55270

Казкові пригоди

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Математика: продовжувати вчити дітей орієнтуватись в просторі; розвязувати цікаві математичні задачі; формувати навички орієнтування в часі; закріплювати знання цифр у межах 10 вміння їх відшукувати на картинках; назви геометричних фігур та їхні ознаки; назви днів тижня частини доби місяців.

Украинкский

2014-03-23

40 KB

0 чел.

Конспект інтегрованого заняття-гри

(математика + грамота)

для старшого дошкільного віку

(6-й рік життя)

Тема: «Казкові пригоди»          

Автор: Головченко Оксана Віталіївна,

вихователь ДНЗ №14 «Оксанка», м.Білої Церкви

Програмовий зміст:

Математика: продовжувати вчити дітей орієнтуватись в просторі; розв’язувати цікаві математичні задачі; формувати навички орієнтування в часі; закріплювати знання цифр у межах 10, вміння їх відшукувати на картинках; назви геометричних фігур та їхні ознаки; назви днів тижня, частини доби, місяців.

Грамота: вчити визначати та називати знайомі букви, пригадувати про них невеликі вірші; читати короткі слова; вправляти в умінні виділяти перший та останній звуки, визначати місце звуків у слові; продовжувати вчити робити звуковий аналіз слів; ділити слова на склади.  

Розвивати мову, уяву, логічне мислення.

Виховувати бажання допомагати іншим.

Матеріал: цифри в межах 10, малюнки із схованими цифрами та геометричними фігурами, модель «Дні тижня», цікаві математичні задачі,  букви, схеми звуко-буквенного аналізу, картки із зображенням весняних квітів, картки із написаними словами.

Хід заняття:

Вихователь. Діти, ви любите казки? От і сьогодні до нас завітала принцеса із казки.

Заходить принцеса і плаче.

Вихователь. Чому ти плачеш принцесо? І звідки ти прийшла в наш дитячий садок?

Принцеса. Я разом із своїм королівством поїхала до лісу набрати підсніжників, поки я їх шукала - заблукала, а ще в мене була карта, як потрапити до мого палацу, але подув сильний вітер і розірвав мою карту на шматочки, які розлетілись по лісу. І тепер я не знаю що мені робити? Як потрапити додому? Плаче.

Вихователь. Не хвилюйся принцесо. Ми разом з нашими дітьми допоможемо відшукати частинки від карти, скласти її, та потрапити тобі додому. Тож вирушаємо в путь.

Ідуть по казковому лісу, зустрічають незвичайного дідуся.

Вихователь. Добрий день, дідусю! Скажи, хто ти такий? І що робиш у лісі?

Дідусь. Я непростий дідусь, а один із дванадцяти братів-місяців. Я місяць – Січень.

Вихователь. Чи не міг би ти нам допомогти? Ми шукаємо частинки від карти принцеси, щоб відвести її додому.

Січень. Так допоможу. Але спочатку виконайте моє завдання.

Гра на розвиток асоціативно-образного мислення «Сховані цифри»

(розглянути малюнок, знайти і назвати відповідні цифри, які сховалися)

Січень. Молодці, справилися із завданням. За це я  вам даю одну із частинок карти.

Вихователь. Дякуємо.

Ідуть далі, зустрічають місяць – Лютий, просять допомоги.

Завдання місяця – Лютого:

Дидактична гра «Назви букву та розкажи вірш про дану букву»

Лютий. Молодці, ось вам ще частинка від карти.

Дякують, ідуть далі, зустрічають місяць – Березень, який розмітає сніг.

Вихователь і діти. Добрий день, чи не бачили ви часом десь під снігом частинку від карти принцеси?

Березень. Так, я її знайшов під великою купою снігу. Але не можу її дістати, бо для того, щоб розтанув сніг треба виконати завдання.

