматування тексту.

                                  ( практична  робота )

Мета:      навчальна-продовжувати формувати знання, вміння та форматування

                 тексту;

                 розвивати самостійне, логічне мислення, працьовитість.

                  виховувати естетичність поглядів на предмет «Інформатика» та

                 творче ставлення до нього;

                  

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Привітання, нагадування техніки безпеки

  1.  Мотивація навчальної діяльності.

Запитання:   Яку тему ви опрацювали на сьогоднішній урок?

Відповідь:    Форматування тексту.

Вчитель:       Сьогодні на уроці ми всім покажемо, що творче відношення                        до будь-якої роботи творить чудеса. І звичайний текст, набраний на клавіатурі, може виглядати яскраво, красиво і різноманітно, якщо застосовувати засоби форматування тексту.

                            3.           Актуалізація опорних знань.

 

Запитання: Так що ви розумієте під форматуванням тексту?

Відповідь: Під форматуванням тексту розуміють операції які пв’язані з оформленням тексту та зміною його зовнішнього вигляду.

Вчитель:     Давайте разом пригадаємо, якими засобами володіє                     багатофункціональний текстовий процесор WORD для форматування тексту. Підказками для вас будуть загадки.

                              У їдальні, в ресторані

                              Зразу це побачиш ти.

                                І в програмі Word також це

                               Легко можемо знайти.

             Про який елемент вікна програми Word йде мова?

Відповідь:               ( горизонтальне меню )

Вчитель  :    Задані параметри сторінок, необхідно готувати текст.                       Щоб зробити елементи тексту,  такими якими вимагає завдання, можливо, треба поміняти стиль, розмір або   колір шрифта.

Загадка:  Всі по-різному ми можемо написати алфавіт

               А для цього в  WORD-програмі треба вибрати…..(Формат/Шрифт).

Вчитель: Якщо перед вами стоїть завдання створити титул або розробити свій варіант обкладинки зошита, вам знадобиться такий елемент як рамка. Отже слухаємо загадку.

                  

                     Щоб нам рамку гарну мати                                                                

                     Пункт меню потрібно знати.

Швидко майстри не тремтіть,

Пункт меню всім підкажіть.

Відповідь:                  (Формат/Межі та заливки)

Вчитель: Перетворення тексту можна виконати і не використовуючи горизонтальне меню.

Загадка: Для роботи в WORD-програмі

В допомогу нам всяк час

Щоб змінити вигляд тексту

Та окремих елементів

 Є у нас …..(панель інструментів)

Вчитель: Яка саме нас цікавить?

Відповідь: Панель форматування.

Загадка: Як знайти і як поставить

Треба виконати хід

Зайти в меню програми

І вибрати команду…(ВИД)

Загадка: Букви різні друкувати

Кожен вміє, кожен з нас,

А якщо намалювати?

Не проблема це для вас?

Тільки точно треба знати

Де знайти, куди зайти

І не треба дивування

Швидко скажеш мені ти

 У панелі …(малювання)

 Можем все це ми знайти.

Вчитель:  Будь-яка фігура панелі малювання може бути кольоровою або прозорою. Щоб виконати відповідну операцію необхідно знати відповідь до наступної загадки.

Загадка: Коло є і є квадрат

 Різні є фігури

Встановити їм формат

Може тільки один брат.

Відповідь: Формат автофігури.

Вчитель: Як викликати даний пункт?

Відповідь:  Натиснути праву клавішу миші, викликати контекстне меню.

Вчитель: Ну що ж, загадки відгадані, отже ви готові до виконання завдання. Ще раз подивіться на опори.

4. Індивідуальна робота на комп’ютері.

Кожний учень отримує окреме завдання, яке вимагає знання

                  матеріалу та творчого підходу.

5.Висновки уроку, виставлення оцінок, обговорення робіт, визначення найцікавішої.


Пам’ятка:

“Юний друже, пам’ятай! Тільки знання і творче               ставлення до роботи приведе тебе до успіху”.