Математична гра «Живі числа»

(дітям роздають картки з цифрами, за сигналом треба стати по-порядку від 1 до 10, і навпаки)

Березень. Дякую, ви допомогли мені розчистити сніг, тепер моя черга, ось вам частинка від карти.

Вихователь, діти та принцеса ідуть далі і на галявині зустрічають місяць – Квітень, який розкидає квіти.

Вихователь і діти. Добрий день. Чи не бачили ви в своєму квітковому царстві часом частинку від карти принцеси?

Квітень. Бачив, її віддав мені струмочок, а я віддам вам та спочатку виконайте моє завдання.

Дидактична гра «Назви квітку та поділи назву на склади»

Квітень віддає частинку карти, діти, вихователь та принцеса дякують, ідуть далі, потрапляють в зелене царство місяця – Травня.

Вихователь. Добрий день. Чи не знайдеться в ваших шовкових травах десь частинка від карти?

Травень. Зараз пошукаю, а ви поки що виконайте завдання.

Гра «Підбери слово до схеми» (звуко-буквенний аналіз слів)

Травень. Ось знайшов, тримайте.

Дякують, пробують скласти карту, але ще не вистачає частин, мандрують далі, назустріч місяць – Червень.

Завдання місяця – Червня:

Дидактична гра «Дні тижня»

За виконане завдання отримують частинку від картки, дякують, зупиняються на відпочинок.

Фізкультхвилинка.

Ідуть далі. Біля липи стоїть місяць – Липень та розглядає її, на дереві висять картки із словами.

Вихователь. Доброго вам вечора. Чи не знайдеться на вашому дереві частинки від карти принцеси?

Липень. Можливо десь і є, треба спочатку прочитати слова на картках.

Дидактична гра «Прочитай слово»

Читаючи по черзі слова, діти знаходять на дереві і частинку від карти, яку заніс сюди вітер. Прощаються, поспішають далі, бо вже вечоріє.

Серед золотистої пшениці помічають місяць – Серпень, запитують і його про частинку від карти.

Завдання місяця – Серпня:

Гра «Де заховалась знайома геометрична фігура?»

(діти розглядають картинки, відшукують та називають із яких геометричних фігур вони складаються)

За це отримують ще частинку від карти.

Ідуть далі. Аж ось бачать трьох осінніх місяців-братів (Вересень, Жовтень, Листопад). Вересень працює у садку, Жовтень розфарбовує листя,  а Листопад зриває листочки та кружляє з ними у таночку.

Місяці-брати. Добрий вечір! Хто такі будете, і чому зайшли у наші володіння?

Діти. Ми хочемо допомогти принцесі потрапити до тата-короля, але у нас не вистачає ще декількох частин від карти, за допомогою якої ми можемо знайти дорогу до королівства.

Місяці-брати. Ми можемо вам допомогти.

Завдання осінніх місяців:

1. Дидактична гра «Знайди, де заховано?» (орієнтування в просторі)

2. Рухлива гра «Літаки» (частини доби; ранок – літаки заводять свої моторчики; день – літають; вечір – ідуть на посадку, глушать мотори; ніч – сплять)

3. Дидактична гра «Склади речення»

Місяці дають дітям та принцесі аж три частинки від карти, вони дякують та починають швидко складати,  але бачать, що не вистачає ще однієї частинки та продовжують пошуки.

Майже в самому кінці лісу діти зустрічають дідуся, зовсім старенького. Це місяць – Грудень. Вони просять про допомогу, а Грудень просить допомогти йому розв’язати цікаві математичні задачі.

1. До ведмедика на галявину прийшли гості – вовк, лисиця, заєць і їжак. Скільки звірів зібралося на галявині? Скільки гостей?

2. Якщо курка стоїть на одній нозі, вона важить 2кг. Скільки важить курка, коли стоїть на обох ногах?

3. По дорозі зайчик біг, ніс 5 яблук на обід. Одне впало, покотилось, скільки яблук залишилось?

Грудень. Розважили ви мене старенького, за це отримуйте свою останню частинку від карти.

Діти дякують, нарешті складають карту та допомагають принцесі потрапити додому, де всі її дуже чекають.

В королівстві дуже раді поверненню принцеси та на честь її помічників організовують святковий бал.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80325. ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ 97.96 KB
  Технологічно бухгалтерський облік як процес розпочинається з виявлення, вимірювання і реєстрації фактів, дій і подій з метою отримання інформації про господарські операції. Суцільне і безперервне спостереження за всіма господарськими операціями на підприємстві здійснюється за допомогою документування.
80326. ТЕХНІКА І ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ 166.24 KB
  Облікові регістри — це носії спеціального формату (паперові, мащинні) у вигляді відомостей, журналів, книг, журналів-ордерів тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку.
80327. БУХГАЛТЕРСЬКА (ФІНАНСОВА) ЗВІТНІСТЬ 178.03 KB
  Поняття та принципи побудови звітності Бухгалтерський облік як відомо це процес виявлення вимірювання реєстрації накопичення узагальнення зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства користувачам для прийняття рішень. Підсумкове узагальнення інформації та одержання підсумкових показників що характеризують діяльність підприємства здійснюється шляхом складання звітності за звітний період. Баланс підприємства складається станом на кінець останнього дня кварталу або року. Перший звітний період новоствореного...
80328. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА І СУТЬ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ 63.5 KB
  Оперативно-технічний облік являє собою збір поточної інформації про хід господарської діяльності підприємства, а також контроль за здійсненням окремих операцій безпосередньо в період їх виконання.
80329. ПРЕДМЕТ І МЕТОД БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ 80.5 KB
  Виходячи із цього джерела утворення господарських засобів теж є одним із елементів предмету бухгалтерського обліку. Зазначені господарські операції відображають процес кругообігу господарських засобів підприємства. Джерела утворення господарських засобів які дають відповідь на питання за рахунок чого сформовано господарські засоби. До засобів праці належать земельні ділянки будівлі і споруди машини і обладнання транспортні засоби та ін.
80330. Бухгалтерський баланс. Зміни в балансі, зумовлені господарськими операціями 136 KB
  Бухгалтерський баланс Бухгалтерський баланс його зміст і будова Форма структура і зміст балансу Зміни в балансі зумовлені господарськими операціями Бухгалтерський баланс його зміст і будова Для забезпечення оперативного керівництва діяльністю підприємства необхідна достовірна інформація про наявні у господарстві ресурси їхній склад і розміщення а також про джерела їх формування і цільове призначення. Таку інформацію узагальнену і згруповану у відповідному порядку одержують за допомогою бухгалтерського балансу. У лівій частині...
80331. Економічна ефективність сільськогосподарського виробництва 106.5 KB
  Все ж наближено про досягнутий рівень соціальної ефективності можна судити за таким узагальнюючим показником визначеним у динаміці як питома вага прибутку спрямованого на соціальні доходи у загальній масі чистого прибутку а також величина цього прибутку на одного середньооблікового працівника. Для оцінки рівня екологічної ефективності можуть бути використані такі показники: частка чистого прибутку підприємства що направляється на заходи екологічного спрямування і його абсолютна величина в динаміці; частка сільськогосподарської...
80332. Земельні ресурси та ефективність їх використання 145.5 KB
  Земля - головна умова існування людського суспільства і найважливіше джерело національного багатства, найперша передумова і природна основа суспільного виробництва, універсальний фактор будь-якої діяльності людини.
80333. Матеріально-технічна база в сільському господарстві 44.52 KB
  Машинотракторний парк та ефективність його використання. Транспортні засоби та ефективність їх використання. Це потребує додаткових витрат і впливає на ефективність використання матеріальнотехнічних засобів. Останні визначаються ростом і розвитком живих організмів і суттєво впливають на ефективність використання всіх інших засобів виробництва.