Практичне завдання № 1

Створити візитку засобами Word.

Зразок:

Пам’ятка:

“ Юний друже, пам’ятай! Тільки знання і творче

ставлення до роботи приведе тебе до успіху”.

                                 Практичне завдання №2.

Підготувати грамоту за найкраще знання можливостей

                     Текстового редактора Word.

Пам’ятка:

“ Юний друже, пам’ятай! Тільки знання і творче

ставлення до роботи приведе тебе до успіху”.

                                 Практичне завдання №3

Створи свій варіант оформлення обкладинці підручника

    “Інформатика” засобами Word.

Пам’ятка:

“ Юний друже, пам’ятай! Тільки знання і творче

ставлення до роботи приведе тебе до успіху”.

                                 Практичне завдання №4

Оголошення про проведення тижня “Інформатики”

                                  (оригінальну).

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73916. Економічна глобалізація 54.5 KB
  Ініціали інституціоналізацію про формування системи глобального регулювання яка буде наділеною відповідним обсягом повноважень та легітимністю. Другий шлях глобальне співробітництво за якого розв‘язання глобальних проблем буде виконуватися не шляхом нав‘язування окремими акторами підходів а шляхом конструктивного і втілюваного в життя діалогу всіх зацікавлених сил. Далі буде логічно виведено розмірковування і про інші проекти. Але зрозуміло що таким чином будуть зачіплятися інтереси якоїсь із національних держав світу адже така...
73917. Феномен глобалізації та процеси глобальних політичних змін: основні концепції та методологічні підходи 44 KB
  Блінова частина якої до якої і пишеться коментар має назву Феномен глобалізації та процеси глобальних політичних змін: основні концепції та методологічні підходи. Фактично прочитавши більшість джерел до семінару №2 у мене склалися деякі погляди на розглядувані речі звісно пов‘язані із процесом глобалізації чи то антиглобалізації які вмістити до якогось конкретного джерела виявилося дуже складним. З одного боку наявність численної кількості визначень може йти на користь вивченню глобалізації адже ця численність є прямим фактом...
73918. Кінець світу, який ми знаємо 98 KB
  Вотерса Кінець світу який ми знаємо. Від цього залежить і мислення людей яке радше ґрунтуватиметься на припущенні гетерогенності світу сильної несхожості усіх його частин а не на припущенні про одну світову сім‘ю. Останнє матиме вплив і на дії людей в усіх кінцях світу які ряснітимуть розмаїтістю. Країни обиралися за таким критеріями: Британія як дуже впливовий член ЄС і як одна з передових країн світу; Україна порівняння світової ситуації із справа в нашому суспільстві; США одна з провідних і найвпливовіших країн світу; Індія ...
73920. Підприємець – не обов’язково лідер 196.5 KB
  Вже минуло більш як два з половиною століття з тих часів, як економісти та соціологи почали систематично розглядати діяльність підприємців, але й досі не існує єдиного загальноприйнятого визначення підприємця. Тож чи дивно, що науковці не накреслили і загальноприйнятого образу підприємця.
73921. Гроші – це лише символ, реальна вартість полягає у виробленому товарі 60 KB
  Вартість грошей як товару. Відносна вартість трансакційних грошей. Вартість грошей що нагромаджуються. Подруге критично проанілізувати в чому полягає реальна вартість грошей і якщо у виробленому товарі то чому саме так.
73923. The critique of modern democracy. Alternatives: participatory approach 44 KB
  In modern world we can often here such an expression as “democratical processes”. In general it is used with undoubted positive illumination, promoted like panacea in the field of political organization of the society.
73924. Вартість та оптимізація структури капіталу 111.5 KB
  Капітал є однією з фундаментальних економічних категорій, сутність якої наукова думка досліджує протягом багатьох століть. Серед основних харектеристик, які формують економічну сутність капіталу, слід виділити...